Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 17η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε η πρωτοπόρος του 2ου Ομίλου στο Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών. Η Νίκη Λευκάδας που συνεχίζει να είναι και αήττητη πήρε άνετα εκτός έδρας το ροζ φύλλο αγώνα με 72-48 απέναντι στον ΑΟ Σερρών.

Στον 1ο Όμιλο μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Πανιώνιος έκαμψε την αντίσταση της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 47-45. Επίσης στο τελευταίο ματς της ημέρας ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου επιβλήθηκε του Άρη Πετρούπολης με 62-50 και κράτησε τη διαφορά των δύο βαθμών που τον χωρίζει από τους διώκτες του.

 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής:

Πανιώνιος-Δάφνη Αγ. Δημ. 47-45

Σπόρτιγκ-Αρκάδι 47-38

Μελίσσια-Π. Φάληρο 68-53

Καλαμάτα 1980-Ηρόδοτος 51-35

Ίκαρος Καλ. – ΦΕΑ  20-0 (άνευ αγώνα)

 Κρόνος Αγ. Δημ.-Άρης Πετρ. 62-50

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κρόνος Αγ. Δημ.  – Άρης Πετρ. 62-50 

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα : 17-12 29-30, 44-39 ,62-50

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 8 Εμμανουηλίδου 3(1) , Σπαθάρου 10(1) , Μυλωνάκη , Μίχου 8 , Σπαθάρη 6(2) , Ξάνθου 12 , Πανταζή 15.

 

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα ): Μπαράκου 2, Καβαλλάρη 8(1) , Μοίρα 8 , Ροίδου 8, Ανωγειανάκη 13(1), Τσέρου 11(1).

Πανιώνιος – Δάφνη Αγ.Δημ. 47-45

Διαιτητές: Αντωνίου, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 11-12, 20-17, 32-37, 47-45

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Κουτανίτη 9, Κύρου 4, Σταμπούρλου 9, Στεφανίδου 4, Γρηγορίου 11(1), Παναγιωτοπούλου 10, Δάφκου.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τετενέ 17, Τσιφτελή 3, Καλογεροπούλου, Μανώλη 2, Παπακωνσταντίνου Α., Μαγιντόμπε, Χατζόγλου, Γιαννακοπούλου, Ζεβαχιργιάν, Τσουκαλά 23(1).

Μελίσσια – Π. Φάληρο 68-53

Διαιτητές: Αργυρούδης, Τεφτίκης Σ.

Δεκάλεπτα: 21-7, 44-22, 53-39, 68-53

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 7, Καμπουράκη 11 (1), Τσιχριτζή 9(1), Κοιλιαρίδη 11 (3), Ζακυνθινού 6, Καπερώνη 12, Σκαρογιάννη 10, Τσουκαλά 2.

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα, Τζαμαρία 3, Χριστακοπούλου 5, Δεγαϊτη 6(1), Γιαννέλη 9(3), Πετράκη 3(1), Θεοδωρομανωλάκη 14, Σχουλή, Φλώκα, Δραγωνέα, Γιαμπάνη 13.

Σπόρτιγκ – Αρκάδι Ρεθ. 47-38

Διαιτητές: Κιουλάφας, Ισιγώνης

Δεκάλεπτα: 11-10, 19-17 , 34-30 , 47-38

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 2, Ναυροζίδου 9, Αστραντίνη 11(3), Βαφειάδη 8, Κατσαμπίρη Ν. , Χιώτη 4, Βούλγαρη 9(1) , Κοτσάφτη 4, Γιαννακάκου

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Μπότσι 7 , Τζουγκράκη 6, Καούκη 4, Μιχελιδάκη 2, Λίτσι 15, Λελεδάκη, Περάκη 4

Καλαμάτα 1980  – Ηρόδοτος 51-35

Διαιτητές: Χουγιάζος, Χαϊνά

Δεκαλεπτα 13-7, 28-16, 41-26, 51-35

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος): Τσούμπου, Μεσσίνη 14(4), Κουτιβα, Θανου 6(1), Πραμαγκιούλη, Πολιτοπούλου 12, Τζανή, Αναστοπούλου, Β. Μάλαμα 8, Α. Μάλαμα 11(2), Μπρεζεράκου

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλαφτης)Γαλανάκη, Ν. Βαρελτζή 12(2), Γιαλαμά 5. Α. Βαρελτζή, Κοιλάδη 1, Σοπικού 5, Α. Δανδουλάκη, Μ. Δανδουλάκη 6, Σακουλάκη, Καλαϊτζάκη, Μίχου, Φωτιάδη 6.

Βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημ. 32
2. ΚΑΟ Μελισσίων 30
3. Άρης Πετρούπολης 29
4. Πανιώνιος 29
5. Δάφνη Αγ. Δημ. 28
6. Ίκαρος Καλ. 26
7. Σπόρτιγκ 26
8. Αρκάδι Ρεθ. 25
 9. Π.Φάληρο 23
10. Ηρόδοτος 21
11. Καλαμάτα 1980 20

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 17ης Αγωνιστικής:

ΑΟ Σερρών – Νίκη Λευκάδας 48-72

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλ. 49-56

ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης 62-41

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας 52-61

Ηρακλής – Ολύμπια Λάρ. 37-56

Ν. Βότσης – Άρης Θεσσαλονίκης 58-53

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΑΟ Σερρών – Νίκη Λευκάδας 48-72

Διαιτητές: Πετανίδου,Τριανταφυλλίδης

Δεκάλεπτα: 13-7, 28-30, 38-51, 48-72

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 8, Ανδρεάδη, Τόγα, Μπακιρτζίδου 8, Τζιαμπάζη 6(1), Χωλοπούλου Ν. 10(1), Πρόικου 10(1), Γκλεζάκη 6, Στεφανίδου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 9, Αργυρού, Τζίμπο 9(3), Κανταρά 11(2), Μπαλλά 4, Ψυχογιού 7(1), Κρητικού 18(6), Μπάρκα, Μοσχοπούλου 7(1), Λογοθέτη 3(1), Σταματέλου 2.

Ηρακλής – Ολύμπια Λάρισας 37-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 7-12, 17-26, 23-40, 37-56

ΗΡΑΚΛΗΣ (Ατακτίδης): Τσουμπερλή 5, Σταμπή 3, Σιδηροπούλου, Οικονόμου 3(1), Κατσαμούρη, Σολωμού 4, Τσάντα 4,  Ξανθοπούλου 2, Παπαρδέλα 11, Γεροστεργίου 3, Λογδανίδου, Ντάλα 2.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 4, Καψωκόλη, Σουλιώτη 5(1), Σπυροπούλου 9, Χαβαλέ 17(1), Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 15, Καλλίδη 6. 

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλ. 49-56

Διαιτητές: Καλέσης, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 10-15, 24-29, 32-38, 49-56

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 10(1), Παπαευαγγέλου 4, Παπαδοπούλου 17(1), Αντώνογλου 7, Μαμαλίκατζη 2, Χαλκίδου 4, Ζιώγα 4(1), Καραλίδου Β. 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Μαργαρίτη, Ζαμπέτογλου, Πατσίκα, Καραγεωργίου, Σπανούδη, Αραμπατζή 2, Καλαντίδου 9, Παλλάνη 12(3), Καζαντζή 24(3), Καϊμακτσή 9, Τομπουλίδου.

ΑΕ Πυλαίας – ΕΟ Σταυρούπολης 62-41

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ., Καρκαλέτσης

Δεκάλεπτα: 10-8, 30-21, 46-34, 62-41

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 9, Αραμπατζή, Λίτσιου 18(4), Λάλου 2, Κοκκίνου 13, Σταματέλου, Καζαντζή 9(1), Κουλακιώτη 9(1), Δραγκόλα 2.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου 2, Χαλκίδου 2, Τριανταφύλλου 9, Κεσόγλου 9, Δριστέλλα, Σαμαρά 2, Πετρίδου 15(1), Κανέλλογλου, Αντωνιάδου, Αναγνώστου, Μαγδαλιαννίδου 2.

Ναύαρχος Βότσης – Άρης 58-53

Διαιτητές: Πράττος, Τζιοπάνος

Δεκάλεπτα: 17-10, 29-19, 44-35, 58-53

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 18, Μηταριώτη 6(2), Ευσταθίου, Τυφλού 20(3), Ζηβώνη, Τζήμου 8, Παπαδάκη 6.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Τσινέκε Ε. 8(2), Πολύχρου 9(3), Αντωνιάδου Α. 6, Αντωνιάδου Σ. 2, Μπουντούκα, Τσαμπάκου 4, Τσινέκε Κ., Γιαννουσίου, Ιγγλέζου, Τζιότζιου 6, Σταμπουλίδου 18(2).

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δρ. 52-61

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 10-15, 31-28, 39-43, 52-61

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 9(3), Θωμά 5, Σαρηγιαννίδου 15(1), Μεντεσίδου 7(1), Παπαδιά 4, Παπαδοπούλου 12, Γιοπίτσα, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη Ε. 16, Στάικου 3, Φούντα, Γιαντσιώρη 12, Πελτέκη 7(1), Κουτούση 23, Δημητακούδη, Κυριακίδου, Χατζησάββα.

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 34
2. Τιτάνες Δράμας 33
3. Ολύμπια Λάρισας 31
4. ΑΟ Σερρών 28
5. Απόλλωνα Καλαμαριάς 27
6. ΠΑΣ Γιάννινα 26
7. ΑΕ Πυλαίας 25
8. Ηρακλής 23
9. Άρης 22
10. Ν. Βότσης 19
11. Ασπίδα Ξάνθης 19
12. ΕΟ Σταυρούπολης 18
* Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό.