Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 19η αγωνιστική

Τις 12 συνεχόμενες νίκες έφθασε ο Προμηθέας στον 2ο όμιλο, που ακολουθεί από κοντά τους πρωτοπόρους στη βαθμολογία Μαχητές, ενώ η Κύμη πέρασε αλώβητη και από το Περιστέρι για τον 1ο όμιλο. 

1ος όμιλος

Περιστέρι – ΓΣ Κύμης 63-80

Πανερυθραϊκός – Δούκας 74-70

Ιωνικός Νίκαιας – Ηράκλειο 75-89

Φιλαθλητικός – Παπάγος 67-51

Αμύντας – Αγία Παρασκευή 89-77

Ίκαρος Καλλιθέας – Χολαργός 72-79

Φάρος Κερατσινίου – Μαρούσι 80-69

 

Φύλλα αγώνα

Φάρος Κερατσινίου – Μαρούσι 80-69

Δεκάλεπτα: 27-14, 52-34, 66-54, 80-69

Διαιτητές: Γιακείμη, Σπυρόπουλος Σπ.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 12, Μοσχοβίτης 15, Χανιάς, Καραλής, Κουρής 3 (1), Στογιάνοβιτς, Κομποδιέτας 8, Σιούτης 3 (1), Μουστόπουλος 1, Μαγκουνής 12 (1), Κατούφας 23, Παπαδόπουλος 3 (1).

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 4, Στασινός 15 (3), Τσακίρης 6, Μίχαλος 16 (1), Στούκας 9 (1), Παπαδημητρίου 5 (1), Αλεξίου 4, Στράγκας 8, Μαστροκωστόπουλος 2, Τόλιας, Μούτσα.

 

Ιωνικός Νικαίας – Ηράκλειο 75-89

Δεκάλεπτα: 22-25, 40-52, 55-69, 75-89

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Δημόπουλος

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 8 (1), Κούτουλας 5 (1), Σκάνδαλος 5, Ντακούλιας 13 (1), Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 4 (1), Τασόπουλος 17, Παλαιοχωρίτης 9 (3), Αναγνωστόπουλος 14 (2), Θυμνιός, Μπολάτογλου.

Ηράκλειο (Ράλλης): Καλομοίρης, Πετράκης 5 (1), Παπαδάκης 10, Τσερκιτσόγλου 16 (3), Παπαδούλης, Μπόγδανος 21 (2), Αγαπιάδης 9 (3), Αρναουτάκης, Σακελλαρίου 3, Σαχπατζίδης 15, Πάλλης 10.

 

Πανερυθραϊκός – Δούκας 74-70

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-31, 52-47, 74-70

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Μαραμής

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης 4, Μπάρδας 5 (1), Καλλιανιώτης 14 (4), Σπυρόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 4, Προδρόμου 17, Γιαουρτόγλου 20 (4), Μπούσι, Σολωμός, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ 8, Πρέκας.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 1, Μαστόρος, Γιαννάκης 17 (2), Τσίγκανος, Δραγάτης, Αγραβάνης, Σταθόπουλος 2, Οικονομόπουλος 5 (1), Τζέμης 8, Κεφάλας 5 (1), Θέος 18 (2), Καρράς 14.

 

Αμύντας – Αγία Παρασκευή 89-77

Δεκάλεπτα: 24-22, 49-34, 68-53, 89-77

Διαιτητές: Καραβίτης, Σιώκας

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 6, Αγγελόπουλος 18 (1), Διαμαντής 2, Διαμαντόπουλος 12, Μαντζούρος 8 (1), Βαρδιάνος, Πίνης 17 (3), Κουκουνιάς 7 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 10 (2), Βογιατζής 9.

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Παπαδάκης 10 (1), Άρχος 7 (1), Λυτόπουλος 7 (1), Τσακιρίδης 11, Δημητρίου 14, Φωτίου 10 (2), Κεφαλάς 8 (2), Αγγελόπουλος 2, Γκιουζέλης, Λαμπρόπουλος, Γρατσιάτος 8.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Χολαργός 72-79

Δεκάλεπτα: 12-24, 34-44, 55-57, 72-79

Διαιτητές: Αναγνώστου, Πολυχρόνης

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 12, Ντουζίδης 3, Σκούφης 5 (1), Κούρτης 11 (1), Ιορδάνογλου 4, Τζόλος 19 (1), Σκορδάς 4, Τάρλας, Βουγιούκας 14 (1).

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 4 (1), Αγόρης 10 (2), Μούκας 9 (1), Μουμπάρακ 20 (2), Πολιτόπουλος, Κιαπέκος 10, Παπαγεωργόπουλος 9, Παπάς 17 (3).

 

Φιλαθλητικός – Παπάγος 67-51

Δεκάλεπτα: 16-13, 33-20, 51-34, 67-51

Διαιτητές: Πόντας, Παπαφωτίου

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 15 (1), Κελαΐδής 12, Λαμπρόπουλος 8, Παρασκευόπουλος 4, Μπαζιώτης 11 (2), Πανταζής 10, Τραφαλής 7.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 6 (1), Τσιάκας 10 (2), Σιμόπουλος, Γραμματικός 6 (1), Εμμανουηλίδης 5, Καραμπάς 13 (1), Κουκουράβας 4, Λογοθέτης, Κακαβάς 2, Θεολογίτης, Δόξας 5.

 

Περιστέρι – ΓΣ Κύμης 63-80

Δεκάλεπτα: 15-19, 26-35, 44-57, 63-80

Διαιτητές: Κατραχούρας, Μάλαμας

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 2, Παναγιωτάρας 11 (1), Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 5 (1), Σιμιτζής, Σκουλίδας 8 (2), Πρίτσος 2, Λυμπερόπουλος 14 (2), Φωτόπουλος, Γιαννίκος 3, Καραβανάς 14, Ρεκουνιώτης 4.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος, Παπαντωνίου 3, Κατράνας 16 (2), Κωνσταντακόπουλος 2, Γκιζόγιαννης 8, Κολώκας 17 (1), Λόλας 4, Σιαμανδούρας, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 2, Μιλόσεβιτς 28 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 37

2. Φάρος Κερατσινίου 35

3. Πανερυθραϊκός 32

4. Αμύντας 31

5. Περιστέρι 30

6. Παπάγος 30

7. Ιωνικός Νίκαιας 29

8. Φιλαθλητικός 28

9. Ηράκλειο 27

10. Αγία Παρασκευή 26

11. Δούκας 25

12. Χολαργός 24

13. Μαρούσι 23

14. Ικαρος Καλλιθέας 22

 

Επόμενη αγωνιστική (15/3)

Δούκας – Περιστέρι

Ηράκλειο – Πανερυθραϊκός

Παπάγος – Ιωνικός Νίκαιας

Αγία Παρασκευή – Φιλαθλητικός

Μαρούσι – Αμύντας

ΓΣ Κύμης – Ίκαρος Καλλιθέας

Χολαργός – Φάρος Κερατσινίου

 

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Ανατόλια 61-70

Αργος Ορεστικό – Στρατώνι 78-74

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 74-64

Προμηθέας Πάτρας – Τιτάνες Παλαμά 85-73

Κομοτηνή – Φοίνικας Λάρισας 55-62

Aργοναύτης Καλ. – Μαχητές Δόξας Πεύκων 74-82

Πευκοχώρι – Αίας Ευόσμου 83-73

 

Φύλλα αγώνα

ΧΑΝΘ – Ανατόλια 61-70

Δεκάλεπτα: 16-20, 32-43, 49-53, 61-70

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Σιταρίδης

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 9 (1), Πρωτούλης 2, Ματενίδης 5 (1), Σταματέλος 8 (1), Ελευθεριάδης 14, Ζιάκας 4, Σικαλίδης 8 (1), Παπαθανασίου, Βλάχος 3 (1), Νεοφύτου, Μελίδης 8.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης 3, Παυλέας 7 (1), Τζουβάρας 16 (1), Ζαφειρούδης, Γαλανίδης 8 (1), Τριανταφυλλίδης 6, Αρνίδης 7 (1), Καλτσίδης, Κουφός, Τόζιος 9 (1), Σιώμος 5, Βεργίνης 9.

 

Προμηθέας Πάτρας – Τιτάνες Παλαμά 85-73

Δεκάλεπτα: 15-13, 45-28, 63-52, 85-73

Διαιτητές: Μπούκας, Φραγκούλη

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 6, Λάππας, Κατιάκος 10, Γιαννικόπουλος 2, Πέττας 31, Μαναβόπουλος 8, Πετροβιτς 20, Μαλτέζος 2, Τζακόπουλος 6, Νικολάου.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 14 (2), Τριανταφύλλου 11 (3), Λίτσο 2, Kουτίνας 10 (1), Βουργιώτης, Πανταζής, Μαλτέσιος 10, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 26 (4), Πελίγκος.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης 74-64

Δεκάλεπτα: 23-6, 40-13, 53-28, 74-64

Διαιτητές: Γερακίνης, Ξέρας

Πιερικός Αρχέλαος  (Χατζηιωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Βαβατσιούλας, Γκοντόπουλος 18 (3),  Ζησόπουλος, Χριστοδούλου 9(1), Πρισκομάτης 10, Παρμαξίδης, Αμπαράς 9(2), Ασημάκης 14(2), Σπυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος 11, Οικονόμου 1.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 8(2), Παπαδάκης 4(1), Γρούδος 6(1), Σταμπουλής 17(2), Στεφανίδης 2, Καραμπέκης, Παπανικολάου 7(1), Κουτσογιάννης 9, Τσιώγκας 2,Τατάρης 3(1),  Παλλάκης 2, Πετς 4.

 

Κομοτηνή – Φοίνικας Λάρισας 55-62

Δεκάλεπτα: 6-8, 17-22, 39-40, 55-62

Διαιτητές: Ξενικάκης, Δημάδης

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος 7 (1), Διαμαντίδης 3 (1), Μαγκώνης, Λεχούδης 9 (1), Ντίνας 9 (1), Κατσαούνης, Μπεκρής 9, Καλατζής 3 (1), Καραμπέκης, Μανάκας, Χαλίλ 15.

Φοίνικας Λάρισας (Τσιαμπαλής): Λεπενιώτης 9 (2), Αθανασόπουλος 6, Γοργολής 6 (2), Παπαχρήστος 9 (1), Μαγρίζος 4, Τσιαβές, Περρωτής 13, Μόσιαλος, Στεργιούλης, Παπακώστας 13 (1), Τσιαμπαλής 2.

 

Αργοναύτης – Μαχητές Δόξας Πεύκων 74-82

Δεκάλεπτα: 19-19, 30-42, 53-62, 74-82

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Σιμητόπουλος

Αργοναύτης (Τσούρμας): Δικταπανίδης 1, Καλπαξίδης 4, Ντισλής 18 (4), Μιχαηλίδης 17 (1), Γαϊτανίδης, Δάλπας 10 (1), Μπέγας 2, Χαντζίδης 12.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος, Μάρουσιτς 19 (2), Γερομιχαλός Δ. 8, Ελευθεριάδης 21 (3), Στόλης, Γερομιχαλός Π. 14, Γράβας 11, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 4, Απιδόπουλος Γ.

 

Αργος Ορεστικό – Στρατώνι 78-74

Δεκάλεπτα: 18-21, 36-35, 55-55, 78-74

Διαιτητές: Τζιβελεκίδου, Κοϊμτζόγλου

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Θεοδώρου, Μπόζιαρης, Κούτρας 13 (2), Μιχαηλίδης 8 (2), Μαυρίδης 18, Τράντας 16 (4), Κόττας 17, Βοϊβατόπουλος 4, Κίτσιου, Τσαμπούρης 2.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης, Ζυγούρας, Κουντουρατζόγλου 3 (1), Δελίδης, Μυστηλιάδης 24 (4), Μυλωνίδης 9 (3), Δαβάνης 8 (2), Κιγμέτογλου 2, Δανάκης 17 (4), Νταράκης 2, Δασκαλόπουλος 9.

 

Πευκοχώρι – Αίας Ευόσμου 83-73

Δεκάλεπτα: 26-19, 50-39, 66-56, 83-73.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ελευθεριάδης

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 15 (3), Κεσίδης, Γεωργάκης, Μπεχλιβάνης 7 (1), Δεληγιάννης 13 (3), Τέρπος 16 (4), Αμπατζίδης 2, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 8, Ζώτος 10, Βλάχος, Γεωργίτσης 10 (2).

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας, Γκάτζιας 16, Σαββίδης Μαυρίδης 19 (1), Καδής, Καντάρκος 15 (1), Θωμαΐδης 15, Σαρρής 2, Ψευτόγκας 6 (1).

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Π. 37

2. Προμηθέας Π. 36

3. Πευκοχώρι 32

4. Αργος Ορεστικό 31

5. Πιερικός Αρχέλαος 30

6. Αργοναύτης Καλ. 29

7. Ανατόλια 29

8. Φοίνικας Λάρισας 28

9. Τιτάνες Παλαμά 28

10. Στρατώνι 26

11. Ασπίδα Ξάνθης 25

12. Αίας Ευόσμου 25

13. ΧΑΝΘ 23

14. Κομοτηνή 20

 

Επόμενη αγωνιστική (15/3)

Στρατώνι – ΧΑΝΘ

Ασπίδα Ξάνθης – Αργος Ορεστικό

Τιτάνες Παλαμά – Πιερικός Αρχέλαος

Φοίνικας Λάρισας – Προμηθέας Πάτρας

Αίας Ευόσμου – Κομοτηνή

Ανατόλια – Aργοναύτης Καλ.

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πευκοχώρι