Α2 Ανδρών: Υποβιβασμός για Φίλιππο Βέροιας

Ο Φίλιππος Βέροιας ηττήθηκε με 89-88 από το Παγκράτι και με την ολοκλήρωση της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής στην Α2 υποβιβάζεται μαζί με τον Ηλυσιακό, που αποχώρησε από το πρωτάθλημα, και τον Ερμή Λαγκαδά. Στην Α2 θα συνεχίσει να αγωνίζεται ο Ηρακλής παρά την ήττα του με 79-76 από το Ψυχικό. 
 
Ερμής Λαγκαδά-ΟΦΗ 86-80
Διαιτητές: Ξενικάκης-Σιμητόπουλος-Μοσχοτόγλου (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 23-15, 41-38, 64-58, 86-80
Ερμής (Μύθου): Καϊκλής, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 15, Ακεψιμαΐδης 4, Βενετίδης, Παρίτσης 11, Μπένας 19, Νότης, Σαμαράς 4, Καλογιαννίδης 6, Μανούσος 27, Πιλκούδης.
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 18, Μαυρογιάννης 7, Λιανός 24, Κιτσούλης 16, Κυρίτσης 3, Χάλαρης 8, Τρεπάλοβατς 4, Σκλήβας.
 
Παγκράτι-Φίλιππος Βέροιας 89-88
Διαιτητές: Δεσλής-Παγώνης-Ζαχαρής (Πετράκης)
Δεκάλεπτα: 27-20, 50-30, 72-63, 89-88
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 11, Κοβάσεβιτς 7, Δέδες 9, Παππάς 18, Ψαρόπουλος 13, Παπαντωνάκος 8, Ράπτης 3, Κουτρούλιας 14, Γκέρος, Τόρες, Βούλγαρης, Χατζηνικόλας 6.
Φίλιππος (Γκίμας): Πεταλωτής 7, Αμπελέ, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 14, Δεληγεώργης 8, Πλιούκας 9, Γκιουλέκας 34, Κασαμπαλής 16, Αργύρης, Αράπογλου, Λευκαδίτης
 
Λαύριο-Καβάλα 73-72
Διαιτητές: Παφίλης-Κατραχούρας-Λιότσος (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 19-12, 35-40, 53-51, 73-72
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 12, Δανάς 8, Χασάπης, Τσίρος 3, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 23, Γιαννακόπουλος 8, Κεσκινίδης, Περράκης 7, Παγώνης 2, Ψωμαδέρης 8, Μπένος
Καβάλα (Τζήμας): Τότσιος, Καλαμπάκας 2, Κατσαρές 1, Καραποστόλου 13, Αγγελακόπουλος 5, Παπαρέγκας 6, Γκέλιος, Χαρισμίδης 15, Καράμπουλας 10, Καλαϊτζίδης 20.
 
Λιβαδειά-Αρκαδικός 86-75
Διαιτητές: Τσαρούχα-Παπαφωτίου-Αναγνώστου (Πετρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 13-15, 34-26, 54-49, 86-75.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Σταύρου 3, Βουκαντίνοφ 13, Ιωακειμίδης 7, Τερματζίδης 8, Λιόντος, Βεσκούκης 12, Γκαγκαλούδης 22, Μαράντος 9, Σάκοτα, Ματζιώρης, Γιανναλέτσος 1, Δημητριάδης 11.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 22, Κωνσταντίνου 3, Μιαούλης, Κοψαύτης 10, Χατζής 15, Αναστασάκης 11, Τσέλος, Καλλινικίδης 10, Λιακόπουλος Γ. 2, Σταματόπουλος 2.
 
Ψυχικό-Ηρακλής 79-76
Διαιτητές: Βαρδάλος-Τσούνας-Χαλαμπαλάκης (Καρούσης)
Δεκάλεπτα: 20-24, 44-42, 58-52, 79-76
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Μαρμαρινός 10, Αχής Ντ. 15, Περσίδης 2, Παπανικολάου 18, Δημάκος 22, Σκάνδαλος, Π. Αχής 4, Ναούμης 3, Τεχλικίδης, Ματζιώρης 5.
Ηρακλής (Πέρκος):  Ταραμάς, Μιχάλογλου 18, Ονάσογλου 13, Γαρέζος, Χρυσόπουλος 14, Αράπης 5, Κοθράς 9, Μήτσιαλος, Δέσπος 17.
 
Δόξα Λευκάδας-Εθνικός 81-82
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Τζίμα-Θεοδώρου (Σοφιανοπούλου)
Δεκάλεπτα: 19-26, 43-42, 70-64, 81-82
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 20, Μάρτζος 2, Αργύρης, Μουρατίδης 7, Γεωργάκος, Καραδολάμης 2, Συμεωνίδης 7, Αναγνωστόπουλος 5, Σκλάβος 12, Γαρμπής 8, Βαγενάς 5, Αποστολίδης 13. 
Εθνικός Πειραιώς (Βλάχος): Δεμερτζής 6, Καρυπίδης 3, Κουκάς 18, Τζιάλλας 7, Τσιότρας 8, Ζούμπος 6, Γκιζόγιαννης 5, Μαχαίρας 8, Βαβάτσικος 6, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 15, Παπαδιονυσίου. 
 
Τελική βαθμολογία
1. Καβάλα 47 22-5
2. Αρκαδικός 45 19-7
3. Λαύριο 44 18-8
4. Εθνικός 43 17-9
5. Ψυχικό 43 17-9
6. Λιβαδειά 43 17-9
7. Δόξα Λευκάδας 42 16-10
8. Παγκράτι 39 13-13
9. ΟΦΗ 37 11-15
10. Αετός 36 10-16
11. Ηρακλής 35 9-17
12. Φίλιππος Βέροιας 35 9-17
13. Ερμής Λαγκαδά 29 5-20