Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-18η Αγωνιστική

Το Λαύριο επικράτησε του Ψυχικού 69-68 και ο Αρκαδικός του ΟΦΗ 78-70 παραμένοντας συγκάτοικοι στη δεύτερη θέση, πίσω από την πρωτοπόρο Καβάλα που νίκησε 69-59 τον Φίλιππο Βέροιας. 
 
Αναλυτικά: 
 
Αρκαδικός-ΟΦΗ 78-70
Διαιτητές: Παντελίδης-Αποστολίδης-Παυλόπουλος (Γιοχαλής)
Δεκάλεπτα: 22-14, 34-36, 52-51, 78-70
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 3, Νοέας 5, Κωνσταντίνου 3, Καρύδας 17, Κοψαύτης 9, Χατζής 8, Αναστασάκης, Θανόπουλος 2, Τζόρτζεβιτς 27, Καλλινικίδης, Εζόμο 4.
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 7, Σταμπουλής 3, Μαυρογιάννης 10, Στυλιανού 17, Λιανός 19, Κυρίτσης, Χάλαρης 6, Τρεπάλοβατς 8, Σκλήβας.
 
Ηρακλής-Ερμής Λαγκαδά 73-68 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Δεσλής-Τσιαπλής-Λόρτος (Κυμιατζής)
Δεκάλεπτα: 17-19, 36-31, 51-54, 73-68
Ηρακλής (Πέρκος): Μιχάλογλου 14, Ονάσογλου 20, Χρυσόπουλος 5, Αράπης 2, Καραγκιολίδης 3, Κοθράς 8, Αποστολίδης 7, Δέσπος 14.
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής, Ελευθεριάδης 2, Θεοδωράκος 18, Ακεψιμαΐδης 7, Παρίτσης 8, Μπένας 16, Σαμαράς 3, Καλογιαννίδης 2, Μανούσος 12.
 
Παγκράτι-Αετός 82-72
Διαιτητές: Καλδίρης-Διμπινούδης-Κάρδαρης (Πολιτόπουλος)
Δεκάλεπτα: 17-20, 42-44, 64-60, 82-72 
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 9, Κοβάσεβιτς 8, Δέδες 8, Παππάς 2, Ψαρόπουλος 6, Παπαντωνάκος 15, Ράπτης 11, Κουτρούλιας 18, Γκέρος, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας 5. 
Αετός (Μάγειρας): Θεοδωράκος, Μητσάκης 11, Κουκουνιάς 2, Αράπης 3, Κόκκαλης 20, Βαρνάβας, Μόρφης, Τοπάλης 5, Μιχόπουλος 3, Ροδοστόγλου 18, Πέτρουλας, Τζουγκαράκης 10. 
 
Ψυχικό-Λαύριο 68-69
Διαιτητές: Ψαριανός-Θεονάς-Καλογερόπουλος Λ. (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 17-20, 15-20, 20-13, 16-16
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 10, Αχής Ντ., Περσίδης, Παπανικολάου 14, Δημάκος 23, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 5, Κορωνίδης 6, Ναούμης, Μαρμαρινός 5, Ματζιώρης 5.
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 9, Δανάς 5, Χασάπης, Τσίρος 5, Σακελλαρίου 19, Γιαννακόπουλος 14, Κεσκινίδης, Περράκης, Παγώνης 10, Ψωμαδέρης 5, Μπένος 2.
 
Λιβαδειά-Δόξα Λευκάδας 87-80
Διαιτητές: Σκούτας-Θεοδωρόπουλος-Ραχιώτης (Βασιλείου)
Δεκάλεπτα: 20-20, 38-33, 61-54, 87-80
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 15, Λιόντος, Βεσκούκης 9, Τερματζίδης, Γκαγκαλούδης 30, Μαράντος, Σάκοτα 16, Σταύρου 6, Γιανναλέτσος 3, Δημητριάδης 8.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 8, Μάρτζος 9, Αργυρός, Αποστολίδης 16, Κυρίτσης 23, Καραδολάμης, Συμεωνίδης 8, Αναγνωστόπουλος 7, Σκλάβος 9, Βαγενάς, Γεωργάκης.
 
Καβάλα-Φίλιππος Βέροιας 69-59
Διαιτητές: Παφίλης-Παπαγερίδης-Θεοδώρου (Ασλανίδης)
Δεκάλεπτα: 23-6, 41-24, 54-42, 69-59
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 3, Καράμπουλας 12, Τότσιος 7, Καλαμπάκας 6, Κατσαρές 2, Καραποστόλου 9, Αγγελακόπουλος 2, Παπαρέγκας 5, Γκέλιος 5, Χαρισμίδης 7, Βελισσαρίου 3, Καλαϊτζίδης 8.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής, Μάρτινς 6, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 11, Δεληγεώργης 4, Πλιούκας 3, Γκιουλέκας 3, Κασαμπαλής 7,  Αργύρης 5, Τριχόπουλος 9, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 11. 
 
Ρεπό: Εθνικός 
 
Βαθμολογία
1. Καβάλα 34 16-2
2. Λαύριο 31 13-5
3. Αρκαδικός 31 13-5
4. Ψυχικό 29 11-7
5. Δόξα Λευκάδας 29 11-7
6. Εθνικός 29 11-7
7. Λιβαδειά 28 10-8
8. Παγκράτι 27 9-9
9. ΟΦΗ 26 8-10
10. Αετός 25 7-11
11. Φίλιππος Βέροιας 25 7-11
12. Ηρακλής 24 6-12
13. Ερμής Λαγκαδά 22 4-14
*Ο Ηλυσιακός αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
 
Η επόμενη αγωνιστική (19η, 14/3):
ΟΦΗ-Ηρακλής
Καβάλα-Εθνικός
Ερμής Λαγκαδά-Παγκράτι
Αετός-Ψυχικό
Λαύριο-Λιβαδειά
Φίλιππος Βέροιας-Δόξα Λευκάδας
Ρεπό: Αρκαδικός