Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 5ης Αγωνιστικής

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Δάφνη Αγίου Δημητρίου που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Αρίς Καλαμάτας με 79-58 στον 1ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

 Στο 2ο Όμιλο, ο Άρης συνέχισε με νίκες επικρατώντας άνετα με 64-32 της Νίκης Βόλου. Να σημειωθεί ότι η αναμέτρηση Αναγέννηση Ν.Ρ. –  Ολύμπια Λαρ. αναβλήθηκε λόγω έλλειψης ηλεκτροδότησης στο κλειστό του Νέου Ρυσίου.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΟΑ Χανίων– Σπόρτιγκ  65-66

Έσπερος Πάτρας – Μελίσσια 58-67

Π. Φάληρο – Αγ. Παρασκευή 71-62

Δάφνη Αγ. Δημ. – Αρίς Καλαμάτας 79-58

Ίκαρος Καλ. – Πανιώνιος 47-56

Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Χανιά – Σπόρτιγκ 65-66

Διαιτητές:  Κουτσουμπός, Γεράνιος

Δεκάλεπτα: 15-20, 30-30.46-49, 65-66

ΧΑΝΙΑ (Θεοδωράκης) :Ζύφι,  Καραβέλη 8, Χασομέρη 2,  Μπρέλλου 18(2), Φουράκη 4, Σταχτιάρη 6, Γαλητσιάνου 13(2), Μοσχοπούλου 11, Βαρυπατάκη 3.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Nαβροζίδου  2,  Φουράκη  B 3, Bαφειάδη  9(1), Κατσιμπίρη, Ντζαμαρία 7(1), Οικονομίδου 8(2), Βούλγαρη 10, Γιαννακάκου 3(1), Φουράκη Β. 24.

Ικαρος Καλ. – Πανιώνιος 47-56

Διαιτητές: Σκαλτσής, Αγρογιάννης

Δεκάλεπτα: 14-11, 33-27, 39-45, 47-56

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης):  Γιγουρτάκη 5(1), Στεφάτου 3, Στεφάνου 6, Ευμορφοπούλου13, Ρουμπελάκη 4 , Κανελέτη 6, Παπαϊωάννου, Ζότοβα 6(1), Φάρου 4.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Λόξα, Μήτση, Μπότσαρη 1, Σταμπούρλου 18, Θεοδωρομανωλάκη 16, Στεφανίδου 9, Γρηγορίου 10(1), Μπάμπη, Παναγιωτοπούλου 2.

Π. Φάληρο – Αγ. Παρασκευή 71-62

Διαιτητές: Πετρίδης, Καρακωνσταντόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-15, 37-39, 60-44, 71-62

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου 9(1), Καβαλάρη 2, Πριόνα 7, Δεγαίτη, Μοίρα 7, Μουστάκα 10(1), Ψωμά 9, Τζάρου, Κατσιμάρδου 4, Χαϊκάλη 22(3), Ψυχογιού 8.  

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Καζαντζίδου 14(1), Μερισιώτη 2, Βελούδου 7(1), Κούκη 1, Γιουκάκη 19(3), Κοντογιάννη 1, Τσιαδή 10, Λωσταράκου 8.

Έσπερος Πάτρας – Μελίσσια 58-67

Διαιτητές: Ντίσιος, Καββαδάς

Δεκάλεπτα : 11-22, 26-44, 39-54, 58-67

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Μπαζίνας): Φλογερά 14(2), Γιαννακοπούλου 18, Μαρίνη 8, Μαρούντα 6, Αντωνίου 5, Ντάρλα 2, Λαγοπάτη 5, Νάτσκου, Ανέστη, Καραγιάννη, Παπανδριοπούλου, Φωτακοπούλου.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 8, Μαρίνου 22, Αστραντίνη 8, Δούρου 4, Ζακυνθινού 11(1), Χριστακοπούλου 4, Καπερώνη 8 Σαπαλίδου 2, Πολίτη, Κοτσιαύτη.

Δάφνη Αγ. Δημ. – Αρίς Καλαμάτας 79-58

Διαιτητές Κιουλάφας, Αντωνίου 

Δεκάλεπτα: 23-05, 42-26, 59-43, 79-58

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 15, Μανώλη 9(1), Μάλαμα 2, Γιαμπάνη 1, Θεοδώρου 10(1), Τετενέ 9, Μαγαλιού 18(4), Τσουκαλά 15(1), Γιαννέλη, Ρούτση, Γιαννακοπούλου.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς): Βεργινάδη 7(1), Κουτέλα 16, Θάνου 4(1), Αντωνογειανάκη 5, Μπακετέα 14, Φωτεινάκη 12, Μπούζα, Τσιαμά

Βαθμολογία (5 Αγώνες)

1.Δάφνη Αγ. Δημ. 10
2.Σπόρτιγκ 9
3.Πανιώνιος 9
4.Φάρος Κερ. 8
5.Π.Φάληρο 7
6.Ικαρος Καλ. 6
7.Αγ. Παρασκευή 6
8.Μελίσσια 5
9.Εσπερος Πάτρας  4
10.ΟΑ Χανίων 4
11.Άρις Καλ. 4
*Φάρος Κερατσινίου, Αρίς Καλαμάτας, Ίκαρος Καλλιθέας, ΟΑ Χανίων και Αγία Παρασκευή έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη Αγωνιστική (6η)

Αρίς Καλαμάτα – Π. Φάληρο

Αγ. Παρασκευή – Έσπερος Π.

Μελίσσια – ΟΑ  Χανίων

Σπόρτιγκ – Ίκαρος Καλλιθέας

Πανιώνιος – Φάρος Κερ.

Ρεπό: Δάφνη Αγίου Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Άρης Θεσσαλονίκης-Νίκη Βόλου 64-32

Ολυμπιακός Β.- ΠΑΣ Γιάννινα 67-44

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλ. 52-44

Ηρακλής- ΑΟ Σερρών  38-64

Τιτάνες Δράμας-Παναθλητικός 55-90

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Ολύμπια Λαρ. (αναβλήθηκε)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Άρης – Νίκη Βόλου 64-32

Δεκάλεπτα: 18-6, 35-12, 49-26, 64-32

Διαιτητές: Παπανικολάου-Θεοδωρίδης

ΑΡΗΣ(Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 10(4ασ.), Σικαλίδου, Βουλγαράκη 6, Τσινέκε Ε. 5(1), Αντωνιάδου Σ. 8(7ρ.), Κιλαζίδου 8(5ασ.), Γιαννοπούλου 2, Γιαννουσίου, Τράντα 6(7ρ.), Μπουντούκα 3, Ακσεχέρογλου 11, Παπαρδέλα 5.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 9, Στρίνγκου, Γεροκώστα 5(1), Ντέγκα, Παρασχάκη, Γιοβανάκη 2, Κοπάνου 1, Μπράχου, Παγκαλίδου 4, Μπουρδουκούτα 3, Μάντζου 8.

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα 67-44

Διαιτητές: Παπαθωμά, Λελούδας

Δεκάλεπτα: 20-17, 39-29, 53-40, 67-44

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 10(1), Σαρακατσάνη 3(1), Γαλιατσάτου 8(1), Αγαγιώτη 12(2), Σουλτάνη 14, Χούτα 2, Ντελή 4, Ζέρβα 4, Αγκάνη 2, Διαμαντοπούλου 6, Μπαλλά 2.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 8(2), Σαρηγιαννίδου 14, Κυράνα 8, Σταμκοπούλου, Μεντεσίδου 2, Λαδοπούλου, Παπαδιά 1, Κατσίδου 2, Γιοπίτσα 5(1), Βαλάκου 4, Πετρίδου. 

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς

Διαιτητές: Πράττος, Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 15-12, 27-26, 40-33, 52-44

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Λάλου, Ντζόζη, Ντάμπη 8, Δραγκόλα, Λάλου 10, Παπαδάκη 9, Νότη 13, Τζήμου 4, Βατσιτσίδου 8, Τσιουρλίνη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 2, Στάνη 4, Παπαρέντη 4, Καλαντίδου 6, Νικολαϊδου 12, Καζαντζή Β. 2, Καρατζά, Καζαντζή Στ. 5, Καϊμακτσή 7, Σολωμού 2.

Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός 55-90

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 17-21, 32-43, 38-57, 55-90

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου, Θωμά 12(2), Γαϊτανίδου 4, Γαϊτάνη Α. 8, Γαϊτάνη Ε. 17,  Καριώτη Μ., Αλεξοπούλου 2, Κυριακίδου 1, Αρσένογλου 12(2).

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 28(4), Σταμούλη, Αναστασιάδου 8, Τόσκα 11, Ζιώγα, Τσαμπούρη 24(5), Κοστανάκη 7(1), Τσακίρη 7, Κοματσιούλη 2, Γιαννούδη, Κουλουμπή 5.

Ηρακλής – ΑΟ Σερρών 38-54

Διαιτητές: Χατζηχαρίδης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 13-15, 24-23, 33-37, 38-54

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 11(2), Ντάλα 3(1), Τσουμπερλή, Οικονόμου 4, Γεροστεργίου 6, Ξανθοπούλου, Τσίτσου, Λογδανίδου 1, Ψάρρα 8(1), Μαρκουλάκη 5(1), Κομνηνού, Ελευθεριάδου.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Χίτζιος): Μπακιρτζίδου 14, Τζιαμπάζη 16(4), Χωλοπούλου Ν. 4, Χωλοπούλου Μ. 5, Γκλεζάκη 10, Στεφανίδου, Τόγα 5(1), Πρόικου.

Βαθμολογία (5 Αγώνες)

1. Άρης 10
2. Παναθλητικός 9
3. Ολυμπιακός Β. 9
4. ΑΟ Σερρών 9
5. ΑΕ Πυλαίας 8
6. Ολύμπια Λαρ. 7
7. Ηρακλής 7
8. Απόλλων Καλ. 6
9. Τιτάνες Δράμας 6
10. ΠΑΣ Γιάννινα 6
11. Νίκη Βόλου 6
12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 3

*Η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου έχει έναν μηδενισμό

*Αναγέννηση Νέου Ρυσίου και Ολύμπια Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη Αγωνιστική (6η)

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας

Παναθλητικός – Ολυμπιακός Β.

ΠΑΣ Γιάννινα – Αναγέννηση Ν.Ρ.

Ολύμπια Λαρ. – Ηρακλής

ΑΟ Σερρών – Άρης

Νίκη Βόλου – Απόλλων Καλ.