Α2 Γυναικών: 19η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Με ενδιαφέρουσες  αναμετρήσεις συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών με τη 19η Αγωνιστική. Άρης Πετρούπολης, Μελίσσια και Πανιώνιος πέτυχαν σημαντικές νίκες στον 1ο Ομιλο και δίνουν μάχη για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης.

Στον 2ο Όμιλο η Νίκη Λευκάδας πέρασε από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα με 67-51, ενώ ο ΑΟ Σερρών κέρδισε με 61-58 την Ολύμπια Λάρισας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής:

Σπόρτιγκ-Δάφνη Αγ. Δημ. 53-49

Ίκαρος Καλ.-Ηρόδοτος 69-63

Καλαμάτα 1980-Πανιώνιος 44-53

Μελίσσια-Αρκάδι 58-43

Π.Φάληρο-Άρης Πετρούπολης 48-62

Κρόνος Αγ. Δημ. – ΦΕΑ 20-0 (ανευ αγώνα)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ίκαρος Καλ. – Ηρόδοτος 69-63

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Δεκάλεπτα : 17-17, 34-35, 51-46, 69-63

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ζωηρού): Μαρίνου18(2), Δασκαλοπούλου Κατ., Κουτσαυγουστή 4, Μπρούλια 4, Ακρίβου, Παπαϊωάννου, Δασκαλοπούλου Βασ. 24(1), Μανέα 9, Ζότοβα 10(1), Τσελεπίδου, Νιάρχου.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Γαλανάκη, Βαρελτζή Ν. 21(2), Γιαλαμά 1, Μαυράκη 1, Κοιλάδη, Καλαϊτζάκη, Νίχλου 9(2), Δανδουλάκη 16, Λογοθέτη, Λαζάϊ , Φωτιάδη 15(1).

Σπόρτιγκ  – Δάφνη Αγ. Δημ 53-49

Διαιτητές: Γαρίνη, Ορφανός Ιορ.

Δεκάλεπτα: 18-9, 30-26, 39-33, 53-49

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 3, Ναυροζίδου 13(1), Κατσιμπίρη Ν., Βαφειάδη 10(1), Αστραντίνη 4(1), Βούλγαρη 13(3), Γιαννακάκου, Κοτσιαύτη 10.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς) : Τετενέ 10, Τσιφτελή 4(1), Καλογεροπούλου, Μανώλη 12(2), Παπακωνσταντίνου Α., Μαγιντόμπε 8, Χατζόγλου 3, Τσουκαλά 10, Ζεβαχιργιάν 2, Μεμίνι.

Π. Φάληρο – Άρης Πετρ. 48-62

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ., Λαζόνγκα

Δεκάλεπτα: 10-12, 22-28, 34-45, 48-62

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα , Τζαμαρία 6(1), Χριστακοπούλου 2, Πριόνα 1, Δεγαϊτη 5(1), Γιαννέλη, Θεοδωρομανωλάκη 14(2), Σχουλή, Φλόκα, Δραγωνέα 6 , Γιαμπάνη 14.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα): Κούλη , Μπαράκου , Καβαλλάρη 10(2) , Μοίρα 14, Πλούμπη 23(1) , Ροίδου 6 , Ανωγειανάκη 3, Τσέρου 6.

Μελίσσια  – Αρκάδι Ρεθ. 58-43

Διαιτητές: Λεβεντέλης, Ασυνακάκη

Δεκάλεπτα: 14-13, 33-27, 47-35, 58-43

ΜΕΛΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 12, Καμπουράκη 4, Τσιχριτζή 8 (1), Κοιλιαρίδη 8 (1), Ζακυνθινού 4, Καπερώνη 12 (1), Σκαρογιάννη 5, Τσουκαλά 5.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Μπότσι 19 (1), Τζουγκράκη 9 (1), Καούκη 8 (1), Μπάκα, Λίτσι 4, Παναρετάκη 4, Λελεδάκη 2, Περάκη.

Καλαμάτα 1980 – Πανιώνιος 44-53

Διαιτητές: Κωστής, Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 13-16, 21-29, 29-48, 44-53

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος): Μεσσίνη 3(1), Θανου 5(1), Πολιτοπούλου 7(1), Β. Μαλαμα 11, Α. Μάλαμα 14(2), Πραμαγκιούλη 4, Τζανή, Μπρεζεράκου, Αναστοπούλου, Κουτίβα, Τσούμπου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Κουτανίτη 4, Κύρου, Μπότσαρη 3, Σταμπούρλου 11(2), Στυλιαρά 1, Στεφανίδου 11(2), Γρηγορίου 8, Παναγιωτοπούλου 12, Κοτσάνη 3, Τσίκα

 Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 36
2. Άρης Πετρούπολης 33
3. Μελίσσια 33
4. Πανιώνιος 33
5. Δάφνη Αγ. Δημ. 31
6. Σπόρτιγκ 30
7. Ικαρος Καλλιθέας 29
8. Αρκάδι Ρεθύμνου 27
9. Παλαιό Φάληρο 26
10. Ηρόδοτος 23
11. Καλαμάτα 22

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 19ης Αγωνιστικής

Ν. Βότσης – Ηρακλής 58-66

Ασπίδα Ξάνθης – Άρης 58-78

ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας 61-58

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς 55-38

ΠΑΣ Γιάννινα – Νίκη Λευκάδας 51-67

Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης 55-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΑΟ Σερρών – Ολύμπια Λάρισας 61-58

Διαιτητές: Μπακάλης, Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 25-15, 40-25, 50-46, 61-58

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 12(1), Ανδρεάδη, Τόγα 4(1), Μπακιρτζίδου 10, Τζιαμπάζη 10(3), Χωλοπούλου Ν. 13(2), Γκλεζάκη 12.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα, Καψωκόλη 1, Ράπτη, Σουλιώτη 4, Σπυροπούλου 2, Χαβαλέ 23(3), Κουτσουνούρη 17, Καλλίδη 11(1).

ΑΕ Πυλαίας – Απόλλων Καλαμαριάς 55-38

Διαιτητές: Τσανακτσίδης, Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 17-15, 32-25, 43-32, 55-38

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 9, Βούλγαρη, Λίτσιου 15(3), Σταματέλου, Λάλου 12, Κοκκίνου 4, Καζαντζή 10, Κουλακιώτη 3, Δραγκόλα 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Καραγεωργίου, Αραμπατζή 3(1), Μαργαρίτη 10, Καλαντίδου 10, Ροζανίτη, Παλλάνη, Καζαντζή 8, Καϊμακτσή 7, Τομπουλίδου.

ΠΑΣ Γιάννινα – Νίκη Λευκάδας 51-67

Διαιτητές: Χρυσάφης, Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 16-19, 32-29, 35-47, 51-67

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 14(2), Θωμά 6, Σαρηγιαννίδου 12(1), Μεντεσίδου 8(2), Παπαδιά, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Παπαδιαμάντη 3, Παπαδοπούλου 4, Γιοπίτσα 4, Βαλάκου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 21, Αργυρού 7, Τζίμπο, Κανταρά 13(1), Μπαλλά 2, Κρητικού 5(1), Ψυχογιού 10(1), Σταματέλου, Μοσχοπούλου 6, Καββαδία 3(1).

Τιτάνες Δράμας – ΕΟ Σταυρούπολης 55-41

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 14-9, 33-18, 44-25, 55-41

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 11(1), Τσάικου, Γαϊτανίδου, Φούντα, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 16(2), Κουτούση 15, Αλεξοπούλου, Δημητρακούδη 6(1), Χατζησάββα, Κυριακίδου.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου 3, Τριανταφύλλου 2, Μυγδαλιά, Κεσόγλου 12(1), Δριστέλλα, Σαμαρά 11(2), Πετρίδου 10(1), Σταυρίδου, Κανέλλογλου, Αντωνιάδου, Αναγνώστου 2, Μαγδαλιαννίδου 2. 

Ναύαρχος Βότσης – Ηρακλής 58-66

Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης-Σελεβός

Δεκάλεπτα: 21-15, 33-23, 48-45, 58-66

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 15(3), Ευσταθίου 2, Γιοβανοπούλου 1, Τυφλού 4, Μηταριώτη 6(2), Ζηβώνη 2, Τζήμου 14, Παπαδάκη 14(1).

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ατακτίδης): Τσουμπερλή 13, Σταμπή, Σιδηροπούλου 3(1), Οικονόμου 8(2), Κατσαμούρη 4, Σολωμού 12, Τσάντα, Ξανθοπούλου, Παπαρδέλα 7, Γεροστεργίου 8, Ντάλα, Λογδανίδου 11.

Ασπίδα Ξάνθης – Άρης 58-78

Δεκάλεπτα: 24-20, 43-36, 52-58, 58-78

Διαιτητές: Λαδάς-Χατζημπαλίδης

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά, Καραλίδου Σ. 14, Παπαευαγγέλου 10(2), Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 8, Αντώνογλου 16, Μαμαλίκατζη, Χαλκίδου 2, Ζιώγα 10(3), Καραλίδου Β., Γκιρκίζα.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 7, Τσινέκε Ε. 9, Πολύχρου 9(3), Αντωνιάδου Α. 12(1), Τσαμπάκου 5, Γιαννουσίου, Τσινέκε Κ. 11(1), Ιγγλέζου, Τζιότζιου 6, Χρηστίδου 6, Σταμπουλίδου 13.

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 38
2. Τιτάνες Δράμας 37
3. Ολύμπια Λάρισας 34
4. ΑΟ Σερρών 31
5. Απόλλων Καλαμαριάς 30
6. ΠΑΣ Γιάννινα 29
7. ΑΕ Πυλαίας 28
8. Άρης 26
9. Ηρακλής 26
10. Ν. Βότσης 21
11. Ασπίδα Ξάνθης 21
12. ΕΟ Σταυρούπολης 20
*Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό.