Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 23η αγωνιστική

Ο ΓΣ Κύμης σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Χολαργού για τον 1ο όμιλο, ενώ στον 2ο όμιλο ο Προμηθέας Πάτρας χρειάστηκε δύο παρατάσεις για να κάμψει την αντίσταση του Άργους Ορεστικού.  

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Αγία Παρασκευή 70-58

Πανερυθραϊκός – Φιλαθλητικός 72-68

Αμύντας – Ιωνικός Νίκαιας 88-86

Ίκαρος Καλλιθέας – Παπάγος 81-85

Φάρος Κερατσινίου – Ηράκλειο 83-74

Δούκας – Μαρούσι 82-84

Χολαργός – ΓΣ Κύμης 59-65

 

Φύλλα αγώνα

Χολαργός – ΓΣ Κύμης 59-65

Δεκάλεπτα: 18-15, 32-28, 41-41, 59-65

Διαιτητές: Παγώνης, Ζαχαρής

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 16 (2), Αγόρης, Ρουμπέας, Μούκας, Χατζόπουλος 2, Μουμπάρακ 11 (3), Πολιτόπουλος, Κιαπέκος 4, Παπαγεωργόπουλος 12, Παπάς 14 (1).

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Παπαντωνίου, Κατράνας 2, Κωνσταντακόπουλος 7, Γκιζόγιαννης 16 (1), Κολώκας 8 (1), Λόλας 12, Κακιούζης 3, Ερεβμπεναζιέ 3, Σκουλούδης, Μιλόσεβιτς 14 (1).

 

Φάρος Κερατσινίου – Ηράκλειο 83-74

Δεκάλεπτα: 17-20, 42-45, 62-60, 83-74

Διαιτητές: Δημόπουλος, Κωνσταντινίδου

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 2, Μοσχοβίτης 19 (3), Χανιάς, Κουρής, Καραλής 8 (2), Στογιάνοβιτς, Πετροδήμοπουλος 14, Σιούτης 8 (2), Λυκογιάννης 2, Μαγκουνής 7, Κατούφας 18 (2), Παπαδόπουλος 5 (1).

Ηράκλειο (Ράλλης): Πετράκης 6 (2), Παπαδάκης 7, Τσερκιτσόγλου 10 (1), Παπαδούλης, Μπόγδανος 16 (1), Αγαπιάδης 7 (1), Αρναουτάκης 10 (2), Σακελλαρίου 3 (1), Σαχπατζίδης 9, Πάλλης 6.

 

Περιστέρι – Αγία Παρασκευή 70-58

Δεκάλεπτα: 9-8, 29-24, 51-42, 70-58

Διαιτητές: Θεονάς, Ζακεστίδης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 4, Παναγιωτάρας, Γεωργοπαπαδάκος 9 (2), Σιμιτζής 3 (1), Σκουλίδας 12 (2), Πρίτσος 11, Λυμπερόπουλος 12 (1), Γιαννίκος 5, Καραβανάς 12, Ρεκουνιώτης 2.

Αγία Παρασκευή (Σταθούλης): Παπαδάκης 1, Άρχος 5 (1), Λυτόπουλος 12, Τσακιρίδης 9 (1), Φωτίου 14 (1), Δημητρίου 5, Αγγελόπουλος 5, Γκιουζέλης 2, Μαρίνος 5 (1).

 

Αμύντας – Ιωνικός Νικαίας 88-86

Δεκάλεπτα: 24-32, 46-58, 66-67, 88-86

Διαιτητές: Αναγνώστου, Πόντας

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 27, Αγγελόπουλος 12 (1), Διαμαντόπουλος 22 (3), Ματζούρος, Βαρδιάνος 10 (2), Πίνης 5 (1), Κουκουνιάς 8, Μπάρμπας, Βογιατζής 2, Καμπούρης 2.

Ιωνικός Νικαίας (Μάνος): Βασιλόπουλος 6 (2), Κούτουλας 5 (1), Σκάνδαλος 1, Ντακούλιας 30 (3), Τσαρουχάς 8 (1), Τασόπουλος 21, Παλαιοχωρίτης 11 (1), Αποστολίδης 4.

 

Πανερυθραϊκός – Φιλαθλητικός 72-68

Δεκάλεπτα: 30-14, 41-30, 59-50, 72-68

Διαιτητές: Μπίκας, Κάρδαρης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 13 (4), Καλλιανιώτης 13 (3), Σπυρόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος, Προδρόμου 4, Γιαουρτόγλου 9 (1), Μπούσι, Σολωμός 21, Αντωνίου 10 (1), Γκαϊτάσοφ, Πρέκας.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 3 (1), Κελαϊδής 10 (3), Λαμπρόπουλος 11 (1), Παρασκευόπουλος 10 (2), Ηλιόπουλος, Μπαζιώτης 11 (2), Πανταζής 4, Γεωργιάδης 14, Τραφαλής 3, Πρέκας 2.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Παπάγος 81-85

Δεκάλεπτα: 23-13, 41-39, 63-58, 81-85

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Αντωνίου

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 14 (2), Σάλεχ 4, Ναούμης 3 (1), Κούρτης 24 (2), Τζόλος 27 (2), Βουγιούκας 9.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 3 (1), Τσιάκας 18 (3), Σιμόπουλος 3, Γραμματικός 11 (1), Εμμανουηλίδης 8, Καραμπάς 13 (1), Χριστόδουλος 8, Κουκουράβας 10 (1), Κακαβάς 11, Δόξας, Ρέκας.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 44

2. Φάρος Κερατσινίου 42

3. Αμύντας 38

4. Πανερυθραϊκός 38

5. Παπάγος 37

6. Περιστέρι 37

7. Ιωνικός Νίκαιας 34

8. Φιλαθλητικός 34

9. Ηράκλειο 31

10. Αγία Παρασκευή 31

11. Χολαργός 31

12. Δούκας 29

13. Μαρούσι 28

14. Ικαρος Καλ. 26           

* Ηράκλειο και ο Ίκαρος Καλλιθέας έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη αγωνιστική (26/4)

Φιλαθλητικός – Περιστέρι

Ιωνικός Νίκαιας – Πανερυθραϊκός

ΓΣ Κύμης – Αμύντας

Αγία Παρασκευή – Ίκαρος Καλλιθέας

Παπάγος – Φάρος Κερατσινίου

Ηράκλειο – Μαρούσι

Δούκας – Χολαργός

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Φοίνικας Λάρισας  74-71

Αργος Ορεστικό – Προμηθέας Πάτρας  93-97

Κομοτηνή – Πιερικός Αρχέλαος  69-71

Aργοναύτης Καλ. – Τιτάνες Παλαμά  74-73

Πευκοχώρι – Ασπίδα Ξάνθης  93-79

Αίας Ευόσμου – Στρατώνι  58-62

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Ανατόλια  88-80

 

Φύλλα αγώνα

Πευκοχώρι – Ασπίδα Ξάνθης      93-79

Δεκάλεπτα: 28-20, 50-40, 68-69, 93-79

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Πετανίδου

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 17(3), Κεσίδης, Μπεχλιβάνης 14(2), Δεληγιάννης 5(1), Τέρπος 2, Αμπατζίδης 4, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 26, Ζώτος 14, Δήμου 4, Γεωργίτσης 5(1).

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 23(3), Παπαδάκης 8, Τσιώγκας, Στεφανίδης 10(2), Καραμπέκης, Παπανικολάου 9(1), Κουτσογιάννης 16(1), Κουμπάνης 6(1), Τατάρης, Παλλάκης 7, Πετς.

 

Αργοναύτης – Τιτάνες Παλαμά  74-73   

Δεκάλεπτα: 22-19, 42-32, 58-55, 74-73

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ελευθεριάδης

Αργοναύτης (Τσούρμας): Δικταπανιδης 2, Καλπαξίδης 14, Μιχαηλίδης 11, Γαϊτανίδης 5(1), Δέτσικας 5(1), Δάλπας 22(2), Μπέγας 2, Χατζίδης 18.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος, Τριανταφύλλου 25(4), Λίτσο 5(1), Κουτίνας 7, Βουργιώτης 2, Μαλτέσιος 10, Κουσιάντζας 4, Φούντας 18(3), Πελίγκος.

 

Κομοτηνή – Πιερικός Αρχέλαος 69-71

Δεκάλεπτα: 21-15, 31-36, 53-46, 69-71

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Φούντζηλας

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος, Διαμαντίδης 3 (1), Φαρασόπουλος, Λεχούδης 13 (2), Ντίνας 12 (1), Κατσαούνης, Μπεκρής 18 (3), Καλατζής 4, Καραμπέκης 3, Μανάκας 16.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 15 (2), Παρμακτσίδης, Χριστοδούλου 13, Πρισκομμάτης 2, Αμπαράς 8 (2), Ασημάκης 20, Σπυρόπουλος 2, Οικονόμου 11.

 

Αίας Ευόσμου – Στρατώνι 58-62

Δεκάλεπτα: 11-18, 28-25, 39-46, 58-62

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Θωμαΐδης 11 (1), Αμούτζιας 4, Γκάτζιας 18, Σαββίδης 2, Μαυρίδης 10 (1), Καντάρκος 6, Ψευτογκάς 7 (2).

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης, Ζυγούρας 11 (3), Κουντουρατζόγλου 6, Δελίδης, Μυστηλιάδης 6 (1), Μυλωνίδης, Δαβάνης 3 (1), Κιγμέτογλου 14 (2), Δανάκης 12 (2), Νταράκης, Δασκαλόπουλος 10.

 

ΧΑΝΘ – Φοίνικας Λάρισας 74-71

Δεκάλεπτα: 21-17, 39-26, 59-47, 74-71

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 11, Πρωτούλης 10, Ματενίδης 10, Σταματέλος, Γιανλάρης, Ζιάκας 15 (1), Σικαλίδης 6, Παπαθανασίου 9, Βλάχος 3 (1), Νεοφύτου 5 (1), Μελίδης 5.

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Λεπενιώτης 13 (1), Αθανασόπουλος 3, Γοργόλης 5 (1), Παπαχρήστος 16 (2), Μαγρίζος, Τσιαβές, Περρωτής 12, Παπακώστας 3, Τσιαμπαλής 18 (3).

 

Αργος Ορεστικό – Προμηθέας Πάτρας 93-97

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-41, 48-60, 74-74 (κ.α.), 85-85 (α΄ παρ.), 93-97

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Τσαμπούρης, Κούτρας 14, Μιχαηλίδης 15 (4), Βλάχος 15 (1), Μαυρίδης 11, Τράντας 2, Κόττας 23 (1), Μ πέλλος, Βοϊβατόπουλος 13.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 2, Κατιάκος 8, Ντιμπ 10 (2), Γιαννικόπουλος 4, Μαλτέζος, Πέττας 17 (1), Τζακόπουλος, Μαναβόπουλος 14, Πέτροβιτς 27 (5), Σουφλιάς 2, Χαμηλός 13 (1).

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Ανατόλια 88-80

Δεκάλεπτα: 21-20, 46-34, 68-57, 88-80

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιβελεκίδου

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 7, Ταρπάγκος 2, Μάρουσιτς 27 (4), Ελευθεριάδης 18 (3), Κελεσίδης 2, Γερομιχαλός Π. 22, Γράβας 8, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας 2, Καλτσίδης, Τζουβάρας 13, Γαλανίδης 13, Αρνίδης 7 (1), Κουφός, Τόζιος 24 (1), Σιώμος 9 (1), Βεργίνης 10, Πατεράκης 2.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 44

2. Προμηθέας Πάτρας 44

3. Πευκοχώρι 39

4. Αργος Ορεστικό 38

5. Πιερικός Αρχέλαος 36

6. Αργοναύτης 36

7. Στρατώνι 34

8. Ανατόλια 34

9. Τιτάνες Παλαμά 33

10. Φοίνικας Λάρισας 32

11. ΧΑΝΘ 30

12. Αίας Ευόσμου 30

13. Ασπίδα Ξάνθης 29

14. Κομοτηνή 24

 

Επόμενη αγωνιστική (26/4)

Προμηθέας Πάτρας – ΧΑΝΘ

Πιερικός Αρχέλαος – Αργος Ορεστικό

Ανατόλια – Κομοτηνή

Φοίνικας Λάρισας – Aργοναύτης Καλ.

Τιτάνες Παλαμά – Πευκοχώρι

Ασπίδα Ξάνθης – Αίας Ευόσμου

Στρατώνι – Μαχητές Δόξας Πεύκων