Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα (26η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος
Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Ακάδημος – Χαλάνδρι 81-68
Προμηθέας Χ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Απόλλων Αρχ. Κ. – Μανδραϊκός 73-92
Έσπερος ΑΟΠΑ-Πεντέλη 20-0 (α.α.)

Ερμής Περάματος – Κεραυνός Αιγίου 69-65
Διαιτητές: Νάστος, Πετρόπουλος
Δεκάλεπτα: 11=13, 29-32, 50-48, 69-65
Ερμής Περ.(Κάσσης): Φωστέρης 8(1), Ντακούλιας 10(2), Κοροπούλης, Γουρνάς 12, Κουκουβάκης 2, Καϊρης 2, Διαμαντόπουλος 25(4), Σωτηρίου 6, Πετράκος 4, Ιωάννου.
Κεραυνός Αιγ.(Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 19(1), Τσιρώνης 15(4), Καντάς, Κεφαλάς 9, Βουρνάς 3, Λάφης 11, Λαμπρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 3(1), Μούτσιος 3(1).

Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ 74-53
Διαιτητές: Μακρής, Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 13-9, 45-25, 60-40, 74-53.
Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6(2), Τσέκενης Γ., Τσιάτσιος 2, Παβλίσεβιτς 13(3), Κυπριτζόγλου 17(3), Γιατράκος 2, Δέλλιος 17, Τσέκενης Α., Γάτος 6, Θωμόπουλος 4, Κατοπώδης 7(1).

Νήαρ Ηστ (Χατζηελευθερίου): Καφαντάρης 2, Ζεχερλής 1, Σμυρλής 14, Ταταρούνης 13, Καπετζόγλου 3(1), Μικαελιάν 1, Σπανάκος 2, Καρασταμάτης 6(1), Πέζος 3(1), Ζευγώλης, Χατζηαναστασίου, Χαρίσης 8(2).

Κρανίδι – Ζάκυνθος 61-113
Διαιτητές:  Τσάτσης, Τεφτίκης
Δεκάλεπτα: 14-32, 26-62, 37-84, 61-113
Κρανίδι (Κοντογιάννης): Καλατζής 4, Γαλάνης 8, Λαμπίρης Κ. 3(1), Κωνσταντίνου 14(2), Μπινιάρης 15, Κοντογιάννης 10, Στρίγκος 5, Γεωργιάδης 2, Λαμπίρης Α.,Οργκέστ.
Ζάκυνθος (Μπεκές):  Καρβούνης 15(5), Παπάδης 6, Μπάρτζος 14(2), Ζαχαράκης 10(1), Ζάγκλας 12(2), Καραμπάτσος 14(2), Μπουλουλογεώργος 6(1), Στέφος 25, Μουλάς 11(1), Σοφιανόπουλος.

Προμηθέας Χαλ. – Ένωση Ιλίου 66-85
Διαιτητές: Τσώνος Β., Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 16-16, 28-44, 48-56, 66-85.
Προμηθέας Χαλ. (Νικητοπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 5(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 8(1), Σπετσιέρης 3, Λοΐζος 8, Τασιόπουλος 3, Καρούζος 9(1), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 12(1), Ρώσσης, Ανδρουλάκης 7(1), Μαλούκος 11.
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 14(1), Μπέλλας Γ. 16(2), Παπαηλίου 4(1), Φουντάς 10(2), Ραλλάκης, Τσολάκης 26(2),Μπέλλας Οδ. 8(2), Μίχος 2, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 6(2), Γεωργιάδης.

Απόλλων Αρχ. Κορ.-Μανδραϊκός 73-92
Διαιτητές: Ελευθεριάδης – Αντωνόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-24, 32-47, 49-72, 73-92
Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 3 (1), Κατσαμάκης 7, Στεφανής 9 (1), Βαμβακάς 14 (2), Καλύβας 2, Σταυρόπουλος 7 (1), Αδάμ 2, Τρυφωνόπουλος 29 (1).
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Καμπερίδης Γ. 6, Μακρής 4, Καμπερίδης Γι. 3 (1), Αττίκος 6, Μπαλάφας 22 (4), Καλεμτζάκης 10 (2), Μάκος 8 (2), Σακελλάρης 2, Ηλιάδης 31 (5).

Η βαθμολογία
1.Έσπερος ΑΟΠΑ 48
2. Ένωση Ιλίου 48
————————-
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 46
4. Νίκη Αμαρουσίου 44
5. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 41
6. Ζάκυνθος 41
7. Κεραυνός Αιγίου 40
8. Πεντέλη 39
9. Μανδραϊκός 38
————————–
10. Ερμής Περάματος 34
11. Νήαρ Ηστ 34
12. Ακάδημος 33
13. Χαλάνδρι 29
14. Κρανίδι 27
*Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.

2ος Ομιλος
Κάδμος – Ακαδημία Ρεθύμνου 20-0 α.α.
Σπόρτιγκ – Κορωπί 85-92
Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 45-65
Ηρόδοτος – Πόλις Καλ. 96-107
Αρχάγγελος – Εργοτέλης 45-65
Διαγόρας Δρ. – Ίκαρος Ν.Σμ. 73-66
Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81

Ηρόδοτος – Πόλις 96-107
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου, Ασημάκη
Δεκάλεπτα:23-28, 22-21, 21-28, 30-30
Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης 6, Πυργιώτης 4, Τσαμπής 24 (2), Μαϊστρέλης 15 (5), Χρύσης 18, Καρλάφτης, Παρδακάς 21 (1), Μητρόπαπας 4, Βαρνάβας 2, Χωματάς, Χαρατσής 2, Πυργιώτης.
Πόλις (Μουριχίδης): Μπογδανίδης 20 (4), Καβελάρης 5, Κόκκινος 32, Κωσταντώνης 18 (1), Κασπαριάν 28, Τσεμπελής 4.

Ιωνικός Ν.Φ.– Αιγάλεω 76-83
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Αυγερινός
Δεκάλεπτα: 27-24, 40-47, 56-67, 76-83.
Ιωνικός Ν.Φ.: Φρατζέσκος 9 (3), Ζάμπουρας, Μαυραγάνης 16 (3), Σβερκούνος 20 (2), Μελέουνης 4, Σβορώνος 2, Κριτσωτάκης 3, Γιαννιώδης 16, Στυλιανός, Τσούπρος 6, Σωτηρίου.
Αιγάλεω: Μένος 2, Τσιαμπάς, Χανιώτης 5 (1), Δρίτσας, Μπάζιος 6, Μπέλης, Σακελλαρόπουλος 8, Μιλεντίγεβιτς 29 (4), Αποσκίτης 11 (2), Κωνσταντινίδης 21, Ρήγος 1, Στάθης.

Κρόνος Αγ.Δημ. – Πεύκη 89-81
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 28-22, 46-42, 66-64, 89-81
Κρόνος (Σαββάτης): Μπάλας 10(2), Στραγανιώτης 5(1), Νάτσος 6, Ξιούρας 11(3), Πέτσας 6(2),Δορκοφίκης 5(1), Αντωνόπουλος 2, Φρουσκλιας 24, Χαλβατζής 4, Γιαννόπουλος 7(1), Ανδρεάτος 5(1), Τσιλάγας 4.
Πεύκη (Θάνος): Δρικόγιας 10(2), Δρακόπουλος 8(1), Βιδάλης 8, Γαπκιάδης 14(1), Νικολαϊδης 4, Σπηλιώπουλος 2, Κοκκινάκης, Κεράτσας 16, Μπαρμπαρής, Ματαλιωτάκης 9, Κουκάκης 10.

Αρχάγγελος-Εργοτέλης 45-65
Διαιτητές: Γιακείμη, Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλεπτα: 7-19, 17-35(ημ.), 31-44, 45-65
Αρχάγγελος (Θωμίδης): Βογιατζής 3, Κουιμτζίδης, Μητσού, Παπανικολάου, Βλαχοδήμος 9, Ματσαμάς 5(1), Αυγενικού 3, Αγγελόπουλος 3, Σκορδάλης 7(1), Κούρος 12, Εκινέ 3.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 6, Καρακωνσταντάκης 20(5), Χαλκιαδάκης 3, Ξενάκης 8, Σακελλαράκης 4, Σκαρλάτος 5(1), Βασιλειάδης 7, Μπουμπάρης 1, Αρναουτάκης, Καραλής 11(3).

Σπόρτιγκ – Κορωπί 85-92
Διαιτητές: Καλογερόπουλος , Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 23-23, 42-43, 61-67, 85-92
Σπόρτιγκ (Νανάκος): Σημαιόπουλος 3, Κοιλάκος, Ηλιάδης 15 (2), Βαθρακοκοίλης 8 (2), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 4, Καστανιώτης 18, Φιλιππόπουλος 32 (1), Τσαπρούνης 5
Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 26 (4), Κούσουλας 23 (1), Κούργιας, Υφαντής 11 (1), Κάτσαρης, Κερασοβίτης 11 (2), Νικολού 2, Τσιουμπρής 16 (2).

Η βαθμολογία
1.Κρόνος Αγ.Δημ. 49
2.Κορωπί 48
—————–
3.Εργοτέλης 43
4.Ικαρος Ν.Σμ. 42
5.Σπόρτιγκ 41
6.Πόλις Κ. 41
7.Αρχάγγελος 40
8.Ηρόδοτος 39
9.Κάδμος 39
————————-
10.Πεύκη 37
11.Διαγόρας Δρ. 35
12.Αιγάλεω 32
13.Ακαδημία Ρεθ.31
14.Ιωνικός Ν.Φ. 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι πέντε τελευταίοι υποβιβάζονται.

3ος Ομιλος

Μελίκη – Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Αγρίνιο – Ηρακλής Κοζάνης 20-0 α.α.
Βόνιτσα – Καρδίτσα 95-101
Μεταμόρφωση Βόλου – ΑΕΛ 81-85
Σιάτιστα – Νίκη Βόλου 82-60
Καστοριά – Αίολος Αστακού 88-86
Διόσκουροι Κοζάνης – Εδεσσα 105-51

Διόσκουροι Κοζάνης-Πανεδεσσαϊκός 105-51
Δεκάλεπτα: 32-15, 60-27, 81-39, 105-51
Διαιτητές: Εμμανουήλ, Τζιοπάνος
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 6 (1), Σκορδάρης 17 (1), Ντόβας 10 (2), Γκοβεδάρος, Καρανώτας Σ. 19 (3), Μπαλτζής, Σταυρίδης 2, Μπάρμπας 3 (1), Καρανώτας Τ. 18, Τσακιρίδης 18 (1), Μανακίτσος 5 (1), Λιάκος 3 (1),
Μπαλτζής 4.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Καρνάβας 13, Σπανός 15 (1), Γιουρτσής, Χρήστου , Μητσόπουλος 1, Τσιρτσιγιάνης, Μάρκου, Τσάμης 7 (1), Μαρκόπουλος 15 (2), Παζάρκας.

Σιάτιστα – Νίκη Βόλου 82-60
Δεκάλεπτα: 21-11, 44-28, 57-49, 82-60
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Τζιοπάνος
Σιάτιστα (-): Γεωργάκας 2, Στεργίου, Γράβας 17 (1), Ρέπας Χ. 12 (2), Λεζγίδης, Ρέπας Ν. 16, Καλαμπούκας 5 (1), Τζώνος Γ. 2, Τζώνος Γ. 11 (1), Τσιαούσης 16 (2), Κατσιάνης.
Νίκη Βόλου (Στρατίκης): Τζίνης 12 (1), Οικονόμου 2, Λατσίνογλου, Κατσαλής 11 (3), Βασδέκης, Μαστοράκης, Τσώλης, Βλήτσιος, Τάσσος 28, Κέτουλας 3, Τοκατλίδης 4.

Μεταμόρφωση Βόλου. – ΑΕ Λάρισας 81-85
Δεκάλεπτα: 26-16, 40-43, 61-65, 81-85
Διαιτητές: Τσιβελεκίδου, Τσοκόλης
Μεταμόρφωση (Μυριντζής): Καραγεώργος 24 (5), Ζήσης 4, Φαλαγγάρης, Παπούλιας 12, Νάνης 14 (1), Σκαμάγκας 7, Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 18 (3).
ΑΕ Λάρισας (Παπαδόπουλος): Κουρής, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 15 (5), Τσιλούλης 14(2), Τσούτσος 11, Μηλιώνης 2, Κονδυλόπουλος, Σταυρόπουλος 6(2), Μπλιάτζας 8, Πολίτης 17(3), Ψάλτου 8, Κόκκας 4.

Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών 73-70
Δεκάλεπτα: 22-14, 39-27, 56-46, 73-70
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16(2), Μαυρίδης 16(1), Δημητριάδης 8, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κοτσαμπάσης Β., Κοτσαμπάσης Γ. 10, Λέφας 2, Παραπούρας 15(3), Τζουνόπουλος 2, Ρογγότης 2.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 1, Γιαννάκης, Πενλίδης, Μουράτογλου 25(2), Ρίγκος 11(1), Τσιμίδης 13, Συλλάκος 6, Παπαθεοδώρου 6, Ασλανίδης, Χατζημουρατίδης, Τζήμας 6(2), Κλωνάρας 2.

 

Καστοριά -Αίολος Αστακού 88-86
Δεκάλεπτα: 17-20, 36-42, 57-64, 88-86.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 6, Λέκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 16(2), Τεπετίδης 14(2), Πανταζής 19(2), Ντάλης 5(1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 19(1), Τσαούσης, Μπασακύρος, Κόκουρας 5.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 3, Ψάλτου 7(2), Κακλαμάνος 25(6), Πάππος, Χουλιάρας 15, Καλισώρας 15(5), Λυμπάρης 11(1), Δουρούκης 10(2).

 

Βόνιτσα – Κάρδιτσα 95-101
Δεκάλεπτα: 23-26, 47-53, 76-81, 95-101
Βόνιτσα (Mπαλάσκας): Κοτρώτσος, Τσιτσώνης 22(6), Σκαμπαγιάννης, Περλής 17(1), Μπουρσινός 12(2), Ασπρογέρακας, Χάχαλος, Μανδαλάκης 40(5), Μαζαράκης 4, Γιώτας, Παπανελόπουλος
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης, Γεωργίου 12(1), Τσιαμούρας 12(1), Παππάς Γ. 10, Βούλγαρης 21, Παπαδόπουλος 28, Αντωνίου 18(4).

Η βαθμολογία

1.ΑΕ Λάρισας 51
2.Αίολος Αστακού 48
———————-
3.Καστοριά 46
4.Αγρίνιο 45
5.Μελίκη 41
6.Διόσκουροι Κοζάνης 39
7.Μεταμόρφωση Βόλου  39
8.Καρδίτσα 38
9.Πρωτέας Γρεβενών 37
10.Ηρακλής Κοζάνης 34
11.Σιάτιστα 35
———————–
12.Νίκη Βόλου 34
13.Βόνιτσα 30
14.Πανεδεσσαϊκός 25

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.

4ος Ομιλος

Σταυρούπολη – Αγ. Βαρβάρα 68-79
Μακεδονικός – Πολύγυρος 65-60
Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 71-62
ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Ν. Σκοπού  75-60
Ιωνικος Ιωνίας – Ζέφυρος 02 86-70
Ελευθερούπολη – Τιτάνες Δράμας 72-64

Ελευθερούπολη – Τιτάνες Δράμας 72-64
Δεκάλεπτα: 21-19, 33-31, 54-41, 72-64
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Σελεβός
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 20 (4), Αδαμόπουλος 20 (2), Απαζίδης 4, Ρότσας, Γκούμας 6, Παπαζούδης, Δανίκας 12, Γαϊταζής, Αμπεριάδης 6, Καλεάδης 4, Γούλας.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 16 (3), Μανιώτης 9 (1), Καρατσομπάνης 7 (1), Χατζόπουλος 3 (1), Τοσουνίδης 6, Παναγιώτου, Υφαντόπουλος 13, Γεδίκης, Κακατσίδης 4, Παρλακίδης 6.

ΚΑΟ Σταυρούπολης – Αγία Βαρβάρα 68-79
Δεκάλεπτα: 19-22, 37-40, 54-53, 68-79
Διαιτητές:  Τσιαπλής, Κατωτικίδης
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτζάμπασης 4, Δελόγλου 3 (1), Παπανικολάου 13 (3), Ζηκούλης 21 (2), Τσαβλίδης 2, Μπακαβός, Χατζηπαραδείσης 3 (1),
Χεμπεκίδης 6, Σπανός, Μαστοράκης, Στάσας, Σιδηρόπουλος 16.
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος 2, Σιώπης 5 (1), Μητρούλης 2, Ράμμος 15 (3), Γ. Σουλίδης 7 (1), Κουμλέλης 13, Μπανάσας 2, Κάτσικας 17 (1), Φασουλάς 9, Πενταζίδης 7 (1).

Μαντουλίδης – Ικαροι Σερρών 71-62
Δεκάλεπτα: 19-17, 35-27, 56-44, 71-62
Διαιτητές: Παπανικολάου, Σαρακενίδης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης , Ρεφατλάρι 6 (2), Τάκης , Καμάρας 18(2), Ανδρεάδης , Μπίλιος, Γκαβέζος , Χρηστίδης 30 (3), Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης , Τσιακίρης 3 (1), Παυλογιάννης 3,  Τσακίρης 3 (1), Καλαμπόκης 10, Βαϊντερλής .
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς , Γρίψιος 19 (1), Τράκας 9 (2), Χορτομάρης 14 (4), Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 4, Καλογεράτος, Φραγκούλης, Δημητράκας, 2 Βουρλίδας, Γεωργιανός 8, Κάτος 6 (2), Δούκας.

Ιωνικός Ιωνίας- Ζέφυρος 86-70
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-36, 60-49, 86-70
Διαιτητές:Μανιός, Τσανακτσίδης
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης , Ρούζιος 4, Παναγιώτου 21 (4), Τερσενίδης 23 (1), Ζεϊμπέκης 4, Μπάρκος 3 (1), Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 15 (1), Φλιάτης Γιωρ. 10 (1), Σέφκας, Ακριτίδης 3.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11, Μυλωνάς 20, Αλεξανδρίδης 7 (1), Κλουντζός 15 (1), Σουλάκης 6 (2), Σταφυλάς 4, Κλωναράς 2, Σπάχος, Καραϊσκος 5 (1), Παπούδος, Μπαϊραμι.

ΠΚ Νεάπολης – Ορφέας Νέου Σκοπού 75-60
Δεκάλεπτα: 16-11, 31-24, 54-49, 75-60
Διαιτητες: Παπαγεωργίου – Καλέσης

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης, Θεολόγου 3, Τζουβάρας 5 (1), Ζησόπουλος, Κοσμίδης 18 (1), Κολοκυθάς 4, Παντούλας 2, Χατζηστεφάνου 3 (1), Σαχινίδης 10 (1), Δημητρόπουλος 2, Ταουκίδης 17, Τσαλικίδης 11 (3).
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (3), Καβαργύρης 4, Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Τσανάκας, Ιωσηφίδης, Κηπουρός 21, Γκουτζιομήτρος 5 (1), Σουλούγκας 12 (4), Καντσουρίδης.

 

H βαθμολογία

1. Πολύγυρος 44
2. ΠΣ Ευκαρπίας 42
———————————————
3. Ιωνικός Ιωνίας 42
4. Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών 38
5. Ζέφυρος 36
6. Ίκαροι Σερρών 36
7. Μακεδονικός 34
8. Αγία Βαρβάρα 34
9. ΚΑΟ Σταυρούπολης 34
10. Ελευθερούπολη 34
————————————————–
11. Νεάπολη 33
12. Μαντουλίδης 30
13. Τιτάνες Δράμας 30

Οι δύο πρώτοι ανεβαίνουν απευθείας. Οι τρεις τελευταίοι υποβιβάζονται.