Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Νίκες για Ηράκλειο, Πανιώνιο, Πανελευσινιακό

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πανηγύρισαν νίκες σε τρεις εξ’ αναβολής αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας.

Αναλυτικά οι αγώνες:

Ηράκλειο-Προμηθέας Χαλανδρίου 78-66

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Κωνσταντινίδου
Δεκάλεπτα: 23-10, 43-33,60-49, 78-66
Ηράκλειο (Ράλλης): Μεταξωτός, Φραγκιαδάκης 2, Αυγενικός 24 (2), Σπυριδάκης 2, Καραδολάμης 17 (2), Κουπίδης 8, Πρωτογεράκης, Μαραγκάκης, Λιανός 13 (1), Κυρίτσης, Πάλλης 12
Προμηθέας Χαλανδρίου (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος, Καραθανασόπουλος 11 (3), Σαμιώτης 4 (1), Αλεξόπουλος 2, Τασιόπουλος 3 (1), Καρούζος 11 (1), Παπαθανασόπουλος 5, Ρώσσης 2, Ζερβός 8 (2), Ανδρουλάκης 6 (2), Μαλούκος 14

Πανιώνιος-Εργοτέλης 70-54
Διαιτητές: Λιότσος, Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 17-20, 30-26, 50-41, 70-54
Πανιώνιος (Σορώτος): Παπαρέγκας 6 (2), Βλάχος, Πρισκομάτης, Κόκκαλης 8, Ζώρζος 10 (2), Μίχαλος 11 (3), Φιλιππάκος 12, Τσιάκος 14 (1), Αναγνωστάκης 7 (2), Μουρίκης, Τσοράκης 2.
Εργοτέλης (Μακράκης): Δόσπρας 2, Χασάπης, Σακελλαράκης 9 (1), Καρακωνσταντάκης 6 (1), Βασιλειάδης, Τσερκιτσόγλου 6 (2), Πετράκης 15 (2), Σκλήβας 6, Καραλής 10 (1).

 

Πανελευσινιακός – Ιωνικός Ν. 99-98 (87-87 κα)

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Μπούκας.

Δεκάλεπτα: 14-20, 37-37, 57-61, 87-87 (κ.α.), 99-98 (παρ.).

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 24 (2), Μιχαλούτσος 3, Ηλιάδης Β., Μποχωρίδης 24 (2), Ντέντα 2, Γκουαλντιέρι, Ζούμπος 12 (1), Σπηλιόπουλος 2, Ηλιάδης Η. 10 (2), Ντένος 1, Μαντζιώρης 21 (3)

Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Γιαννίκος, Κούτουλας 5 (1), Ντιμπ 23 (3), Μούκας 5 (1 τριπ.), Ρεκουνιώτης 4, Τασόπουλος 21, Γκιουζέλης 2, Λυκογιάννης 7 (1), Βεσκούκης 27 (4)

Η βαθμολογία

1.Ηράκλειο 4-0 8

2.Φιλαθλητικός 3-1 7

3.Πανιώνιος 3-1 7

4.Παπάγου 3-1 7

5.Ιωνικός Ν. 3-1 7

6.Αμύντας 2-2 6

7.Κορωπί 2-2 6

8.Ένωση Ιλίου 2-2 6

9.Έσπερος 2-2 6

10.Χολαργός 2-2 6

11.Προμηθέας Χαλ. 2-2 6

12.Ίκαρος Ν. Σμύρνης 1-3 5

13.Νίκη Αμαρουσίου 1-3 5

14.Πανελευσινιακός 1-3 5

15.Εργοτέλης 1-3 5

16.Κρόνος 0-4 4

Η επόμενη αγωνιστική (1/11): Φιλαθλητικός-Πανελευσινιακός, Παπάγου-Ένωση Ιλίου, Κορωπί-Χολαργός, Ιωνικός Ν.-Έσπερος ΑΟΠΑ, Κρόνος-Νίκη Αμαρουσίου, Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Ηράκλειο, Προμηθέας Χαλ.-Πανιώνιος, Εργοτέλης-Αμύντας