Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 21η αγωνιστική

Στο ντέρμπι του 1ου ομίλου ο Φάρος επικράτησε της Κύμης, ενώ χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική στον 2ο όμιλο.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Ηράκλειο 88-71

Πανερυθραϊκός – Παπάγος 87-69

Ιωνικός Νίκαιας – Αγία Παρασκευή 62-60

Αμύντας – Φιλαθλητικός 82-74

Ίκαρος Καλλιθέας – Δούκας 86-84

Φάρος Κερατσινίου – ΓΣ Κύμης 77-55

Μαρούσι – Χολαργός 60-66

 

Φύλλα αγώνα

Φάρος Κερατσινίου – ΓΣ Κύμης 77-55

Δεκάλεπτα: 12-11, 32-23, 56-40, 77-55

Διαιτητές: Διαμαντής, Δημόπουλος

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 4, Μοσχοβίτης 9, Χανιάς, Κουρής 3 (1), Στογιάνοβιτς, Πετροδήμοπουλος 14, Σιούτης 8 (1), Λυκογιάννης 10 (1), Μαγκουνής 19 (5), Κατούφας 7, Παπαδόπουλος 3 (1).

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 2, Σέττος 3 (1), Παπαντωνίου 2, Πανταζής, Κατράνας 3 (1), Κωνσταντακόπουλος 6, Γκιζόγιαννης 2, Κολώκας 13 (2), Λόλας 2, Ερεβμπεναζιέ 2, Σκουλούδης 3, Μιλόσεβιτς 17 (2).

 

Ιωνικός Νικαίας – Αγία Παρασκευή 62-60

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-31, 56-45, 62-60

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κάρδαρης

Ιωνικός Νικαίας (Μάνος): Βασιλόπουλος 2, Κούτουλας 12 (2), Σκάνδαλος 6, Ντακούλιας 19 (2), Μπολάτογλου, Θεοδοσίου, Τασόπουλος 8, Παλαιοχωρίτης 6 (1), Αναγνωστόπουλος 2, Παπαγεωργίου, Αποστολίδης 7 (1), Κανέλλης.

Αγία Παρασκευή (Σταθούλης): Παπαδάκης 10 (1), Άρχος, Λυτόπουλος 2, Τσακιρίδης 13 (1), Φωτίου 8, Κεφαλάς, Δημητρίου 4, Αγγελόπουλος 15, Γρατσιάτος, Λαμπρόπουλος, Μαρίνος 8 (2).

 

Αμύντας – Φιλαθλητικός 82-77

Δεκάλεπτα: 12-17, 32-41, 60-60, 82-77

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Ελευθεριάδης

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 17, Αγγελόπουλος 22 (1), Διαμαντόπουλος 10 (1), Ματζούρος, Πίνης, Κουκουνιάς 17 (1), Μπάρμπας 10 (3), Βογιατζής 6, Καμπούρης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 4, Κελαϊδής 14 (4), Λαμπρόπουλος 20 (3), Παρασκευόπουλος 12 (2), Μπαζιώτης, Πανταζής, Γεωργιάδης 10 (1), Τραφαλής 17, Οκεκουοϊέν, Πρέκας.

 

Πανερυθραϊκός – Παπάγος 87-69

Δεκάλεπτα: 22-20, 43-39, 69-51, 87-69

Διαιτητές: Αποστολίδης, Ραχιώτης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 18 (3), Καλλιανιώτης 12 (4), Σπυρόπουλος 9 (1), Προδρόμου 28 (3), Γιαουρτόγλου 11 (1), Μπούσι, Σολωμός 7, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ 2, Πρέκας.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 3, Τσιάκας 13 (1), Σιμόπουλος 8, Γραμματικός 8 (1), Εμμανουηλίδης 12 (1), Αρσένης, Καραμπάς 5, Χριστόδουλος 16, Κουκουράβας 2, Κακαβάς 2, Δόξας.

 

Περιστέρι – Ηράκλειο 88-71

Δεκάλεπτα: 26-18, 42-37, 62-52, 88-71

Διαιτητές: Ξάνθος, Ζάχαρης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος, Παναγιωτάρας 4, Μπιμπούδης, Γεωργοπαπαδάκος 20 (5), Σιμιτζής, Σκουλίδας 11 (3), Πρίτσος 13 (2), Λυμπερόπουλος 6 (2), Γιαννίκος 12 (2), Καραβανάς 22, Τσιμπούκης, Ρεκουνιώτης.

Ηράκλειο (Ράλλης): Καλομοίρης, Πετράκης 3 (1), Παπαδάκης 25 (1), Τσερκιτσόγλου, Πρωτογεράκης, Μπόγδανος 6, Αγαπιάδης 4, Σακελλαρίου 6 (1), Αρναουτάκης 1, Σαχπατζίδης 19, Πάλλης 7.

 

Μαρούσι – Χολαργός 60-66

Δεκάλεπτα: 16-16, 32-35, 49-46, 60-66

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Τσαχάκης

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 2, Στασινός 8 (2), Τσακίρης, Μίχαλος 24 (3), Στούκας 2, Παπαδημητρίου, Κουπίδης 17 (2), Στράγκας 4, Τόλιας 3 (1), Μούτσα.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 11 (2), Αγόρης 3 (1), Μούκας 1, Μουμπάρακ 14 (2), Πολιτόπουλος, Κιαπέκος 11, Παπαγεωργόπουλος 6, Ρουμπέας, Παπάς 20 (4), Χατζόπουλος.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Δούκας 86-84

Δεκάλεπτα: 32-22, 46-43, 69-60, 86-84

Διαιτητές: Αναγνώστου, Μπούκας

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 17 (5τρ., 6ρ., 6ασ.), Ντουζίδης 6, Ναούμης 3 (1), Κούρτης 19 (2τρ., 11ρ.), Ιορδάνογλου 1, Τζόλος 19 (1), Βουγιούκας 13 (1), Παπαδάκης, Σκόρδας 8.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 1, Καρράς, Γιαννάκης 3, Σταθόπουλος 2, Οικονομόπουλος 27 (4), Ζακυνθινός 9 (1τρ., 6ρ., 6ασ.), Τζέμης, Κεφάλας 10 (2), Θέος 25 (1τρ., 7ρ.), Ζευκιλής 7.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 40

2. Φάρος Κερατσινίου 38

3. Αμύντας 35   

4. Πανερυθραϊκός 35

5. Περιστέρι 34

6. Παπάγος 33

7. Ιωνικός Νίκαιας 32

8. Φιλαθλητικός 31

9. Ηράκλειο 30

10. Αγία Παρασκευή 28

11. Χολαργός 28

12. Δούκας 27

13. Ίκαρος Καλλιθέας 25

14. Μαρούσι 25

 

Επόμενη αγωνιστική (29/3)

Παπάγος – Περιστέρι

Αγία Παρασκευή – Πανερυθραϊκός

Φιλαθλητικός – Ιωνικός Νίκαιας

Χολαργός – Αμύντας

Ηράκλειο – Ίκαρος Καλλιθέας

Δούκας – Φάρος Κερατσινίου

ΓΣ Κύμης – Μαρούσι

 

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 63-50

Αργος Ορεστικό – Τιτάνες Παλαμά 90-78

Πιερικός Αρχέλαος – Φοίνικας Λάρισας 63-52

Κομοτηνή – Προμηθέας Πάτρας 67-91

Aργοναύτης Καλ. – Στρατώνι 54-77

Πευκοχώρι – Ανατόλια 89-81

Αίας Ευόσμου – Μαχητές Δόξας Πεύκων 64-80

 

Φύλλα αγώνα

ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 63-50

Δεκάλεπτα: 16-9, 41-18, 50-28, 63-50

Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς, Πρωτούλης 10 (1), Ματενίδης 7 (1), Σταματέλος 6 (1), Ελευθεριάδης 12, Ζιάκας 3, Σικαλίδης 10, Παπαθανασίου 2, Βλάχος 2, Μελίδης 11.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 9 (1), Παπαδάκης 2, Τσιώγκας 11 (2), Σταμπουλής 2, Στεφανίδης 3, Παπανικολάου, Κουτσογιάννης Απ. 9 (1), Τατάρης 1, Παλλάκης 2, Πετς 11 (1).

 

Πιερικός Αρχέλαος – Φοίνικας Λάρισας 63-52

Δεκάλεπτα: 12-10, 31-22, 47-41, 63-52

Διαιτητές: Λόρτος, Τσοκόλης

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Βαβατσιούλας, Ταρενίδης, Γκοντόπουλος 21 (4), Χριστοδούλου 3, Πρισκομάτης, Ασημάκης 17 (3), Αμπαράς 7 (1), Σπυρόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ν., Οικονόμου 11, Παρμακτσίδης.

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Αθανασόπουλος 10 (2), Γοργόλης, Παπαχρήστος 11, Μαγρίζος 6, Τσιαβές, Περρωτής 15, Παπακώστας 6, Τσιαμπαλής 2, Στεργιούλης 2.

 

Πευκοχώρι – Ανατόλια 89-81

Δεκάλεπτα: 22-15, 48-43, 69-63, 89-81

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 20 (2), Κεσίδης, Γεωργάκης 9, Μπεχλιβάνης 3, Δεληγιάννης 9 (1), Τέρπος 6, Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 16, Ζώτος 11 (2), Δήμου 8 (2), Ιωαννίδης 5 (1).

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Τζουβάρας 9, Γαλανίδης 15, Τριανταφυλλίδης 2, Αρνίδης 15 (2), Κουφός, Τόζιος 24 (1), Σιώμος 14, Βεργίνης 2, Πατεράκης.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Στρατώνι 54-77

Δεκάλεπτα: 12-18, 29-42, 43-56, 54-77

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 17, Μιχαηλίδης 9 (1), Γαϊτανίδης, Θώμος 2, Δάλπας 9 (2), Μπέγας 4, Χαντζίδης 13.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 3 (1), Ζυγούρας 9 (3), Κουντουρατζόγλου 6, Δελίδης 3 (1), Μυστηλιάδης 7 (2), Μυλωνίδης 6 (2), Δαβάνης, Κιγμέτογλου 19 (3), Δανάκης 5 (1), Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 7.

 

Αίας Ευόσμου – Μαχητές Δόξας Πεύκων 64-80

Δεκάλεπτα: 12-25, 24-45, 45-65, 64-80

Διαιτητές: Θεοδώρου, Μοσχοτόγλου

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Θωμαΐδης 11, Αμούτζιας 6, Γκατζιάς 12, Σαββίδης, Μαυρίδης 15, Καδής 3, Καντάρκος 17 (3), Ψευτογκάς, Σεκαδάκης.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 5, Ταρπάγκος 2, Μάρουσιτς 14 (1), Γερομιχαλός Δ. 10 (2), Ελευθεριάδης 11, Κελεσίδης, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 10, Γράβας 18 (2), Γκαμούρας 4, Θεοδωράκος 4.

 

Αργος Ορεστικό – Τιτάνες Παλαμά 90-78

Δεκάλεπτα: 15-24, 36-38, 66-58, 90-78

Διαιτητές: Συμεωνίδης, Τζίμα

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Κούτρας 7 (14ασ.), Μιχαηλίδης 11 (3), Βλάχος 11 (1), Μαυρίδης 15 (1), Τράντας 10 (1), Κόττας 12 (1), Βοϊβατόπουλος 20, Τσαμπούρης, Μπέλλος 2, Δεληγιάννης Δ. 2, Γιαγκόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 3 (1), Τριανταφύλλου 15 (3), Λίτσο 15 (3), Πανταζής, Kουτίνας 15, Βουργιώτης 5 (1), Πανταζής, Μαλτέσιος 7, Κουσιάτζας Κ. 2, Φούντας 13 (1), Πελίγκος 3 (1).

 

Κομοτηνή – Προμηθέας Πάτρας 67-91

Δεκάλεπτα: 18-24, 40-42, 58-68, 67-91

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιβελεκίδου

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 3, Διαμαντίδης, Μαγκώνης, Λεχούδης 8, Ντίνας 13 (3), Κατσαούνης 3 (1), Μπεκρής 23 (3), Καλατζής 6 (2), Μανάκας 9, Χαλήλ 2.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 12 (1), Λάππας 4, Κατιάκος 8, Γιαννικόπουλος 12, Λιόλιος Δ. 2, Πέττας 19 (1), Σερέτης 2, Τζακόπουλος 3 (1), Μαναβόπουλος 21, Χαμηλός, Νικολάου 8.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 40

2. Προμηθέας Πάτρας 40

3. Πευκοχώρι 36

4. Αργος Ορεστικό 35

5. Πιερικός Αρχέλαος 33

6. Αργοναύτης 32

7. Ανατόλια 31

8. Τιτάνες Παλαμά 31

9. Στρατώνι 30

10. Φοίνικας Λάρισας 30

11. Αίας Ευόσμου 28

12. Ασπίδα Ξάνθης 27

13. ΧΑΝΘ 26

14. Κομοτηνή 22

 

Επόμενη αγωνιστική (29/3)

Τιτάνες Παλαμά – ΧΑΝΘ

Φοίνικας Λάρισας – Αργος Ορεστικό

Προμηθέας Πάτρας – Πιερικός Αρχέλαος

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Κομοτηνή

Ασπίδα Ξάνθης – Aργοναύτης Καλ.

Στρατώνι – Πευκοχώρι

Ανατόλια – Αίας Ευόσμου