Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (6η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής στον 1ο και τον 2ο όμιλο έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής
Αμύντας-Πανιώνιος 78-77 (69-69 κ.α.)
Ένωση Ιλίου-Φιλαθλητικός 58-62
Χολαργός-Παπάγος 80-64
Έσπερος-Κορωπί 83-75 (71-71 κ.α.)
Νίκη Αμαρουσίου-Ιωνικός Νίκ. 61-75
Ηράκλειο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-72
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Προμηθέας Χαλ. 81-70
Πανελευσινιακός-Εργοτέλης 78-58

Ηράκλειο – Κρόνος Αγ.Δημητρίου 73-72
Διαιτητές: Λιότσος-Καρακάσης
Δεκάλεπτα: 13-15, 33-37, 52-52, 73-72
Ηράκλειο (Ράλλης): Μεταξωτός, Αυγενικός 11 (1), Σπυριδάκης 2, Καραδολάμης 13 (1), Κουπίδης 10 (1), Μαραγκάκης 2, Λιανός 21, Κυρίτσης 3 (1), Πάλλης 11
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλλας, Στραγανιώτης 10 (1), Μητσάκης 14 (3), Ξιούρας 13 (3), Κόης, Ζούκας, Αντωνόπουλος 4, Φρουσκλιάς 21 (2), Χαλβατζής 4, Γιαννακόπουλος 3 (1), Ματαλιωτάκης 3

Αμύντας – Πανιώνιος 78-77 (κ.α. 69-69)
Διαιτητές: Τσαρούχα-Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 16-12, 36-38, 51-46, 69-69 (κ.α.), 78-77
Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 24 (1), Αγγελόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 5 (1), Μαντζούρος 5 (1), Βαρδιάνος 9 (2), Πίνης 7 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 11 (3), Βογιατζής 6, Καμπούρης 2.
Πανιώνιος (Σορώτος): Γαρμπής 8 (1), Παπαρέγκας 2, Βλάχος 9 (1), Τσουράκης 3, Κόκκαλης 15, Ζώρζος 8, Μανσαράι, Μίχαλος 7 (1), Φιλιππάκος 10, Τσιάκος 9, Αναγνωστάκης 3, Μουρίκης 3.

Ένωση Ιλίου-Φιλαθλητικός 58-62
Διαιτητές: Πόντας-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 8-23, 19-33, 39-48, 58-62
Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης, Μπέλλας 12 (2), Καπινιάρης 10, Φουντάς, Ραλλάκης, Τσολάκης 14, Μπασδέκης 5 (1), Μπέλλας Ο. 10, Κόκκας 2, Σκορδάς 2, Στρατομήτρος 3 (1), Γεωργιάδης
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 15 (2), Πανταζής, Γκαβασιάδης 18 (2), Κεφαλάς 2, Λιακόπουλος 5 (1), Βαρνάβας 5 (1), Σαμοθράκης 4, Λυμπερόπουλος, Λεγκίκας 7, Τραφαλής 4, Πρέκας 2.

Νίκη Αμαρουσίου – Ιωνικός Νικαίας 61-75
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 11-28, 27-44, 41-60, 61-75
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ. 4 (1), Οικονομόπουλος, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 11 (2), Καράμπελας 5 (1), Κυπριτζόγλου 22 (1), Ατζαμόγλου, Σταθόπουλος 8, Σαλτουρίδης 2, Τσέκενης Α. 4, Μούγιος 3, Μαύρος 2.
Ιωνικός Νικαίας (Οικονόμου): Γιαννίκος 16 (1), Κούτουλας 4, Βανδώρος 2, Ντιμπ 4, Μπολάτογλου, Μούκας 1, Ρεκουνιώτης 7, Τασόπουλος 19, Γκιουζέλης 4, Λυκογιάννης 6 (1), Βεσκούκης 12 (1).

Πανελευσινιακός – Εργοτέλης 78-58
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 17-14, 35-30, 62-43, 78-58
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 21 (2), Μιχαλούτσος, Ηλιάδης Β. 7 (1), Μποχωρίδης 11, Ζούμπος 7, Σπηλιόπουλος 11 (1), Ηλιάδης Η., Μπένος 2, Δούκας, Ντέντα, Γκουαλτιέρι 2, Ματζιώρης 17.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας, Χασάπης, Σακελλαράκης 4, Καρακωνσταντάκης 8 (2), Βασιλειάδης 13 (1), Πετράκης 7 (2), Σκλήβας 10, Αρναουτάκης 2, Καραλής 6, Κριθινάκης 3 (1), Μάρης, Ξενάκης 5.

Έσπερος – Κορωπί 83-75 (71-71 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 16-21, 30-33, 48-53, 71-71, 83-75.
Διαιτητές: Αναστόπουλος, Νάστος.
Έσπερος (Κεσαπίδης): Φραντζής 2, Στυλίδης 27 (1), Μαγιντόμπε 14 (1), Ροκανάς, Κελεσίδης 9, Τρυφωνόπουλος 6, Αγγελόπουλος 6, Καραβανάς 1, Γκόβας 6, Ψαρόπουλος 10 (1), Μακρής 2.
Κορωπί (Δάγλας): Ντάσης 6 (2), Μελάς 11 (3), Κουσούλας, Αμπάρας, Υφαντής 8, Καράμπελας 4, Κερασοβίτης 2, Στούκας 11 (3), Σκλάβος 14 (1), Χρυσής 7 (1), Αγαδάκος 12, Σαρλής.

Χολαργός – Παπάγου 80-64
Διαιτητές: Σκούτας-Καραβίτης
Δεκάλεπτα: 13-18, 42-32, 58-45, 80-64
Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Τσουβελέκακης, Λάππας 12, Δρόσος, Παπάς 2, Αγόρης 3 (1), Καρτέρης 2, Μουμπάρακ 20 (4), Καραμπάς 15 (3), Γραμματίκας 6 (1), Κιαπέκος 4, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 16.
Παπάγος (Καλογήρου): Οικονομάκης, Διαμαντόπουλος 11, Βιδάλης 11 (2), Σιμόπουλος, Αποστολίδης 2, Δέδες 16 (2), Τζιβελέκας, Σιούτης 9, Υφαντής 4, Δορκοφίκης 4, Αρσένης 3, Ρουμπέας 4.

Ικαρος Ν.Σμ. – Προμηθέας Χ. 81-70
Διαιτητές: Αναστασίου-Καλογερόπουλος Φ.
Δεκάλεπτα: 19-12, 37-31, 61-48, 81-70
Ίκαρος (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 19(1), Σακελαρόπουλος 2, Σταμάτης, Πασπαλάς 3, Βούζας 2, Βουρλίτης 14(1), Δορκοφίκης 23(2), Δαρμογιάννης, Αντωνούσος 2, Τζέμης 16
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 2, Καραθανασόπουλος, Σαμιώτης Αλεξόπουλος, Λοίζος 5, Τασιόπουλος 14(2), Καρούζος 15(3), Παπαθανασόπουλος 9, Ζερβός 7(1), Ρώσσης 9(2), Ανδρουλάκης, Μαλούκος 9

Η βαθμολογία
1. Ηράκλειο 12
2. Φιλαθλητικός 11
3. Αμύντας 10
4. Ιωνικός Νικαίας 10
5. Πανιώνιος 10
6. Χολαργός 10
7. Ενωση Ιλίου 9
8. Παπάγος 9
9. Πανελευσινιακός 9
10. Εσπερος ΑΟΠΑ 9
11. Κορωπί 8
12. Ικαρος Ν.Σ. 8
3. Προμηθέας Χ. 8
14. Νίκη Αμαρουσίου 8
15. Εργοτέλης 7
16. Κρόνος 6

Η επόμενη (7η) αγωνιστική (15/11)

Φιλαθλητικός-Χολαργός
Παπάγος-Εσπερος
Κορωπί-Νίκη Αμαρουσίου
Ιωνικός Ν.-Ηράκλειο
Κρόνος-Ικαρος Ν.Σμ.
Προμηθέας Χ.-Αμύντας
Εργοτέλης-Ενωση Ιλίου
Πανιώνιος-Πανελευσινιακός

 

2ος Όμιλος

Ιωνικός Ιωνίας-Αίολος Αστακού 49-76
Πολύγυρος-Αγρίνιο 80-73
Ανατόλια-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 80-78
Ευκαρπία-ΑΕΛ 71-80 (60-60 κ.α., 67-67 α’ παρ.)
Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά 77-65
Καστοριά-Άργος Ορεστικό 86-72
ΓΣΛ-Στρατώνι 80-84

Ευκαρπία – ΑΕ Λάρισας 71-80
Δεκάλεπτα: 16-22, 29-28, 41-43, 60-60 (κ.α), 67-67 (α’ παρ.), 71-80.
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Παπαδόπουλος Θ.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 3, Τζινόπουλος 14 (2), Δώδος 8 (2), Κουντουρατζόγλου 10(1), Γκουτζιομήτρος 3 (1), Κολότσιος , Γκαβέζος 2, Απιδόπουλος 2, Γκόφας , Σουτζόπουλος 17 (2), Κόκουρας 12.
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3 (1), Αθανασόπουλος 1, Σαριμπαλίδης 19 (3), Τσούτσος 6, Κουτινάς 8, Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 8 (2), Μαλτέσιος 18, Πολίτης 17 (5), Παπακώστας, Φιλιππόπουλος.

 

Ιωνικός Ιωνίας – Αίολος Αστακού 49-76
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-42, 34-64, 49-76
Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Ζαχαρής
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης, Πρωτούλης 8 (2), Παναγιώτου 16 (1), Τάκης, Ζαγκριδάκης 2, Βάλλιος, Τοπουζίδης 7 (1), Μαυροκεφαλίδης 2, Μούκας 3 (1), Σαρρής 13, Κρομμύδας 7, Πολυχρονίδης.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 17 (2), Καλισώρας 5 (1), Μπεκατώρος, Μακρής 5, Παππάς 12, Θανόπουλος 2, Κακλαμάνος 17 (4), Κιτσούλης 8, Καλαντζής, Χαρισμίδης 4, Ψωμάς-Λυμπάρης 1, Κατσαρές 6 (2).

 

ΓΣ Λάρισας – Στρατώνι  80-84
Δεκάλεπτα: 17-17, 36-44, 59-65, 80-84.
Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου
ΓΣ Λάρισας (Πρίμορατς): Δερμιτζάκης, Τσιαμπαλής 3 (1), Γοργόλης 5 (1), Παπαχρήστος 19, Λαμπρόπουλος 15, Μπόγδανος 4, Τσιαβές 4, Νταλός 2, Αγγελόπουλος 8, Βαβάτσικος 20 (1), Χανέλλι, Λεπενιώτης.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολωκοτρώνης, Αμπατζάς 16 (2), Δήμου 10 (2), Αρνίδης 22 (2), Δεληγιάννης 14 (4), Γεωργάκης 2, Φλιάτης Ι. 3 (1), Φλιάτης Γ., Χαντζίδης 4, Δασκαλόπουλος 13.

Πολύγυρος – Αγρίνιο 80-73
Δεκάλεπτα: 15-18, 35-36, 61-57, 80-73.
Διαιτητές: Πακίτσας, Ξέρας.
Πολύγυρος (Πέγιας): Πιπιλιάρης 26, Τσιμπής 8(1), Τσιούντος 8(1), Παπσαραφιανός 11(2), Λαζαρίδης, Μυλωνάς, Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 1, Χρηστίδης 3, Νουκάρης 10(2), Κοτζαγιάννης 13, Χαριστός.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυρίλης, Μπερερής 18, Τσιρώνης 10, Παραπούρας 16(3), Ναούμης 9(2), Μπαρούχας 14(2), Σκαρλάτος, Κλασίδης, Μήτσου 1, Γεωργούλας 5(1), Αναστασάκης, Πουρνάρας.

 
Ερμής Λαγκαδά – Τιτάνες Παλαμά 77-65
Δεκάλεπτα: 20-16, 34-29, 55-44, 77-65
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ταρενίδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Καϊκλής 3 (1), Ελευθεριάδης 5, Ρίζος, Ακεψιμαΐδης 13 (2), Γεωργιαδης 11 (1), Νότης, Παρίτσης 19 (1), Πιλκούδης, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 19, Μίνου, Καντάρκος 5.
Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Φαλάκης, Τριανταφύλλου 17 (2), Αρχοντής, Γεωργαντζάς 11, Παπαιωάννου 2, Ζαγάνας, Τσέλιος 7, Σταυρόπουλος 3 (1), Αργύρης, Χουχούμης 17 (5), Γκέρος 2, Αποστολάκης 6.

Ανατολία-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης    80-78
Δεκάλεπτα: 16-24, 40-38, 59-52, 80-78
Διαιτητές: Τζίμα-Σιταρίδης
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Κολάρης, Γκάτζιας 16 (2), Δοξάκης 8, Σιώπης 10 (1), Γαλανίδης 15 (2), Τριανταφυλλίδης 5, Θεοδωρίδης, Καραμανώλης, Σιώμος 23, Βεργίνης 3.
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Νικολαΐδης): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 14, Παπαβασιλείου, Γαϊτανίδης 3 (1), Γαρέζος 3 (1), Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου 5, Δάλπας 6, Μπέγας 15 (3), Πολιτόπουλος 6, Γιαννούλης 26.

Καστοριά – Άργος Ορεστικό        86-72
Δεκάλεπτα: 18-18, 44-39, 55-54, 86-72
Καστοριά (Σούλιος):Ζυγούρας 18(6), Λέκκος, Ματενίδης 6, Γυμνόπουλος 8(1), Τερσενίδης 4, Ντάλλης 7(1), Τασιούδης 2, Τεπετίδης 3(1), Πανταζής 18(2), Τσότσος 13(1), Βοιβατόπουλος 7.
Aργος Ορεστικό (Καρανταγλίδης): Μπέλλος, Σαββίδης 21(4), Μιχαηλίδης 15(2), Μαυρίδης 18(1), Κίτσιου 7, Κώττας 10, Μποζίνής, Χατζόπουλος, Παντέλιδης 1.

Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού          10
2. ΑΕΛ   10
3. Ανατόλια        10
4. Ερμής Λαγκαδά           9
5. Πολύγυρος (1-0)          9
6. Στρατώνι (1-0)              9
7. ΓΣ Λάρισας (0-1)          9
8. Ευκαρπία (0-1)             9
9. Αγρίνιο            8
10. Καστοριά     8
11. Αργος Ορεστικό        8
12. Πιερικός Αρχέλαος 7
13. Τιτάνες Παλαμά        7
14. Ιωνικός Ιωνίας           7
15. Ε.Α.Κ. Θεσσαλονίκης              6