Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 18η αγωνιστική

Χωρίς εκπλήξεις η επιστροφή στη δράση για την Β΄ Εθνική Ανδρών.

1ος όμιλος

Χολαργός – Περιστέρι 83-72

ΓΣ Κύμης – Πανερυθραϊκός 81-63

Δούκας – Ιωνικός Νίκαιας 61-85

Ηράκλειο – Φιλαθλητικός 88-70

Παπάγος – Αγία Παρασκευή 75-73

Φάρος Κερατσινίου – Αμύντας 88-70

Μαρούσι – Ίκαρος Καλλιθέας 67-65

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Κύμης – Πανερυθραϊκός 81-63

Δεκάλεπτα: 12-16, 41-27, 66-44, 81-63

Διαιτητές: Φακίτσας, Ζαχαρής

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος, Παπαντωνίου 7, Πανταζής 1, Κατράνας 10 (1), Κωνσταντακόπουλος 4, Γκιζόγιαννης 8 (2), Κολώκας 4, Λόλας 17 (1), Σιαμανδούρας, Ερεβμπεναζιέ 2, Σκουλούδης 12, Μιλόσεβιτς 16 (1).

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Γεωργοπαπαδάκος 4 (1), Γιαουρτόγλου 12 (2), Καλλιανιώτης 4 (1), Σπυρόπουλος 5, Προδρόμου 17 (1), Μπάρδας 2, Γκαϊντάσοβ 3, Σολωμός 8, Αντωνίου 8 (2), Μπούσι, Κωτίδης, Καλούδας.

 

Φάρος Κερατσινίου – Αμύντας 88-70

Δεκάλεπτα: 26-21, 50-44, 68-57, 88-70

Διαιτητές: Ραχιώτης, Κάρδαρης

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 6 (1), Μοσχοβίτης 6, Καραλής 6 (2), Κουρής 8 (2), Στογιάνοβιτς, Μουστόπουλος, Πετροδημόπουλος 16, Σιούτης 3 (1), Μαγκουνής 8, Κατούφας 14 (1), Παπαδόπουλος 21 (3).

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 10, Αγγελόπουλος 7 (1), Διαμαντής, Μαντζούρος 4, Διαμαντόπουλος 16, Βαρδιάνος, Πίνης 12 (3), Κουκουνιάς 3 (1), Μπάρμπας 10 (2), Βογιατζής 8.

 

Χολαργός – Περιστέρι 83-72

Δεκάλεπτα: 24-22, 38-39, 60-52, 83-72

Διαιτητές: Θεωνάς, Γιακείμη

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 15 (2), Αγόρης 12 (2), Μούκας 4, Μουμπάρακ 18 (2), Πολιτόπουλος 2, Χατζόπουλος, Κιαπέκος 9, Παπαγεωργόπουλος 8, Παπάς 15 (1).

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος, Παναγιωτάρας 11, Γεωργοπαπαδάκος 11 (2), Σιμιτζής 10 (3), Σκουλίδας 11 (1), Πρίτσος 7 (1), Λυμπερόπουλος 10 (1), Φωτόπουλος, Γιαννίκος 2, Καραβανάς 8, Ρεκουνιώτης 2.

 

Ηράκλειο – Φιλαθλητικός 78-71

Δεκάλεπτα: 18-18, 36-35, 54-54, 78-71

Διαιτητές: Αναστόπουλος, Κυριακόπουλος

Ηράκλειο (Ράλλης): Θεοδωρίδης, Πετράκης 11 (2), Παπαδάκης 11, Τσερκιτσόγλου 2, Μπόγδανος 13, Αγαπιάδης 16 (2), Αρναουτάκης 2, Σακελλαρίου, Παπαδούλης, Σαχπατζίδης 23, Πάλλης.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 10 (1), Κελαϊδής 11 (1), Λαμπρόπουλος 7 (1), Παρασκευόπουλος 2, Λιακόπουλος, Μπαζιώτης 9 (1), Σωφρονάς 15 (2), Πανταζής 7, Γεωργιάδης 2, Τραφαλής 6, Οκεκουοϊέν 2, Πρέκας.

 

Παπάγος – Αγία Παρασκευή 75-73

Δεκάλεπτα: 20-25, 44-41, 61-49, 75-73

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Αναγνώστου

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 1, Τσιάκας 14 (1), Σιμόπουλος 6, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 26 (2), Καραμπάς 13 (3), Κουκουράβας, Θεολογίτης 4, Ακτύπης 4, Δόξας 3, Λογοθέτης.

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Παπαδάκης 7 (1), Άρχος 7 (1), Λυτόπουλος 7, Μαρίνος 3 (1), Τσακίριδης 16 (1), Φωτίου 11 (1), Δημητρίου 16, Αγγελόπουλος 4, Λαμπρόπουλος, Γκιουζέλης 2, Γρατσιάτος, Λαμπρόπουλος.

 

Μαρούσι – Ίκαρος Καλλιθέας 67-65

Δεκάλεπτα: 15-22, 28-34, 46-55, 67-65

Διαιτητές: Γρίβα, Τσάτσης

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 2, Τσακίρης 25 (4), Στασινός, Μίχαλος 7 (1), Στούκας 13 (1), Παπαδημητρίου 7 (1), Κουπίδης 7 (1), Στράγκας 6, Αλεξίου, Τόλιας, Μούτσα.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Ντουζίδης 11 (2), Χούμας 4, Σκούφης, Σκορδάς, Κούρτης 16 (3), Τζόλος 15 (1), Ιορδάνογλου 12 (1), Βουγιούκας 7 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 35

2. Φάρος Κερατσινίου 33

3. Πανερυθραϊκός 30

4. Αμύντας 29

5. Περιστέρι 29

6. Παπάγος 29

7. Ιωνικός Νίκαιας 28

8. Φιλαθλητικός 26

9. Ηράκλειο 25

10. Δούκας 24

11. Χολαργός 23

12. Αγία Παρασκευή 23

14. Μαρούσι 22               

13. Ικαρος Καλλιθέας 21

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (8/3)

Περιστέρι – ΓΣ Κύμης

Πανερυθραϊκός – Δούκας

Ιωνικός Νίκαιας – Ηράκλειο

Φιλαθλητικός – Παπάγος

Αμύντας – Αγία Παρασκευή

Ίκαρος Καλλιθέας – Χολαργός

Φάρος Κερατσινίου – Μαρούσι

 

 

2ος όμιλος

Μαχητές Δόξας Πεύκων – ΧΑΝΘ 71-61

Ανατόλια – Αργος Ορεστικό 84-70

Στρατώνι – Πιερικός Αρχέλαος 81-87

Ασπίδα Ξάνθης – Προμηθέας Πάτρας 75-81

Τιτάνες Παλαμά – Φοίνικας Λάρισας 84-83 (παρ.)

Πευκοχώρι – Κομοτηνή 79-66                                

Αίας Ευόσμου – Aργοναύτης Καλ. 76-77

 

Φύλλα αγώνα

Στρατώνι – Πιερικός Αρχέλαος 81-87

Δεκάλεπτα: 15-29, 36-43, 56-70, 81-87

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτεκίδης

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 3, Ζυγούρας 3 (1), Κουντουρατζόγλου 5, Δελίδης 10 (2), Μυστηλιάδης 2, Μυλωνίδης 3, Δαβάνης 9 (3), Κιγμέτογλου 7 (1), Δανάκης 5, Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 22.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Βαβατσιούλας, Γκοντόπουλος 39 (6), Χριστοδούλου 12, Πρισκομάτης, Παρμακτσίδης, Αμπαράς 8 (1), Ασημάκης 16 (2), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 10, Οικονόμου 2.

 

Τιτάνες Παλαμά – Φοίνικας Λάρισας 84-83

Δεκάλεπτα: 20-16, 40-39, 57-57, 72-72 (κ.α.), 84-83

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 3 (1), Τριανταφύλλου 13 (3), Λίτσο 3 (1), Πανταζής, Kουτίνας 19 (2), Μαλτέσιος 16, Κουσιάτζας Κ. 6, Φούντας 24 (5), Πελίγκος.

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Λεπενιώτης 8 (1), Αθανασόπουλος 5, Παπαχρήστος 18 (1), Μαγρίζος 3, Τσιαβές 2, Περρωτής 12, Μόσιαλος 2, Παπακώστας 16, Τσιαμπαλής 17 (4).

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – ΧΑΝΘ 71-61

Δεκάλεπτα: 19-16, 34-32, 53-48, 71-61

Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Κοϊμτζόγλου

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ., Ταρπάγκος 2, Μάρουσιτς 9 (2), Γερομιχαλός Δ. 6 (2), Ελευθεριάδης 16 (2), Κελεσίδης, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 24, Γράβας 4, Γκαμούρας 8, Θεοδωράκος 2, Απιδόπουλος Γ.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 9 (1), Ματενίδης 10 (1), Σταματέλος 17 (3), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 6, Σικαλίδης 6, Παπαθανασίου, Βλάχος 2, Νεοφύτου 5, Λεμονιάς, Μελίδης 2.

 

Πευκοχώρι – Κομοτηνή 79-67

Δεκάλεπτα: 20-21, 43-35, 55-49, 79-67

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Γαζέτας

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 20 (4), Κεσίδης, Γεωργάκης 5, Μπεχλιβάνης, Δεληγιάννης 17 (3), Τέρπος 1, Αμπατζίδης 4, Τριφτανίδης 4, Νησιώτης 9, Ζώτος 9, Δήμου 8 (2), Γεωργιτσης 2.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 3 (1), Σταματέλος 10 (2), Μαγκώνης, Διαμαντίδης 4 (1), Λεχούδης 3 (1), Ντίνας 8 (2), Μπεκρής 23 (3), Καλατζής 9 (1), Καραμπέκης 1, Στασινόπουλος 5.

 

Ανατόλια – Αργος Ορεστικό 84-70

Δεκάλεπτα: 23-17, 44-38, 72-52, 84-70

Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ., Ξέρας

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Καλτσίδης, Τζουβάρας 14 (2), Γαλανίδης 12 (3), Τριανταφυλλίδης 12 (3), Κουφός, Τόζιος 22 (2), Σιώμος 20 (1), Βεργίνης 4.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπέλλος, Μπόζιαρης 2, Κούτρας 15 (1), Βλάχος 7 (1), Κόττας 8, Τράντας 10 (2), Βοϊβατόπουλος 16, Μαυρίδης 12, Κίτσιου, Τσαμπούρης, Γιαγκόπουλος.

 

Αίας Ευόσμου – Αργοναύτης 76-77

Δεκάλεπτα:22-26, 43-44, 61-56, 76-77

Διαιτητές: Θεοδώρου, Τζιοπάνος

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας, Γκάτζιας 17 (1), Σαββίδης, Μαυρίδης 20 (3), Καδής, Καντάρκος 16 (3), Θωμαίδης 16 (1), Σαρρής 4, Ψευτογκάς 3 (1).

Αργοναύτης (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 12, Ντισλής 16 (2), Μιχαηλίδης 17 (2), Γαϊτανίδης, Δάλπας 17 (3), Μπέγας, Χαντζίδης 15.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 35         

2. Προμηθέας Πάτρας 34

3. Πευκοχώρι 30          

4. Αργος Ορεστικό 29

5. Πιερικός Αρχέλαος 28

6. Αργοναύτης  28          

7. Ανατόλια 27         

8. Τιτάνες Παλαμά 27

9. Φοίνικας Λάρισας 26

10. Στρατώνι 25        

11. Ασπίδα Ξάνθης 24

12. Αίας Ευόσμου  24

13. ΧΑΝΘ 22  

14. Κομοτηνή 19

 

Επόμενη αγωνιστική (8/3)

ΧΑΝΘ – Ανατόλια

Αργος Ορεστικό – Στρατώνι

Πιερικός Αρχέλαος – Ασπίδα Ξάνθης

Προμηθέας Πάτρας – Τιτάνες Παλαμά

Κομοτηνή – Φοίνικας Λάρισας

Αργοναύτης – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Πευκοχώρι – Αίας Ευόσμου