Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 20η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Στην Α1 κατηγορία θα αγωνίζονται από τη νέα αγωνιστική σεζόν ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου και η Νίκη Λευκάδας, καθώς εξασφάλισαν και μαθηματικά την άνοδό τους δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών.

Ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου στον 1ο Όμιλο επιβλήθηκε εκτός έδρας της συμπολίτισσας Δάφνης Αγ. Δημ. με 54-48 και επιστρέφει στην κατηγορία των μεγάλων. Από την άλλη, στο 2ο Όμιλο η Νίκη Λευκάδας κέρδισε με 57-43 τους Τιτάνες Δράμας και την επόμενη σεζόν θα κάνει για πρώτη φορά την εμφάνιση στην Α1 Γυναικών.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 20ης Αγωνιστικής:

Ηρόδοτος – Σπόρτιγκ 41-81

Πανιώνιος – Ικαρος Καλ. 76-50

Αρκάδι Ρεθ. – Παλαιό Φάληρο 68-65

Δάφνη Αγ. Δημ. – Κρόνος Αγ. Δημ. 48-54

Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα 1980 81-38

ΦΕΑ- Μελίσσια 0-20 (άνευ αγώνα)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Δάφνη Αγ. Δημ. – Κρόνος Αγ. Δημ. 48-54

Διαιτητές: Κονταράτος, Φασόλης

Δεκάλεπτα : 14-18 , 32-29 , 39-45 , 48-54

ΔΑΦΝΗ ΑΓ.  ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τετενέ  16, Τσιφτελή 12(2), Καλογεροπούλου , Μανώλη 1 Παπακωνσταντίνου Α.  2 Μαγιντόμπε , Μικεδάκη Χατζόγλου 2, Γιαννακοπούλου, Παπακωνσταντίνου Β, Ζεβαχιργιάν 4 Τσουκαλά 11.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 8(1) Εμμανουηλίδου 6(2) Σπαθάρου 8(2) ,Μίχου 10, Σπαθάρη 4, Ξάνθου 11, Πανταζή 7 , Μαγγίνα.

Πανιώνιος – Ικαρος Καλ. 76 – 50

Διαιτητές: Γιακείμη, Χρηστίδης Π.

Δεκάλεπτα: 16-11, 35-25, 54-40, 76-50

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Κουτανίτη 5(1), Τσίκα 3, Κύρου 2, Μπότσαρη 2, Σταμπούρλου 10, Στυλιαρά 4, Στεφανίδου 24(2), Γρηγορίου 11(1), Κοτσάνη, Παναγιωτοπούλου 15(2).

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 3, Λιγνού 3(1) , Κουτσαυγουστή 5, Μπρούλια 2, Ακρίβου 2, Παπαϊωάννου 6, Δασκαλοπούλου Β. 21(1), Μανέα 4, Ζότοβα 4, Δασκαλοπούλου Α., Νιάρχου.

Αρκάδι Ρεθ. – Παλαιό Φάληρο 68-65

Διαιτητές: Πετρόπουλος, Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα: 13-15, 38-26, 57-54, 68-65

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Πλευράκης):  Μπότσι 7(1), Τζουγκράκη 18(1), Καούκη 16(2), Λίτσι 19(5), Παναρετάκη 5(1), Λελεδάκη 3, Αγαθαγγέλου, Μπάκα, Φουράκη.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης):  Τζαμαρία 9(1), Χριστακοπούλου 4(1), Πριόνα 4, Γιαννέλη 10(1), Θεοδωρομανωλάκη 20, Δραγωνέα 1, Γιαμπάνη 17, Δεγαϊτη, Πετράκη, Τσίκουτα.

Άρης Πετρούπολης – Καλαμάτα 1980 81-38

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Δεκάλεπτα: 18-13, 42-21, 62-27, 81-38

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα): Αμίτση 3, Κουλή 2, Μπαράκου 6, Καβαλλάρη 11, Μοίρα 16, Πλούμπη 21(2), Ανωγειανάκη 18, Μπέτκα 2, Ροϊδου 2.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Τσούμπου 2, Θάνου 2, Πραμαγγιούλη 5(1), Πολιτοπούλου 6, Τζανή 5, Μάλαμα Α. 17(2), Πρεζεράκου 2.

Ηρόδοτος – Σπόρττιγκ 41-81

Διαιτητές: Χαϊνά, Χουγιάζος

Δεκάλεπτα: 12-18, 16-43, 23-68, 41-81

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Βαρεντίνη 2, Νυσταζάκη 12(2), Σοπίκου 2, Κοιλάδη 4, Δανδουλάκη Α. 2, Δανδουλάκη Μ. 11(1), Γιαλαμά 3(1), Καλαϊτζάκη, Νίχλου 5(1), Φωτιάδη 15(1).

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναυροζίδου 15, Κατσιμπίρη Σ. 5(1), Βαφειάδου 12(1), Αστραντίνη 5(1), Κατσιμπίρη Ν., Βάσιου 2, Βούλγαρη 18(3), Γιαννακάκου 2, Κοτσαύτη 22.

Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 38
2. Άρης Πετρούπολης 35
3. Μελίσσια 35
4. Πανιώνιος 35
5. Σπόρτιγκ 32
6. Δάφνη Αγ. Δημ. 32
7. Ίκαρος Καλ. 30
8. Αρκάδι Ρεθ. 29
9. Παλαιό Φάληρο 27
10. Ηρόδοτος 24
11. Καλαμάτα 1980 23
*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 20ης Αγωνιστικής:

Άρης – ΑΟ Σερρών  43-48

Ηρακλής – Ασπίδα Ξάνθης 53-41

Νίκη Λευκάδας – Τιτάνες Δράμας 57-43

Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΑΣ Γιάννινα 54-71

Ολύμπια Λάρισας -ΑΕ Πυλαίας 78-51

ΕΟ Σταυρούπολης – Ν. Βότσης 60-62

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Νίκη Λευκάδας – Τιτάνες Δράμας 57-43

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος

Δεκάλεπτα: 13-13, 29-24, 41-29, 57-43

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 15(1), Αργυρού, Τζίμπο, Κανταρά 10, Μπαλλά 4, Κρητικού 5(1), Ψυχογιού 11(2), Μοσχοπούλου 10(2), Καββαδία, Λογοθέτη 2, Σταματέλου, Ανυφαντή.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 16(1), Στάικου, Φούντα, Γιαντσιώρη 2, Πελτέκη 4, Κουτούση 16, Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Αλεξοπούλου, Χατζησάββα.

Άρης – ΑΟ Σερρών 43-48

Διαιτητές:  Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 10-16, 18-23, 30-38, 43-48

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 6, Τσινέκε Ε. 2, Πολύχρου 2, Αντωνιάδου Α. 8(2),  Τσαμπάκου, Τσινέκε Κ. 5(1), Χατζηαράπη, Τζιότζιου 2, Χρηστίδου 2, Σταμπουλίδου 16(1).

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 2, Ανδρεάδη 2, Τόγα 5(1), Μπακιρτζίδου 14, Τζιαμπάζη 13(3), Γκλεζάκη 12.

Απόλλων Καλ. – ΠΑΣ Γιάννινα 54-71

Διαιτητές: Λαδάς, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 28-18, 38-39, 48-59, 54-71

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Ζαμπέτογλου, Πατσίκα, Καραγεωργίου, Αραμπατζή, Μαργαρίτη 15, Καλαντίδου 8, Παλλάνη 6(2), Καζαντζή 8, Καϊμακτσή 17(1), Τομπουλίδου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 12(2), Θωμά 12(2), Σαρηγιαννίδου 19(1), Μεντεσίδου 13(1), Παπαδιά, Παπαδοπούλου 6, Γιοπίτσα 4, Τσιακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου 5.

Ηρακλής – Ασπίδα Ξάνθης 53-41

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 15-14, 24-20, 42-26, 53-41

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ατακτίδης): Σιδηροπούλου 2, Σταμπή 15(1), Κογκαλίδου 5(1), Οικονόμου 5, Ξανθινίδου, Τάιμα 4, Σολωμού 14, Τσάντα 6, Λογδανίδου 2, Βελούδη.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 2, Καραλίδου Σ. 6, Κουτσουβέλη, Παπαδοπούλου 10, Καβάζη, Αντώνογλου 3, Μαμαλίκατζη 1, Παπαχρυσοβέργη, Ζιώγα 5, Σουλιώτη 12, Καραλίδου Β., Χαλκίδου 2. 

ΕΟ Σταυρούπολης – Ναύαρχος Βότσης 60-62

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ., Τζιοπάνος Γ.

Δεκάλεπτα: 8-25, 20-33, 39-49, 60-62

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου 3(1), Τριανταφύλλου 4, Κεσόγλου 25(2), Δριστέλλα, Σαμαρά 14(4), Πετρίδου 12, Παυλίδου, Κανέλλογλου, Μυγδαλιά 2, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 21(3), Γιοβαννοπούλου, Μηταριώτη 5(1), Ευσταθίου, Τυφλού 11(1), Ζηβώνη 2, Τζήμου 17, Παπαδάκη 6(1).

Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 78-51

Διαιτητές: Δόλγυρας, Μαριτσούδης

Δεκάλεπτα: 24-16, 49-27, 68-35, 78-51

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα, Ράπτη, Καψωκόλη 5, Σουλιώτη 3, Σπυροπούλου 8(2), Αραπακοπούλου, Σκαρλή, Γρηγοριάδου, Χαβαλέ 29(4), Κουτσουνούρη 21, Καλλίδη 8, Δριστέλα 4. 

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Λίτσιου, Ντάμπη 9(1), Κοκκίνου 12, Λάλου 10, Στάνη 13, Σταματέλου, Λίτσου, Βούλγαρη, Καζαντζή 4, Κουλακιώτη 12, Δραγκόλα 1.

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 40

2. Τιτάνες Δράμας 38
3. Ολύμπια Λάρισας 36
4. ΑΟ Σερρών 33
5. ΠΑΣ Γιάννινα 31
6. Απόλλων Καλ. 31
7. ΑΕ Πυλαίας 29
8. Ηρακλής 28
9. Άρης 27
10. Ν. Βότσης23
11. Ασπίδα Ξάνθης 22
12. ΕΟ Σταυρούπολης 21
* Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό.