Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα, αγώνες και βαθμολογίες (2ης Αγων.)

Διπλασίασαν τις νίκες τους στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών οι Ίκαρος Καλλιθέας, Φάρος Κερατσινίου και Δάφνη Αγίου Δημητρίου στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

 Στον 2ο Όμιλο ο Άρης ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης επικρατώντας με 57-39 του Ηρακλή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 2ης Αγωνιστικής:

Ίκαρος Καλ. – ΑΟ Χανίων 72-40

Φάρος Κερ. – Έσπερος Πατρ. 56-45

Πανιώνιος – Π.Φάληρο 61-44

Σπόρτιγκ – Δάφνη Αγ. Δημ. 49-55

Μελίσσια – Άρις Καλαμάτας 52-43

Ρεπό: Αγ. Παρασκευή

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 2ης Αγωνιστικής:

Ίκαρος Καλ. – ΟΑ Χανίων 72-40

Διαιτητές:  Μαρίγλη, Λογοθέτης

Δεκάλεπτα: 15-08, 43-18, 59-29, 72-40

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 4, Στεφάτου 9(1), Στεφάνου 5, Ευμορφοπούλου 18, Ακρίβου, Ρουμπελάκη 9(1), Κανελέτη 5(1), Παπαϊωάννου 4, Ζότοβα, Καμαράδου 3(1) , Φάρου 8, Λύρου 7.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Θεοδωράκης): Ζύφι 3, Καραβέλη 7 Κασσωμένου 4, Καούκη, Φουράκη 2, Σταχτιάρη 8, Μπρέλλου 7, Χαραλαμπάκη, Γαλητσιάνου, Μοσχοπούλου 2, Βαρυπατάκη 7.

 

Φάρος Κερ. – Έσπερος Πατρ. 56-45

Διαιτητές: Μαγκαφάς, Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα : 14-14, 30-20, 38-37, 56-45

 

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 12(2), Σαλιάϊ 16(1) , Αθανασίου 3(1) , Γκριτζά 10, Γεωργίτσου, Πετράκη 8 , Μπεράτη , Σπιριδονίδου 2, Μεγαλαίμου 1, Αλεξανδρίδου 4, Κουταλιανού.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Φλωράτος): Ανέστη, Αντωνίου, Νάτσκου, Μαρίνη 2, Μαρουντά 6, Κοπατσιάρη, Σταρλά 5(1), Φωτακοπούλου, Γιαννακοπούλου 13, Παπανδριοπούλου , Λαγοπάτη 17.

 

Σπόρτιγκ – Δάφνη Αγ. Δημ. 49-55

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα:  06-16, 20-27, 36-44, 49-55

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 1, Ναβροζίδου 3(1), Οικονομίδου 6(2), Φουράκη Β. 12, Βαφειάδη 4, Βούλγαρη 2,  Φουράκη Στ, 21, Τζαμαρία, Γιαννακάκου, Σερέπα.

 ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 11, Μανώλη  8(1),  Γιαμπάνη 10, Παπακωνσταντίνου 2,  Θεοδώρου 2,  Τσουκαλά 9,  Μαγαλιού 13(3), Ζουρτσάνου , Τετενέ.

 

Πανιώνιος – Π.Φάληρο 61-44

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 15-9, 31-19, 53-32, 61-44

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας – Γιαννουλάκης): Λόξα 3(1), Μήτση, Μπότσαρη 4, Σταμπούρλου 8, Θεοδωρομανωλάκη 11(1), Στεφανίδου 12(2), Γρηγορίου 16(2), Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 5, Πούλου.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης ): Παναγιωτονάκου, Καβαλάρη 10, Nεαρχάκου 12(2), Πριόνα, Δεγαίτη, Μοίρα 11, Μουστάκα 1, Ψυχογιού, Ψωμά, Κατσιμάρδου, Χαϊκάλη 10(2).

Μελίσσια –  Αρίς Καλαμάτας 52-43

Διαιτητές: Ντίσιος, Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 16-12, 32-17, 46-30, 52-43

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβελή 6, Μαρίνου 9(1), Αρτίδου,  Σαπαλίδου, Δούρου, Κοιλιαρίδη 1, Πολίτη, Ζακινθυνού 5, Χριστακοπουλου 5, Καπερώνη 14, Ντακόλια, Κοτσιάφτη 12.

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς): Βεργινάδη 1, Κουτέλα 19, Σαμιώτου, Θάνου, Πυλιώτη, Αντωνογιαννάκη 10, Μπακετέα 13, Παπακωνσταντίνου, Γαλανού, Φωτεινάκη, Τσιαμά.

 

 

Βαθμολογία (2 Αγώνες)

1.Ικαρος Καλ. 4
2. Φάρος Κερ. 4
3. Δάφνη Αγ. Δημ. 4
4. Σπόρτιγκ 3
5. Πανιώνιος 3
6. Μελίσσια 3
7. Αγ. Παρασκευή 2
8. Π.Φάληρο 2
9.Εσπερος Πατρ. 2
10. Αρίς Καλαμ. 2
11. ΟΑ Χανίων 1
*Ο ΟΑ Χανίων και Αγία Παρασκευή έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη Αγωνιστική (3η, 25/10)

Χανιά – Φάρος Κερ.

Έσπερος Π.– Πανιώνιος

Π. Φάληρο – Σπόρτιγκ

Δάφνη Αγ. Δημ. – Μελίσσια

Αρίς Καλαμάτας – Αγ. Παρασκευή

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής:

Άρης Θ. – Ηρακλής 57-39

Απόλλων Καλ. – Αναγέννηση ΝΡ 53-48

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Β. 28-53

Πυλαία – ΠΑΣ Γιάννινα 43-34

ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δρ. 52-49

Ολύμπια Λαρ. – Παναθλητικός 50-54

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια της 2ης Αγωνιστικής:

 

Άρης Θ. – Ηρακλής 57-39

Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 10-12, 25-16, 44-31, 57-39

ΑΡΗΣ(Ατακτίδης): Τσινέκε Κ., Βουλγαράκη 14, Αντωνιάδου Α., Αντωνιάδου Σ. 2, Κιλαζίδου 2, Γιαννοπούλου 19, Τράντα 9(1), Ακσεχέρογλου 7, Χρηστίδου 2, Παπαρδέλα 2.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Πολυμένης): Παπαβασιλείου 4, Ντάλα 3, Τσουμπερλή 2, Οικονόμου 3(1), Γεροστεργίου 7, Λογδανίδου 6, Ξανθοπούλου, Ψάρρα 12(2), Μαρκουλάκη 2, Κομνηνού.

Απόλλων Καλ. – Αναγέννηση Ν.Ρ.

Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης, Παπαδοπούλου Χρ.

Δεκάλεπτα: 14-10, 35-29, 49-41, 53-48

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 12, Παπαρέντη, Αραμπατζή, Παλλάνη 3(1), Καλαντίδου 7, Νικολαϊδου, Καζαντζή Β. 4, Καρατζά 3, Καζαντζή Στ. 2, Καϊμακτσή 13(2), Σολωμού 10.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Κούκος): Νάστου 11(3), Μούρτου 12, Καζαντζή Σπ. 8, Αγαθαγγελίδου 5(1), Τζίκου 8, Βασλαματζή 4.

 

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου 28-53

Διαιτητές: Κέτουλας, Δόλγυρας

Δεκάλεπτα: 9-10, 14-23, 21-44, 28-53

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χαβαλέ 2, Χρήστου 2, Γκίνο 3, Ντέγκα 5(1), Παρασχάκη, Γιοβανάκη 4, Κοπάνου, Μπράχου 4, Σολωμού 4, Καρύδη 2, Αλεξίου,  Μάντζου 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ(Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 9(1), Σαρακατσάνη 7(1), Γαλιατσάτου 7(2), Χούτα 2, Σουλτάνη 8, Ντελή, Ζέρβα 10, Ζήτη 8, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 2.

 

ΑΕ Πυλαίας – ΠΑΣ Γιάννινα 43-34

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Παπανικολάου Ι.

Δεκάλεπτα: 4-6, 17-20, 30-30, 43-34

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Γρηγοριάδου, Ντόζη, Λάλου 12, Ντάμπη 13(2), Δραγκόλα, Παπαδάκη 13, Νότη 3(1), Τζήμου 2, Τσιουρλίνη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 3(1), Κατσίδου, Σαρηγιαννίδου 18, Τσιακτσίρα, Μεντεσίδου 8, Παπαδιά, Παπαδιαμάντη, Γιοπίτσα 3(1), Βαλάκου 2. 

ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας 52-49

Διαιτητές: Τσανακτσίδης, Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 9-11, 17-19, 31-31, 52-49

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Χίτζιος): Μπακιρτζίδου 17, Τσιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 8, Χωλοπούλου Μ. 5, Γκλεζάκη 16, Τόγα, Πρόικου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου, Θωμά 9(1), Γαϊτανίδου, Χρυσοστομίδου 2, Γαϊτάνη Α. 14, Γαϊτάνη Ε. 14(1),  Αλεξοπούλου, Αρσένογλου 10(2).

Ολύμπια Λαρ. – Παναθλητικός 50-54

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 13-13, 23-29, 35-43, 50-54

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνη): Νταουντάκη, Δεληγιάννη 18, Κουτσουνούρη 19, Χαβαλέ 9, Κοτζαϊτση, Ράπτη, Σουλιώτη, Καλίδη 2, Κυριτσάκα 2.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ (Συρόπουλος): Κωτούλα 14(2), Αναστασιάδου 4, Τόσκα 11, Ζιώγα, Τσαμπούρη 11(2), Κοστανάκη 2, Μπαμπικέρ 5, Κουλουμπή 7, Γιαννούδη. 

Βαθμολογία (2 Αγώνες)

1. Άρης 4
2. Ολυμπιακός Β. 4
3. ΑΕ Πυλαίας 4
4. Τιτάνες Δρ. 3
5. Απόλλων Καλ. 3
6. Ολύμπια Λαρ. 3
7. Παναθλητικός 2
8. ΑΟ Σερρών 2
9. ΠΑΣ Γιάννινα 2
10. Αναγέννηση Ν.Ρ. 2
11. Ηρακλής 2
12. Νίκη Β. 2
*ΑΟ Σερρών και Παναθλητικός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Επόμενη Αγωνιστική (3η, 25/10)

Ηρακλής – Απόλλωνας Καλαμαριάς

Αναγέννηση. Ν. Ρυσίου – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σερρών

Τιτάνες Δράμας – Ολύμπια Λάρισας

Παναθλητικός – ΠΑΣ Γιάννινα

ΑΕ Πυλαίας – Άρης