Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής

Εύκολο έργο είχε η Δάφνη Αγίου Δημητρίου στον 1ο Όμιλο του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών επικρατώντας με 60-37 των Μελισσίων. Στον 2ο Όμιλο Άρης και Ολυμπιακός Βόλου έφτασαν στις τρείς νίκες.

Να σημειωθεί ότι αναμέτρηση Αναγέννηση Ν.Ρ.- Νίκη Βόλου κατακυρώθηκε με 20-0 επί της φιλοξενούμενης ομάδας επειδή δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο. Επίσης ο αγώνας ΟΑ Χανίων – Φάρος Κερ. αναβλήθηκε λόγω της κακοκαιρίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής

Έσπερος-Πανιώνιος 45-78

Π. Φάληρο-Σπόρτιγκ 54-68

Άρις Καλαμάτας-Αγ. Παρασκευή 37-70

Δάφνη Αγ. Δημ.- Μελίσσια 60-37

ΟΑ Χανίων – Φάρος Κερ. (αναβλήθηκε)

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Π. Φάληρο-Σπόρτιγκ 54-68

Διαιτητές:  Δελαγραμμάτικας Σκαλτσής

Δεκάλεπτα 13-14, 27-33, 42-48, 54-68

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης):  Καβαλάρη 10, Νεαρχάκου 5(1), Πριόνα 11(1) Δεγαίτη 2, Μοίρα 2, Μουστάκα 8, Ψυχογιού  5, Φλώκα , Κατσιμάρδου, Χαϊκάλη 11(1), Ψωμά.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος) Παυλοπούλου 2, Ναβροζίδου 5(1), Οικονομίδου 4(1), Φουράκη Β. 6, Βαφειάδου 15(1), Τζαμαρία 4, Βούλγαρη 6, Φουράκη Σ. 26.

Έσπερος Πάτρας – Πανιώνιος 45-78

 Διαιτητές: Ντίσιος , Ασημακάκη

Δεκάλεπτα 10-19, 21-46, 29-70, 45-78

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Φλωράτος): Ανέστη, Φλογερά 6(1), Γιαννακοπούλου 10, Μαρίνη, Μαρουντά 6, Αντωνίου 2, Τάρλα 3, Φωτακοπούλου, Καραγιάννη 5, Παπανδριοπούλου, Λαγοπάτη 11, Λανταβού.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας , Γιαννουλάκης) Πούλου Λόξα , Μήτση 4, Μπότσδαρη 12 Σταμπούρλου 11Θεοδωρομανωλάκη 3, Στεφανίδου 24(4), Γρηγορίου 12 , Μπάμπη 3(1) Παναγιωτοπούλου 10(2)

Αρίς Καλαμάτας – Αγ. Παρασκευή 37-70

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 14-19, 19-32, 25-58, 37-70

ΑΠΣ ΑΡΙΣ (Μπακογιάννης) : Βεργινάδη 6, Κουτέλα 9, Σαμιώτη, Θάνου 3, Πυλιώτη, Αντωνογιαννάκη, Μπακετέα 10(1), Παπακωνσταντίνου, Γαλανού, Φωτεινάκη 8

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα 4, Κοντογιάννη 5, Χαρίτου 8(2), Τσιαδή 9, Κανιαδάκη 2, Βελούδου, Λοσταράκου 3, Κουκή 5(1), Καράμπελα 2, Γιουκάκη 5(1), Καζαντζίδου 18(2), Μερισιώτη 10

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Μελίσσια 60-37

Διαιτητές: Αθανασόπουλος , Αυγερινός

Δεκάλεπτα 17-11, 36-21, 47-27, 60-37

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Ρούτση 1 Αλεξανδρή 11(1) , Μανώλη 6(1) , Παπακωνσταντίνου 5, Γιαμπάνη 11, Θεοδώρου 4, Μαγαλιού 7(1) , Τετενέ 3, Τσουκαλά 12(1)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής):  Καραβέλη 4, Μαρίνου 9, Κοιλιαρίδη 9, Πολίτη 4, Ζακυνθινού 3(1) Χριστακοπούλου 2, Καπερώνη 4, Σαπαλίδου 2, Αστραντίνη,  Δούρου Κοτσιαύτη

Βαθμολογία (3 Αγώνες)
1.Δάφνη Αγ. Δημ. 6
2.Πανιώνιος 5
3.Σπόρτιγκ 5
4. Ίκαρος Καλ.4
5.Αγ.Παρασκευή 4
6. Φάρος Κερ. 4
7. Μελίσσια 4
8. Π. Φάληρο 3
9. Έσπερος Πατρ. 3
10. Αρίς Καλ. 3
11. ΟΑ Χανίων 1

*ΟΑ Χανίων και Φάρος Κερατσινίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

*Ίκαρος Καλ., ΟΑ Χανίων και Αγ. Παρασκευή έχουν κάνει το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Πανιώνιος – ΟΑ Χανίων

Σπόρτιγκ – Έσπερος Π.

Μελίσσια – Π. Φάληρο

Αγ.Παρασκευή – Δάφνη Αγ. Δημ.

Φάρος Κερ. – Ίκαρος Καλ.

Ρεπό: Αρίς Καλαματας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 3ης Αγωνιστικής:

Ολυμπιακός Β.-Σέρρες 53-42

Τιτάνες Δράμας-Ολύμπια Λαρ. 43-56

Παναθλητικός-ΠΑΣ Γιάννινα 77-27

ΑΕ Πυλαίας-Άρης Θεσσαλονίκης 27-54

Ηρακλής-Απόλλων Καλ. 62-51

Αναγέννηση ΝΡ-Νίκη Βόλου 0-20 (α.α.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σερρών 53-42

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 11-12, 22-20, 40-38, 53-42

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 13(3), Σαρακατσάνη, Γαλιατσάτου 8, Σουλτάνη 15(2), Χούτα, Ντελή, Ζέρβα 8, Ζήτη, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 9.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Χίτζιος): Ανδρεάδη, Μπακιρτζίδου 16, Τσιαμπάζη, Χωλοπούλου Ν. 4(1), Στεφανίδου, Γκλεζάκη 11, Τόγα 5(1), Πρόικου 6(2).

ΑΕ Πυλαίας –Άρης 27-54

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Πράττος

Δεκάλεπτα: 8-16, 11-26, 22-39, 27-54

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Ντόζη 2, Λάλου 2, Ντάμπη 8, Δραγκόλα, Παπαδάκη 9, Σταματέλου 2, Νότη, Τζήμου, Βατσιτσίδου 1, Τσιουρλίνη 3.

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Ε. 9(1), Τσινέκε Κ. 7, Σικαλίδου 2, Βουλγαράκη 6, Αντωνιάδου Α. 5, Αντωνιάδου Σ. 2, Κιλαζίδου 15(2), Γιαννοπούλου 2, Τράντα 2, Ακσεχέρογλου, Χρηστίδου 2, Παπαρδέλα 2.

Παναθλητικός – ΠΑΣ Γιάννινα 77-27

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 21-5, 33-15, 55-18, 77-27

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Κωτούλα 14, Αναστασιάδου 7, Σταμούλη, Ζιώγα 3(1), Τσαμπούρη 21(5), Κοστανάκη 7(1), Τσακίρη 4, Κοματσιούλη 5(1), Μπαμπικέρ 2, Κουλουμπή 6, Γιαννούδη 8.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Σταμκοπούλου, Σαρηγιαννίδου 8(1), Κυράνα 4, Μεντεσίδου 7, Παπαδιά 2, Λαδοπούλου, Κατσίδου 6(2), Τσακτσίρα, Γιοπίτσα, Βαλάκου. 

Ηρακλής – Απόλλων Καλ. 62-51

Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-28, 48-38, 62-51

ΗΡΑΚΛΗΣ (Καφαντάρη): Τσουμπερλή 5, Γεροστεργίου 6,  Ψαρρά 16 (2),  Λογδανίδου 6, Κομνηνού, Ντάλλα, Μαρκουλάκη 4,  Οικονόμου 10 (2) Ξανθοπούλου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Στάνη 4, Καζαντζή Β. 10, Καζαντζή Σ. 5, Καλαντίδου 8, Νικολαϊδου 13 (1), Σολωμού 9, Καρατζά, Σταμπή 2.

Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λαρ. 43-56

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 12-10, 18-28, 33-37, 43-56

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου, Χατζησάββα, Θωμά 10(3), Γαϊτανίδου 4, Χρυσοστομίδου 6(1), Γαϊτάνη Α. 15, Γαϊτάνη Ε. 8,  Αλεξοπούλου, Κυριακίδου, Αρσένογλου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνη): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 11, Κουτσουνούρη 6, Χαβαλέ 18(2), Ράπτη, Κυριτσάκα 6(2), Σουλιώτη 9(1), Καλίδη 4, Ντριστέλα.

Βαθμολογία (3 Αγώνες):
1. Άρης 6
2. Ολυμπιακός Β. 6
3. Παναθλητικός 5
4. Ολύμπια Λαρ. 5
5. ΑΟ Σερρών 5
6. ΑΕ Πυλαίας 5
7. Τιτάνες Δρ. 4
8. Απόλλων Καλ. 4
9. Ηρακλής 4
10.Νίκη Βόλου 4
11. ΠΑΣ Γιάννινα 3
12. Αναγέννηση Ν.Ρ. 3

*Η Αναγέννηση Ν.Ρ. έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Νίκη Βόλου – Ηρακλής

ΑΟ Σερρών – Αν. Ν. Ρυσίου

Ολύμπια Λαρ. – Ολυμπιακός Β.

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δρ.

Παναθλητικός – ΑΕ Πυλαίας

Απόλλων Καλ. – Άρης Θεσ.