Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

Φάρος και Κύμη παραμένουν οι μόνες αήττητες ομάδες στην Α2 Ανδρών μετά την ολοκλήρωση της τέταρτης αγωνιστικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 
 
Ηρακλής-Περιστέρι 65-60
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Ξενικάκης, Τσιαπλής (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 19-15, 30-23, 53-39, 65-60.
Ηρακλής (Αλεξανδρής): Σταματογιάννης 2, Κοντόπουλος, Μουρατίδης 8, Γ. Αποστολίδης 12, Ντι Νούνο 16, Γκιουλέκας 2, Καραγκιολίδης 2, Κοθράς, Απ. Αποστολίδης 3, Μπένας 10, Δέσπος 10.
Περιστέρι (Παπαμάρκος): Λάκκας 3, Παπαδιονυσίου 6, Τσιότρας 6, Πολυτάρχου 14, Παπαντωνάκος, Σκουλίδας 5, Ψαρόπουλος 7, Κατιάκος 4, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 15.
 
Κύμη-Δούκας 79-60
Διαιτητές: Δεσλής, Βαρδάλος, Χαλαμπαλάκης (Βασιλείου)
Δεκάλεπτα: 25-9, 41-33, 59-43, 79-60.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 15, Αράπης 4, Ψαθάς 6, Κακιούζης, Παπαντωνίου 12, Καρινιάουσκας 8, Κατράνας, Σιγκούνας 5, Γκιζόγιαννης 9, Κωνσταντακόπουλος 16, Σκουλούδης, Λόλας 4.
Δούκας (Γούναρης): Καυκής 2, Μιχάλογλου 8, Κουκάς 2, Σπυρόπουλος 4, Καραμπάτσος 11, Περδικάρης 10, Καρράς 2, Μαστώρος 2, Μολφέτας 9, Μιλεντίγεβιτς 10.
 
Πανερυθραϊκός-Δόξα Λευκάδας 84-76
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ, Συμεωνίδης, Τζίμα (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 20-16, 39-35, 54-56, 64-54, 84-75 
Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Δέλιος, Μπάρδας 24, Καλλιανιώτης 4, Πρίτσος, Γεωργοπαπαδάκος 17, Προδρόμου 17, Γιαουρτόγλου, Σολωμός 22, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ, Σοφρωνάς.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Βαγενάς, Τσαλδάρης 10, Κούτρας 9, Καρύδας 25, Πετρόπουλος, Χρυσόπουλος, Μανούσος 7, Κανονίδης 16, Κέντζο 9, Πεταλωτής.
 
Λιβαδειά-Φίλιππος Βέροιας 72-67 (κεκλεισμένων των θυρών) 
Διαιτητές: Μάνος, Μαγκλογιάννης, Παπαφωτίου (Σταμάτης)
Δεκάλεπτα: 15-17, 37-34, 49-53, 72-67.
Λιβαδειά (Μάγειρας): Βουκαντίνοφ 6, Ντακούλιας 9, Τερματζίδης 1, Βούλγαρης 2, Χάλαρης, Γκαγκαλούδης 27, Μαράντος, Μαχαίρας 9, Καλαμπάκας 9, Δημητριάδης 9.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόζιος 8, Οικονομόπουλος 7, Δεληγεώργης 8, Ότοβιτς 18, Ναούμης 9, Κασαμπαλής 7, Σαμαράς 2, Τριχόπουλος 8.
 
Παγκράτι-Μαχητές Δόξα Πεύκων 72-79
Διαιτητές: Παντελίδης, Δαρλαμήτσος, Κοντίλης (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 21-29, 39-44, 55-62, 72-79
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 21, Παναγιωταράς 1, Παπαδιονυσίου 6, Φακοπουλίδης 1, Μοτσενίγος, Αντωνάκης 12, Σπανός, Κουτρούλιας 14, Σαχπατζίδης 15, Μήτσιαλος 2, Περσίδης, Δενδρινός.
Μαχητές Δόξα Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 2, Μπουρδάνος 11, Γερομιχαλός, Ελευθεριάδης 7, Μαυρογιάννης 7, Στόλης, Γράβας 23, Μάρουσιτς 11, Θόρστεϊνσον 11, Λευκαδίτης 7 (1). 
 
Εθνικός-Προμηθέας Πατρών 77-73
Διαιτητές: Καρακατσούνης, Τζαφλέρης, Μαλαμάς (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 24-20, 39-33, 55-61, 77-73.
Εθνικός (Βλάχος): Μάντζαρης 7, Τζόλος, Τότσιος 9, Βασιλόπουλος 17, Βουγιούκας 2, Ράπτης 10, Γκιζόγιαννης 27, Λάτοβιτς, Μαγκουνής 4, Τζιάλλας 1, Ψυλέας.
Προμηθέας Πατρών (Γιατράς): Πάνος 13, Νοέας 3, Κουμπούρας 10, Γιαννικόπουλος 4, Χαμηλός, Πέττας 18, Γερομιχαλός 4, Μαναβόπουλος, Πέτροβιτς, Τσάμης 11, Αλίχοτζιτς 10, Σκούφης.
 
Φάρος Κερατσινίου-Ευρώπη Πευκοχωρίου 85-64 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Τσούνας, Δημόπουλος, Κυριακόπουλος (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 17-13, 39-34, 59-52, 85-64
Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Παπαδόπουλος 10, Χόρτσας, Ζαφείρης, Καράμπουλας 8, Μπατής, Χαραλαμπόπουλος, Λιακόπουλος 20, Αγγελόπουλος 9, Κομποδιέτας 10, Σκορδίλης 8, Κατούφας 12, Κακιούζης 8.
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Ντολόπουλος): Ανδρεάδης, Αμπατζίδης, Μάρτζος 20, Ονάσογλου 21, Αράπης, Νίκολιτς 8, Θεοδωράκος 3, Νησιώτης 8, Ζώτος 2, Κιγμέτογλου 2, Συμεωνίδης. 
 
Βαθμολογία 
1. Φάρος Κερατσινίου 8 (4-0)
2. Κύμη 8 (4-0)
3. Προμηθέας Πατρών 7 (3-1)
4. Πανερυθραϊκός 7 (3-1)
5. Μαχητές Δόξα Πεύκων 6 (2-2)
6. Εθνικός Πειραιώς 5 (2-1)
7. Ηρακλής 5 (1-3)
8. Λιβαδειά 5 (1-3)
9. Φίλιππος Βέροιας 5 (1-3)
10. Δούκας 4 (1-2)
11. Δόξα Λευκάδας 4 (1-2)
12. Πευκοχώρι 4 (1-2)
13. Παγκράτι 4 (0-4)
14. Περιστέρι 3 (1-1)
15. Ψυχικό 3 (1-1)
 
Επόμενη αγωνιστική (31/10):
Περιστέρι – Κύμη
Δούκας – Πανερυθραϊκός
Δόξα Λευκάδας – Λιβαδειά
Φίλιππος Βέροιας – Παγκράτι
Μαχητές Δόξα Πεύκων – Εθνικός Πειραιώς
Προμηθέας Πατρών – Φάρος Κερατσινίου
Ψυχικό – Ηρακλής