Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Διαβάστε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα.  

 

1ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – ΚΑΟΚ Π. 51-63

Απόλλων Σμ. – Κεραυνός Αιγίου 75-69

Χαρίλαος Τρικ. – ΕΣΚΔ Ν.Ιωνίας 69-59

Πόλις Καλλιθέας – Ίκαρος Καλλιθέας 88-86 (75-75 Α’ παρ., 64-64 κ.α.)

Ακράτα – Μανδραϊκός 62-60

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – Γλαύκος 76-63

Σπαρτιατικός – Πεντέλη 58-61

 

Φύλλα αγώνα

Οίαξ Ναυπλίου – ΚΑΟΚ Π. 51-63

Δεκάλεπτα: 4-8, 21-34, 37-45, 51-63

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Δελαγραμμάτικας

Οίαξ (Κοκκάλλας): Τσοτσόκος 2, Παπαμήτρου, Κοσσιώρης 9 (1), Στατεράς, Οικονόμου, Σταθογιαννόπουλος, Παπασαράντος 5, Μπούκουρας 4, Μπίτζης 7, Μπουρτζουκλής 9, Ευστρατίου 15, Μπάλτζης.

ΚΑΟΚ (Μανωλιτσάκης): Πάππο, Αναγνωστόπουλος 4, Μακρής, Κατσαμάκης 10 (2), Τσακιρίδης 10 (2), Πράττης, Σιμιτζής, Δανιήλ 13 (2), Σταυρόπουλος 17 (1), Σταυριανόπουλος, Μάγλος 5, Γκιώνης 4.

 

Απόλλων Σμ. – Κεραυνός Αιγίου 75-69

Δεκάλεπτα: 18-13, 36-32, 64-51, 75-69

Διαιτητές: Λιότισος, Μαγκαφάς

Απόλλων (Χουχουλής): Κοντούδης 6 (1), Γκινούτσης 2, Πετρόπουλος, Μανιάς, Αρναουτάκης 4, Σιώμος 1, Αθανασάκης 4, Πάντσιος 29 (5), Θυμνιός 12, Τσελέμπης 17 (2), Παπουτσής, Νιώτης.

Κεραυνός (Λεονάρδος): Μοσχοβάκης 12, Τριανταφυλλόπουλος, Ταπεινός 4, Λαμπρόπουλος 12 (2), Βασιλειάδης, Κεφαλάς 20, Σακελλαρόπουλος 5 (1), Σουφλιάς 6, Σκόνδρας 4, Θωμάς, Λυμπέρης Δ. 2, Λυμπέρης Β. 4.

 

Χαρίλαος Τρικ. – ΕΣΚΔ Ν.Ιωνίας 69-59

Δεκάλεπτα: 12-12, 28-26, 53-44, 69-59

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Μαρκόπουλος

Χαρίλαος Τρικ. (Δεράος): Ιωάννου 7 (1), Βουρνάς 7 (1), Ζαμπέτης, Σταμούλης 7 (2), Καρέτσος, Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 21 (4), Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 13 (2), Καρβέλης, Τριπολίδης, Ψάλτου 8.

ΕΣΚΔ (Σαμόλης): Θεοδωράκος, Τόρα 2, Θάνος 15 (2), Σιλιντζήρης 13 (1), Κεφάλας 7 (1), Σταυρόπουλος 2, Ιγγλέζος 9 (2), Λίτσος 1, Δήμας 4, Λύτρας, Μαυρίδης, Αναστασόπουλος 6.

 

Πόλις Καλλιθέας – Ίκαρος Καλλιθέας 88-86

Δεκάλεπτα: 14-19, 38-38, 54-51, 64-64 (κ.α.), 75-75 (Α’ ΠΑΡ.), 88-86

Διαιτητές: Πλιάκας, Σκαλτσής

Πόλις Καλλιθέας (Σίμος): Μπογδανίδης 2, Χάλαρης 4, Κόκκινος 31, Βαρθακοκοίλης 13 (1), Λυκερίδης 4, Τσεμπελής, Κασπαριάν 18 (3), Λάβαρης, Βελιζιώτης 16 (1), Κωνσταντίνου, Μανίκας

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας – Διονυσόπουλος): Αντωνόπουλος 12, Ντουζίδης 9, Κουρέπης 9, Ιορδάνογλου 6, Οικονόμου 6, Φωτίου 26 (4), Χαϊκάλης 9 (1), Κατάς, Σάλεχ, Αρχιμανδρίτης 5 (1), Παπαδούλης 4, Ψαρράς

 

Ακράτα – Μανδραϊκός 62-60

Δεκάλεπτα: 11-17, 22-30, 34-46, 62-60

Διαιτητές: Φάκαρος, Χαϊνά

Ακράτα (Ζίζηλας): Σαρίκας 24 (3), Σταυρόπουλος, Βασιλάτος, Βασιλακόπουλος, Σκορτσιανίτης 7, Πολύδερας 8, Μάλλης 7 (1), Μπιτσάκος, Οικονομόπουλος 6 (1), Μουργέλας, Σακελλαρίου, Λάφης 10.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Γρίβας): Παπαποστόλου 2, Σπυρόπουλος 8 (1), Περλορέτζος, Καραλής 20 (5), Κούρτης 5, Δρακωτός, Μπούτρης, Γιατράνος, Στέφος 15 (1), Λαμπρόπουλος 2, Καμπερίδης, Καρυπίδης 8.

 

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – Γλαύκος 76-63

Δεκάλεπτα: 18-11, 34-26, 55-43, 76-63

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Μακρής

ΦΕΑ (Κοσμίδης): Τσίτος, Ρωμόσιος 4, Στεφανής 16, Βλασσόπουλος 6, Γόντικας 13 (1), Νίκολι, Κρητικός 6, Μπασέας 5, Μπούσι 16 (3), Διαμαντόπουλος 4, Μυστίλογλου 6 (1), Νικηφόρας.

Γλαύκος (Πολυδωρόπολος): Καπερώνης, Σερέτης 13, Λιβιεράτος 2, Παπανικολόπουλος 2, Τασσόπουλος 10, Ρέλλας 7 (1), Σταυράκης, Παπαβασιλόπουλος 7, Κάλλης 18 (1), Δρακόπουλος, Σουλιώτης 4, Μπιτίνης.

 

Σπαρτιατικός – Πεντέλη 58-61

Δεκάλεπτα: 13-17, 29-26, 42-42, 58-61

Διαιτητές: Καρπάνος, Κανελλόπουλος

Σπαρτιακός (Νάνος): Παπαδάκος 8 (2), Μανιατάκος 7 (1), Αργυρούλης 7 (1), Αλεξόπουλος 10 (2), Βούλγαρης 4, Αναγνωστάκος 2, Αγγελόπουλος 16(2), Σταθάκος 2, Τζατζάς 2, Θεοδωρόπουλος, Δορλής.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μάτζιος 2, Λίτσο 10 (2), Αποστολόπουλος 7 (1), Λουγιάκης 2, Μπίγκος 21 (2), Καραβασάνης 11 (1) Μουτσόπουλος 8.

 

Βαθμολογία

1. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 2

2. ΚΑΟΚ 2

3. Χαρίλαος Τρικούπης 2

4. Απόλλων Σμ. 2

5. Πεντέλη 2

6. Ακράτα 2

7. Πόλις Καλ. 2

8. Ικαρος Καλ. 1

9. Μανδραϊκός 1

10. Σπαρτιατικός 1

11. Κεραυνός 1

12. ΕΣΚΔ Νέας Ιωνίας 1

13. Οίαξ Ν. 1

14. Γλαύκος 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10)

Κεραυνός Αιγίου – Οίαξ Ναυπλίου

Ν.Ιωνία – Απόλλων Σμύρνης

Ικαρος Καλλιθέας – Χαρίλαος Τρικούπης

Μανδραϊκός – Πόλις Καλλιθέας

Γλαύκος – Ακράτα

Πεντέλη – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΚΑΟΚ – Σπαρτιατικός

 

 

2ος Όμιλος Νότου

Αποτελέσματα

Τρίτων – Αρης Πετρούπολης 77-56

Ηρόδοτος – Πανναξιακός  71-73

Κάδμος – Σπόρτιγκ 67-53

Αρης Νικαίας – Κύδων  72-74

Ιπποκράτης – ΓΣ Αμαρουσίου  60-47

Αγία Παρασκευή – Ηλυσιακός 99-60

Εσπερος Λαμίας – Πρωτέας Βούλας  29-76

 

Φύλλα αγώνα

Κάδμος – Σπόρτιγκ 67-53

Δεκάλεπτα: 23-16,41-30,59-42,67-53

Διαιτητές: Κοντίλης, Κοτσίρης

Κάδμος (Αναστασίου): Γιάννου, Παπαδάκης 2, Χαράτσης 6, Τσιριμώκος 13 (3), Μητρόπουλος 10 (2), Παντάζης 4, Γκρινιάρης 15 (1) Τσαπρούνης 6, Δρακάκης 8, Κουμπές, Στεφάνου 3 (1).

Σπόρτιγκ (Κλήμης): Καστανιώτης 7, Καρτερολιώτης 6 (2), Τσαμπής 17 (2), Παπαπέτρος 12 (2), Γεωργόπουλος, Ένεζλης 1, Χατζηνικόλας, Καραμπάτος, Αγγελής 3, Χαϊδεμένος 7.

 

Ιπποκράτης Κω – ΓΣ Μαρούσι 60-47

Δεκάλεπτα: 14-10, 29-19, 42-29, 60-47

Διαιτητές: Αποστολίδης, Μαραμής

Ιπποκράτης Κω (Κανενόπουλος): Δημητρίεβιτς, Χρήστου, Σκούφης 7 (1), Ασημακόπουλος 22, Γκοράτσας 7 (1), Γιαννούλης, Χαρίσης 6, Μελεούνης 4, Κουκουράβας 2, Τσατάλας 12, Τσιλιγκίρης, Σούφλας.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Ξυδάς 3, Στασινός 4, Πολυχρονόπουλος, Μπαλαμπάνης 4, Ραλλάτος 4, Μπαλάφας 10 (1), Σκιαθίτης, Γεωργίου 5 (1), Σουρλής 14 (2), Καπετάνιος, Παπαδημητρίου 3.

 

ΓΣ Έσπερος Λαμίας – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 29-76

Δεκάλεπτα: 11-21, 13-39, 21-59, 29-76

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Κέτουλας

Έσπερος Λ. (Σοφογιάννης): Σμύρνης 7, Κεργιαδης 6, Στολίκοβιτς 3, Διαμαντής 1, Φύκας Π. 5, Σοφογιάννης 2, Φούντας 12.

Πρωτέας Β. (Ποδαράς – Τσεμπέρης): Μόρφης 4, Κονδύλης 5, Λάτσης 6, Παπάδης 5, Εμμανουηλίδης 10, Αθηνιώτης 8, Βαρδαβάς 9, Ζυκίλης 2, Περβι 4, Χανιάς 10, Πεφάνης 8, Μούτσα 5.

 

Τρίτων – Άρης Πετρούπολης 77-56

Δεκάλεπτα: 20-7, 41-25, 56-39, 77-56

Διαιτητές: Κονταράτος, Καρακωνσταντόπουλος

Τρίτων (Μιχελάκος-Κάκκας): Κυριακόπουλος 3, Σμυρλής, Κορακίτης 2, Κουρής 17 (3), Κουκουνιάς 6, Καλατζής 2, Γκαβανόπουλος 6, Ζακυνθινός 15 (1), Παπαργυρόπουλος 13 (1), Πλουτέτσκι 3 (1), Ανδρεόπουλος 3, Βερτούδος 8.

Αρης Π. (Κακαλιάς, Ρούπακας): Σολδάτος, Βενιτουράκης 5 (1), Ηλιόπουλος 13, Δερβεντζής, Χρονόπουλος 6, Μπαζιώτης 20 (4), Παπαδόπουλος, Αρτεμάκης 2, Μπινιάρης, Μακρόπουλος 6, Βεντούρης 3 (1).

 

Ηρόδοτος – Πανναξιακός 71-73

Δεκάλεπτα: 18-21, 26-43, 52-59, 71-73

Διαιτητές: Μαγκουνής, Λύρας

Ηρόδοτος (Καρκανάκης): Χριστοδουλάκης 3 (1), Αλετράς 4, Μαιστρέλης 12 (2), Δρόσος, Παναγιωτίδης 16 (2), Καρλάφτης 4, Μίχος 6, Κυριάκου, Σταθάκης, Πρωτόπαπας 10 (2) , Πυργιώτης, Χαρωνίτης 17 (3).

Πανναξιακός (Δαμιανίδης): Πολίτης 19 (5), Καρβούνης 6 (1), Καλαβρος, Μαγιατόμπε, Καζακίδης 5 (1), Καραγιάννης, Κυριακόπουλος 7, Μάκαρης 1, Μαγγιώρος, Χριστοδούλου 8, Μυλωνάς 13, Παγώνης 15.

 

Άρης Νικαίας – ΑΟ Κύδων 72-74

Δεκάλεπτα: 25-13, 43-36, 62-55, 72-74

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Μαυρατζάς

ΑΟ Κύδων (Σδράκας): Βλαχάκης 4 (1), Σταμούλος, Αλεξίου 16, Παπαμαστοράκης, Πούρος, Τσαρουχάς 27 (6), Μπερτίδης, Μπαγάκης 2, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 5, Λιονάκης 20, Κοντογιάννης.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Β. 2

2. ΚΑΠ 2              

3. Τρίτων 2

4. Κάδμος 2

5. Ιπποκράτης Κω 2        

6. Πανναξιακός 2            

7. Ηρόδοτος 1   

8. ΓΣ Αμαρουσίου 1

9. Σπόρτιγκ 1     

10. Αρης Π. 1     

11. Ηλυσιακός 1

12. Έσπερος Λαμίας 1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10)

Πανναξιακός -Τρίτων 

Σπόρτιγκ – Ηρόδοτος

Κύδων – Κάδμος

ΓΣ Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας

Ηλυσιακός – Ιπποκράτης 

Πρωτέας Βούλας – Αγία Παρασκευή 

Αρης Πετρούπολης – Εσπερος Λαμίας 

 

 

1ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών – Ηρακλής Κοζάνης 83-43

ΑΣ Καρδίτσας-Σιάτιστα  21/10

Μελίκη – Ιωάννινα  63-66

Πτολεμαΐδα – Αριστοτέλης Φλώρινας  64-69

Ερμής Αγιάς – Εύαθλος 88-74

Μεταμόρφωση Βόλου – Μακεδονικός 80-69

Διόσκουροι Κοζάνης – Αίας Ευόσμου  90-87

 

Φύλλα αγώνα

Μεταμόρφωση Βόλου – Μακεδονικός 80-69

Δεκάλεπτα: 16-19, 36-37, 58-53, 80-69

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Χατζηχαρίσης

Μεταμόρφωση Βόλου (Φλεβάρης): Αγκρής, Πανταζής 8 (2), Ζήσης, Παπούλιας 11 (1), Νάνης 17(3), Παρασκευάς 19, Σκαμαγκάς, Τσιτσιγιάννης 2, Φωσσές 8, Γιωτόπουλςο 14 (4), Ρώσσιος, Χαρχαρής.

Μακεδονικός (Τσούρμας): Χαρτόπουλος 12, Κοντσές, Ντισλής 14 (2), Μιχαηλίδης 12 (1), Λυχριδάς, Κομμάτας, Χαλάτσης, Παρχαρίδης, Πηλακούτας 2, Μποβασιανός 8, Νταράκης 21, Γραβάνης.

 

Πρωτέας Γρεβενών-Ηρακλής Κοζάνης 83-43

Δεκάλεπτα: 27-8, 46-10, 72-24, 83-43

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δοργύρας

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τσούκας 9 (1), Γιαννάκης 6, Κλωνάρας 15(2), Μπαρτζώκας, Ρίγκος 7(1), Κολοβός 12(1), Ζήμπρας, Κιούρκας 9(1), Μπόζιαρης, Μαλιούρας 14, Τζήμου 11, Γρίδας.

Ηρακλής Κοζάνης (Τζελίνης): Φώτης 4(1), Τσακμάκης, Ματούλας, Πουλιώνης, Τολιάδης, Βίλας 3, Αζίζης, Σιδέρης 3(1), Παπαπούλιος 13, Καρέντζος 2, Γιαννουζάκος 14(2), Τσαμπούρης 4.

 

Μελίκη – ΑΓΣ Ιωαννίνων 63-66

Δεκάλεπτα: 8-21, 31-39, 50-44, 63-66

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Εμμανουήλ

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12 (2), Μαυρίδης 18 (1), Δημητριάδης 6 (1), Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Μπάθας, Ρογγότης 2, Κωσταμπίτσης, Σταυρουλάκης 5 (1), Τζαφέρης, Τζουνόπουλος 4, Κουζαμπάσης 13 (1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου, Χρήστου, Μπαρτζώκας 5, Κοντός 7, Αντωνίου, Σκορίλας 3 (1), Μάντζιος 6, Μάκης 11, Πάτρας 6, Μάλλιος, Φίλιος 1, Αυγερινός 27 (3).

 

Ερμής Αγιάς – Εύαθλος 88-74

Δεκάλεπτα: 30-18, 56-36, 75-52, 88-74

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Ερμής Αγιάς (Γιασάρης): Δαουλάρης 24 (5), Κόμματος 28 (2), Καλεμτζάκης 3, Μηλιώνης 2, Χαλκιάς 7 (2), Γουλας (9 (1), Γκανέτσας 4, Περωτής 10.

Εύαθλος (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 11, Ημερίδης 22, Πούλος 12, Σιώπκας 4, Σιδηρόπουλος 7, Κουτούλας 10, Τσελέκης 4, Ζεμπεκίδης 4.

 

Διόσκουροι Κοζάνης – Αίας Ευόσμου 90-87

Δεκάλεπτα: 17-16, 29-27, 42-48, 67-67 (κ.α.), 78-78 (α΄ παρ.), 90-87

Διαιτητές: Κατρακάρης, Μπακάλης

Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 14, Σκορδάρης 8 (2), Ντόβας 23 (3), Βλάχος 9 (1), Ζολώτας, Γκλιάνας 3, Νικολάου 7, Καρανώτας Τ. 22, Ανδρίτσος 4.

Αίας Ευόσμου(Χατζούλης): Αμούντζιας 22 (3), Μπεχλιβάνης 15 (1), Κάδης 2, Μαυρίδης 18, Παπαδόπουλος, Σπύρας 3 (1), Λύτας 6 (2), Βελλίδης 7 (1), Σικαλίδης 14.

 

Αρίων Πτολεμαΐδας – Αριστοτέλης Φλώρινας 64-69

Δεκάλεπτα: 14-21, 29-40, 45-53, 64-69

Διαιτητές: Ζιώγας, Σταθόπουλος

Αρίων Πτολεμαΐδας (Μορουζίδης): Μαλούτας 19 (1), Τούζος 1, Καλομενίδης 7, Τσολάκης, Κλωνάρας 14 (1), Τσιαγκλάντανος 15 (3), Σαχπατζίδης, Πανίδης 8, Πλεξίδας, Παναγιωτίδης, Χατζηνεράτζης, Ναϊκλής.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Μαυρουδίου 10 (1), Κέκελης 7 (1), Βίτκας 5, Παπαδημητρίου 10 (2), Ρούζιος 12 (1), Καραμπατάκης, Συμεών, Βασιλείου, Παπαπαϊωακείμ 25.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 2

2. Ερμής Αγιάς 2

3. Μεταμόρφωση Βόλου 2

4. Αριστοτέλης Φλ. 2

5. ΑΓΣ Ιωάννινα 2

6. Διόσκουροι Κοζ. 2

7. Μελίκη 1

8. Αίας Ευόσμου 1

9. Πτολεμαΐδα 1

10. Μακεδονικός 1

11. Εύαθλος 1

12. Ηρακλής Κοζ. 1

13. ΑΣ Καρδίτσας 0  

14. Σιάτιστα 0

*ΑΣ Καρδίτσας και Σιάτιστα έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10)

Σιάτιστα – Πρωτέας Γρεβενών

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΣ Καρδίτσας

Αριστοτέλης Φλώρινας-  Μελίκη

Εύαθλος – Πτολεμαΐδα

Μακεδονικός – Ερμής Αγιάς

Αίας Ευόσμου – Μεταμόρφωση Βόλου

Ηρακλής Κοζάνης – Διόσκουροι Κοζάνης

 

 

2ος Όμιλος Βορρά

Αποτελέσματα

Ασπίς Ξάνθης – Ορφέας Ν.Σκοπού  60-56

Χαλκηδόνα – ΧΑΝΘ  45-51

ΑΕ Κομοτονής – Αγ.Βαρβάρα  63-58

Αρετσού Καλ. – Ίκαροι Σερρών   62-76

Ελευθερούπολη – ΓΑΣ Κομοτηνή 57-72

ΒΑΟ – Γαλάτιστα  67-73

ΚΣ Γέφυρας – Ζέφυρος   58-46

 

Φύλλα αγώνα

Ελευθερούπολη – ΓΑΣ Κομοτηνής 57-72

Δεκάλεπτα: 18-28, 36-40, 44-60, 57-72

Διαιτητές: Φούτζηλας, Τζεβελεκίδου

Ελευθερούπολη (Θεοδοσιάδης): Παπαζούδης 6, Ανίσογλου, Καρατσομπάνης 14 (1), Ρότσας, Γκούμας 8 (1), Δανίκας 6, Γαϊτατζής, Αμπεριάδης 8, Πανδής 15.

ΓΑΣ Κομοτηνής (Βελή- Ντίνας): Καραμπέκης 10 (2), Μπεκρής 9, Στασινόπουλος 6, Λεχούδης 10 (2), Μαγκούνης 4, Διαμαντίδης 6, Χαλίλ 9, Καλαντζής 18 (2).

 

Ασπίδα Ξάνθης – Ορφέας Ν. Σκοπού 60-56

Δεκάλεπτα: 16-13, 28-27, 40-37, 60-56

Διαιτητές: Γαζέτας, Μαραθιώτης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης- Κωτάκης): Κουμπάνης 12, Παπαδάκης 6, Τσίλογλου, Τσιόγκας, Στεφανίδης 21 (4), Χατζημιχαηλίδης 2, Δάτσης , Κουτσογιάννης 12, Κέλης, Καραμπίνης, Κουρτίδης, Πετς 7 (1).

Ορφέας Ν. Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 23 (3), Παππάς 9 (1), Δεμερτζής, Σουλούγκας 13 (2), Χατζής, Καντσουρίδης , Τσανάκας, Καβαργύρης 4, Αποστόλου, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 9, Καραμπατάκης.

 

ΒΑΟ – Γαλάτιστα 67-73

Δεκάλεπτα: 15-22, 29-42, 38-54, 67-73

Διαιτητές: Πετανίδου, Γραικός

ΒΑΟ (Κατσής): Παρασκευάς 4, Σιώγκης, Ριζόπουλος, Τζαβάρας 6 (2), Λεπτοκαρίδης 17 (1), Γαλανίδης 1, Παπαβασιλείου 6 (1), Χολέβας 23 (1), Ζησόπουλος, Δάλπας 2, Γεωργιάδης 4, Γρηγοριάδης 4.

Γαλάτιστα (Καραμουσαλίδης): Ρίζος 2, Κουλαξής 15 (2), Γρηγορίου 5, Ματσούκης 2, Πετρουλάς 2, Δάγκας, Γιαχανατζής 11 (1), Ακριτίδης 4, Καρανώτας 18 (1), Σαρχώσης, Τσακίρης, Καραισκος 14 (2).

 

Γέφυρα – Ζέφυρος 58-46

Δεκάλεπτα: 19-12, 31-22, 44-31, 58-46

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Καρκαλέτσης

Γέφυρα (Τουλούμης Γ.): Τουλούμης 3, Δανάκης 7 (1), Ευσταθιάδης , Δώνης 2, Τολιόπουλος 4, Κουλουμπής , Μυλωνίδης 22 (2), Μπίσκας 17 (3), Γεράκης 2, Ζαταγιάς, Αλμπάντης 1.

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Φωτιάδης 2, Μυλωνάς 11, Τσάμογλου, Ουρκέλογλου 3 (1), Γκιζέλης, Μήτσικας 6, Πατίκας 9 (2), Αγγελόπουλος 4, Αποστολίδης 2 Μυστηλιάδης 9.

 

Αρετσού – Ικαροι Σερρών 62-76

Δεκάλεπτα: 11-17, 27-33, 44-53, 62-76

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Αρετσού (Πετρόπουλος): Λυστρίδης 17, Μωϊσίδης 4, Θεοδοσιάδης 8 (1), Ντολόπουλος 4, Στυλιανίδης 5, Σταφυλάς 4, Οικονόμου 4, Παντελίδης 3, Καραδήμας 10 (1), Φώτογλου 3 (1).

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Καλογεράτος 6 (2), Γεωργιανός 11 (1), Τράκας 29 (3), Παπαδόπουλος Γ. 8, Γκουτζιάς 3, Φραγκούλης 8 (2), Θολιώτης 11 (1), Βουρλίδας.

 

Χαλκηδόνα – ΧΑΝΘ  45-51

Δεκάλεπτα: 15-14, 23-28, 35-42, 45-51

Διαιτητές: Δαμίγος, Παπαδόπουλος Χαρ.

Χαλκηδόνα (Καραγιαννίδης) : Αλεξιάδης, Μαρκίδης 12,Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 4, Δέτσικας 10, Λαϊδης 2, Μπατάκος 10 (1), Σεφερίδης 5 (1), Παπαδόπουλος 2.

ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης) : Βλάχος 7 (1),Παυλέας 5,Λεμονιάς, Σταματέλλος 5 (1), Ελευθεριάδης 3, Αγγελίδης 7, Ερμείδης, Γιανλλάρης, Παπαχρήστου 2, Δαβάνης 12 (2),Ιωαννίδης, Μελίδης 10.

 

ΑΕ Κομοτηνής – Αγία Βαρβάρα 63-55

Δεκάλεπτα: 21-10, 34-24, 51-38, 63-55

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Σταματέλος 7, Χονδρόπουλος 11 (1), Κουτσοβασίλης 5 (1), Γεροντίτης 5, Σιμάκης 19 (3), Χατζηπαυλίδης 4, Τελούδης 10 (2), Καναράς 2, Παπαγεωργίου.

Αγια Βαρβαρα (Καμαράκης): Μαλαθούνης 6, Μητρούλης 2, Ράμμος 13 (1), Αμπελακιώτης 24 (2), Μανάκας 10, Μπάμπουλης, Αγανικόλας, Στ. Σαμαράς, Χατζηαντωνίου, Μπανάσας.

 

Βαθμολογία

1. ΓΑΣ Κομοτηνής 2 

2. Ικαροι Σερρών 2 

3. ΚΣ Γέφυρας 2  

4. ΧΑΝΘ 2 

5. ΑΕ Κομοτηνής 2 

6. ΑΟ Γαλάτιστας 2

7. Ασπίδα Ξάνθης 2

8. Αγ. Βαρβάρα 1 

9. Ορφέας Ν. Σκοπού 1 

10. Χαλκηδόνα 1 

11. ΒΑΟ 1  

12. Ζέφυρος 02 1 

13. Αρετσού Καλ. 1  

14. Ελευθερούπολη 1 

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 18/10)

ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης

Αγ. Βαρβάρα – Χαλκηδόνα

Ικαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής

ΓΑΣ Κομοτηνής – Αρετσού Καλ.

Γαλάτιστα – ΓΣ Ελευθερούπολης

Ζέφυρος 02 – ΒΑΟ

Ορφέας Ν. Σκοπού – ΚΣ Γέφυρας