Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-21η Αγωνιστική

Η Καβάλα εξασφάλισε ουσιαστικά την άνοδό της στη μεγάλη κατηγορία μετά τη νίκη με 85-56 επί του Ηρακλή για την 21η αγωνιστική. Ο Αρκαδικός επικράτησε του Εθνικού και παραμένει στη δεύτερη θέση, με το Λαύριο, τη Δόξα Λευκάδας και το Ψυχικό να τον καταδιώκουν. Αναλυτικά:
 
Εθνικός-Αρκαδικός 67-79
Διαιτητές: Παναγιώτου, Διαμαντής, Δημόπουλος (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 6-15, 25-37, 49-59, 67-79
Εθνικός (Βλάχος): Παπαδιονυσίου, Μούκας, Καρυπίδης 7, Κουκάς 7, Τζιάλλας 6, Τσιότρας 12, Ζούμπος 3, Γκιζόγιαννης 14, Μαχαίρας 2, Βαβάτσικος 5, Αναγνωστόπουλος, Δεμερτζής 11.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 5, Νοέας 13, Κωνσταντίνου, Καρύδας 10, Κοψαύτης, Χατζής 21, Αναστασάκης, Θανόπουλος 4, Τζόρτζεβιτς 19, Καλλινικίδης 7, Εζόμο. 
 
ΟΦΗ-Ψυχικό 85-86 (κ.α. 76-76)
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Συμεωνίδης, Λόρτος (Μαχαιριανάκης)
Δεκάλεπτα: 18-13, 37-28, 57-57, 76-76, πρτ. 85-86. 
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 10, Σταμπουλής 17, Μαυρογιάννης 11, Στυλιανού 15, Λιανός 10, Κιτσούλης 7, Κυρίτσης, Χάλαρης 15, Τρεπάλοβατς, Σκλήβας. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 11, Αχής Ντ. 3, Περσίδης, Παπανικολάου 17, Δημάκος 24, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 9, Κορωνίδης, Μαρμαρινός, Ναούμης 3, Ματζιώρης 19. 
 
Ερμής Λαγκαδά-Λιβαδειά 77-85 
Διαιτητές: Παγώνης, Παπαδόπουλος Θ., Γερακίνης (Μήτσιου)
Δεκάλεπτα: 19-21, 37-44, 58-58, 77-85
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής 6, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 10, Ακεψιμαΐδης, Βενετίδης 1, Παρίτσης 11, Μπένας 14, Σιώπης 4, Σαμαράς 4, Νότης 2, Μανούσος 21, Πιλκούδης 4.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Ματζιώρης, Βουκαντίνοφ 9, Ιωακειμίδης, Τερματζίδης 9,  Λιόντος, Βεσκούκης 6, Γκαγκαλούδης 33, Μαράντος, Σάκοτα 10, Σταύρου 3, Γιανναλέτσος 4, Δημητριάδης 11.
 
Αετός-Δόξα Λευκάδας 69-78 
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Δεσλής, Ζαχαρής (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 19-18, 31-36, 48-58, 69-78
Αετός (Μάγειρας): Θεοδωράκος, Μητσάκης 5, Αράπης 16, Κοκκάλης 16, Βαρνάβας, Μόρφης, Τοπάλης 2, Μιχόπουλος, Ροδοστόγλου 10, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 18.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 15, Μάρτζος 20, Αργυρός, Μουρατίδης 7, Καραδολάμης 3, Συμεωνίδης 6, Αναγνωστόπουλος 10, Σκλάβος 11, Αποστολίδης 4, Βαγενάς 2, Μπέσκας.
 
Φίλιππος Βέροιας-Λαύριο 54-76 
Διαιτητές: Πουρσανίδης Γ., Νικολούλης, Τζιοπάνος (Γιαμούζης)
Δεκάλεπτα: 21-25, 29-41, 44-58, 54-76
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 6, Δεληγεώργης 11, Πλιούκας 8, Γκιουλέκας 10, Κασαμπαλής 7, Αργύρης 2, Τριχόπουλος 4, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 6.
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 11, Δανάς 5, Χασάπης, Τσίρος 3, Μουρίκης 6, Σακελλαρίου 17, Γιαννακόπουλος 14, Κεσκινίδης, Περράκης 7, Τσιγγενόπουλος 2, Ψωμαδέρης 11.
 
Καβάλα-Ηρακλής 85-56 
Διαιτητές: Παφίλης, Ευφραιμίδης, Ελευθεριάδης (Ασλανίδης)
Δεκάλεπτα: 17-8, 40-26, 66-41, 85-56
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 4, Καράμπουλας 17, Τότσιος 10, Καλαμπάκας 11, Κατσαρές 6, Καραποστόλου 5, Αγγελακόπουλος 5, Παπαρέγκας, Γκέλιος 7, Χαρισμίδης 9, Βελισσαρίου 9, Καλαϊτζίδης 2.
Ηρακλής (Πέρκος): Σταματόγιαννης, Ταραμάς 3,  Μιχάλογλου 13, Ονάσογλου 3, Γαρέζος, Χρυσόπουλος 4, Αράπης 2, Καραγκιολίδης 9, Κοθράς 4, Αποστολίδης 4, Δέσπος 14.
 
Ρεπό: Παγκράτι 
 
Βαθμολογία
1. Καβάλα 40 19-2
2. Αρκαδικός 36 15-6
3. Λαύριο 35 15-7
4. Δόξα Λευκάδας 35 15-7
5. Ψυχικό 35 15-7
6. Λιβαδειά 34 13-8
7. Παγκράτι 33 12-9
8. Εθνικός 33 12-9
9. ΟΦΗ 30 9-12
10. Αετός 28 7-14
11. Ηρακλής 28 7-14
12. Φίλιππος Βέροιας 28 7-14
13. Ερμής Λαγκαδά 25 4-17
*Ο Ηλυσιακός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
 
Η επόμενη αγωνιστική (22η, 4/4)
Λιβαδειά-ΟΦΗ
Δόξα Λευκάδας-Ερμής Λαγκαδά
Λαύριο-Αετός
Αρκαδικός-Φίλιππος Βέροιας
Παγκράτι-Καβάλα
Ηρακλής-Εθνικός
Ρεπό: Ψυχικό