Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα (17η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής…

 

1ος Όμιλος

Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 65-67

Ερμής Περάματος-Πεντέλη 79-93

Κρανίδι-Μανδραϊκός 66-82

Ακάδημος-Νίκη Αμαρουσίου 63-74

Προμηθέας Χαλ-Απόλλων Αρχ. Κ. 83-78

Νήαρ Ηστ-Έσπερος ΑΟΠΑ 37-68

Ζάκυνθος-Χαλάνδρι 20-0 (α.α.)

 

Κεραυνός Αιγίου-Ένωση Ιλίου 65-67

Διαιτητές: Λιότσος-Τζαμάκου

Δεκάλεπτα: 18-11, 37-26, 53-40, 65-67

Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 15(2), Τσιρώνης 5(1), Μούτσιος 5(1), Βουρνάς 2, Κάντας, Βαγενάς, Κεφαλάς 19(2), Παπαγεωργίου, Λάφης 18, Λυμπέρης 1.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Ι. 9(3), Φουντάς 20(4), Μητρόπουλος, Τσολάκης 16, Παπαηλίου, Μπέλλας Ο. 8, Μίχος 3, Ραλάκης, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 4.

 

Ερμής Περάματος-Πεντέλη 79-93

Διαιτητές:: Παπαφωτίου-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-22, 43-42, 64-70, 79-93

Ερμής Περ. (Κάσσης): Αλμπέρτης, Μαλτετσιώτης, Φωστέρης 23(5), Ντακούλιας 12(1), Πέππας 5(1), Κορωπούλης 10(2), Γουρνάς 6, Κουκουβάκης 6, Καϊρης 3, Διαμαντόπουλος 12(1), Σωτηρίου 2.

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Χατζηκωστής 27(5), Κατσαντώνης 8, Μανιάτης 5, Αυγενικός 19, Λουγιάκης 4, Χαρτοματσίδης, Γάσπαρης 1, Μπίκος 7, Καραβασάνης 20(3), Μαντζιώρης 2.

 

Κρανίδι-Μανδραϊκός 66-82

Διαιτητές:: Σπυρόπουλος Α-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 13-31, 27-51, 37-65, 66-82

Κρανίδι (Καπογιάννης): Τζινόπουλος 6, Καπογιάννης 7(1), Κωνσταντίνου 10(2), Προσίλης, Μπινιάρης 9, Κοντογιάννης 28(2), Λιόσης 6, Γαλάνης.

Μανδραϊκός (Μαρίνος): Κοντούλης 3, Μεντέμααης 2, Αττικός 14, Μπαλάφας 5(1), Καλεμτζάκης 11(3), Γιάννου, Μάκος 9(1), Σακελλάρης 4, Κυρίτσης 5(1), Ηλιάδης 29(6), Καμπερίδης.

 

Ακάδημος-Νίκη Αμαρουσίου 63-74

Διαιτητές:: Καραλής-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 11-10, 30-27, 45-52, 63-74

Ακάδημος (Ροζακέας): Ανδριανόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καραμπάγιας, Τσικούρης 9, Γιαννουκάκης 16, Καζολέας 5, Λαζαρακόπουλος 7, Αλοίμονος 4, Σκοπέτος, Γεωργανάς 17, Λουρμπέας 5.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος, Τσέκενης Ι. 3(1), Κατωπόδης 9, Παβλίσεβιτς 16, Κοντογιάννης 28(1), Θωμόπουλος 4, Γεωργακόπουλος 2, Γιατράκος, Τσιάτσιος, Τσέκενης Α. 10, Μούγιος 4, Μαύρος.

 

Προμηθέας Χαλ-Απόλλων Αρχ. Κ. 83-78

Διαιτητές:: Φάκαρος-Ζέρβας

Δεκάλεπτα: 19-24, 35-35, 58-61, 83-78

Προμηθέας Χ. (Νικητόπουλος): Σερμπάν, Καραθανασόπουλος Θ. 13 (3), Καραθανασόπουλος Αλ., Σπετσιέρης 6(2), Λοΐζος 6, Τασιόπουλος 17(4), Καρούζος 16(4), Σαμιώτης, Βαρσαμούλης 16(2), Ρώσσης 3(1), Ανδρουλάκης, Μαλούκος 6.

Απόλλων Αρχ. Κ. (Γκόφας): Καραχοντζίτης 18, Χρήστου, Στεφανής 3(1), Βαμβακάς 9(1), Γκρέκα, Δανιήλ 11(2), Σταυρόπουλος 11(1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 24.

 

Νήαρ Ηστ-Έσπερος ΑΟΠΑ 37-68

Διαιτητές:: Μπανασάκης-Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 11-15, 15-33, 23-54, 37-68

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Δεσερλής, Σμυρλής 12(1), Ταταρούνης 4, Καπετζόγλου 13(1), Ζευγώλης, Σπανάκος 2, Χότζα 6, Πεζός, Αγγέλης, Κούτα.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Σκόνδρας 5, Φραντζής 5(1), Σταυράκης 2, Λαμπρόπουλος 7, Οικονομόπουλος 4, Μέλνικς 9, Στυλίδης 6, Κάλλης 10, Δίπλαρος 7(1), Λυμπέρης 13(3), Αγγελόπουλος.

 

Η βαθμολογία

1. Έσπερος Πατρών 31

2. Προμηθέας Χαλανδρίου 30

3. Ένωση Ιλίου 30

4. Ζάκυνθος 29

5. Κεραυνός Αιγίου 28

6. Νίκη Αμαρουσίου 27

7. Πεντέλη 27

8. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 26

9. Νήαρ Ηστ 23

10. Μανδραϊκός 23

11. Ακάδημος 22

12. Πέραμα 21

13. Χαλάνδρι 19

14. Κρανίδι 19

 

 

2ος Ομιλος

 

Κορωπί-Εργοτέλης 71-63

Σπόρτιγκ-Ίκαρος Ν. Σμ. 71-68

Ιωνικός ΝΦ-Πεύκη 80-95

Ηρόδοτος-Κάδμος 86-69

Αρχάγγελος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-70

Ακαδημία-Διαγόρας Δρυοπιδέων 44-51

Αιγάλεω-Πόλις 88-73

 

 

Ιωνικός ΝΦ – Πεύκη 80-95

Διαιτητές: Φασόλης-Δελαγραμμάτικας

Δεκάλεπτα: 18-17, 35-51, 49-68, 80-95

Ιωνικός Ν.Φ. (Μπαζιάνας-Κουκλάκης): Φραντζέσκος 15 (3), Χριστοδούλου 2, Μαυραγάνης 29 (3), Σβερκούνος 8 (2), Σβορώνος 4, Μελεούνης 6, Γιαννιώδης 10, Τσούπρος 2, Παπανδρέου 4.

Πεύκη (Θάνος-Τσιγωνάκης): Δρικόλιας 3 (1), Δρακόπουλος 1, Βιδάλης 5 (1), Γαπκιάδης 13, Νικολαΐδης 5 (1), Σπηλιόπουλος 11, Εμίρης 20, Κεράτσας 3, Μπαρμπαρής 10, Τσεμπέρης 2, Ματαλλιωτάκης 15, Κουκάκης 7.

 

Ακαδημία-Διαγόρας Δρυοπιδέων 44-51

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Τσακαλογιάννης.

Δεκάλεπτα: 14-11, 21-27, 33-39, 44-51.

Ακαδημία (Βαγγέλης Θεοδωρουλάκης): Καραπέτσας, Κριθινάκης 10, Σκεμπής 2, Μαραυγάκης 14(1), Χρυσουλάκης 7(1), Νύκταρης, Σταμούλης 11(3), Νταλιάνης, Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 4, Κουμπούρας 8, Μαρκομιχάλης 8(1), Μακρής, Περγάντης, Μαυροειδάκος 7, Γεράνιος, Κορρές 6, Ζούκας 11(1), Παπαϊωάννου 5, Ντιφαντής 2.

 

Ηρόδοτος – Κάδμος 86-69

Δεκάλεπτα: 26-19, 55-34, 73-47, 86-69

Διαιτητές:Ζακεστίδης-Σπυρόπουλος

Ηρόδοτος (Δημητριάδης): Σταθάκης 3 (1), Tτσάμπης 19 (3), Πυργίωτης, Μαϊστρέλης 8 (2), Χρύσης 9 (1), Καρλάφτης, Παρδακάς 11, Μητρόπαπας , Βαρνάβας 15, Μαυρόπουλος 18 (3), Χωματάς, Χαρατσής 3 (1).

Κάδμος(Αναστασίου): Σαμουρέλης 2, Τομαράς 12 (1), Παπαδάκης, Χαράτσης Π. 3 (1), Γκρινιάρης 15 (1), Κατσινάς, Μητρόπουλος 2, Χαράτσης Γ. 18 (1), Κουμπές 3, Κατρισιώτης, Δρακάκης 14.

 

Σπόρτιγκ-Ίκαρος Ν. Σμ. 71-68

Δεκάλεπτα: 18-21, 26-38, 50-50, 71-68

Διαιτητές: Αποστολίδης – Τσολάκος

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 17 (2), Ηλιάδης 8, Βαθρακοκοίλης, Χαρακτινός 14 (2), Φιλιππόπουλος 9, Καστανιώτης 3, Μητσόπουλος, Πασπαλάς, Πλουτέτσκι 18 (3), Τσαπρούνης 2.

Ίκαρος Ν. Σμ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 3 (1), Βλασόπουλος, Βούζας 8 (1), Ντεφούδης 10, Συριστατίδης 21 (3), Βουλίτης 16 (2), Μιχαλόπουλος 4, Δαρμογιάννης 6 (2), Καννάς, Δρίβας.

 

Αρχάγγελος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 64-70

Δεκάλεπτα: 14-17, 34-29, 51-53, 64-70

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος- Κανελλόπουλος

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Κουιμτζίδης, Μητσού 3 (1), Παπανικολάου, Ξυπολιτάς 5 (1), Βλαχοδήμος 10 (3), Ματσαμάς 15 (1), Αυγενικός, Σκορδάλης 1, Κούρος 8, Εκινέ 22.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Σαββάτης): Μπάλας, Στραγανιώτης 11 (1), Νάτσος, Ξιούρος 2, Δορκοφίκης 4, Αντωνόπουλος 6 (1), Φρουσκλιάς 25 (3), Χαλβατζής 10, Γιαννόπουλος 12 (3), Ανδρεάτος.

 

 

Κορωπί-Εργοτέλης 71-63

Δεκάλεπτα: 20-14, 40-28, 53-47, 71-63

Διαιτητές: Καρακάσης – Καρπάνος

Κορωπί(Καρακώστας): Ντάσης 3 (1), Μελάς 9 (1), Κούσουλας 19 (4), Κούργιας 3 (1), Νικολού, Τύρλας 5, Κερασοβίτης 3, Τσιουμπρής 7 (1), Αγαδάκος 13 (1), Υφαντής 9.

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 17, Καρακωνσταντάκης 11, Χασάπης, Ξενάκης 9, Σκαρλάτος 9 (1), Βασιλειάδης 2, Μπουμπαρής, Αρναουτάκης 8, Καραλής 7 (1).

 

Αιγάλεω-Πόλις 88-73

Δεκάλεπτα: 17-24, 39-44, 66-59, 88-73

Διαιτητές: Παυλόπουλος – Τσάτσης

Αιγάλεω(Δρουμπούκης): Μένος 4, Κωνσταντινίδης, Χανιώτης 6 (2), Καράβολας 28 (3), Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μιλεντίγιεβιτς 25 (2), Αποσκίτης 16 (4), Σταμάτης 6, Λοΐζος.

Πόλις (Κακαλιάς): Μπογδανίδης 6 (2), Κόκκινος 18, Κωνσταντώνης 11 (1), Βελιζιώτης 8, Κασπαριάν 14 (2), Λάβαρης, Λαφτσης 12 (3), Μακρόπουλος 4.

 

Η βαθμολογία

1.*Κρόνος 31

2.Σπόρτιγκ 30

3.Κορωπί 30

4.Πόλις 28

5.Ικαρος Ν.Σ. 28

6.*Εργοτέλης 26

7.Ηρόδοτος 25

8.Αρχάγγελος 24

9.Κάδμος 24

10.Διαγόρας Δρ. 23

11.Πεύκη 23

12.Αιγάλεω 23

13.*Ακαδημία 20

14.*Ιωνικός Ν.Φ. 16

 

*Εχουν παιχνίδι λιγότερο

 

3ος Ομιλος

Πρωτέας Γρεβενών – Νίκη Βόλου 93-63
Μελίκη – Αίολος Αστακού 67-83
Βόνιτσα – Πανεδεσσαϊκός 96-80
Μεταμόρφωση Βόλου – Αγρίνιο 91-84
Σιάτιστα – Διόσκουροι Κοζάνης 68-77
Ηρακλής Κοζάνης – Καστοριά 61-71
ΑΣ Καρδίτσας – ΑΕΛ 65-89

Πρωτέας Γρεβενών -Νίκη Βόλου 93-63
Δεκάλεπτα: 26-18, 42-34, 58-52, 93-63
Διαιτητές: Μοσχοτόγλου-Μπίκης
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 2, Γιαννάκης 7 (1), Ζήμπρας, Μουράτογλου 21 (3), Ρίγκος 3, Κολοβός 13 (3), Συλλάκος 2, Μπαρτζώκας, Μαλιούρας 19, Πετρίδης 10, Τζήμας 14, Κλωνάρας 2.
Νίκη Βόλου: Τζίνης 5, Μαστοράκης 1, Κατσαλής 11 (2), Θεοδώρου, Τάσος 10, Μπίζιος, Τσώλης 27 (2), Βασδέκης, Κετούλας 2, Τοκατλίδης 7.

Βόνιτσα-Πανεδεσσαϊκός             96-80
Δεκάλεπτα: 34-16, 59-34, 85-53, 96-80
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Ρίζος
Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 2, Αρέθας 22 (2), Τσιτσώνης 13 (3), Περλής 18 (2), Μάρης 3 (1), Μανδαλάκης 32 (2), Μπουρσινός 4, Παπανελόπουλος 2, Κορόζης.
Πανεδεσσαϊκός (Τσάμης): Δήμας 8, Ποντίκης, Καρνάβας 29, Σπανός 24 (2), Τσάμης 5, Παζάρκας 2, Θεοδώρου 12.

Σιάτιστα-Διόσκουροι Κοζάνης   68-77
Δεκάλεπτα: 12-16, 32-38, 47-48, 68-77
Διαιτητές: Πιτσίλκας Μ.-Παπαθωμά
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Ρέππας Χ. 11 (2), Ρέππας Ν. 31 (3), Καλαμπούκας 4, Τζώνος 2, Τσιαούσης 20, Κατσιάνης.
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σισμάνης 12 (2),Σκορδάρης 9 (1), Ντόβας 19 (3), Καρανώτας Στ. 23, Γκλιάνας, Μπάρμπας 6 (2), Καρανώτας Τηλ. 8.

Ηρακλής Κοζάνης – Καστοριά   61-71
Δεκάλεπτα: 17-12, 36-31, 46-46, 61-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σιταρίδης
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης, Τσακμάκης 6 (2), Γιαννουζάκος 14 (2), Σιδέρης 13 (2), Πουλιώνης, Κόμαρης, Κέκελης 8 (1), Δούμας, Παπούλιας 3, Αζής, Τσιλιγιάννης, Γιαννούλης 17.
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 11 (3), Λέκκος Γ., Δίτσιος, Γυμνόπουλος 2, Τεπετίδης 12, Καραμήτσος 2, Ντάλης 13 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 8 (1), Σταϊος, Πανταζής 10 (1), Κόκουρας 11.

Μεταμόρφωση Βόλου – Αγρίνιο              91-84
Δεκάλεπτα: 24-19, 48-41, 69-55, 91-84
Διαιτητές: Δημάδης-Κατρακάρης
Μεταμόρφωση Βόλου. (Μυριντζής): Καραγεώργος 14 (2), Ζήσης, Παπούλιας 29 (1), Νάνης 34(5), Σκαμαγκάς 6, Γιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 8 (2), Διανέλος, Αγκρής.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 9 (1), Τρομάρας, Τσατάλας 11, Σταμούλης 3 (1), Σταμουλάκης 7 (1), Μήτσου 7 (1), Γεωργούλας 23 (1), Μακρής 7, Γκόβας 17 (1).

Μελίκη – Αίολος Αστακού           67-83
Δεκάλεπτα: 12-16, 31-39, 49-66, 67-83
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος, Μαυρίδης 9, Δημητριάδης 5 (1), Γιαννόπουλος 2, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Κωσταμπίτσης, Κοτσαμπάσης 19 (2), Λέφας 11, Παραπούρας 12 (4), Τζουνόπουλος 8.
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 13 (2), Σταμόπουλος 2, Ψάλτου 14 (2), Καραμτζής, Θωνιάτης 8 (1), Κακλαμάνος 23 (4), Πάππος, Χουλιάρας 2, Καλισώρας 3 (1), Ψωμάς-Λυμπάρης 14, Δουρούκης 3 (1).

Καρδίτσα – ΑΕΛ 65-89
Δεκάλεπτα: 17-24, 34-48, 57-67, 65-89
Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας
ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Φόρος): Δεσπούλης 5, Γεωργίου 10, Θώδης, Τσιαμούρας 8 (2), Παπαϊωάννου 15, Παππάς Κ.2, Παπαδόπουλος 16, Αντωνίου 9 (1), Κουρέπης.
AEΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 2, Κουρής, Σαριμπαλίδης 20 (3), Τσιλούλης 4, Τσούτσος 15, Μηλιώνης 5 (1), Κονδυλόπουλος, Πολίτης 25 (5), Ψάλτου 8, Κόκκας 10.

Η βαθμολογία
1.ΑΕΛ 34
2.Αίολος Αστακού 33
3.Καστοριά 30
4.Αγρίνιο 28
5.Μεταμόρφωση Βόλου 25
6.Διόσκουροι Κοζάνης 25
7.Πρωτέας Γρεβενών 25
8.Ηρακλής Κοζάνης 24
9.Καρδίτσα 24
10.Μελίκη 24
11.Νίκη Βόλου 24
12.Σιάτιστα 22
13.Βόνιτσα 22
14.Πανεδεσσαϊκός 17

 

4ος Ομιλος

ΠΣ Ευκαρπίας – Ζέφυρος 72-62
Μακεδονικός – Τιτάνες Δράμας 73-62
Μαντουλίδης – ΚΑΟ Σταυρούπολης 71-59
Νεάπολη – Ελευθερούπολη 73-64
Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός Ιωνίας 58-90
Πολύγυρος – Ικαροι Σερρών 70-53
Ρεπό: Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών

Μαντουλίδης – ΚΑΟ Σταυρούπολης 71-59
Δεκάλεπτα: 19-10, 40-28, 61-46, 71-59
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μαραθιώτης
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 13 (1), Τάκης 9 (1), Καμάρας 17 (3) , Ανδρεάδης 2, Μπίλιος, Γκαβέζος 8, Χρηστίδης 10, Γαϊτανίδης 2, Μπρόζος 5 (1), Παυλογιάννης 1, Τζάμος, Βαϊντερλής 4.
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτσάμπασης 2, Παπανικολάου 6 (2), Ζηκούλης, Τσαβλίδης 20 (5), Στάσας 4 (1), Δελόγλου 3, Χεμπεκίδης 4, Σπανός, Βλάχος 2, Ζηκούλης 6 (1) Ρούμπης 2, Βαλσαμίδης 10, Επιτρόπου.

Αγία Βαρβάρα – Ιωνικός Ιωνίας 58-90
Δεκάλεπτα: 21-27, 36-51, 47-79, 58-90
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης
Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Μπάμπουλης 3, Φραγκόπουλος 2, Σιώπης 6, Μητρούλης 2, Μαλαθούνης 2, Μουσίκας 8 (2), Γ. Σουλίδης 2, Κουμλέλης 22, Μπαναβάκης, Κάτσικας 9 (1), Φασουλάς 2, Μπανάσας.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης 4, Π. Ρούζιος, Παναγιώτου 37 (7), Τερσενίδης 8, Ζεϊμπέκης 2, Μπάρκος, Παπαβασιλείου 5 (1), Ι. Φλιάτης 11, Γ. Φλιάτης 21 (3), Σέφκας, Ακριτίδης, Καρούζος 2.

Μακεδονικός – Τιτάνες Δράμας 73-62
Δεκάλεπτα: 22-18, 36-31, 51-48, 73-62
Διαιτητές: Καρακώστας-Παζόλης
Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Κοντσές 4, Φωτιάδης 7, Κωνσταντινίδης 2, Παπαδόπουλος 7 (1), Γρηγορίου 8, Πηλακούτας 16 (2), Μποβασιανός 17, Νικάκης 12, Γραβάνης.
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Καρατσομπάνης 7 (1), Χατζόπουλος, Τοσουνίδης, Υφαντόπουλος 18 (3), Γεδίκης 8, Εξουζίδης 4, Γρηγοριάδης 25 (2), Παναγιώτου, Σαββόγλου, Κακατσίδης, Χατζηνικολάου.

Νεάπολη – Ελευθερούπολη 73-64
Δεκάλεπτα: 16-16, 38-33, 60-44, 73-64
Διαιτητές: Παπανικολάου-Ρούκας
Νεάπολη (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (3), Θεολόγου 4 (1), Χριστοφόρου, Τζουβάρας 7 (1), Κοσμίδης 10, Κολοκυθάς, Παντούλας, Σαχινίδης 12 (2), Δημητρόπουλος 3 (1), Δέλλας 5 (1), Ταουκίδης 8,Τσιώρας, Τσαλικίδης 15 (1).
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 22 (3), Αδαμόπουλος 2, Αγανικόλας, Ρότσας 8 (2), Γκούμας 2, Αμπελακιώτης 14, Δανίκας 12, Αμπεριάδης 4, Καλεάδης, Γούλας.

ΠΣ Ευκαρπίας – Ζέφυρος 72-62
Δεκάλεπτα: 22-12, 52-29, 70-42, 72-62
Διαιτητές: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης
ΠΣ Ευκαρπίας (Αμοιρίδης): Χατζημιχαηλίδης Δημ. (1), Τζινόπουλος 11 (2), Δώδος 4, Χατζημιχαηλίδης Ν. 8, Παπαευαγγέλου 13, Σεφερίδης 2, Γιώρτσιος Χρ, Γκόφας 6, Σουτζόπουλος 23 (2), Γιώρτσιος Αθ., Μανδάνης, Παρασκευάς.
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 14 (1), Μυλωνάς 7, Αλεξανδρίδης 9, Κλουντζός 12 (1), Σουλάκης 6 (2), Σταφυλάς, Κλωνάρας 6, Σπάχος, Καραϊσκος 8 (1), Τσαμόγλου, Μπαϊράμι.

Πολύγυρος – Ικαροι Σερρών 70-53
Δεκάλεπτα: 19-20, 32-25, 55-42, 70-53
Διαιτητές: Δαμίγος-Παπαδόπουλος Χ.
Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 1, Χαρτόπουλος 9 (1), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 5, Κρομμύδας, Βογιατζής 7 (2), Α. Ζαγορίτης 2, Χρηστίδης 7, Αποστολίδης 7(1), Πιπιλιάρης 15, Κοτζαγιάννης 14, Στιβαχτάρης 3 (1).
Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 9, Χατζής, Τράκας 11, Χορτομάρης 6 (2), Παπαδόπουλος 5, Καλογεράτος 11 (2), Δημητράκας 3, Κάτος, Γώτσιος 8.

Η βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 29
2. Πολύγυρος 28
3. Ιωνικός Ιωνίας 27
4. Ορφέας Νέου Σκοπού Σερρών 25
5. Ζέφυρος 25
6. ΚΑΟ Σταυρούπολης 24
7. Μακεδονικός 23
8. Ίκαροι Σερρών 22
9. Ελευθερούπολη 22
10. Νεάπολη 22
11. Τιτάνες Δράμας 21
12. Μαντουλίδης 20

 

*** Σε λίγο τα υπόλοιπα
13. Αγία Βαρβάρα 18