Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2: Άνοδος για Αρκαδικό

Ο Αρκαδικός επικράτησε του Ψυχικού 85-70 για την 25η αγωνιστική της Α2 και μετά την Καβάλα εξασφάλισε κι εκείνος μαθηματικά την άνοδο στην Α1. Στη μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού, Ηρακλής και Φίλιππος Βέροιας σημείωσαν νίκες κι έτσι ποιος εκ των δύο θα παραμείνει στην Α1 θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική. Αναλυτικά: 
 
OΦΗ-Αετός 85-73 (κεκλεισμένων των θυρών) 
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Δεληγιαννίδης, Τσιρτσιμάλης (Ναλετάκης Ι.)
Δεκάλεπτα: 23-19, 52-33, 70-56, 85-73
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 5, Σταμπουλής 7, Μαυρογιάννης 6, Στυλιανού 13, Λιανός 23, Κιτσούλης 9, Κυρίτσης 2, Χάλαρης 8, Τρεπάλοβατς 6, Σκλήβας 6
Αετός (Μάγειρας): Θεοδωράκος, Μητσάκης 6, Κουκουνιάς 5, Αράπης 3, Βαρνάβας 7, Μορφής 5, Μιχόπουλος, Ροδοστόγλου 18, Τζουγκαράκης 25.
 
Φίλιππος Βέροιας-Ερμής Λαγκαδά 79-64
Διαιτητές: Μαντήλας, Παπαγερίδης, Ντούρας (Σάμαλής)
Δεκάλεπτα: 23-18, 42-32, 63-58, 79-64
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 3, Μάρτινς 8, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 25, Δεληγιώργης 2, Πλιούκας 14, Γκιουλέκας 12, Κασαμπαλής 9, Αργύρης 3,  Αράπογλου, Λευκαδίτης 3.
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής, Ελευθεριάδης 3, Θεοδωράκος 9, Ακεψιμαΐδης 10, Βενετιδης 2, Παρίτσης 5, Μπένας 6, Νότης, Σαμαράς 8, Καλογιάννιδης 2, Μανούσος 19, Πιλκούδης .
 
Καβάλα-Δόξα Λευκάδας 84-70
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Συμεωνίδης, Θεοδώρου (Λαμπρίδης)
Δεκάλεπτα: 19-17, 37-32, 59-54, 84-70
Καβάλα (Τζήμας): Κριστέφσκι, Καράμπουλας 15, Τότσιος 14, Καλαμπάκας 4, Κατσαρές 1, Καραποστόλου 24, Αγγελακόπουλος 11, Παπαρέγκας, Γκέλιος 1, Χαρισμίδης 5, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 9.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 15, Μάρτζος 5, Αργυρός, Μοουρατίδης 10, Κυρίτσης 4, Συμεωνίδης 10, Αναγνωστόπουλος 14, Γαρμπής 2, Βαγενάς 10.
 
Εθνικός-Λιβαδειά 91-74 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Κατραχούρας, Χαλαμπαλάκης (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 30-16, 51-37, 68-62, 91-74
Εθνικός (Βλάχος): Παπαδιονυσίου 4, Μούκας 3, Καρυπίδης, Κουκάς 11, Τζιάλλας 12, Τσιότρας 17, Ζούμπος, Γκιζόγιαννης 18, Μαχαίρας 9,  Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 17.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 18, Ιωακειμίδης 2, Τερματζίδης, Λιόντος, Βεσκούκης 3, Γκαγκαλούδης 24, Μαράντος, Σάκοτα 6, Σταύρου 2, Γιανναλέτσος 4,  Δημητριάδης 15.
 
Αρκαδικός-Ψυχικό 85-70
Διαιτητές: Παναγιώτου, Διαμαντής, Δημόπουλος (Γιοχαλής)
Δεκάλεπτα: 18-20, 41-36, 60-51, 85-70
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 4, Νοέας, Κωνσταντίνου 1, Καρύδας 16, Κοψαύτης 18, Χατζής 14, Αναστασάκης, Θανόπουλος 1, Τζόρτζεβιτς 13, Καλλινικίδης 14, Εζόμο 2, Σταματόπουλος 2
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 6, Αχής Ντ. 3, Περσίδης, Παπανικολάου 11, Δημάκος 28, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 12, Κορωνίδης, Αχής Π. 2, Ναούμης 6 (1), Πάνου, Ματζιώρης 2
 
Ηρακλής-Παγκράτι 78-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ευφραιμίδης, Ταρενίδης (Πολυχρονίδης)
Δεκάλεπτα: 20-12, 42-29, 67-51, 78-66
Ηρακλής (Πέρκος): Σταματόγιαννης 2, Ταραμάς 3, Μιχάλογλου 16, Ονάσογλου 8, Γαρέζος, Χρυσόπουλος 19, Αράπης, Παπαδόπουλος, Κοθράς 7, Μήτσιαλος 7, Δέσπος 16.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 12, Κοβάσεβιτς 14, Δέδες, Παππάς 7, Τορρές, Παπαντωνάκος 9, Ράπτης 5, Κουτρούλιας 11, Βουλγαρής, Γκέρος 5, Χατζηνικόλας 3.
 
Ρεπό: Λαύριο 
 
Βαθμολογία (σε 25 αγώνες)
1. Καβάλα 46 (21-4)
2. Αρκαδικός 44 (19-6)
3. Λαύριο 42 (17-8)
4. Ψυχικό 41 (16-9)
5. Λιβαδειά 41 (16-9)
6. Δόξα Λευκάδας 41 (16-9)
7. Εθνικός 41 (16-9)
8. Παγκράτι 37 (12-13)
9. ΟΦΗ 36 (11-14)
10. Ηρακλής 34 (9-16)
11. Αετός 34 (9-16)
12. Φίλιππος Βέροιας 34 (9-16)
13. Ερμής Λαγκαδά 27 (4-21)
*Ο Ηλυσιακός αποχώρησε από το πρωτάθλημα. 
 
Επόμενη Αγωνιστική (26η, 9/5)
 
Ερμής Λαγκαδά-ΟΦΗ
Παγκράτι-Φίλιππος Βέροιας 
Λαύριο-Καβάλα
Δόξα Λευκάδας-Εθνικός 
Λιβαδειά-Αρκαδικός 
Ψυχικό-Ηρακλής 
Ρεπό: Αετός