Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 26η αγωνιστική

Ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Ανδρών με τον ΓΣ Κύμης και τον Προμηθέα Πάτρας να αναδεικνύονται πρωταθλητές.

Aποτελέσματα

1ος όμιλος

Πανερυθραϊκός – Περιστέρι 75-61

Δούκας – Αμύντας 56-66

Ιωνικός Νίκαιας – Ικαρος Καλ. 81-72

Φιλαθλητικός – Φάρος Κερ. 74-78

Αγία Παρασκευή – Μαρούσι 72-67

Παπάγος – Χολαργός 48-57

Ηράκλειο – ΓΣ Κύμης 72-101

 

Φύλλα αγώνα

Παπάγος – Χολαργός 48-57

Δεκάλεπτα: 8-14, 16-25, 30-37, 48-57

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Διμπινούδης

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 15 (2), Σιμόπουλος 2, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 3, Καραμπάς 7 (1), Χριστόδουλος 5, Κουκουράβας 10 (2), Κακαβάς 2, Θεολογίτης, Ρέκας.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 7 (1), Αγόρης 4, Μούκας 2, Μουμπάρακ 14, Κιαπέκος 9, Παπαγεωργόπουλος 6, Παπάς 15 (1).

 

Αγία Παρασκευή – Μαρούσι 72-67

Δεκάλεπτα: 15-18, 39-35, 58-54, 72-67

Διαιτητές: Αναστασίου, Ορφανός Ι.

Αγία Παρασκευή (Σταθούλης): Λυτόπουλος 8, Παπαδάκης 5, Δημητρίου 4 (1), Τσακιρίδης 24 (4), Γρατσιάτος 10, Φωτίου 8 (1), Αγγελόπουλος 8, Άρχος 3, Λαμπρόπουλος 2, Γκιουζέλης, Κεφαλάς.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Τσακίρης 25 (2), Γιαννουλάκος 8, Στασινός Ο. 7 (1), Παπαδημητρίου 4, Κουπίδης 3 (1), Στράγκας 4, Ανδρικόπουλος 3, Σακελλαρίου 5 (1), Τσουπάκης, Αλεξίου 3, Στούκας 5.

 

Πανερυθραϊκός – Περιστέρι 75-61

Δεκάλεπτα: 21-21, 49-32, 57-50, 75-61

Διαιτητές: Διαμαντής, Καλογερόπουλος Λ.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 21 (3), Καλλιανιώτης 5 (1), Σπυρόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος 7 (2), Προδρόμου 20, Γιαουρτόγλου 4 (1), Καλούδας, Σολωμός 16, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ 2, Πρέκας.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 1, Παναγιωταράς 2, Γεωργοπαπαδάκος 10 (2), Σκουλίδας 9 (2), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 2, Καραβανάς 2, Σιμιτζής 2, Γιαννίκος 6, Ρεκουνιώτης 23.

 

Ηράκλειο – ΓΣ Κύμης 72-101

Δεκάλεπτα: 26-30, 39-51, 54-76, 72-101

Διαιτητές αγώνα: Παυλόπουλος, Ραχιώτης

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Θεοδωρίδης 10 (2), Παπαδάκης 13 (1), Τσερκιτσόγλου 9, Σπυριδάκης 2, Μπόγδανος 10, Αγαπιάδης 4, Μαραγκουδάκης 2, Πρωτογεράκης, Αρναουτάκης 5, Σαχπατζίδης 11, Πάλλης 6.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 2, Κολώκας 14 (2), Σέττος 11 (3), Καπινιάρης 9 (1), Παπαντωνίου 5 (1), Λόλας 12, Κατράνας 8 (2), Ερεβμπεναζιέ, Γκιζόγιαννης 15 (2), Κωνσταντακόπουλος 8 (2), Σκουλούδης 5, Κακιούζης 12.

 

Φιλαθλητικός – Φάρος Κερατσινίου 74-78

Δεκάλεπτα: 19-16, 28-34, 52-56, 74-78

Διαιτητές: Μπούκας, Φραγκούλη

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 2, Κελαϊδής 17 (2), Λαμπρόπουλος 11 (1), Παρασκευόπουλος 6 (2), Λιακόπουλος 6 (2), Μπαζιώτης, Πανταζής 10 (1), Γεωργιάδης 17 (2), Οκεκοουιέν 2, Πρέκας 3 (1).

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 8 (1), Μοσχοβίτης 9 (1), Χανιάς, Καραλής 3, Κουρής 11 (1), Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 13, Σιούτης 10 (2), Μαγκουνής 12 (1), Κατούφας 8, Παπαδόπουλος 4.

 

Δούκας – Αμύντας 56-66

Δεκάλεπτα: 11-16, 29-38, 44-52, 56-66

Διαιτητές: Φασόλης, Λαζαρίδης

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 2, Τσίγγανος, Γιαννάκης 1, Αγραβάνης 2, Μαστόρος 6, Σταθόπουλος 5 (1), Οικονομόπουλος 1, Ζακυνθινός 6, Τζέμης 13 (1), Κεφάλας 10 (2), Θέος 6, Καρράς 4.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 12 (2), Αγγελόπουλος 5, Διαμαντής, Διαμαντόπουλος, Ματζούρος 13, Βαρδιάνος 8 (2), Μέλιος, Κουκουνιάς 6, Μπάρμπας 9 (2), Βογιατζής 11, Καμπούρης 2.

 

Ιωνικός Νικαίας – Ίκαρος Καλλιθέας 81-72

Δεκάλεπτα: 15-18, 40-42, 64-55, 81-72

Διαιτητές: Πλιάκας, Κονταράτος

Ιωνικός Νικαίας (Μάνος): Βασιλόπουλος, Κούτουλας 16 (2), Σκάνδαλος 1, Ντακούλιας 19 (3), Παπαγεωργίου Γ., Πεζαντάκος, Τασόπουλος 23, Παλαιοχωρίτης 8 (2), Μπολάτογλου, Θυμνιός 6, Αποστολίδης 8.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Δορλής, Ντουζίδης 8 (2), Χούμας 9, Σκούφης 4, Βουγιούκας 14, Παπαδάκης 4, Τζόλος 16 (1), Κουρέπης 4, Τάρλας 13 (2), Γιωτάκης.

 

Τελική Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 50

2. Φάρος Κερ. 48

3. Πανερυθραϊκός 43

4. Περιστέρι 42

5. Αμύντας 42

6. Παπάγος 41

7. Ιωνικός Νίκαιας 39

8. Ηράκλειο 38

9. Φιλαθλητικός 38

10. Χολαργός 37

11. Αγία Παρασκευή 33

12. Δούκας 32

13. Μαρούσι 31

14. Ικαρος Καλ. 30

 

2ος όμιλος

Αργος Ορεστικό – ΧΑΝΘ  63-61

Στρατώνι – Κομοτηνή  20-0 (α.α.)

Πιερικός Αρχέλαος – Aργοναύτης Καλ.  77-51

Προμηθέας Πάτρας – Πευκοχώρι  65-57

Φοίνικας Λάρισας – Αίας Ευόσμου  69-65

Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξας Πεύκων  74-99

Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια  75-73

 

Φύλλα αγώνα

Πιερικός Αρχέλαος – Αργοναύτης Καλαμαριάς 77-51

Δεκάλεπτα: 26-12, 45-26, 64-41, 77-51

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Πιτσίλκας Β.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Δημητρόπουλος 5 (1), Γκοντόπουλος 21 (4), Βαβατσιούλας 3 (1), Χριστοδούλου 9, Πρισκομάτης, Παρμακτσίδης 6 (2), Αμπαράς 10 (2), Ασημάκης 14 (2), Ζησόπουλος, Παπαδόπουλος 9.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Καπλανίδης): Χαντζίδης 14 (1), Δάλπας 8, Μιχαηλίδης 12 (1), Καλπαξίδης 11, Θώμος 4, Δικταπανίδης 2, Ντισλής, Γαϊτανίδης, Δέτσικας, Μπέγας.

 

Φοίνικας Λάρισας – Αίας Ευόσμου 69-65

Δεκάλεπτα: 18-16, 37-30, 54-45, 69-65

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Λεπενιώτης 8, Αθανασόπουλος 6, Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 10 (1), Μαγρίζος 19 (2), Μπεκερτζής, Τσιαβές 3 (1), Περρωτής 15, Καζαντζίδης, Στεργιούλης, Παπακώστας 6, Τσιαμπαλής.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 24 (2), Γκάτζιας 8, Σαββίδης 6 (2), Μαυρίδης 14, Κάδης 4, Καντάρκος 2, Σεκαδάκης, Θωμαΐδης 2, Σαρρής, Ψευτογκάς 5 (1).

 

Προμηθέας Πάτρας – Πευκοχώρι 65-57

Δεκάλεπτα: 11-19, 27-23, 55-39, 65-57

Διαιτητές: Θεονάς, Κάρδαρης

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ, Λάππας, Κατιάκος 26, Γιαννικόπουλος 5, Σερέτης, Πέττας 21 (2), Σακελλαρόπουλος, Μαναβόπουλος 3, Πέτροβιτς 6, Χαμηλός, Σουφλιάς, Τζακόπουλος 4 (1).

Πευκοχωρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 4, Βέτσος, Γεωργάκης 4, Μπεχλιβάνης 9, Δεληγιάννης, Τέρπος 4, Αμπατζίδης 3 (1), Τριφτανίδης 6, Νησιώτης 17 (1), Ζώτος 10, Δήμου, Κεσίδης.

 

Αργος Ορεστικό – ΧΑΝΘ 63-61

Δεκάλεπτα: 18-13, 36-22, 45-44, 63-61

Διαιτητές: Μελανίδης, Εκιζόγλου

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Κούτρας 12 (1), Μιχαηλίδης 3, Βλάχος 2, Μαυρίδης 12, Κίτσιου, Δεληγιάννης, Κόττας 14 (1), Χατζόπουλος 2, Τσαμπούρης, Βοϊβατόπουλος 18.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 9 (1), Πρωτούλης 6, Ματενίδης 10 (2), Σταματέλος, Ζιάκας 3, Σικαλίδης 3, Παπαθανασίου 5 (1), Βλάχος 7, Νεοφύτου 10, Λεμονιάς, Μελίδης 8 (1).

 

Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Δόξας Πεύκων 74-99

Δεκάλεπτα: 27-25, 43-57, 68-72, 74-99

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Tαρενίδης K.

Τιτάνες Παλαμά (Zαχαρέλης): Ψαρόπουλος 15 (4), Tριανταφύλλου 10 (1), Λίτσο 3 (1), Πανταζής 2, Kουτίνας 19, Kουσιαντζάς Σ., Μαλτέσιος 12, Φούντας 13, Kουσιαντζάς K., Πελίγκος.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Xατζηκυριακίδης): Aπιδόπουλος Δ. 2, Mάρουσιτς 26 (4), Kολότσιος, Γερομιχαλός Δ. 6 (2), Eλευθεριάδης 11 (1), Kελεσίδης, Στόλης 4, Γερομιχαλός Π. 16, Γράβας 20, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 12 (1), Aπιδόπουλος Γ.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια 75-73

Δεκάλεπτα: 16-22, 37-43, 53-53, 75-73

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 14 (1), Παπαδάκης 2, Τσιώγκας 5 (1), Σταμπουλής, Στεφανίδης 15 (3), Καραμπέκης 4, Παπανικολάου 12 (1), Κουτσογιάννης 19 (1), Τατάρης, Παλλάκης 2, Πετς 2.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 4, Παυλέας 1, Ζαφειρούδης, Τζουβάρας 11 (1), Γαλανίδης 17 (1), Κουφός, Αρνίδης 7 (1), Σταυρακίδης, Τόζιος 7 (1), Σιώμος 17, Βεργίνης, Πατεράκης.

 

Τελική βαθμολογία

1. Προμηθέας Πάτρας 50   

2. Μαχητές Δόξας Πεύκων 49

3. Αργος Ορεστικό 44

4. Πευκοχώρι 44         

5. Πιερικός Αρχέλαος 40

6. Στρατώνι 39

7. Αργοναύτης 39

8. Ανατόλια 39         

9. Φοίνικας Λάρισας 37

10. Τιτάνες Παλαμά 37

11. Αίας Ευόσμου 34

12. ΧΑΝΘ 34     

13. Ασπίδα Ξάνθης 33

14. Κομοτηνή 26