Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 24η αγωνιστική

Ένα βήμα από τον τίτλο απέχει ο ΓΣ Κύμης στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής ανδρών, ενώ στον 2ο όμιλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος είναι πλέον ο ΠρομηθέαςΠάτρας.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Φιλαθλητικός – Περιστέρι 52-63

Ιωνικός Νίκαιας – Πανερυθραϊκός 76-75

ΓΣ Κύμης – Αμύντας 85-74

Αγία Παρασκευή – Ίκαρος Καλλιθέας 27/4 (18:30)

Παπάγος – Φάρος Κερατσινίου 74-81

Ηράκλειο – Μαρούσι 91-68

Δούκας – Χολαργός 60-70

 

Φύλλα αγώνα

Δούκας – Χολαργός 60-70

Δεκάλεπτα: 15-23, 34-36, 43-58, 60-70

Διαιτητές: Αποστολίδης, Σπυρόπουλος Σπ.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 4, Γιαννάκης 6, Αγραβάνης 10 (2), Μαστόρος 5 (1), Σταθόπουλος 8, Οικονομόπουλος 1, Ζακυνθινός 11, Τζέμης 2, Κεφάλας, Θέος 13 (1).

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 10 (2), Αγόρης 2, Ρουμπέας, Βίτσος, Μούκας 12 (2), Χατζόπουλος 1, Μουμπάρακ 21 (4), Κιαπέκος 6, Παπαγεωργόπουλος 9, Παπάς 9 (1).

 

ΓΣ Κύμης – Αμύντας 85-74

Δεκάλεπτα: 25-20, 45-42, 67-60, 85-74

Διαιτητές: Μπούσιας, Δημόπουλος

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος, Παπαντωνίου 2, Κατράνας 4, Κωνσταντακόπουλος 10, Γκιζόγιαννης 29 (3), Κολώκας 10 (1), Λόλας 11 (1), Κακιούζης, Ερεβμπεναζιέ 2, Σκουλούδης 3, Μιλόσεβιτς 14 (3).

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 15, Αγγελόπουλος 17 (2), Διαμαντόπουλος 14 (2), Ματζούρος, Βαρδιάνος, Πίνης 13 (3), Κουκουνιάς 9, Μπάρμπας 3, Βογιατζής 2, Καμπούρης 1.

 

Παπάγος – Φάρος Κερατσινίου 74-81

Δεκάλεπτα: 20-22, 40-45, 59-61, 74-81

Διαιτητές: Πόντας, Αναγνώστου

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 5 (1), Σιμόπουλος 2, Γραμματικός 10 (1), Εμμανουηλίδης 19 (2), Αρσένης 7 (1), Καραμπάς 8, Χριστόδουλος 15, Κουκουράβας 6 (2), Κακαβάς 2, Θεολογίτης, Ρέκας.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 7 (1), Μοσχοβίτης 7, Χανιάς, Κουρής 6 (1), Καραλής 3 (1), Μαγκουνής 7 (1), Πετροδήμοπουλος 8, Σιούτης 10 (1), Λυκογιάννης 7, Κατούφας 14, Παπαδόπουλος 12 (1).

 

Ιωνικός Νικαίας – Πανερυθραϊκός 76-75

Δεκάλεπτα: 21-19, 46-41, 60-57, 76-75

Διαιτητές: Τσαρούχα, Διμπινούδης

Ιωνικός Νικαίας (Μάνος): Βασιλόπουλος 4, Κούτουλας 4, Παπαγεωργίου, Ντακούλιας 21 (2), Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 9 (3), Τασόπουλος 15, Παλαιοχωρίτης 6 (2), Μπολάτογλου 3 (1), Θυμνιός 12, Αποστολίδης 2, Μπεζαντάκος.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Καλούδας, Μπάρδας 12 (2), Καλλιανιώτης 11 (1), Σπυρόπουλος 7, Γεωργοπαπαδάκος 5, Προδρόμου 20 (2), Γιαουρτόγλου 9 (3), Μπούσι 3 (1), Σολωμός 4, Αντωνίου 2, Γκαϊτάσοφ 2, Πρέκας.

 

Φιλαθλητικός – Περιστέρι 52-63

Δεκάλεπτα: 22-22, 30-33, 43-46, 52-63

Διαιτητές: Καραβίτης, Πολυχρόνης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης, Κελαϊδής 3 (1), Λαμπρόπουλος 18 (2), Παρασκευόπουλος 4, Μπαζιώτης 3 (1), Σοφρωνάς, Πανταζής, Γεωργιάδης 11 (1), Τραφαλής 11, Οκεκοουϊέν 2, Πρέκας.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 6, Παναγιωτάρας 6, Μπιμπούδης, Γεωργοπαπαδάκος 19 (3), Τσιμπούκης, Σιμιτζής, Σκουλίδας 9, Πρίτσος 6, Γιαννίκος 2, Καραβανάς 15, Ρεκουνιώτης, Φωτόπουλος.

 

Ηράκλειο – Μαρούσι 91-68

Δεκάλεπτα: 26-19, 45-37, 72-50, 91-68

Διαιτητές: Καρακάσης, Τσακαλογιάννης

Ηράκλειο (Ράλλης): Πετράκης 2, Παπαδάκης 11, Τσερκιτσόγλου 13 (3), Παπαδούλης 12 (4), Μπόγδανος 14 (1), Αγαπιάδης 12 (2), Μαραγκουδάκης, Αρναουτάκης 12, Σαχπατζίδης 7, Πάλλης 8.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 4, Στασινός Δ. 5 (1), Τσακίρης 8 (2), Στασινός Θ., Στούκας 3 (1), Παπαδημητρίου 1, Κουπίδης 27 (4), Στράγκας 13, Αλεξίου, Μαραγκίδης, Ανδρικόπουλος 5 (1), Μούτσα 2.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 46

2. Φάρος Κερατσινίου 44

3. Περιστέρι 39

4. Αμύντας 39

5. Πανερυθραϊκός 39

6. Παπάγος 38  

7. Ιωνικός Νίκαιας 36

8. Φιλαθλητικός 35

9. Ηράκλειο 33

10. Χολαργός 33

11. Αγία Παρασκευή 31

12. Δούκας 30

13. Μαρούσι 29

14. Ικαρος Καλ. 26

– Δούκας, Μαρούσι και Ίκαρος Καλ. έχουν υποβιβαστεί.

– Ηράκλειο και Αγία Παρασκευή έχουν έναν αγώνα λιγότερο. Ο Ικαρος Καλλιθέας έχει δύο αγώνες λιγότερους.

-Ο Φιλαθλητικός έχει αποφύγει τον υποβιβασμό

 

Επόμενη αγωνιστική (3/5)

Περιστέρι – Ιωνικός Νίκαιας

Αμύντας – Πανερυθραϊκός

Ίκαρος Καλλιθέας – Φιλαθλητικός

Φάρος Κερατσινίου – Αγία Παρασκευή

Μαρούσι – Παπάγος

Χολαργός – Ηράκλειο

ΓΣ Κύμης – Δούκας

 

2ος όμιλος

Προμηθέας Πάτρας – ΧΑΝΘ 75-67

Πιερικός Αρχέλαος – Αργος Ορεστικό 71-79

Ανατόλια – Κομοτηνή 107-70

Φοίνικας Λάρισας – Aργοναύτης Καλ. 85-67

Τιτάνες Παλαμά – Πευκοχώρι 75-76

Ασπίδα Ξάνθης – Αίας Ευόσμου 63-77

Στρατώνι – Μαχητές Δόξας Πεύκων 71-65

 

Φύλλα αγώνα

Ανατόλια – Κομοτηνή 107-70

Δεκάλεπτα: 30-13, 61-38, 86-56, 107-70

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Μελανίδης

Ανατόλια (Κυριακού): Παυλέας 10, Ζαφειρούδης 2, Τζουβάρας 18 (1), Γαλανίδης 11, Αρνίδης 13 (3), Κουφός 2, Τόζιος 18, Σιώμος 16, Βεργίνης 15, Πατεράκης 2.

 

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος 14 (2), Πανταζής 7, Διαμαντίδης 2, Μαγκώνης 8, Λεχούδης 2, Ντίνας 9 (1), Μπεκρής 8 (1), Καλατζής 10 (1), Καραμπέκης 10.

 

Στρατώνι – Μαχητές Δόξας Πεύκων 71-65

Δεκάλεπτα: 15-21, 37-39, 49-50, 71-65

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ζαχαρής

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης, Ζυγούρας 12 (3), Κουντουρατζόγλου 5, Δελίδης, Μυστηλιάδης 14 (1), Μυλωνίδης, Δαβάνης 2, Κιγμέτογλου 3, Δανάκης 8, Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 15.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 2, Γερομιχαλός Δ. 1, Μάρουσιτς 15 (1), Ελευθεριάδης 12 (2), Κελεσίδης 4 (1), Γερομιχαλός Π. 10 (1), Γράβας 8 (2), Γκαμούρας 7, Θεοδωράκος 6.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Αργος Ορεστικό 71-79

Δεκάλεπτα: 21-19, 40-34, 58-59, 71-79

Διαιτητές: Συμεωνίδης, Τζίμα

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 14 (4), Χριστοδούλου 12 (1), Πρισκομάτης 10 (2), Ασημάκης 15 (2), Αμπαράς 12 (1), Παπαδόπουλος 8, Οικονόμου.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπέλλος, Μπόζιαρης 3, Κούτρας 5, Μιχαηλίδης 19 (6), Βλάχος 11 (1), Μαυρίδης 17 (1), Κόττας 6 (2), Χατζόπουλος 2, Βοϊβατόπουλος 16.

 

Προμηθέας Πάτρας – ΧΑΝΘ 75-67

Δεκάλεπτα: 20-24, 41-35, 57-51, 75-67

Διαιτητές: Ζιώγας, Σταθόπουλος

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 2, Κατιάκος 14, Ντιμπ 5 (1), Γιαννικόπουλος 11, Πέττας 16 (1), Τζακόπουλος, Μαναβόπουλος 10, Πέτροβιτς 12, Χαμηλός 5 (1), Σερέτης.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 4, Πρωτούλης 16 (2), Ματενίδης 1, Σταματέλος 2, Ζιάκας 24 (5), Σικαλίδης 2, Παπαθανασίου 2, Βλάχος 1, Νεοφύτου 4, Μελίδης 11.

 

Βαθμολογία

1. Προμηθέας Πάτρας 46     

2. Μαχητές Δόξας Πεύκων 45

3. Πευκοχώρι 41    

4. Αργος Ορεστικό 40

5. Πιερικός Αρχέλαος 37

6. Αργοναύτης 37

7. Ανατόλια 36

8. Στρατώνι 36

9. Τιτάνες Παλαμά 34

10. Φοίνικας Λάρισας 34

11. Αίας Ευόσμου 32

12. ΧΑΝΘ 31

13. Ασπίδα Ξάνθης 30

14. Κομοτηνή 25

-ΧΑΝΘ, Ασπίδα Ξάνθης και Κομοτηνή έχουν υποβιβαστεί

 

Επόμενη αγωνιστική (3/5)

ΧΑΝΘ – Πιερικός Αρχέλαος

Κομοτηνή – Αργος Ορεστικό

Αργοναύτης – Προμηθέας Πάτρας

Πευκοχώρι – Φοίνικας Λάρισας

Αίας Ευόσμου – Τιτάνες Παλαμά

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Ασπίδα Ξάνθης

Ανατόλια – Στρατώνι