Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις η Νίκη Λευκάδας. Η νεοφώτιστη στην κατηγορία ομάδα έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από την Κω επικρατώντας του Ιπποκράτη με 58-53 σε ματς για την 4η Αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

 Ο ΠΑΟΚ, εξάλλου, έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Άρη Πετρούπολης με 84-49 και τέλος ο Ολυμπιακός, που είναι αήττητος, ξεπέρασε και το εμπόδιο του Κρόνου Αγ. Δημ. με 67-45.

Τα σημερινά αποτελέσματα:

ΠΑΟΚ-Άρης Πετρούπολης 84-49

Ιπποκράτης Κω-Νίκη Λευκάδας 53-58

Ολυμπιακός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 67-45

Σάββατο 31 Νοεμβρίου

Τερψιθέα Γλ.-Πρωτέας Βούλας 70-64

Αθηναϊκός-Παναθηναϊκός 58-72

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΠΑΟΚ – Άρης Πετρούπολης 84-49

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 24-12, 49-20, 66-36, 84-49

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 5(1), Τελίδου 12(2), Ρέντμον 5(1), Σπανίδου 15, Σταυρίδου 12(2), Κατωπόδη 7, Ταρπάγκου 6, Κλέμονς 19, Διαμαντίδου, Παπαδοπούλου 2, Κοντογεωργου 1.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάβουρας): Μακρυνίκα 4, Αμίτσι, Φάσουρα, Ιωαννίδου 5(1), Λιάγκα 7(1), Βουκελάτου 2, Πλούμπη 13(1), Χρονοπούλου 1, Πετυχάκη, Τσέρου 9(1), Τσουμάνη 8, Ευαγγελάτου.

Ιπποκράτης Κω – Νίκη Λευκάδας 53-58

Διαιτητές:  Σκούτας, Τσαχάκης

Δεκάλεπτα: 16-14,  22-29, 37-40, 53-58

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 8, Σβύνου, Δρεττάκη 6, Σίντι 27(5), Πατμίου 4, Κάμπελ 6, Γούναρη 2.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 21(1), Κρητικού, Ψυχογιού 3(1), Ισκιόγλου 5(1), Καμπουράκη 10(2), Γράψα, Σμιθ 6, Κρουκ 13(1).

Ολυμπιακός – Κρόνος Αγ. Δημ.67-45

Διαιτητές: Στρέμπας, Γρίβα

Δεκάλεπτα: 23-12, 39-24, 64-35, 67-45

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Γκοτζή 3(1), Σταμάτη 6(2), Μπόνη 6(2), Χατζηνικολάου 5(1), Καλογήρου 1, Μπαλτά 2, Νικολαϊδου 2, Χαλιβέρα 8(1), Τζόνσον 21, Κοσμά 5, Παπαμιχαήλ 2, Κριστόφερσον 6.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μαυρίδης): Καμμένου 7, Εμμανουηλίδου 2, Μίχου 4, Μαγκλάρα 4, Τζανετάτου, Σπαθάρη, Γκέρκι 2, Παναγιωτοπούλου 2, Ανταμς 13(1), Ντέι 13.

Βαθμολογία (4 Αγώνες)

1.Ολυμπιακός 8

2. ΠΑΟΚ 7

3. Παναθηναϊκός 7

4. Νίκη Λευκάδας 7

5. Αθηναϊκός 6

6. Πρωτέας Βούλας 6

7. Τερψιθέα Γλ. 5

8. Κρόνος Αγ.Δημ. 5

9. Ιπποκράτης Κω 5

10. Άρης Πετρούπολης 4

Επόμενη αγωνιστική (5η)

7 Νοεμβρίου

Πρωτέας Βούλας-Ολυμπιακός

Κρόνος Αγ. Δημ.-Αθηναϊκός

8 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

Άρης Πετρ.-Ιπποκράτης Κω

Νίκη Λευκάδας-Τερψιθέα Γλ.