Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Ανδρών: Η 23η αγωνιστική

Ολοκληρώθηκε η 23η αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. Η πρωτοπόρος Καβάλα γνώρισε την εντός έδρας από την ΑΕ Ψυχικού (63-69).

Εκτός έδρας νίκη σημείωσε και το Λαύριο με το τελικό 71-87 που σημειώθηκε στην έδρα του Ερμή Λαγκαδά. Νικητές αναδείχθηκαν στο… σπίτι τους ο ΟΦΗ με το 95-89 επί της Δόξας Λευκάδας, ο Εθνικός επί του Παγκρατίου με το τελικό 103-97, ο Φίλιππος Βέροιας επί του Αετού με 77-69 και τέλος ο Αρκαδικός επί του Ηρακλή με 67-60.

Τα αποτελέσματα

ΟΦΗ-Δόξα Λευκάδας 95-89

Ερμής Λαγκαδά-ΓΣ Λαύριο 71-87

Εθνικός-Παγκράτι 103-97

Φίλιππος Βέροιας-Αετός 77-69

Καβάλα-ΑΕ Ψυχικού 63-69

Αρκαδικός-Ηρακλής 67-60

Οι αγώνες αναλυτικά:

Εθνικός-Παγκράτι 103-97

Διαιτητές:Θεονάς-Παυλόπουλος-Αναγνώστου

Δεκάλεπτα: 28-25, 50-52, 77-80, 103-97

Εθνικός: Παπαδιονυσίου 4, Μούκας 6, Καρυπίδης 3, Κουκάς 24, Τζιάλλας 2, Τσιότρας 12, Δεμερτζής 9, Γκιζογιάννης 22, Μαχαίρας 13, Βαβάτσικος 2, Αναγνωστόπουλος, Ψιλέας 6

Παγκράτι: Λάκκας 4, Κοβάσεβιτς 17, Δέδες 9, Παππάς 14, Ψαρόπουλος 9, Παπαντωνάκος 6, Ράπτης 15, Κουτρούλιας 17, Τορρές, Χατζηνικόλας 6

Φίλιππος Βέρ.-Αετός 77-69

Διαιτητές:Γεωργιάδης-Παφίλης-Τζαφλέρης

Δεκάλεπτα: 19-14, 37-39, 61-53, 77-69

Φίλιππος Βέρ:Πεταλωτής 5, Αμπέλε 2, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 15, Πλιούκας 17, Γκιουλέκας 13, Κασαμπαλής 9, Τριχόπουλος 6, Λευκαδίτης 10

Αετός:Θεοδωράκος, Μητσάκης 2, Κουκουνιάς 6, Αράπης 11, Κόκκαλης 6, Βαρνάβας, Μόρφης 2, Μιχόπουλος 6, Ροδοστόγλου 29, Πέτρουλας 4, Τζουγκαράκης 3

ΟΦΗ-Δόξα Λευκάδας 95-89

Διαιτητές:Ανδρικόπουλος-Τσαρούχα-Παπαθανασίου

Δεκάλεπτα: 21-16, 45-39, 66-57, 95-89

ΟΦΗ: Μποχωρίδης 10, Σταμπουλής 4, Μαυρογιάννης 11, Στυλιανού 21, Λιανός 37, Κιτσούλης 4, Κυρίτσης, Χάλαρης 8, Τρεπάλοβατς, Σκλήβας

Δόξα Λευκάδας:Κυριακόπουλος, Μάρτζος 12, Αργυρός, Μουρατίτης 9, Κυρίτσης 29, Καραδολάμης, Συμεωνίδης, Αναγνωστόπουλος 6, Σκλάβος 20, Βαγενάς 3, Αποστολίδης 10

Καβάλα-ΑΕ Ψυχικού 63-69

Διαιτητές:Πουρσανίδης Κ-Σιμητόπουλος-Τζίμα

Δεκάλεπτα: 14-18, 29-40, 41-51, 63-69

Καβάλα: Κρστέβσκι 7, Καράμπουλας 7, Τότσιος 12, Καλαμπάκας 4, Κατσαρές 6, Καραποστόλου 4, Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 4, Βελισσαρίου 6, Καλαϊτζίδης 7

ΑΕ Ψυχικού: Νίκου 8, Αχής, 8, Περσίδης, Παπανικολάου 16, Δημάκος 13, Σκανδαλος, Μάντζαρης 14, Κορωνίδης 6, Πάνου 2, Ναούμης, Μαρμαρινός, Ματζιώρης 2

Ερμής Λαγκαδά-Λαύριο 71-87

Διαιτητές:Ξενικάκης-Παγώνης-Παργιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-32, 38-53, 55-67, 71-87

Ερμής Λαγκαδά:Καϊκλής 4, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 6, Ακεψιμαϊδης 13, Βενετίδης, Παρίτσης 7, Μπένας 15, Νότης 6, Σαμαράς 5, Καλογιαννίδης 3, Μανούσος 11, Πιλκούδης 1

ΓΣ Λαύριο:Μπρόζος 5, Δάνας 10, Χασάπης 5, Τσίρος 5, Μουρίκης 6, Σακελλαρίου 10, Γιαννακόπουλος 14, Κεσκινίδης, Περράκης 19, Ψωμαδέρης 16, Μπένος 2

Αρκαδικός-Ηρακλής 67-60

Διαιτητές:Πόντας-Μπούκας-Καλογερόπουλος Λ

Δεκάλεπτα: 11-19, 33-39, 50-52, 67-60

Αρκαδικός: Καραμαλέγκος 2, Νοέας 10, Κωνσταντίνου, Καρύδας 18, Κοψαύτης 9, Χατζής 13, Αναστασάκης, Θανόπουλος 5, Τζόρτζεβιτς 8, Καλλινικίδης 2, Εζόμο

Ηρακλής: Ταραμάς, Μιχάλογλου 19, Ονάσογλου 2, Γκαρέζος, Χρυσόπουλος 14, Αράπης, Καραγκιολίδης, Κόθρας 15, Μήτσιαλος 3, Δέσπος 7

Η Βαθμολογία

(σε 23 αγώνες)

1.Καβάλα 43 20-3 1579-1289

2.Αρκαδικός 40 17-6 1588-1454

3.ΑΕ Ψυχικού 39 16-7 1581-1480

4.ΓΣ Λαύριο 38 15-8 1610-1512

5.Δόξα Λευκάδας 38 15-8 1737-1635

6.Λιβαδειά 38 15-8 1656-1593

7.Εθνικός 37 14-9 1563-1482

8.Παγκράτι 35 12-11 1735-1771

9.ΟΦΗ 33 10-13 1577-1566

10.Αετός 31 8-15 1660-1670

11.Φίλιππος Βέροιας 31 8-15 1396-1539

12.Ηρακλής 30 7-16 1540-1624

13.Ερμής Λαγκαδά 27 4-19 1452-1599

14.Ηλυσιακός 0 0-23 0-460

Η επόμενη αγωνιστική (25/4)

ΓΣ Λαυρίου-ΟΦΗ

Αετός ΓΑΣ-ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά

ΓΣ Ηρακλής-ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

ΑΕ Δόξα Λευκάδας-Ηλυσιακός ΑΟ

ΑΕ Λιβαδειάς-ΕΚ Καβάλας

ΑΕ Ψυχικού-Εθνικός ΟΦΠΦ

ΑΟ Παγκρατίου-ΣΕΦΑ Αρκαδικός