Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών σημείωσε ο Ιπποκράτης Κω. Επικράτησε στο κλειστό της Γλυφάδας με 65-63 της Τερψιθέας σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. 

Η Νίκη Λευκάδας διπλασίασε τις επιτυχίες της κερδίζοντας στην έδρα της με 76-62 τον ΠΑΟΚ και τέλος ο Αθηναϊκός έκαμψε, στην παράταση, την αντίσταση του Άρη Πετρούπολης με 83-77.

Τα αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής:

Άρης Πετρούπολης-Αθηναϊκός 77-83 (κ.α. 73-73)

Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ 76-62

Τερψιθέα Γλ.-Ιπποκράτης Κω 63-65

Σάββατο 24 Οκτωβρίου

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 61-66

Πρωτέας Β.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-59

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Άρης Πετρούπολης – Αθηναϊκός 77-83 (παρ.)

Διαιτητές: Πόντας, Χρηστίδης Π.

Δεκάλεπτα: 16-21, 35-40, 49-52, 73-73 (κ.α.), 77-83 (παρ.)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάβουρας): Μακρυνίκα 9, Βουκελάτου, Ιωαννίδου 11(2), Λιάγκα 2, Μπλούμπη 12(2), Χρονοπούλου 10, Πετυχακη 4, Τσέρου 6(2), Τσουμάνη 23.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος) Δασκαλοπούλου 5, Σπαθάρου 17(3), Λουκάτου 4, Κεχαγιά 20, Νιξίνα 7, Μοντγκόμερι 7, Ντάνιελ 23(4).

Νίκη Λευκάδας – ΠΑΟΚ 76-62

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 11-17, 30-37, 48-52, 76-62

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 6, Καμπουράκη 13 (3), Γράψα 7(1), Λιοπύρη, Κρητικού, Ψυχογιού 5 (1), Ισκιόγλου 2, Σμιθ 30 (3), Κρουκ 13 (1)

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 3(1), Τελίδου 20 (1), Ρέντμον 6, Σπανίδου 1, Καλαμπάκου 2, Σταυρίδου 12 (1) Κατωπόδη 3, Ταρπάγκου 2, Κλέμονς 13.

Τερψιθέα Γλ.- Ιπποκράτης Κω 63-65

Διαιτητές: Ραχιώτης, Γρίβα

Δεκάλεπτα: 19-17, 32-33, 45-47, 63-65

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Παπασπυριδάκος):  Βλάνη 6(2), Σύρρα,  Αξιοπούλου 7 (1), Σίμονς 19 (1), Μούλη 14, ΜακΝτόναλντ 17.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπούλης): Κάμπελ 19, Κασάπογλου 16(1),  Πατμίου 3(1), Γούναρη 3, Σίντι 22 (2), Σβύνου 2, Σαράγια, Δρεττάκη.

Βαθμολογία (3 Αγώνες)

1. Ολυμπιακός 6

2. Αθηναϊκός 5

3. Παναθηναϊκός 5

4. Νίκη Λευκάδας 5

5. ΠΑΟΚ 5

6. Πρωτέας Βούλας 5

7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 4

8. Ιπποκράτης Κω 4

9. Τερψιθέα Γλ. 3

10. Άρης Πετρ. 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 1/11)

Τερψιθέα Γλ.-Πρωτέας Β.

Ιπποκράτης Κω-Νίκη Λευκάδας

ΠΑΟΚ-Άρης Πετρ.

Αθηναϊκός-Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός-Κρόνος Αγ.Δημ.