Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-17η Αγωνιστική

Για τη 17η αγωνιστική η Δόξα επικράτησε του Ψυχικού στη Λευκάδα και οι δυο τους συγκατοικούν πλέον στην τέταρτη θέση, πίσω από Λαύριο και Αρκαδικό που μοιράζονται τη δεύτερη θέση, ενώ η πρωτοπόρος Καβάλα είχε ρεπό. 
 
Αναλυτικά η 17η αγωνιστική: 
 
ΟΦΗ-Εθνικός 72-69 
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ., Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ. (Μαχαιριανάκης)
Δεκάλεπτα: 19-17, 36-33, 50-49, 72-69.
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 4, Σταμπουλής 11, Μαυρογιάννης 9, Στυλιανού 9, Λιανός 27, Κυρίτσης, Χάλαρης 12, Τρεπάλοβατς, Σκλήβας.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Βλάχος): Παπαδιονυσίου, Μούκας 3, Καρυπίδης 3, Κουκάς 10, Τζιάλλας 1, Τσιότρας 14, Γκιζόγιαννης 6, Μαχαίρας 7, Βαβάτσικος, Αναγνωστόπουλος, Δεμερτζής 25. 
 
Ερμής Λαγκαδά-Αρκαδικός 59-68 
Διαιτητές: Παγώνης, Παπαδόπουλος Θ., Γερακίνης (Τζιομπάνος)
Δεκάλεπτα: 18-22, 35-37, 44-51, 59-68
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής 4, Ελευθεριάδης 6, Θεοδωράκος 6, Ακεψιμαΐδης 13, Nότης 2, Παρίτσης, Μπένας 6, Σιώπης, Σαμαράς 5, Καλογιαννίδης 5, Μανούσος 10, Πιλκούδης 2.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 7, Νοέας 7, Κωνσταντίνου, Καρύδας 16, Κοψαύτης 11, Χατζής 8, Θανόπουλος 2, Αναστασάκης, Τσέλος, Καλλινικίδης, Εζόμο 2, Τζόρτζεβιτς 15. 
 
Φίλιππος Βέροια-Λιβαδειά 66-70 
Διαιτητές: Συμεωνίδης, Δεληγιαννίδης, Τζίμα (Σάμαλης)
Δεκάλεπτα: 20-21, 40-35, 51-51, 66-70
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μάρτινς 7, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 7, Δεληγεώργης 10, Πλιούκας 10, Γκιουλέκας 14, Κασαμπαλής 4, Τριχόπουλος 11, Λευκαδίτης 3, Πεχλιβάνος.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 19, Ιωακειμίδης, Λιόντος, Βεσκούκης 9, Γκαγκαλούδης 12, Μαράντος 4, Σάκοτα 7, Σταύρου, Γιανναλέτσος 8, Δημητριάδης 11.
 
Αετός-Ηρακλής 81-67 
Διαιτητές: Κατραχούρας, Μαλαμάς, Κοντίλης (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 20-20, 38-35, 68-45, 81-67 
Αετός (Μάγειρας): Θεοδωράκος, Μητσάκης 6, Κουκουνιάς, Αράπης 9, Κόκκαλης 23, Βαρνάβας, Μόρφης 7, Τοπάλης 10, Μιχόπουλος 2, Ροδόστογλου 14, Πέτρουλας 4, Τζουγκαράκης 6. 
Ηρακλής (Δαμαλής): Ξυγωνάκης, Ταραμάς, Μιχάλογλου 19, Ονάσογλου 2, Σφέικος 6, Χρυσόπουλος 8, Αράπης 6, Καραγκιολίδης 9, Κοθράς 8, Αποστολίδης 3, Δέσπος 6. 
 
Λαύριο-Παγκράτι 94-82 
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Τσαρούχα, Παπαφωτίου (Ελευθεριάδης)
Δεκάλεπτα: 26-21, 46-44, 73-69, 94-82 
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 17, Δανάς, Χασάπης, Τσίρος 8, Σακελλαρίου 22, Γιαννακόπουλος 22, Κεσκινίδης 2, Περράκης 17, Παγώνης 6, Μπένος.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 3, Κοβάσεβιτς 19, Δέδες 8, Παππάς 7, Ψαρόπουλος 11, Παπαντωνάκος 5, Ράπτης 13, Κουτρούλιας 12, Γκέρος 4, Τόρρες, Χατζηνικόλας.
 
Δόξα Λευκάδας-Ψυχικό 82-68
Διαιτητές: Βαρδάλος, Δαρλαμήτσος, Δημόπουλος (Κανελλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 18-18, 31-32, 56-53, 82-68 
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 8, Μάρτζος 6, Χίμπερτ, Αποστολίδης 15, Κυρίτσης 25, Καραδολάμης, Συμεωνίδης, Αναγνωστόπουλος 16, Σκλάβος 12, Ιωακειμίδης, Βαγενάς, Αργυρός.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Νίκου 7, Ντ. Αχής, Περσίδης, Παπανικολάου 15, Δημάκος 2, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 8, Κορωνίδης 11, Μαρμαρινός 4, Ναούμης 6, Ματζιώρης 15.
 
Ρεπό: Καβάλα 
 
Βαθμολογία
1. Καβάλα 32 15-2
2. Λαύριο 29 12-5
3. Αρκαδικός 29 12-5
4. Ψυχικό 28 11-6
5. Δόξα Λευκάδας 28 11-6
6. Εθνικός 27 10-7
7. Λιβαδειά 26 9-8
8. Παγκράτι 25 8-9
9. ΟΦΗ 25 8-9
10. Φίλιππος Βέροιας 24 7-10
11. Αετός 24 7-10
12. Ηρακλής 22 5-12
13. Ερμής Λαγκαδά 21 4-13
*Ο Ηλυσιακός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
 
Επόμενη αγωνιστική (18η, 07/03)
Αρκαδικός-ΟΦΗ
Ηρακλής-Ερμής Λαγκαδά
Παγκράτι-Αετός
Ψυχικό-Λαύριο
Λιβαδειά-Δόξα Λευκάδας 
Καβάλα-Φίλιππος
Ρεπό: Εθνικός