Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-19η Αγωνιστική

Η Καβάλα επικράτησε 82-59 του Εθνικού παραμένοντας πρωτοπόρος στην Α2, ενώ στη δεύτερη θέση σκαρφάλωσε χωρίς αγώνα ο Αρκαδικός εκμεταλλευόμενος την εντός έδρας ήττα του Λαυρίου από τη Λιβαδειά με 72-71. Αναλυτικά: 
 
ΟΦΗ-Ηρακλής 77-67 
Διαιτητές: Καλδίρης, Πόντας, Ζακεστίδης (Μπορμπαντωνάκης)
Δεκάλεπτα:  26-13, 36-31, 59-53, 77-67
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 20, Σταμπουλής 3, Μαυρογιάννης 11, Στυλιανού 12, Λιανός 12, Κυρίτσης, Χάλαρης 11, Τρεπάλοβατς 8, Σκλήβας.
Ηρακλής (Πέρκος): Ταραμάς, Μιχάλογλου 3, Ονάσογλου 13, Γαρέζος, Χρυσόπουλος 8, Αράπης 8, Καραγκιολίδης 14, Κοθράς 2, Αποστολίδης 6, Δέσπος 13. 
 
Ερμής Λαγκαδά-Παγκράτι 84-89 
Διαιτητές: Νικολούλης, Κατραχούρας, Ζαχαρής (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 27-32, 47-57, 56-70, 84-89
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής 5, Ελευθεριάδης 2, Θεοδωράκος 3, Νότης, Βενετίδης, Παρίτσης 11, Μπένας 21, Σαμαράς 16, Καλογιαννίδης 9, Μανούσος 15, Πιλκούδης 2.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας, Κοβάσεβιτς 16, Δέδες 24, Παππάς 13, Φωτεινάκης, Παπαντωνάκος 12, Ράπτης 11, Κουτρούλιας 11, Γκέρος, Τόρες, Χατζηνικόλας 2. 
 
Καβάλα-Εθνικός 82-59 
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Σιμητόπουλος, Τζιοπάνος Ν (Ασλανίδης)
Δεκάλεπτα: 24-11, 41-28, 61-43, 82-59
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 5, Καράμπουλας 16, Τότσιος 11, Καλαμπάκας 10, Κατσαρές 9, Καραποστόλου 2, Αγγελακόπουλος 7, Παπαρέγκας 3, Γκέλιος, Χαρισμίδης 12, Βελισσαρίου 2, Καλαϊτζίδης 5.
Εθνικός (Βλάχος): Ραδίτσας, Μούκας 3, Καρυπίδης 4, Κουκάς 2, Τζιάλλας 5, Τσιότρας 11, Ζούμπος 2, Γκιζόγιαννης 10, Μαχαίρας 14, Βαβάτσικος 6, Αναγνωστόπουλος 1, Ψυλέας 1. 
 
Αετός-Ψυχικό 70-71
Διαιτητές: Τσώνος Β., Θεοδωρόπουλος, Μπούκας (Μαυρουδής)
Δεκάλεπτα: 16-13, 32-33, 52-61, 70-71 
Αετός (Μάγειρας): Θεοδωράκος, Μητσάκης 8, Αράπης 3, Κόκκαλης 14, Βαρνάβας, Μόρφης, Τοπάλης 13, Μιχόπουλος 4, Ροδοστόγλου 20, Πέτρουλας, Τζουγκαράκης 8.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας):  Νίκου 13, Αχής Ντ. 7, Παπανικολάου 13, Δημάκος 8, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 3, Κορωνίδης 9, Μαρμαρινός 8. Ματζιώρης 10.
 
Λαύριο-Λιβαδειά 71-72 
Διαιτητές: Αναστόπουλος Α., Μαλαμάς, Παπαδόπουλος Θ. (Παλάτος)
Δεκάλεπτα: 20-7, 35-26, 54-44, 71-72
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 11, Δανάς 3, Χασάπης, Τσίρος 3, Μουρίκης 4, Σακελλαρίου 8, Γιαννακόπουλος 14, Κεσκινίδης, Περράκης 19, Ψωμαδέρης 9, Μπένος.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 25, Ιωακειμίδης 6, Τερματζίδης, Λιόντος, Βεσκούκης 1, Μαράντος 5, Σάκοτα 6, Σταύρου 6, Γιανναλέτσος 9, Δημητριάδης 14.
 
Φίλιππος Βέροιας-Δόξα Λευκάδας 63-69
Διαιτητές: Παγώνης, Φακίτσας, Γερακίνης (Παπαπέτρου)
Δεκάλεπτα: 17-17, 32-35, 44-46, 63-69. 
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 6, Αμπέλε, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 5, Δεληγεώργης 17, Πλιούκας 2, Γκιουλέκας 19, Κασαμπαλής 4, Τριχόπουλος 5, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 3. 
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 8, Μάρτζος 8, Αργυρός, Κυρίτσης 36, Καραδολάμης, Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 5, Σκλάβος 3, Μπέσκας, Βαγενάς, Αποστολίδης 5. 
 
Ρεπό: Αρκαδικός 
 
Βαθμολογία
1. Καβάλα 36 17-2
2. Αρκαδικός 33 14-5
3. Λαύριο 32 13-6
4. Ψυχικό 31 12-7
5. Δόξα Λευκάδας 31 12-7
6. Λιβαδειά 30 11-8
7. Εθνικός 30 11-8
8. Παγκράτι 29 10-9
9. ΟΦΗ 28 9-10
10. Αετός 26 7-12
11. Φίλιππος Βέροιας 26 7-12
12. Ηρακλής 25 6-13
13. Ερμής Λαγκαδά 23 4-15
*Ο Ηλυσιακός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
 
Επόμενη αγωνιστική (21/03, 20η)
Παγκράτι-ΟΦΗ
Ψυχικό-Ερμής Λαγκαδά
Λιβαδειά-Αετός
Δόξα Λευκάδας-Λαύριο
Εθνικός-Φίλιππος Βέροιας 
Αρκαδικός-Καβάλα
Ρεπό: Ηρακλής