Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-20η Αγωνιστική

Ένα ακόμη βήμα προς την άνοδο έκανε η Καβάλα νικώντας τον Αρκαδικό εκτός έδρας για την 20η αγωνιστική. Ήττα του Λαυρίου στη Λευκάδα από τη Δόξα, που μαζί με το Ψυχικό ελπίζουν ακόμη για τη δεύτερη θέση. Αναλυτικά: 
 
Παγκράτι-ΟΦΗ 
Διαιτητές: Παντελίδης, Δαρλαμήτσος, Κοντίλης (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 15-17, 46-40, 64-62, 86-81
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 13, Κοβάσεβιτς 12, Δέδες 8, Παππάς 2, Ψαρόπουλος 8, Παπαντωνάκος 15, Ράπτης 14, Κουτρούλιας 6, Γκέρος, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας 8.
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 17, Σταμπουλής, Μαυρογιάννης 7, Στυλιανού 16, Λιανός 27, Κυρίτσης, Χάλαρης 10, Τρεπάλοβατς 4, Σκλήβας.
 
Ψυχικό-Ερμής Λαγκαδά 71-66
Διαιτητές: Μακρής, Μαντήλας, Φάκαρος (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 14-17, 36-35, 58-49, 71-66
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου, Αχής Ντ. 12, Περσίδης, Παπανικολάου 9, Δημάκος 16, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 9, Κορωνίδης 11, Ναούμης 2, Μαρμαρινός 3, Ματζιώρης 9. 
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής 3, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 17, Ρίζος, Βενετίδης 4, Παρίτσης 7, Μπένας 9, Σαμαράς 8, Νότης 2, Μανούσος 16.
 
Λιβαδειά-Αετός 92-83
Διαιτητές: Παφίλης, Τσιαπλής, Πιτσίλκας Μ. (Κοκορδάτος)
Δεκάλεπτα: 22-28, 48-47, 70-68, 92-83 
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 18, Ιωακειμίδης, Τερματζίδης 2, Λιόντος 2, Βεσκούκης 5, Γκαγκαλούδης 17, Μαράντος 3, Σάκοτα 8, Σταύρου 4, Γιανναλέτσος 6, Δημητριάδης 27. 
Αετός (Μάγειρας): Θεοδωράκος, Μητσάκης 5, Κουκουνιάς 1, Αράπης 9, Κοκκάλης 26, Βαρνάβας, Μόρφης, Τοπάλης 12, Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 19, Τζουγκαράκης 9.
 
Δόξα Λευκάδας-Λαύριο 89-73
Διαιτητές: Παναγιώτου, Τσούνας, Κωνσταντινόπουλος (Πετρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 14-18, 32-30, 53-44, 89-73 
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 21, Μάρτζος 7, Αργυρός, Μουρατίδης 3, Κυρίτσης 25, Καραδολάμης 2, Συμεωνίδης 11, Αναγνωστόπουλος 12, Σκλάβος 5, Αποστολίδης 3, Γεωργάκης. 
Λαύριο (Σερέλης): Δανάς 3, Μπρόζος 13, Χασάπης, Τσίρος 9, Μουρίκης 6, Σακελλαρίου 3, Κεσκινίδης, Περράκης 11, Γιαννακόπουλος 18, Ψωμαδέρης 8, Μπένος 2.
 
Εθνικός-Φίλιππος Βέροιας 76-52
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Μαλαμάς, Χαλαμπαλάκης (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 20-14, 32-33, 53-42, 76-52 
Εθνικός (Βλάχος): Παπαδιονυσίου, Μούκας 8, Καρυπίδης 8, Κουκάς 3, Τζιάλλας 1, Τσιότρας 11, Ζούμπος 2, Γκιζόγιαννης 17, Μαχαίρας 11, Βαβάτσικος 7, Αναγνωστόπουλος 2, Δεμερτζής 6. 
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 3, Μάρτινς 2, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 3, Δεληγεώργης 2, Πλιούκας 5, Γκιουλέκας 15, Κασαμπαλής 6, Αργύρης 2, Τριχόπουλος 6, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 8.
 
Αρκαδικός-Καβάλα 60-70
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Βαρδάλος, Σκούτας (Γιοχαλής)
Δεκάλεπτα: 18-23 ,32-39, 47-49, 60-70 
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 3, Νοέας, Κωνσταντίνου, Καρύδας 14, Κοψαύτης 4, Χατζής 2, Θανόπουλος 3, Τζόρτζεβιτς 19, Καλλινικίδης 15, Εζόμο. 
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 9, Καράμπουλας 9, Τότσιος 14, Καλαμπάκας, Κατσαρές 7, Καραποστόλου 13, Αγγελακόπουλος 3, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 2, Βελισσαρίου, Καλαϊτζίδης 13.
 
Ρεπό: Ηρακλής 
 
Βαθμολογία
1. Καβάλα 38 18-2
2. Αρκαδικός 34 14-6
3. Λαύριο 33 13-7
4. Δόξα Λευκάδας 33 13-7
5. Ψυχικό 33 13-7
6. Λιβαδειά 32 12-8
7. Εθνικός 32 12-8

8. Παγκράτι 31 11-9
9. ΟΦΗ 29 9-11
10. Αετός 27 7-13
11. Ηρακλής 27 7-13
12. Φίλιππος Βέροιας 27 7-13
13. Ερμής Λαγκαδά 23 4-15

*Ο Ηλυσιακός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
 
Η επόμενη αγωνιστική (21η, 28/3)
ΟΦΗ-Ψυχικό
Ερμής Λαγκαδά-Λιβαδειά
Αετός-Δόξα Λευκάδας
Φίλιππος Βέροιας-Λαύριο
Καβάλα-Ηρακλής
Εθνικός-Αρκαδικός
Ρεπό: Παγκράτι