Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 22η αγωνιστική

Χωρίς εκπλήξεις η 22η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής Ανδρών. 

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Παπάγος – Περιστέρι 69-56

Αγία Παρασκευή – Πανερυθραϊκός 88-84

Φιλαθλητικός – Ιωνικός Νίκαιας 72-71

Χολαργός – Αμύντας 100-98 (παρ.)

Ηράκλειο – Ίκαρος Καλλιθέας (Αναβλήθηκε)

Δούκας – Φάρος Κερατσινίου 79-84

ΓΣ Κύμης – Μαρούσι 91-59

 

Φύλλα αγώνα

Χολαργός – Αμύντας 100-98 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 26-17, 48-39, 75-64, 90-90 (κ.α.), 100-98

Διαιτητές: Διμπινούδης, Καλογερόπουλος Λ.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 23 (5), Αγόρης 5 (1), Μούκας 11 (2), Μουμπάρακ 26 (4), Πολιτόπουλος 1, Κιαπέκος 11, Παπαγεωργόπουλος 8 (1), Παπάς 15 (2).

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 25 (2), Αγγελόπουλος 27 (1), Διαμαντόπουλος 16 (2), Ματζούρος, Βαρδιάνος, Πίνης 2, Κουκουνιάς 4, Μπάρμπας 16 (3), Βογιατζής 8, Καμπούρης.

 

Δούκας – Φάρος Κερατσινίου 79-84

Δεκάλεπτα: 21-23, 39-40, 65-60, 79-84

Διαιτητές: Μαραμής, Γιακείμη

Δούκας (Γιαννόπουλος): Καρράς, Γιαννάκης 6 (1), Αγραβάνης 3, Σταθόπουλος 9 (1), Οικονομόπουλος 8, Ζακυνθινός 12 (1), Τζέμης 7, Κεφάλας 10 (2), Θέος 22 (4), Ζευκιλής 2.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 4, Μοσχοβίτης 19 (2), Χανιάς, Κουρής 2, Στογιάνοβιτς, Πετροδήμοπουλος 8, Σιούτης 6 (1), Λυκογιάννης 11 (1), Μαγκουνής 9 (1), Κατούφας 13, Παπαδόπουλος 12 (4).

 

ΓΣ Κύμης – Μαρούσι 91-59

Δεκάλεπτα: 28-18, 45-37, 66-48, 91-59

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Φασόλης

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 3 (1), Παπαντωνίου 9, Πανταζής 4, Κατράνας 5 (1), Κωνσταντακόπουλος 8 (2), Γκιζόγιαννης 31 (3), Κολώκας 13 (2), Λόλας 9, Κακιούζης 5, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 4, Μιλόσεβιτς.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 2, Τσουπάκης, Τσακίρης 18, Μίχαλος 16 (2), Αλεξίου, Παπαδημητρίου, Κουπίδης 21 (5), Στράγκας 2, Μαστροκωστόπουλος, Τόλιας, Μούτσα.

 

Παπάγος – Περιστέρι 69-56

Δεκάλεπτα: 15-14, 35-31, 54-43, 69-56

Διαιτητές: Πόντας, Αναγνώστου

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 21 (1), Σιμόπουλος 1, Γραμματικός 7 (1), Εμμανουηλίδης 4, Αρσένης, Καραμπάς 9 (1), Χριστόδουλος 17, Κουκουράβας 6 (2), Κακαβάς 2, Δόξας, Ρέκας.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 4, Παναγιωτάρας 4, Γεωργοπαπαδάκος 5, Σιμιτζής, Σκουλίδας 6 (2), Πρίτσος 12 (1), Λυμπερόπουλος 6 (2), Γιαννίκος 6, Καραβανάς 4, Τσιμπούκης, Φωτόπουλος 4, Ρεκουνιώτης 5.

 

Φιλαθλητικός – Ιωνικός Νικαίας 72-71

Δεκάλεπτα: 27-10, 47-35, 55-61, 72-71

Διαιτητές: Θεονάς, Ραχιώτης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 8 (2), Κελαϊδής 9 (3), Λαμπρόπουλος 17 (3), Παρασκευόπουλος 6 (2), Μπαζιώτης 3 (1), Πανταζής, Γεωργιάδης 7 (1), Τραφαλής 16, Οκεκουοϊέν 1, Σαμοθράκης 5 (1).

Ιωνικός Νικαίας (Μάνος): Βασιλόπουλος 1, Κούτουλας 15 (2), Σκάνδαλος 5, Ντακούλιας 26 (4), Μπολάτογλου, Θεοδοσίου, Τασόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 9 (2), Αναγνωστόπουλος, Παπαγεωργίου, Αποστολίδης 9 (1), Μπεζεντάκος.

 

Αγία Παρασκευή – Πανερυθραϊκός 88-84

Δεκάλεπτα: 22-25, 39-47, 61-72, 88-84

Διαιτητές: Τσαρούχα, Θεοδωρόπουλος

Αγία Παρασκευή (Σταθούλης): Παπαδάκης 10, Άρχος 6 (2), Λυτόπουλος 11, Τσακιρίδης 18, Φωτίου 27 (3), Δημητρίου 4, Αγγελόπουλος 3, Γρατσιάτος, Λαμπρόπουλος, Γκιουζέλης 9 (1), Μαρίνος.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 19 (4), Καλλιανιώτης 4, Σπυρόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος 4, Προδρόμου 26 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Μπούσι, Σολωμός 12, Αντωνίου 7 (1), Γκαϊτάσοφ 2, Πρέκας.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 42

2. Φάρος Κερατσινίου 40

3. Αμύντας 36   

4. Πανερυθραϊκός 36

5. Παπάγος 35

6. Περιστέρι 35

7. Ιωνικός Νίκαιας 33

8. Φιλαθλητικός 33

9. Ηράκλειο 30

10. Αγία Παρασκευή 30

11. Χολαργός 30

12. Δούκας 28

13. Μαρούσι 26

14. Ίκαρος Καλλιθέας 25

* Ηράκλειο και  Ίκαρος Καλλιθέας έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (5/4)

Περιστέρι – Αγία Παρασκευή

Πανερυθραϊκός – Φιλαθλητικός

Αμύντας – Ιωνικός Νίκαιας

Ίκαρος Καλλιθέας – Παπάγος

Φάρος Κερατσινίου – Ηράκλειο

Μαρούσι – Δούκας

Χολαργός – ΓΣ Κύμης

 

 

2ος όμιλος

Τιτάνες Παλαμά – ΧΑΝΘ  74-75

Φοίνικας Λάρισας – Αργος Ορεστικό  71-82

Προμηθέας Πάτρας – Πιερικός Αρχέλαος  91-57

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Κομοτηνή  75-48

Ασπίδα Ξάνθης – Aργοναύτης Καλ.  70-76

Στρατώνι – Πευκοχώρι  61-51

Ανατόλια – Αίας Ευόσμου  76-66

 

Φύλλα αγώνα

Ανατόλια – Αίας Ευόσμου 76-66

Δεκάλεπτα: 21-12, 47-33, 58-49, 76-66

Διαιτητές: Τζίμα, Φούντζηλας

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας 11(1), Ζαφειρούδης 2, Τζουβάρας 4, Γαλανίδης 25(4), Αρνίδης 15(3), Κουφός, Τόζιος 4, Σιώμος 9, Βεργίνης 6, Πατεράκης.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Θωμαΐδης 17, Αμούτζιας 16(2), Γκατζιάς 6, Σαββίδης 8(2), Μαυρίδης 12, Καδής, Καντάρκος 5, Ψευτογκάς 2.

 

Φοίνικας Λάρισας – Αργος Ορεστικό 71-82

Δεκάλεπτα: 12-27, 31-44, 50-62, 71-82

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τσιρτσιμάλης

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Λεπενιώτης, Αθανασόπουλος 14 (2), Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 8, Μαγρίζος 1, Τσιαβές 2, Περρωτής 6, Μπεκερτζής, Παπακώστας 17 (1), Τσιαμπαλής 21 (3), Στεργιούλης.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Κούτρας 6 (1), Μιχαηλίδης 17 (4), Βλάχος 15 (1), Μαυρίδης 12 (1), Τράντας 4 (1), Κόττας 8 (1), Βοϊβατόπουλος 20, Τσαμπούρης, Δατσιάδης, Γιαγκόπουλος.

 

Τιτάνες Παλαμά – ΧΑΝΘ 74-75

Δεκαλεπτα: 22-12, 41-38, 57-61, 74-75

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 13, Τριανταφύλλου 6, Πανταζής, Kουτίνας 19, Πανταζής, Μαλτέσιος 14, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 20, Πελίγκος 2.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 24, Ματενίδης 6, Σταματέλος 1, Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 8, Σικαλίδης 18, Βλάχος 4, Νεοφύτου 8, Μελίδης 2.

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Κομοτηνή 75-48

Δεκάλεπτα: 20-8, 36-24, 58-35, 75-48

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Δημάδης

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος, Μάρουσιτς 2, Παπαβασιλείου 3, Ελευθεριάδης 20 (2), Κελεσίδης 4, Στόλης 7, Γερομιχαλός Π. 20, Γράβας 10, Γκαμούρας 4, Θεοδωράκος, Απιδόπουλος Γ. 2.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος, Διαμαντίδης 2, Μαγκώνης 5 (1), Λεχούδης 12 (1), Μπεκρής 5 (1), Καλατζής 4, Καραμπέκης 8 (2).

 

Προμηθέας Πάτρας – Πιερικός Αρχέλαος 91-57

Δεκάλεπτα: 14-8, 43-23, 66-38, 91-57

Διαιτητές: Λιότσος, Σταθόπουλος

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Λάππας 7 (1), Κατιάκος 14, Γιαννικόπουλος, Λιόλιος Δ., Πέττας 17, Σερέτης 8, Τζακόπουλος 4, Μαναβόπουλος 2, Πέτροβιτς 11 (1), Σουφλιάς 10, Χαμηλός 15 (3), Νικολάου 3 (1).

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης 2, Ζησόπουλος , Ταρενίδης, Γκοντόπουλος 11 (1), Χριστοδούλου 10, Πρισκομάτης 9 (1), Ασημάκης 5, Αμπαράς 8 (2), Σπυρόπουλος 10, Παπαδόπουλος Ν., Οικονόμου , Παρμακτσίδης, Δημητρόπουλος 2.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Αργοναύτης  70-76

Δεκάλεπτα: 12-27, 32-38, 54-56, 70-76

Διαιτητές: Παργιαννόπουλος, Τσουμαχίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 2, Τσιόγκας 6(2), Σταμπουλής 3(1), Στεφανιδης 12, Παπανικολάου 16(4), Κουτσογιάννης 23(1), Κουμπάνης 5(1), Πέτς 3.

Αργοναύτης (Τσούρμας):  Δικταπανίδης 2, Καλπαξίδης 8, Μιχαηλίδης 13, Δάλπας 15(3), Μπέγας 22(2), Χαντζίδης 16, Γαϊτανίδης, Θώμος.

 

Στρατώνι – Πευκοχώρι 61-51

Δεκάλεπτα: 15-7, 31-29, 46-45, 61-51

Διαιτητές: Φακίτσας, Πιτσίλκας

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης, Ζυγούρας 2, Κουντουρατζόγλου 2, Δελίδης, Μυστηλιάδης 6 (1), Μυλωνίδης 9 (1), Δαβάνης, Κιγμέτογλου 14 (1), Δανάκης 10 (1), Νταράκης 6, Δασκαλόπουλος 12.

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 10 (2), Κεσίδης, Γεωργάκης, Μπεχλιβάνης 15 (3), Δεληγιάννης 2, Τέρπος, Αμπατζίδης 7 (1), Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 10, Ζώτος 5, Δήμου.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 42

2. Προμηθέας Πάτρας 42

3. Αργος Ορεστικό 37

4. Πευκοχώρι 37

5. Πιερικός Αρχέλαος 34

6. Αργοναύτης 34          

7. Ανατόλια 33

8. Στρατώνι 32

9. Τιτάνες Παλαμά 32

10. Φοίνικας Λάρισας 31

11. Αίας Ευόσμου 29

12. Ασπίδα Ξάνθης 28

13. ΧΑΝΘ 28  

14. Κομοτηνή 23

 

Επόμενη αγωνιστική (5/4)

ΧΑΝΘ – Φοίνικας Λάρισας

Αργος Ορεστικό – Προμηθέας Πάτρας

Κομοτηνή – Πιερικός Αρχέλαος

Aργοναύτης Καλ. – Τιτάνες Παλαμά

Πευκοχώρι – Ασπίδα Ξάνθης

Αίας Ευόσμου – Στρατώνι

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Ανατόλια