Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής των ανδρών στον 1ο και τον 2ο Όμιλο έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αμύντας – Φιλαθλητικός 87-92

Πανελευσινιακός – Παπάγος 61-72

Ένωση Ιλίου – Κορωπί 65-77

Χολαργός – Ιωνικός Ν. 79-81

Έσπερος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 71-62

Νίκη Αμαρουσίου – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 67-69

Ηράκλειο – Προμηθέας Χαλανδρίου  (αναβλήθηκε)

Πανιώνιος – Εργοτέλης (αναβλήθηκε)

*** Υπενθυμίζουμε πως λόγω κακοκαιρίας αναβλήθηκαν οι αναμετρήσεις Ηράκλειο – Προμηθέας Χαλανδρίου και Πανιώνιος – Εργοτέλης.

 

Τα φύλλα αγώνος…

 

Αμύντας – Φιλαθλητικός 87-92

Διαιτητές: Αποστολίδης – Διμπινούδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 37-47, 58-72, 87-92

Αμύντας (Ζάβος): Ζούπας 20, Αγγελόπουλος 14, Διαμαντόπουλος 7 (2), Ματζούρος 6 (2), Βαρδιάνος 9 (1), Πίνης 2, Κουκουνιάς 11 (1), Μπάρμπας 6, Βογιατζής 7, Καμπούρης 5

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Παπαδημητρίου 6 (1), Κελαϊδής, Γκαβασιάδης 12 (1), Κεφαλάς 6 (2), Λιακόπουλος 6 (1), Βαρνάβας 9, Σαμοθράκης 28 (4), Λυμπερόπουλος 5 (1), Λεγκίκας 11 (1), Τραφαλής 9 (1).

Πανελευσινιακός-Παπάγου 61-72

Διαιτητές: Τσαρούχα – Στρέμπας

Τα δεκάλεπτα: 17-27, 32-44, 48-60 61-72

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 4, Μιχαλούτσος 4, Β.Ηλιάδης, Μποχωρίδης 7, Ζούμπος 12, Σπηλιώπουλος, Η.Ηλιάδης 3(1), Μπένος 9, Ντέντα, Ματζιώρης 22.

Παπάγος (Καλογήρου): Διαμαντόπουλος 18, Βιδάλης 3(1), Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 6, Δέδες 16(2), Ρουμπέας 2, Τζιβελέκας, Αρσένης 5(1), Δορκοφίκης 20(2).

 

Ένωση Ιλίου – Κορωπί 65-77

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ. – Χρηστίδης Ηλ.

Δεκάλεπτα: 12-19, 25-36, 41-55, 65-77

Ένωση Ιλιού (Πανούλιας): Βαϊδάκης 6, Γ.Μπέλλας 8, Καπινιάρης 13(1), Φουντάς 10(2), Ραλλάκης, Τσολάκης, Μπασδέκης 5, Ο.Μπέλας 19(2), Κοκκάς, Σκορδάς, Στρατομήτρος 4(1), Γεωργιάδης

Κορωπί (Καρακώστας): Καράμπελας, Μελλάς 9(2), Κούσουλας 19(3), Στούκας 4, Υφαντής 8, Τύρλας 17(1), Κερασοβίτης 2, Αμπαράς 13(2), Σκλάβος 4, Χρύσης 1, Αγαδάκος, Σαρλής.

 

Χολαργός-Ιωνικός Ν. 79-81

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Κάρδαρης.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 37-37, 60-60, 79-81.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Λάππας 17 (2), Δρόσος, Παπάς 5 (1), Αγόρης 9 (2), Καρτέρης, Μουμπάρακ 24 (3), Καραμπάς 2, Γραμματίκας 3 (1), Κιαπέκος 2, Μπουργανός, Γιανναλέτσος 17.

Ιωνικός Ν. (Οικονόμου): Κούτουλας 3 (1), Ντιμπ 30 (2), Μπολάτογλου, Μούκας, Ρεκουνιώτης, Τασόπουλος 9, Γκιουζέλης, Λυκογιάννης 11, Βεσκούκης 15 (2), Γιαννίκος 13 (1).

 

Έσπερος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 71-62

Διαιτητές: Μακρής – Βαλούρδος

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 34-30, 51-53, 71-62

Έσπερος (Κεσαπίδης): Φραντζής 15, Στyλίδης 2, Μαγετόμπε, Ροκανάς, Κελεσίδης 2, Τριφωνόπουλος 3, Αγγελόπουλος, Καραβανάς 17, Γκόβας 10, Ψαρόπουλος 19, Μακρής 3.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Σαββατης): Μπάλας 13, Στραγανιώτης 2, Μητσάκης, Σούρας 3, Κόης 2, Ζούκας, Αντωνόπουλος 7, Φρούσκλιας 4, Χαλβατζής 5, Γιαννόπουλος 14, Ματαλιωτάκης 12 , Περαντωνάκης.

 

Νίκη Αμαρουσίου – Ίκαρος Ν.Σμ. 67-69

Τα δεκάλεπτα: 14-26, 36-40, 56-56, 67-69

Διαιτητές: Παπαθανασίου – Μαγκουνής

Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Τσέκενης Γ., Οικονομόπουλος 9 (1), Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 14 (1), Κοντογιάννης 7 (1), Κυπριτζόγλου 21 (3), Ατζαμόγλου 12 (2), Σταθόπουλος 4, Σαλτουρίδης, Τσέκενης Α., Μούγιος, Μαύρος.

Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 11 (1), Γιαννακοδήμος, Δορκοφίκης 12, Βούζας 5 (1), Τζέμης 16, Βουρλίτης 11 (2), Σταμάτης 10 (2), Δαρμογιάννης 4, Κάννας, Μιχαλόπουλος, Σακελλαρόπουλος.

 

Η βαθμολογία

1. Παπάγος 7

2. Φιλαθλητικός 7

3. *Ηράκλειο

4. Έσπερος Πατρών 6

5. Αμύντας 6

6. Χολαργός 6

7. Κορωπί 6

8. Ένωση Ιλίου 6

9. *Προμηθέας Χαλανδρίου 5

10. *Πανιώνιος 5

11. *Ιωνικός Νικαίας 5

12. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5

13. Νίκη Αμαρουσίου 5

14.* Εργοτέλης 4

15. *Πανελευσινιακός 4

16. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 4

* Έχει  έναν αγώνα λιγότερο

+++  Την Τετάρτη 28 Οκτωβρίου θα διεξαχθεί ο εξ’ αναβολής αγώνας, Πανελευσινιακός – Ιωνικός Ν. (19.00).

 

Η επόμενη (5η) αγωνιστική

Φιλαθλητικός-Πανελευσινιακός

Παπάγος-Ενωση Ιλίου

Κορωπί-Χολαργός

Ιωνικός Νικαίας-Εσπερος ΑΟΠΑ

Κρόνος Αγ.Δημ.-Νίκη Αμαρουσίου

Ικαρος Ν.Σμ.-Ηράκλειο

Προμηθέας Χ.-Πανιώνιος

Εργοτέλης-Αμύντας

 

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

ΓΣΛ-Πιερικός 81-63
Καστοριά-Αίολος Αστακού 45-77
Ιωνικός Ιωνίας-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης 61-60
Πολύγυρος-ΑΕΛ 66-68
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά 70-56
Ευκαρπία-Τιτάνες Παλαμά 78-70
Στρατώνι-Άργος Ορεστικό 49-56

Στρατώνι-Άργος Ορεστικό 49-56
Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ζάχαρης.
Δεκάλεπτα: 11-18, 21-28, 30-43, 49-56.
Στρατώνι (Νικολαΐδης): Κολωκοτρώνης 10 (1), Αμπατζάς, Δήμου 2, Αρνίδης 5 (1), Δεληγιάννης 4 (1) Γεωργάκης 3, Πασσαλίδης, Φλιατης Ι. 11 (2), Φλιατης Γ. Χαντζίδης, Δασκαλόπουλος 14.
Άργος Ορεστικό (Καραταγλίδης): Σαββίδης 11, Κιτσιου, Μιχαηλίδης 3 (1), Μποζίνης Π., Μαυρίδης 8, Τραντας 14 (2), Κόττας 11, Μανδαλάκης 9, Χατζόποιυλος, Μποζίνης Δ.

Καστοριά-Αίολος Αστακού 45-77
Διαιτητές: Λόρτος, Τζιοπάνος.
Δεκάλεπτα: 6-22, 12-38, 24-56, 45-77.
Καστοριά (Σούλιος): Αντωνιάδης 3, Ματενίδης 10, Γυμνόπουλος 2, Τεμπετίδης 2, Τζαλλής 5, Τσσιούλης 5, Ζυγούρας 7, Τσότσος 5, Βοϊβατόπουλος 6.
Αίολος Αστακού (Κουταλιανός): Μπρόζος 10, Καλισοωρας 3(1), Μακρής, Παππάς 7, Πέττας, Θανόπουλος 2, Κακλαμάνος 21(5), Κιτσούλης 9, Καλαντζής 3 Χαρισμίδης 4, Ψωμάς-Λυμπάρης 13, Κατσαρές 3.

Ευκαρπία-Τιτάνες Παλαμά 78-70
Διαιτητές: Θ. Παπαδόπουλος, Ευφραιμίδης.
Δεκάλεπτα: 23-18 43-29, 59-46, 78-70.
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 10(2), Τσινόπουλος 7(1), Δώδος 4, Κουντουρατζόγλου 22(4), Κουτζιομήτρος 2, Κολότσιος, Γκαβέζος, Παουλεάνου, Απιδόπουλος , Γκόφας , Σουτζόπουλος 23(1), Κόκκουρας 10.
Τιτάνες Παλαμά (Σερίφης): Φαλιάκης, Τριανταφύλλου 16(3), Αρχοντής, Γεωργατζάς 7(1), Παπαϊωάννου 7, Τσέλιος 7 (2), Σταυρόπουλος, Αργύρης 6, Χουχούμης 18 (2), Γκέρος 7, Αποστολάκης 2.

ΓΣΛ-Πιερικός 81-63
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Δημάδης.
Δεκάλεπτα: 12-17, 29-31, 56-47, 81-63.
ΓΣΛ (Πρίμορατς): Κουσιάντζας, Τσιαμπαλής 13 (1), Γοργόλης 5 (1), Παπαχρήστος, Λαμπρόπουλος 6 (2), Μπόγδανος 13 (3), Τσιαβές 13 (1), Νταλός 10, Αγγελόπουλος, Βαβάτσικος 11 (1), Λεπενιώτης 10 (2).
Πιερικός (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 11 (1), Μουρίκας, Γκογκίδης 13 (1), Παπαδόπουλος 10, Ζησόπουλος 2, Παρμακτσίδης 1, Ασημάκης 26 (1), Σαββίδης, Καλτσούνος, Οικονόμου.

Πολύγυρος-ΑΕΛ 66-68
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 18-20, 35-37, 52-54, 66-68.
Πολύγυρος (Πέγιας): Πιπιλιάρης 21 (2), Μυλωνάς, Τσιούντος, Παπασαραφιανός 12 (3), Τσιμπής 2, Λαζαρίδης, Βούλγαρης, Ζεϊμπέκης 1, Χρηστίδης 2, Νούκαρης 19 (5), Κοτζαγιάννης 9, Χαρίστος.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Αθανασόπουλος 5, Σαριμπαλίδης 13 (2), Τσούτσος 12, Κουτίνας 13 (1), Κονδυλόπουλος, Παπανικολάου 8, Μαλτέσιος 7, Πολίτης 6, Παπακώστας 2, Φιλιππόπουλος.

Ιωνικός Ιωνίας-GBA Αργοναύτης 61-60
Δεκάλεπτα: 20 -7, 36-15, 54-42, 61-60
Ιωνικός (Μπαξεβάνης): Μητακιδης -, Πρωτούλης 12 (1), Παναγιώτου 18 (4), Τάκης 1, Βάλιος 5 (1), Πολυχρονιάδης, Σιδηροηλίας, Μαυροκεφαλίδης, Μαλολάρι, Μόκας 3 (1), Σαρρής 13, Κρομμύδας 9.
ΕΑΚ (Μπάλτου): Δικταπανίδης 3, Καλπαξίδης 11, Παπαβασιλείου, Γαιτανίδης 2, Γαρέζος, Καραϊσκός 4 (1), Παπαθανασίου 5, Δάλπας 14 (2), Τσουτσούκας, Πέγας 6 (2), Πολιτόπουλος, Γιαννούλης 15.

Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά 70-56
Διαιτητές: Σιμητόπουλος Κοεμτζόγλου.
Δεκάλεπτα: 19-19, 35-28, 55-45, 70-56.
Ανατόλια (Γκαϊταντζής): Κόλαρης, Γκάτζιας 9 (1), Δοξάκης, Σιώπης 2, Γαλανίδης 25 (4), Τριανταφυλλίδης 4 (1), Θεοδωρίδης 2, Καραμανώλης, Βρέττας, Σιώμος 13, Βεργίνης 15 (1), Πατεράκης.
Ερμής (Αγγέλης): Καϊκλής 3, Ελευθεριάδης 1, Ρίζος, Ακεψιμαΐδης 17 (2), Γεωργιάδης 2, Νώτης, Παρίτσης 11 (1), Πηλκούδης, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 18, Μήνου, Καντάρκος 2.

Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού (4-0) 8
2. Ευκαρπία (3-1) 7
3. Ανατόλια (3-1) 7
4. ΑΕΛ (3-0) 6
5. ΓΣΛ (2-2) 6
6. Άργος Ορεστικό (2-2) 6
7. Ερμής Λαγκαδά (2-1) 5
8. Αγρίνιο (2-1) 5
9. Πολύγυρος (1-3) 5
10. Πιερικός (1-3) 5
11. Στρατώνι (1-3) 5
12. Τιτάνες Παλαμά (1-3) 5
13. Καστοριά (1-3) 5
14. ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (1-2) 4
15. Ιωνικός Ιωνίας (0-4) 4

Η επόμενη(5η) αγωνιστική:
Πιερικός-Καστοριά
Αγρίνιο-Ιωνικός Ιωνίας
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Πολύγυρος
ΑΕΛ-Ανατόλια
Ερμής Λαγκαδά-Ευκαρπία
Τιτάνες Παλαμά-Στρατώνι
Άργος Ορεστικό-ΓΣΛ