Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Κύπελλο Γυναικών: Β’ Φάση (Αποτελέσματα)

Συνεχίστηκε σήμερα η Β’ Φάση του Κυπέλλου Γυναικών.

Μετά την χθεσινή αναμέτρηση Πρωτέα-Κρόνου (73-71), άλλη μία σήμερα κρίθηκε στην παράταση, με τον Αθηναϊκό να επικρατεί 90-87 της Νίκης Λευκάδας. Πιο εύκολα σφράγισαν το εισιτήριο Παναθηναϊκός (74-38 επί του Ικάρου), o ΠΑΟΚ (74-48 επί του Άρη) και ο Ολυμπιακός (91-54 επί του Σπόρτιγκ). Ο Ιπποκράτης επικράτησε 61-54 του Άρη Πετρούπολης την Κω. Εκτός έδρας νίκες πήραν η Αγία Παρασκευή από την Πυλαία (52-64) και η Τερψιθέα από την Ολύμπια Λάρισας (60-67).

Σάββατο 3 Οκτωβρίου

Πρωτέας Β.-Κρόνος Αγ. 73-71 (παρ)

Κυριακή 4 Οκτωβρίου

Σπόρτιγκ-Ολυμπιακός 54-91

Πυλαία-Αγ. Παρασκευή 52-64

Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας 90-87 (παρ)

Άρης-ΠΑΟΚ 48-74

Ίκαρος Καλ.-Παναθηναϊκός 38-74

Ολύμπια Λάρ.-Τερψιθέα 60-67

ΙπποκράτηςΚω-Άρης Πετρούπολης 61-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Σπόρτιγκ – Ολυμπιακός Πειρ. 54-91

Διαιτητές: Αποστολίδης, Παπαθανασίου

Δεκάλεπτα : 15-30, 30-55, 48-73, 54-91

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νάνακος): Παυλοπούλου 2, Οικονομίδου 6(2), Φουράκη Β. 9(1), Βαφειάδου 7, Τζαμαρία 1, Βούλγαρη 8(1), Βάσιου , Κατσιμπίρη Ν., Μυριούνη, Σερέπα, Γιαννακάκου, Φουράκη Στ. 21.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡ. (Καπογιάνη): Σταμάτη 6, Μπόνη, Χατζηνικολάου 18, Καλογήρου 2, Μπαλτά 8(2), Νικολαϊδου 6, Τζόνσον 19, Χαλιβέρα 13(2), Κοσμά 5, Κριστόφερσον 14, Παπαδοπούλου.

Α.Ε. Πυλαίας-Αγ.Παρασκευή 52-64

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου.

Δεκάλεπτα: 16-13, 29-32, 39-49, 52-64.

Α.Ε. ΠΥΛΑΙΑΣ(Λίτσιου): Γρηγοριάδου, Ντάμπη 4, Δραγκόλα, Λάλου 8, Νότη 7, Παπαδάκη 7, Τσιορλίνη, Βατσιτσίδου 16, Τζίμου 10

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Μπουκίτα, Κοντογιάννη 4, Χαρίτου 5, Τσιάδη 4, Κανιαδάκη, Βελούδου 8, Λωσταράκου 7, Καζαντζίδου 9, Καράμπελα, Γιουκάκη 20(5), Κούκη, Μερισιώτη 7

Αθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας 90-87 (79-79 κ.α.)

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καρακάσης.

Δεκάλεπτα: 26-17, 47-38, 59-61, 79-79 (κ.α.), 90-87.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Σπαθάρου 16 (2), Σταμάτη 2, Λουκάτου 5 (1), Κεχαγιά 24 (2), Νιξίνα 12, Μοντγκόμερι 10, Ντάνιελ 21 (1).

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Βαφιάς): Χαιριστανίδου 17, Καμπουράκη 4, Γράψα 2, Κρητικού, Ψυχογιού 7 (1), Ισκιόγλου 12, Σμιθ 17 (2), Κρουκ-Ουίλλιαμς 28 (2)

Άρης-ΠΑΟΚ 48-74

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 14-18, 23-37, 33-62, 48-74

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Κιλαζίδου 7(1), Αντωνιάδου Σ. 7, Γιαννοπούλου 2, Κατσαμούρη 4, Αντωνιάδου Α. 4, Ακσεχέρογλου, Χρηστίδου 5, Τράντα 3, Ιγγλέζου 7(1), Παπαρδέλα 2, Τσινέκε Κ. 2, Βουλγαράκη 5.

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Κυρατζή 5(1), Τελίδου 11(1), Ρέντμον 2, Σπανίδου 5, Καλαμπάκου 10(2), Διαμαντίδου 2, Ταρπάγκου 12, Κλέμονς 15, Τζουγκράκη 4, Κοντογεώργου 6, Παπαδοπούλου Ε. 2.

Ίκαρος Καλλιθέας-Παναθηναϊκος 38-74

Διαιτητές : Σκούτας, Ραχιώτης

Δεκάλεπτα: 8-25, 20-40, 29-59, 38-74

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη, Στεφάτου 2, Στεφάνου, Ευμορφοπούλου 9 , Ακρίβου , Ρουμπελάκη 13, Κανελέτη 7(1), Ζότοβα 7, Φάρου, Λύρου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Καλέντζου 8(2) , Δανούση 3, Αυτζή 5(1) , Καλημέρη , Κόνιαλη 10, Αλμπανεζ 7(1), Σλούκα 4, Παντέλη 5, Πατεράκη 12, Λύμουρα 8(1) , Ντέλβα 8, Κυριακοπούλου 4

Ιπποκράτης Κω-Άρης Πετρούπολης 61-54

Δεκάλεπτα: 12-16, 33-25, 45-43, 61-54

Διαιτητές: Κάρδαρης, Σπυρόπουλος Σπ.

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Παπούλης): Γούναρη 21(1), Κασάπογλου 5, Άλφορντ 11, Σίντι 18(2), Σαράγια, Πατμίου 2, Δρεττάκη, Σβύνου 4, Καλυμνιοναρή.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας): Μακρυνίκα 6, Μαρίνη 3, Ιωαννίδου 18(2), Τζίνη, Φάσουρα, Χρονοπούλου 2, Πετυχάκη 6, Τσέρου 7, Τσουμάνη 10, Βουκελάτου 2.

Ολύμπια Λάρισας –Τερψιθέα Γλυφάδας 60-67

Διαιτητές: Κέτουλας, Δολγύρας

Δεκάλεπτα: 13-20, 23-28, 47- 54, 60-67

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ. (Αραπατσάνη): Δεληγιάννη 10(1), Σουλιώτη 2, Κυριτσάκα 14(1), Χαβαλέ 12(2), Κουτσουνούρη 22(1), Καλίδη, Ντριστέλα

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Παπασπυριδάκος): Αναστασίου, Βλάνη 2, Σύρρα 11, Κρητικοπούλου, ΜακΝτόναλντ 21, Μωυσιάδου, Ντάνου, Παναγοπούλου, Μούλη 9, Σίμονς 24(1), Κακούρη.

Οι προημιτελικοί(20/12)

Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας
Τερψιθέα-Αθηναϊκός
Αγία Παρασκευή-Παναθηναϊκός
Ιπποκράτης Κω-ΠΑΟΚ