Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 20η αγωνιστική

Με… κατοστάρα η Κύμη συνέχισε την ξέφρενη πορεία της για τον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής Ανδρών, ενώ για τον 2ο όμιλο σημαντική νίκη σημείωσε το Πευκοχώρι απέναντι στους πρωτοπόρους στη βαθμολογία Μαχητές.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Δούκας – Περιστέρι 71-81

Ηράκλειο – Πανερυθραϊκός 80-68

Παπάγος – Ιωνικός Νίκαιας 85-79

Αγία Παρασκευή – Φιλαθλητικός 68-70

Μαρούσι – Αμύντας 68-86

ΓΣ Κύμης – Ίκαρος Καλλιθέας 103-76

Χολαργός – Φάρος Κερατσινίου 72-62

 

Φύλλα αγώνα

Χολαργός – Φάρος Κερατσινίου 72-62

Δεκάλεπτα: 19-17, 39-34, 52-48, 72-62

Διαιτητές: Γρίβα, Καλογερόπουλος Φ.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 20 (5), Αγόρης 7 (1), Μούκας 8 (1), Μουμπάρακ 13 (2), Πολιτόπουλος 8 (1), Κιαπέκος 3, Παπαγεωργόπουλος 4, Παπάς 9 (1).

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 3, Μοσχοβίτης 10 (1), Πανταζής, Καραλής, Κουρής 8 (2), Στογιάνοβιτς, Πετροδήμοπουλος 15, Σιούτης 11 (1), Λυκογιάννης, Μαγκουνής, Κατούφας 15 (1), Παπαδόπουλος.

 

ΓΣ Κύμης – Ίκαρος Καλλιθέας 103-76

Δεκάλεπτα: 32-26, 55-42, 77-55, 103-76

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σιώκας

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 9 (1), Παπαντωνίου 2, Πανταζής, Κατράνας 15 (4), Κωνσταντακόπουλος 9 (1), Γκιζόγιαννης 7 (1), Κολώκας 11, Λόλας 11, Σιαμανδούρας 8, Ερεβμπεναζιέ 4, Σκουλούδης 2, Μιλόσεβιτς 25 (1).

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Ντουζίδης 9 (1), Χούμας 16 (1), Σκούφης, Κούρτης 8 (2), Παπαδάκης, Τζόλος 25 (1), Κουρέπης, Ιορδάνογλου 4, Τάρλας, Βουγιούκας 10 (1), Σκόρδας 4 (1).

 

Αγία Παρασκευή – Φιλαθλητικός 68-70

Δεκάλεπτα: 19-22, 38-40, 56-58, 68-70

Διαιτητές: Διμπινούδης, Μαραμής

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Άρχος 5 (1), Λυτόπουλος 9, Τσακιρίδης 15 (1), Φωτίου 12 (1), Κεφαλάς, Δημητρίου 6, Αγγελόπουλος 6, Γκιουζέλης 6, Γρατσιάτος, Παπαδάκης 9 (1), Μαρίνος.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 8 (1), Λαμπρόπουλος 15 (1), Παρασκευόπουλος 10 (2), Μπαζιώτης 6 (1), Πανταζής 5, Γεωργιάδης 2, Τραφαλής 11, Οκεκοουϊέν, Πρέκας 13 (1), Γκόντουιν.

 

Παπάγος – Ιωνικός Νικαίας 85-79

Δεκάλεπτα: 17-30, 40-43, 63-63, 85-79

Διαιτητές: Θεωνάς, Στρέμπας

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 9 (2), Τσιάκας 32 (4), Σιμόπουλος 4, Γραμματικός 3 (1), Εμμανουηλίδης 16 (2), Καραμπάς 11, Χριστόδουλος 5, Κουκουράβας 4 (1), Κακαβάς 1, Θεολογίτης, Δόξας.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 13 (4), Κούτουλας 11 (1), Σκάνδαλος 6, Ντακούλιας 22 (3), Μπολάτογλου 4 (1), Τασόπουλος 16, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Αναγνωστόπουλος 4.

 

Ηράκλειο – Πανερυθραϊκός 80-68

Δεκάλεπτα: 14-20, 36-34, 56-48, 80-68

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Λιότσος

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης 3 (1), Πετράκης 2, Παπαδάκης 9 (1), Τσερκιτσόγλου 9 (2), Μπόγδανος 17 (1), Αγαπιάδης 15 (2), Καλομοίρης, Σπυριδάκης, Σακελλαρίου 9 (1), Αρναουτάκης 2, Σαχπατζίδης 2, Πάλλης 12.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης 3 (1), Μπάρδας 7 (1), Καλλιανιώτης 18 (3), Γεωργοπαπαδάκος 3, Προδρόμου 8, Γιαουρτόγλου 13 (1), Μπούσι, Σπυρόπουλος, Σολωμός 12, Αντωνίου 1, Γκαϊτάσοφ 1, Πρέκας 2.

 

Μαρούσι – Αμύντας 68-86

Δεκάλεπτα: 22-14, 31-44, 50-64, 68-86

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Αναγνώστου

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 4, Στασινός, Τσακίρης 21 (2), Μίχαλος 11 (2), Στούκας 9 (1), Παπαδημητρίου 3 (1), Κουπίδης 7, Στράγκας 5, Αλεξίου, Τόλιας 6 (2), Μούτσα 2.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 20 (1), Αγγελόπουλος 19 (1), Διαμαντόπουλος 8 (1), Ματζούρος, Βαρδιανός, Πίνης 5 (1), Κουκουνιάς 3 (1), Μπάρμπας 12 (4), Βογιατζής 19.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 39   

2. Φάρος Κερατσινίου 36

3. Αμύντας 33

4. Πανερυθραϊκός 33

5. Περιστέρι 32

6. Παπάγος 32

7. Ιωνικός Νίκαιας 30

8. Φιλαθλητικός 30

9. Ηράκλειο 29

10. Χολαργός 27

11. Δούκας 26

12. Αγία Παρασκευή 25

13. Μαρούσι 24

14. Ικαρος Καλλιθέας 23

 

Επόμενη αγωνιστική (22/3)

Περιστέρι – Ηράκλειο

Πανερυθραϊκός – Παπάγος

Ιωνικός Νίκαιας – Αγία Παρασκευή

Αμύντας – Φιλαθλητικός

Ίκαρος Καλλιθέας – Δούκας

Φάρος Κερατσινίου – ΓΣ Κύμης

Μαρούσι – Χολαργός

 

2ος όμιλος

Στρατώνι – ΧΑΝΘ 90-66

Ασπίδα Ξάνθης – Αργος Ορεστικό 70-85

Τιτάνες Παλαμά – Πιερικός Αρχέλαος 92-85

Φοίνικας Λάρισας – Προμηθέας Πάτρας 72-73

Αίας Ευόσμου – Κομοτηνή 91-65

Ανατόλια – Aργοναύτης Καλ. 63-75

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πευκοχώρι 71-83

 

Φύλλα αγώνα

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πευκοχώρι 71-83

Δεκάλεπτα: 15-23, 30-45, 48-66, 71-83

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος, Μάρουσιτς 17 (3), Γερομιχαλός Δ. 1, Ελευθεριάδης 29 (1), Κελεσίδης, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 12, Γράβας 5, Γκαμούρας 4.

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 2, Κεσίδης, Γεωργάκης 8, Μπεχλιβάνης 16 (3), Δεληγιάννης 6 (2), Τέρπος 11 (2), Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 4, Νησιώτης 17 (1), Ζώτος 14, Δήμου 5.

 

Φοίνικας Λάρισας – Προμηθέας Πάτρας 72-73

Δεκάλεπτα: 15-20, 26-40, 48-59, 72-73

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Λεπενιώτης 6, Αθανασόπουλος 13 (1), Γοργόλης 7 (1), Παπαχρήστος 9 (1), Μαγρίζος 2, Τσιαβές, Περρωτής 9, Μόσιαλος, Παπακώστας 6, Τσιαμπαλής 17 (5).

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 16 (2), Χαμηλός 6 (2), Κατιάκος 17, Γιαννικόπουλος 15 (1), Μαναβόπουλος 6, Τζακόπουλος 13 (2), Νικολάου, Σερέτης.

 

Ανατόλια – Αργοναύτης Καλαμαριάς 63-75

Δεκάλεπτα: 15-16, 33-29, 47-45, 63-75

Διαιτητές: Λόρτος, Δαμίγος

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 2, Παυλέας, Τζουβάρας 4, Ζαφειρούδης, Γαλανίδης 7, Τριανταφυλλίδης 4, Αρνίδης 5 (1), Καλτσίδης, Κουφός, Τόζιος 5 (1), Σιώμος 22 (2), Βεργίνης 14, Πατεράκης.

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 7, Ντισλής 25 (3), Μιχαηλίδης 8, Γαϊτανίδης 6 (2), Θώμος, Δάλπας 16 (2), Μπέγας, Χαντζίδης 13.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Άργος Ορεστικό 70-85

Δεκάλεπτα: 21-28, 38-40, 57-62, 70-85

Διαιτητές: Θεοδώρου, Σιταρίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 18 (4), Παπαδάκης 2, Γρούδος 2, Σταμπουλής 7 (1), Στεφανίδης 16 (2), Παπανικολάου 12, Κουτσογιάννης Απ. 11 (1), Κουμπάνης, Τατάρης, Παλλάκης, Πετς 2.

Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπέλλος, Μπόζιαρης 3 (1), Κούτρας 13 (1), Μιχαηλίδης 12 (4), Βλάχος 16 (2), Μαυρίδης 7, Τράντας 11 (3), Κόττας 10 (1), Βοϊβατόπουλος 10, Θεοδώρου 3 (1), Τσαμπούρης, Γιαγκόπουλος.

 

Στρατώνι – ΧΑΝΘ 90-66

Δεκάλεπτα: 20-13, 42-32, 63-48, 90-66

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός 2, Mατενίδης 2, Ζυγούρας 10 (2), Κουντουρατζόγλου 3, Δελίδης 15 (4), Μυλωνίδης 3, Δαβάνης 7 (1), Κιγμέτογλου 14 (1), Δανάκης 9 (6ασ.), Νταράκης 4, Δασκαλόπουλος 21 (8ρ., 10 κερδ.φάουλ).

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 13, Πρωτούλης 14, Ματενίδης 10, Σταματέλος, Ελευθεριάδης 3, Ζιάκας 8 (2), Σικαλίδης 7, Παπαθανασίου, Βλάχος, Νεοφύτου 6, Μελίδης 5.

 

Τιτάνες Παλαμά – Πιερικός Αρχέλαος 92-85

Δεκάλεπτα: 33-22, 52-52, 74-60, 92-85

Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Φουτζήλας

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 17 (2), Τριανταφύλλου 10 (2), Λίτσο 7 (1), Kουτίνας 21 (3), Βουργιώτης, Πανταζής, Μαλτέσιος 18, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 17 (2), Πελίγκος 2.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Ζησόπουλος, Βαβατσιούλας, Γκοντόπουλος 41 (8), Χριστοδούλου 4, Πρισκομάτης 4, Παρμακτσίδης 2, Αμπαράς 17 (3), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 13, Οικονόμου 4, Τσιλιγγαρίδης.

 

Αίας Ευόσμου – Κομοτηνή 91-65

Δεκάλεπτα: 23-22, 44-32, 64-53, 91-65

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 11 (1), Γκατζιάς 15, Σαββίδης, Μαυρίδης 25 (1), Καδής, Καντάρκος 2, Μαυροκεφαλίδης 4, Θωμαΐδης 28, Ψευτογκάς 6 (1).

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 2, Σταματέλος 6, Διαμαντίδης, Μαγκώνης 5 (1), Λεχούδης 8 (1), Ντίνας 19 (3), Μπεκρής 15 (3), Καλατζής 10 (2), Καραμπέκης.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Π. 38

2. Προμηθέας Πάτρας 38

3. Πευκοχώρι 34              

4. Αργος Ορεστικό 33

5. Πιερικός Αρχέλαος 31

6. Αργοναύτης Καλ. 31

7. Ανατόλια 30

8. Τιτάνες Παλαμά 30   

9. Φοίνικας Λάρισας 29               

10. Στρατώνι 28               

11. Αίας Ευόσμου 27

12. Ασπίδα Ξάνθης 26

13. ΧΑΝΘ 24

14. Κομοτηνή 21

 

Επόμενη αγωνιστική (22/3)

ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης

Αργος Ορεστικό – Τιτάνες Παλαμά

Πιερικός Αρχέλαος – Φοίνικας Λάρισας

Κομοτηνή – Προμηθέας Πάτρας

Aργοναύτης Καλ. – Στρατώνι

Πευκοχώρι – Ανατόλια

Αίας Ευόσμου – Μαχητές Δόξας Πεύκων