Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (18η Αγωνιστική)

Μια ανάσα από το να εξασφαλίσει την άνοδο στην Α1 Γυναικών βρίσκεται ο Κρόνος Αγ. Δημ. Η ομάδα της Αθηνάς Ζέρβας για τον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών  πήρε μια άνετη νίκη με 67-53 στο Ρέθυμνο κόντρα στο Αρκάδι και σε συνδυασμό με την ήττα των Μελισσίων βρίσκεται πολύ κοντά στο στόχο της.

Από την άλλη, στο 2ο Όμιλο η Νίκη Λευκάδας δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην ΑΕ Πυλαίας την οποία κέρδισε με 86-57.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Αρκάδι Ρεθ.- Κρόνος Αγ. Δημ. 53-67
Άρης Πετρ. – Μελίσσια 73-61
Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Ίκαρος Καλ.  58-48
Ηρόδοτος-Πανιώνιος 54-83
Π. Φάληρο-Καλαμάτα 1980 63-32
 ΦΕΑ – Σπόρτιγκ 0-20 (άνευ αγώνα)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αρκάδι Ρεθ.. – Κρόνος Αγ. Δημ.  53-67

Διαιτητές : Ντάνος, Χουγιάζος.

Δεκάλεπτα : 14-19, 20-45, 28-63, 53-67

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ.(Πλευράκης): Μπότση 10, Τζουγκράκη 3, Αγαθαγγέλου, Καούκη 10, Μπάκα, Μιχελιδάκη, Ρήγα, Λίτσι 23(2), Παναρετάκη 7(1), Λελεδάκη, Μπουρνέλη, Περάκη.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 13(3), Εμμανουηλίδου 3(1), Σπαθάρου 12, Μυλωνάκη, Τζανετάτου 2, Μίχου 10, Σπαθάρη 8(2), Γκέργκι, Ξάνθου 4, Γασπαράτου, Πανταζή 15, Μαγγίνα.

Άρης Πετρ.  – Μελίσσια 73-61

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 22-19, 34-38 21-11 , 73-61

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα): Μπαράκου, Καβαλάρη 16(3), Μοίρα 18, Πλούμπη 28(2) , Ροίδου 2, Ανωγειανάκη 9, Μπέτκα .

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 9 , Καμπουράκη 10, Τσιχριτζή 4, Κοιλιαρίδη 15(4) , Ζακυνθινού 2, Καπερώνη 4, Σκαρογιάννη 4, Τσουκαλά 13(1).

Ηρόδοτος – Πανιώνιος 54-83

Διαιτητές: Ρίζος, Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα: 15-27, 26-52, 43-72 , 54-83

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Μαυράκη , Βαρελτζή Ν. 9(1) , Νυσταζάκη 10(1) , Βαρελτζή Α. 3(1) , Κοιλάδη 1, Μίχλου, Γιαλαμά , Δανδουλάκη 12 , Σακουλάκη 7(1), Καλαϊτζάκη 2, Σοπίκου 3(1) , Φωτιάδη 7

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης):  Κουτανίτη 8, Κύρου 11(1) , Μπότσαρη , Σταμπούρλου 5(1), Στυλιαρά 11 , Στεφανίδου 32(4), Γρηγορίου 4, Κοτσάνη 2, Παναγιωτοπούλου 10.

Π.Φάληρο  – Καλαμάτα 1980 63-32

Διαιτητές: Καρανικόλα, Μαρίγλη

Δεκάλεπτα : 11-08, 23-15, 48-20, 63-32

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης):  Τσίκουτα, Τζαμαρία 1, Χριστακοπούλου 5, Πριόνα 7(2),Δεγαίτη 1, Γιαννέλη 6(2) , Πετράκη 14(4),  Θεοδωρομανωλάκη 9, Σχουλή, Φλόκα 5(1), Δραγωνέα 8, Γιαμπάνη 9.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος) : Τσούμπου 2, Μεσσίνη 4(1), Θάνου 5(1) , Πραμαγκιούλη 1, Πολιτοπούλου 9, Αναστασοπούλου 1, Μάλαμα Β.6(1), Μάλαμα Α. 3, Μπρεζεράκου 2.

Δάφνη Αγ. Δημ. – Ικαρος Καλ.  58-48

Διαιτητές: Αθανασόπουλος , Αυγερινός

Δεκάλεπτα : 09-15, 23-31, 46-40 , 58-48

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τσιφτελή 8 , Μανώλη 14(3) ,Τετενέ 11, Τσουκαλά 21(4), Χατζόγλου 2, Ζεβαχιργιάν 2, Καλογεροπούλου , Μαγιντόμπε , Παπακωνστανίνου Α. , Γιαννακοπούλου

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 13(2) Παπαϊωάννου 11 Δασκαλοπούλου 14(1) Ζότοβα 6(2) , Μπρούλια 2 , Ακρίβου 2

Βαθμολογία 

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 34
2. Άρης Πετρ. 31
3. Μελίσσια 31
4. Πανιώνιος 31
5. Δάφνη Αγ.Δημ. 30
6. Σπόρτιγκ 28
7. Ίκαρος Καλλ. 27
8. Αρκάδι Ρεθ. 26
9. Π. Φάληρο 25
10. Ηρόδοτος 22
11. Καλαμάτα 1980 21

*Η ΦΕΑ έχει αποχωρήσει από το Πρωτάθλημα

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 18ης Αγωνιστικής:

Απόλλων Καλ. – ΑΟ Σερρών 53-47
Ολύμπια Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 90-46
Άρης – Ηρακλής 48-39
ΕΟ Σταυρούπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 44-48
Νίκη Λευκάδας – ΑΕ Πυλαίας 86-57
Τιτάνες Δράμας – Ν.Βότσης 70-46

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Νίκη Λευκάδας – ΑΕ Πυλαίας 86-57

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 18-16, 40-33, 62-43, 86-57

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 23, Αργυρού, Τζίμπο 3(1), Κανταρά 10(1), Μπαλλά 5, Κρητικού 10(2), Ψυχογιού 6, Σταματέλου 2, Μπάρκα, Μοσχοπούλου 24(3), Καββαδία, Λογοθέτη 2.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 8, Λίτσου 20(3), Σταματέλου, Λάλου 25, Κοκκίνου, Καζαντζή, Κουλακιώτη 4, Δραγκόλα.

Απόλλων Καλ. – ΑΟ Σερρών 53-47

Διαιτητές: Παζώλης, Γκέκας

Δεκάλεπτα: 18-15, 34-25, 38-35, 53-47

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Ζαμπέτογλου, Αραμπατζή 5(1), Μαργαρίτη 10, Καλαντίδου 17, Παλάνη 3(1), Καζαντζή 7(1), Καϊμακτσή 11(1), Τομπουλίδου, Ροζανίτη, Μωϋσιάδου.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 9(2), Τόγα 8(2), Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 3(1), Χωλοπούλου Ν. 6(1), Πρόικου 3(1), Γκλεζάκη 14(1).

Άρης – Ηρακλής 48-39

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 7-8, 26-15, 36-21, 48-39

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Τσινέκε Ε. 5, Πολύχρου 13(3), Αντωνιάδου Α. 8, Αντωνιάδου Σ., Τσινέκε Κ. 4, Χατζηαράπη 4, Τζιότζιου, Σταμπουλίδου 12(1), Τσαμπάκου 2.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ατακτίδης): Τσουμπερλή, Σταμπή, Οικονόμου 7, Κατσαμούρη 2, Τσάντα,  Σολωμού 6, Ξανθοπούλου 2, Παπαρδέλα 7, Γεροστεργίου, Ντάλα 3(1), Λογδανίδου 10.

Τιτάνες Δράμας – Ναύαρχος Βότσης 70-46

Δεκάλεπτα: 16-12, 40-22, 53-37, 70-46

Διαιτητές:  Ζαχαριάδης-Παντελάκη

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη Ε. 15(1), Στάικου, Φούντα 4, Γιαντσιώρη 4, Πελτέκη 18(4), Κουτούση 26, Αλεξοπούλου, Δημητρακούδη 3(1), Κυριακίδου, Χατζησάββα.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 12(2), Γιοβανοπούλου 4, Μηταριώτη 2, Ευσταθίου 4, Τυφλού 4, Ζηβώνη 2, Τζήμου 7, Παπαδάκη 11.

Ολύμπια Λάρισας  – Ασπίδα Ξάνθης 90-46

Διαιτητές: Γραικός,Πράττος

Δεκάλεπτα: 18-11, 40-26, 66-36, 90-46

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 2, Καψοκόλη 9, Ράπτη 2, Σουλιώτη 8, Σπυροπούλου 8, Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 27(2), Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 29, Καλλίδη 5(1),  Ντριστέλλα.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 2, Παπαευαγγέλου 8(2), Παπαδοπούλου 13(1), Αντώνογλου 11, Μαμαλίκατζη, Ζιώγα 9(1), Χαλκίδου 3. 

ΕΟ Σταυρούπολης – ΠΑΣ Γιάννινα 44-48

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 6-18, 18-27, 34-30, 44-48

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 2, Τριανταφύλλου, Κεσόγλου 10(1), Πετρίδου 11(1), Δριστέλα, Σαμαρά 5, Σταυρίδου, Παυλίδου 12, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Αντωνιάδου, Μαγδαλιανίδου 4.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 13(3), Θωμά 2, Σαρηγιαννίδου 16(2), Μεντεσίδου, Παπαδιά, Παπαδοπούλου 6, Γιωτίτσα, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου 6.

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 36
2. Τιτάνες Δράμας 35
3. Ολύμπια Λαρ. 33
4. ΑΟ Σερρών 29
5. Απόλλων Καλ. 29
6. ΠΑΣ Γιάννινα 28
7. ΑΕ Πυλαίας 26
8. Αρης 24
9. Ηρακλής 24
10. Ν. Βότσης 20
11. Ασπίδα Ξάνθης 20
12. ΕΟ Σταυρούπολης 19

*Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό.