Α2 Γυναικών: 21η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Μια στροφή πριν από το τέλος στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών και όλα ξεκαθαρίζουν. Μετά την άνοδο των Κρόνου Αγίου Δημητρίου και της Νίκης Λευκάδας στην Α1 κατηγορία, ο Άρης Πετρούπολης και οι Τιτάνες Δράμας εξασφάλισαν τη δεύτερη θέση στους ομίλους του.

 Έτσι οι δύο ομάδες θα δώσουν αγώνα μπαράζ μετά το τέλος του Πρωταθλήματος για την 1η επιλαχούσα ομάδα για την Α1 Κατηγορία. Μπαράζ θα παίξουν και τα Μελίσσια με την Ολύμπια Λάρισας για την τρίτη επιλαχούσα ομάδα  για την Α1 Γυναικών.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 21ης Αγωνιστικής:

Μελίσσια-Δάφνη Αγ. Δημ. 58-47

Άρης Πετρούπολης.- Αρκάδι Ρεθ. 76-50

Σπόρτιγκ-Πανιώνιος 61-54

Καλαμάτα 1980-Ίκαρος Καλ. 64-45

Κρόνος Αγ.Δημ.-Ηρόδοτος   20-0 (άνευ αγώνα)

Παλαιό Φάληρο – ΦΕΑ 20-0 (άνευ αγώνα)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Άρης Πετρούπολης – Αρκάδι Ρεθ. 76-50

Διαιτητές: Μαυρατζάς, Μαγκαφάς

Δεκάλεπτα : 23-10, 35-22, 58-39, 76-50

Αρης Πετρούπολης (Μίχα): Αμίτση, Μπαράκου, Καβαλλάρη 8, Μοίρα 16, Πλούμπη 28 (3), Ροίδου 2, Ανωγεινάκη 12(1), Τσέρου 10, Ευαγγελάτου Αν.

Αρκάδι Ρεθ. (Πλευράκης): Μπότσι 17, Τζουγκράκη 14(2) , Καούκη 2, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Ρήγα , Λίτσι 7(1) Παναρετάκη , Λελεδάκη 10, Περάκη.

Σπόρτιγκ  – Πανιώνιος 61-54

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Καρακωνσταντόπουλος

Δεκάλεπτα: 23-17, 37-33, 51-39, 61-54

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 10, Ναβροζίδου 7(1) , Βαφειάδου 10(2), Αστραντίνη , Κατσιμπίρη Ν. , Βούλγαρη 13(2), Γιαννακάκου 4, Κοτσαύτη 17

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης, Τσίμπας): Κουτανίτη 2, Κύρου 7(1), Σταμπούρλου 11(1), Στεφανίδου 12(1), Γρηγορίου 10(1), Παναγιωτοπούλου 10, Στυλιαρά 2

Μελίσσια  – Δάφνη Αγ. Δημ. 58-47

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Μαραβέλιας

Δεκάλεπτα :13-16 30-30, 40-40 , 58-47

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής Κουτρουμπής) : Καραβέλη 8, Καμπουράκη 14(2), Κοιλιαρίδη 8(1), Ζακυνθινού 12(2), Καπερώνη 6, Σκαρογιάννη 2, Τσουκαλά 8(1), Τσιχριτζή.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τσιφτελή 5, Μανώλη 9(1), Μαγιντόμπε 2, Χατζόγλου 7, Ζεβαχιργιάν 4, Τετενέ 14, Τσουκαλά 6, Γιαννακοπούλου, Καλογεροπούλου,  Παπακωνσταντίνου Α., Παπακωνσταντίνου Β.

Καλαμάτα 1980 – Ικαρος Καλλιθέας 64-45

Διαιτητές: Ασημακάκη, Κωστής

Δεκάλεπτα: 26-9, 32-22, 50-35, 64-45

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος): Τσούμπου 2, Μεσσίνη 8(2), Κανελλοπούλου, Θάνου 3(1), Πραμαγκιούλη 12, Πολιτοπούλου 4, Τζανή, Β.Μάλαμα 13, Α. Μάλαμα 22(5), Μπρεζεράκου.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζωηρού): Μαρίνου 6(1), Λιγνού 2, Μπρούλια 5(1), Ακριβού 2, Παπαιωάννου, Δασκαλοπούλου 12(1), Μανέα 5, Ζότοβα 9(1), Νιάρχου 4.

Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 40
2. Άρης Πετρούπολης 37
3. Μελίσσια 37
4. Πανιώνιος 36
5. Σπόρτιγκ 34
6. Δάφνη Αγ. Δημ 33
7. Ίκαρος Καλλιθέας 31
8. Αρκάδι Ρεθ. 30
9. Παλαιό Φάληρο 29
10. Καλαμάτα 1980 25
11. Ηρόδοτος 24
*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

**Ο Ηρόδοτος έχει έναν μηδενισμό

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 21ης Αγωνιστικής:

Ν. Βότσης – Ασπίδα Ξάνθης 56-50

ΑΟ Σερρών – Ηρακλής 42-31

ΑΕ Πυλαίας – Άρης  61-68

Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς 59-45

ΕΟ Σταυρούπολης – Νίκη Λευκάδας 60-64

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας 48-61 (28/3)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΕΟ Σταυρούπολης – Νίκη Λευκάδας 60-64

Διαιτητές:  Καλέσης, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 17-21, 29-39, 44-50, 60-64

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου, Μυγδαλιά 6, Τριανταφύλλου 1, Κεσόγλου 16(3), Δριστέλλα 4, Σαμαρά 11(3), Πετρίδου 5, Παυλίδου 2, Κανέλλογλου, Αντωνιάδου, Αναγνώστου 9, Μαγδαλιαννίδου 6.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 4, Αργυρού 2, Τζίμπο 5(1), Κανταρά 13(1), Μπαλλά 13, Ψυχογιού 8(1), Κρητικού 3(1), Μοσχοπούλου 14(1), Βουκελάτου, Μεταξά, Λογοθέτη, Σταματέλου 2.

ΑΟ Σερρών – Ηρακλής 42-31

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 16-8, 30-15, 36-22, 42-31

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Ανδρεάδη 8, Τόγα 5, Μπακιρτζίδου 11, Τζιαμπάζη 3 (1), Γκλεζάκη 15, Μητσίδου, Ιχτιάρη, Μήτσαλα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ατακτίδης): Σιδηροπούλου 2, Στάμπη 3 (1), Οικονόμου 2, Κατσαμούρη 3, Ξανθοπούλου 1, Παπαρδέλα 8, Ντάλα 4, Λογδανίδου 4, Σολωμού 4, Τσάντα.

Ναύαρχος Βότσης – Ασπίδα Ξάνθης 56-50

Διαιτητές: Παζόλης, Γκέκας

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-26, 44-44, 56-50

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Ζυγούρα , Καρπώνη, Βατσιτσίδου 10, Μηταριώτη 7(2), Ευσταθίου 2, Τυφλού 9, Γιαβαννοπούλου, Ζηβώνη 2, Διβόλη , Τζήμου 14, Παπαδάκη 12.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 2, Καραλίδου Σ. 12(2), Καβάζη,  Παπαδοπούλου 17, Σουλιώτη 7(1), Παπαχρυσοβέργη, Ζιώγα 9(3), Καραλίδου Β. 3(1), Χαλκίδου. 

Τιτάνες Δράμας – Απόλλων Καλαμαριάς 59-45

Διαιτητές:  Κολοκυθάς, Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 8-13, 20-18, 37-33, 59-45

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Γαϊτάνη, Στάικου 4, Φούντα, Γιαντσιώρη 14, Πελτέκη 16(3), Κουτούση 21, Δημητρακούδη 4, Κυριακίδου, Αλεξοπούλου, Χατζησάββα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Ζαμπέτογλου, Αραμπατζή, Μαργαρίτη 9, Καλαντίδου 12, Ροζανίτη, Παλλάνη 8(2), Καζαντζή 7, Σπανούδη, Καϊμακτσή 7, Μωϋσιάδου.

ΑΕ Πυλαίας – Άρης 61-68

Διαιτητές: Τσούλης, Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 10-20, 26-37, 46-52, 61-68

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 7, Βούλγαρη, Λίτσιου, Ντάμπη 18(1), Λάλου 10, Σαματέλου, Κοκκίνου 13, Καζαντζή 6, Κουλακιώτη 12, Δραγκόλα 5(1).

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 2, Τσινέκε Ε. 13(2), Βαντσιούρη, Θώμογλου, Πολύχρου 13(2), Μπουντούκα, Γιαννουσίου, Τσινέκε Κ. 2, Τζιότζιου 2, Χρηστίδου 12, Σικαλίδου, Σταμπουλίδου 24.

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 42
2. Τιτάνες Δράμας 40
3. Ολύμπια Λάρισας 38
4. ΑΟ Σερρών 35
5. ΠΑΣ Γιάννινα 32
6. Απόλλων Καλαμαριάς 32
7. ΑΕ Πυλαίας 30
8. Αρης 29
9. Ηρακλής 29
10. Ν.Βότσης 25
11. Ασπίδα Ξάνθης 23
12. ΕΟ Σταυρούπολης 22
*Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό.