Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Φάρος, Κύμη και Προμηθέας οδηγούν την κούρσα στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών, καθώς μετρούν τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια της κατηγορίας. 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής: 
 
Φάρος Κερατσινίου – Εθνικός ΟΦΠΦ 65-58
Διαιτητές: Μάνος, Τσώνος Β., Τσαρούχα (Ντάβαρης) 
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-24, 42-43, 65-58
Φάρος (Πολέμης): Παπαδόπουλος, Παπαμακάριος 14, Καράμπουλας, Μπατής, Πετροδημόπουλος 3, Λιακόπουλος 21, Αγγελόπουλος 8, Κομποδιέτας, Σκορδίλης 13, Κατούφας 2, Κακιούζης 4.
Εθνικός (Βλάχος): Μάντζαρης 2, Τζόλος 2, Τότσιος 3, Βασιλόπουλος 20, Βουγιούκας 7, Ράπτης 2, Γκιζόγιαννης 12, Μαγκουνής 2, Τζιάλλας 2, Ψυλέας 6.
 
Προμηθέας Πατρών – Παγκράτι 98-86
Διαιτητές: Κατραχούρας, Αναγνωστόπουλος Α. Χαλαμπαλάκης (Παπαδόπουλος Γ.)
Δεκάλεπτα: 31-17, 57-37, 79-65, 98-86
Προμηθέας (Γιατράς): Σκουφής, Νοέας 3, Κουμπούρας 15, Γιαννικόπουλος, Πέττας 10, Γερομιχαλός 10, Πέτροβιτς 11, Τσάμης 14, Αλίχοτζιτς 15, Πάνος 20.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κυριακόπουλος 3, Παναγιωταράς, Παπαδιονυσίου 9, Φακοπουλίδης 3, Μοτσενίγος 29, Σπανός, Αντωνάκης 14, Κουτρούλιας 20, Σαχπατζίδης 5, Περσίδης 2, Μήτσιαλος 1.
 
Δούκας – Ηρακλής 86-63
Διαιτητές: Διαμαντής, Παντελίδης, Κωνσταντινόπουλος (Ακέλ)
Δεκάλεπτα: 19-15, 48-29, 67,42, 86-63
Δούκας (Γούναρης): Κουκάς 6, Καυκής 15, Μιχάλογλου 8, Τζόρτζεβιτς 16, Κούτρας, Σπυρόπουλος 8, Μιλεντίγιεβιτς 10, Καραμπάτσος 5, Περδικάρης 6, Ροδοστόγλου 4, Μολφέτας 7, Μαστόρος 3.
Ηρακλής (Δαμαλής): Σταματογιάννης Γ., Κοντόπουλος 4, Ταραμάς, Μουρατίδης 3, Γ. Αποστολίδης 8, Γκιουλέκας 12, Καραγκιολίδης 11, Κοθράς 6, Α. Αποστολίδης 6, Μπένας 4, Δέσπος 9.
 
Δόξα Λευκάδας – Κύμη 75-84
Διαιτητές: Παπαπέτρου, Γεωργιάδης, Τζαφλέρης (Τανατζής)
Δεκάλεπτα: 14-24, 34-42, 54-61, 75-84
Δόξα (Ζιάγκος): Βαγενάς 2, Τσαλδάρης 11, Κούτρας 5, Καρύδας 9, Πετρόπουλος 7, Χρυσόπουλος 7, Μανούσος, Κανονίδης 20, Κέντζο 4, Ιωάννου 10.
Κύμη (Μπρατσιάκος): Τουντζιαράκης 2 , Μιλόσεβιτς 26, Ψαθάς 14, Κακιούζης 2, Παπαντωνίου, Καρινιάουσκας 12, Κατράνας 6, Αράπης, Γκιζόγιαννης 15, Κωνσταντακόπουλος, Σιγκούνας 7, Λόλας.
 
Φίλιππος Βέροιας – Πανερυθραϊκός 65-71
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Δεληγιαννίδης, Λόρτος (Μελανίδης)
Δεκάλεπτα: 16-14, 33-35, 49-55, 65-71
Φίλιππος (Γκίμας): Τόζιος 15, Οικονομόπουλος 9, Δεληγεώργης 4, Ότοβιτς 15, Ναούμης 5, Κασαμπαλής 8, Σαμαράς 2, Τριχόπουλος 7. 
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλιος, Μπάρδας 11, Καλλιανιώτης 11, Πρίτσος 7, Γεωργοπαδάκος 4, Προδρόμου 14, Γιαουρτόγλου 11, Σολωμός 2, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ 4, Σοφρωνάς 7.
 
Μαχητές Δόξα Πεύκων – Λιβαδειά 70-65
Διαιτητές: Δεσλής, Παγώνης, Παπαδόπουλος Θ. (Παπαγεωργίου) 
Δεκάλεπτα:  17-18, 39-38, 56-47, 70-65
Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος 5, Μπουρδάνος 15, Γερομιχαλός 3, Ελευθεριάδης 6, Μαυρογιάννης 3, Μάρουσιτς, Γράβας 18, Θόρστεϊνσον 15, Λευκαδίτης 5.
Λιβαδειά (Μάγειρας): Βουκαντίνοφ 14, Ντακούλιας 7, Τερματζίδης 3, Βούλγαρης, Χάλαρης 2, Γκαγκαλούδης 25, Μαχαίρας 4, Σταύρου 3, Καλαμπάκας 5, Δημητριάδης 2.
 
Ευρώπη Πευκοχωρίου – Ψυχικό 72-64
Διαιτητές: Συμεωνίδης, Τζίμα, Ζαχάρης (Θωμόπουλος) 
Δεκάλεπτα: 15-14, 31-32, 50-52, 72-64. 
Ευρώπη (Ντολόπουλος-Καραμανλής): Αμπατζίδης, Μάρτζος 14, Ονάσογλου 4, Αράπης, Νίκολιτς 8, Θεοδωράκος 12, Νησιώτης 14, Ζώτος 7, Κιγμέτογλου 13, Συμεωνίδης. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 10, Ντ. Αχής, Σακελλαρίου, Παπανικολάου 12, Δημάκος 6, Π. Αχής 4, Αγγελακόπουλος 5, Στέβοβιτς 3, Μοσχοβίτης 10, Τσιώκος 4.
 
Ρεπό: Περιστέρι 
 
Βαθμολογία 
1. Κύμη 6 (3-0)
2. Φάρος 6 (3-0)
3. Προμηθέας 6 (3-0)
4. Φίλιππος 5 (2-1)
5. Δόξα Λευκάδας 4 (1-2)
6. Πανερυθραϊκός 4 (1-2)
7. Μαχητές Δόξας 4 (1-2)
8. Ηρακλής 3 (0-3)
9. Λιβαδειά 3 (0-3)
10. Δούκας 2 (1-0) 
11. Ευρώπη Πευκοχωρίου 2 (1-0)
12. Παγκράτι 2 (0-2)
13. Εθνικός 1 (0-1)
14. Ψυχικό 1 (0-1)
15. Περιστέρι 0 (0-0)
 
Επόμενη αγωνιστική (24/10, 17:00)
Ηρακλής-Περιστέρι
Κύμη-Δούκας
Πανερυθραϊκός-Δόξα Λευκάδας 
Λιβαδειά-Φίλιππος Βέροιας 
Παγκράτι-Μαχητές Δόξας Πεύκων 
Εθνικός ΟΦΠΦ-Προμηθέας Πατρών 
Φάρος Κερατσινίου-Ευρώπη Πευκοχωρίου