Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

Δάφνη Αγίου Δημητρίου και Φάρος Κερατσινίου οδηγούν την κούρσα στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών έχοντας το απόλυτο με τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. 

Στο 2ο Όμιλο, ο Άρης συνεχίζει ακάθεκτος φεύγοντας νικητής από την έδρα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 66-40.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Αγία Παρασκευή – Δάφνη Αγ. Δημ. 45-60

Μελίσσια – Π. Φάληρο 58-67

Σπόρτιγκ – Έσπερος Πάτρας 77-30

Πανιώνιος – ΟΑ Χανίων 70-53

Φάρος Κερατσινίου – Ίκαρος Καλ. 59-52

Ρεπό: Αρίς Καλαμάτας

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Πανιώνιος – ΟΑ Χανίων 70-53

Διαιτητές: Ντάνος, Μαρουδιάς

Δεκάλεπτα: 16-16, 32-27, 57-36, 70-53

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Λόξα, Μήτση, Μπότσαρη 7, Σταμπούρλου 20(1), Θεοδωρομανωλάκη 10, Στεφανίδου 22(3), Γρηγορίου 4, Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 5, Πούλου.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Θεοδωράκης): Ζύφι  2 Καραβελή 6 Καλογεροπούλου Κασωμένου 2, Μπρέλλου 6, Φουράκη, Σταχτιάρη 10, Ζουμαδάκη , Χαραλαμπάκη, Γαλητσιάνου 8, Μοσχοπούλου 22(1).

Αγ. Παρασκευή – Δάφνη Αγ. Δημ. 45-60

Διαιτητές : Κονταράτος, Μαυρέλης

Δεκάλεπτα: 11-15, 26-29, 34-44, 45-60

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος): Κοντογιάννη 5, Τσιαδή 4, Βελούδου 4, Καζαντζίδου 11, Γιουκάκη 17(3), Κούκη 2, Μερισιώτη 2, Λωσταράκου , Χαρίτου , Μπουκίτα , Κανιαδάκη

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ (Μπουμπούς Καρατράντος): Αλεξανδρή 9, Μανώλη 4, Γιαμπάνη 4, Μαγαλιού 15(1) , Τετενέ 10 Τσουκαλά 18, Ζουρτσάνου Θεοδώρου

Μελίσσια – Π.Φάληρο 58-67

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 21-18, 34-29, 48-48, 58-67

ΜΕΛΙΣΣΙΑ ( Κουκής): Καραβέλη 12, Μαρίνου 14 (1), Αστραντίνη 9 (2), Ντακόλια, Δούρου, Κοιλιαρίδη 4 (1), Πολίτη, Ζακυνθινού 7 (1), Χριστακοπούλου, Καπερώνη 2, Σαπαλίδου, Κοτσιάφτη 8

Π. ΦΑΛΗΡΟ  (Κούτσης):  Παναγιωτονάκου 4 (1), Καβαλάρη 9, Νέαρχου 9 (2), Πριόνα 3 (1), Δεγαϊτη 3 (1), Μοίρα 11, Μουστάκα 7 (1), Ψυχογιού, Κατσιμάρδου 4, Χαϊκάλη 13 (1), Ψωμά 4.

Σπόρτιγκ – Έσπερος Πάτρας 77-30

Διαιτητές:  Ροδίτης, Σωτηρχέλης

Δεκάλεπτα:  20-08, 46-18, 62-27, 77-30

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος):  Κατσιαμπίρη Ν., Ναβροζίδου 5(1), Οικονομίδου 22(6), Φουράκη Β. 8, Βαφειάδη 7,  Ντζαμαρία 7, Λέρη, Μυριούνη, Γιαννακάκου 2, Φουράκη Στ. 16.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Φλωράτος):  Ανέστη, Φλογερά 5(1) , Γιαννακοπούλου Β. 6, Μαρίνη 4, Μαρούντα 3, Αντωνίου, Τάρλα 4, Φωτακοπούλου , Καραγιάννη 4, Παπανδρεοπούλου, Λαγοπάτη Β 4(1) , Λανταβού.

Φάρος Κερατσινίου – Ίκαρος Καλ. 59-52

Διαιτητές: Λαζόγκα,Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 15-14, 35-30, 48-44 , 59-52

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Λειβάδης):  Καρακασίδου, Βράκα 7(1), Σαλιάϊ 18(4) , Αθανασίου 3(1), Γκριτζά 9, Πετράκη 20(3), Σπυριδωνίδου, Αλεξανδρίδου, Κουταλιανού 2.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης):  Γιγουρτάκη,  Στεφάτου 9(1) , Στεφάνου 5(1), Ευμοροφοπούλου 11(1), Ρουμπελάκη 8,  Κανελέτη 10,  Παπαϊωάννου,  Ζότοβα 8(1), Φάρου.

Βαθμολογία (4 Αγώνες)

1.Δάφνη Αγ. Δημ. 8

2. Φάρος Κερ. 8

3. Σπόρτιγκ 7

4. Πανιώνιος 7

5. Ίκαρος Καλλ. 5

6. Αγ. Παρασκευή 5

7. Π. Φάληρο 5

8. Μελίσσια 5

9. Έσπερος Πατρ. 4

10. Αρίς Καλ. 3

11. ΟΑ Χανίων 3 (0-3)

* Αρις Καλαμάτας, Ίκαρος Καλλιθέας, ΟΑ Χανίων και Αγία Παρασκευή έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη Αγωνιστική (5η, 8/11)

ΟΑ Χανίων –Σπόρτιγκ

Έσπερος Πάτρας – Μελίσσια

Παλαιό Φάληρο – Αγία Παρασκευή

Δάφνη Αγ.Δημ. – Αρίς Καλαμάτας

Ίκαρος Καλ. – Πανιώνιος

Ρεπό: Φάρος Κερατσινίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Παναθλητικός – ΑΕ Πυλαίας 71-39

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας 74-59

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Βόλου 62-55

ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Ν.Ρ. 53-38

Νίκη Βόλου-Ηρακλής 45-65

Απόλλων Καλαμ. –Άρης 40-66

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Απόλλων Καλ. – Άρης 40-66

Διαιτητές: Τσούλης, Παπαδοπούλου

Δεκάλεπτα: 13-8, 24-31, 30-50, 40-66

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Στάνη 2, Σταμπή 6, Παπαρέντη, Παλλάνη, Καλαντίδου 12, Νικολαϊδου, Καζαντζή Β. 4, Καρατζά 2, Καζαντζή Στ. 2, Καϊμακτσή 8(1), Σολωμού 4(1).

ΑΡΗΣ(Ατακτίδης-Μαρβάκης): Τσινέκε Κ. 6, Βουλγαράκη 6, Τσινέκε Ε. 4, Αντωνιάδου Α. 5(1), Αντωνιάδου Σ., Κιλαζίδου 15(3), Γιαννοπούλου 13(1), Τράντα 6, Μπουντούκα, Χρηστίδου, Παπαρδέλα 11(1).

Παναθλητικός – ΑΕ Πυλαίας 71-39

Δεκάλεπτα: 20-8, 35-17, 57-23, 71-39

Διαιτητές: Τριανταφυλίδης, Καρκαλέτσης

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 19(4), Σταμούλη, Αναστασιάδου 8, Ζιώγα, Τσαμπούρη 26(4), Κοστανάκη 2, Μπαμπικέρ, Τσακίρη, Κοματσιούλη 2, Κουλουμπή 10, Γιαννούδη 4.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 14, Δραγκόλα, Παπαδάκη 8, Σταματέλου, Νότη 3, Τζήμου 9, Βατσιτσίδου 5, Τσιουρλίνη.

Νίκη Βόλου – Ηρακλής 45-65

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 12-15, 24-31, 35-42, 45-65

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Γεροκώστα, Γκίνο 6, Ντέγκα 6(1), Γιοβανάκη, Κοπάνου, Μπράχου 11(2), Παγκαλίδου 3, Σολωμού 8, Χαβαλέ 6, Καρύδη 10(2), Μάντζου 3.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Παπαβασιλείου 10(1), Ντάλα 7(1), Τσουμπερλή 4, Οικονόμου 4, Γεροστεργίου 4, Ξανθοπούλου 6, Τσίτσου 5(1), Λογδανίδου 8, Ψάρρα 15(1), Μαρκουλάκη 2, Κομνηνού, Ελευθεριάδου.

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας 74-59

Διαιτητές: Παπαθωμά, Λελούδας

Δεκάλεπτα: 17-10, 32-27, 56-44, 74-59

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 17(4), Σταμκοπούλου, Σαρηγιαννίδου 20(1), Τσιακτσίρα 6(1), Μεντεσίδου 15, Παπαδιά 2, Λαδοπούλου 2, Παπαδιαμάντη, Κατσίδου, Γιοπίτσα 8(2), Βαλάκου 4, Πετρίδου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Χατζησάββα, Θωμά 10(3), Γαϊτανίδου 2, Χρυσοστομίδου 4, Γαϊτάνη Α. 19, Γαϊτάνη Ε. 18,  Καριώτη Κ., Κυριακίδου, Αρσένογλου 6(2).

ΑΟ Σερρών – Αναγέννηση Ν.Ρ. 53-38

Διαιτητές: Λαδάς, Παπανικολάου Ιωαν.

Δεκάλεπτα: 12-8, 27-17, 40-25, 53-38

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Χίτζιος): Μπιζά, Μπακιρτζίδου 17, Τσιαμπάζη 14, Χωλοπούλου Ν. 14(1), Χωλοπούλου Μ. 2, Γκλεζάκη 4, Τόγα, Πρόικου 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Κούκος): Μαραγκού 3(1), Πετρίδου, Νάστου 11, Μούρτου 4, Τζίκου 7, Καζαντζή Σπ. 5, Βασλαματζή 8(1), Σαλαμάνη.

Ολύμπια Λάρισας – Ολυμπιακός Β. 62-55

Διαιτητές: Γαζέτας, Γραικός

Δεκάλεπτα: 10-12, 28-21, 41-38, 62-55

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνη): Νταουνάκη 2, Δεληγιάννη 20, Ράπτη, Σουλιώτη 2, Κυριτσάκα 6 (2), Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 4, Κοτζαϊτση, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 25 (2), Καλίδη 6 (1), Ντριστέλλα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 11 (1), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 11 (2), Αγαγιώτου, Σουλτάνη 12, Ζέρβα 14, Ζήτη 4, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 3, Ντελή, Χούτα.

Βαθμολογία (4 αγώνες)

1.Αρης 8
2. Παναθλητικός 7
3. Ολυμπιακός Β. 7
4. Ολύμπια Λαρ. 7
5. ΑΟ Σερρών 7
6. Ηρακλής 6
7. ΑΕ Πυλαίας 6
8. Τιτάνες Δράμας 5
9. Απόλλων Καλ. 5
10. Νίκη Βόλου 5
11. ΠΑΣ Γιάννινα 5
12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 3
*Η Αναγέννηση Ν.Ρ. έχει έναν μηδενισμό.

Επόμενη Αγωνιστική (5η, 8/11)

Ηρακλής – ΑΟ Σερρών

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Ολύμπια Λάρισας

Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΣ Γιάννινα

Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός

Άρης – Νίκη Βόλου

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλ.