Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 17η αγωνιστική

Χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής Ανδρών.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Μαρούσι 86-66

Πανερυθραϊκός – Χολαργός 83-72

Ιωνικός Ν. – ΓΣ Κύμης 84-90

Φιλαθλητικός – Δούκας 72-58

ΚΑΠ – Ηράκλειο 78-74

Αμύντας – Παπάγου 74-84

Ίκαρος Καλ. – Φάρος Κερ. 69-73

 

Φύλλα αγώνα

Ιωνικός Νικαίας – ΓΣ Κύμης 84-90

Δεκάλεπτα: 19-21, 36-46, 65-67, 84-90

Διαιτητές: Κατραχούρας, Δαρλαμήτσος.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 2, Κούτουλας 6, Σκάνδαλος 2, Ντακούλιας 16 (1), Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 19 (6), Τασόπουλος 16, Παλαιοχωρίτης 3 (1), Αναγνωστόπουλος 6, Θυμνιός 10, Αποστολίδης 4, Μπολάτογλου.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας 2, Μιλόσεβιτς, Σέττος 13 (1), Κολώκας 13 (2), Παπαντωνίου 8, Λόλας 15 (1), Κατράνας 5 (1), Γκιζόγιαννης 8 (1), Κωνσταντακόπουλος 22, Ερεβμπεναζιέ, Σκουλούδης 4, Κακιούζης.

 

Αμύντας – Παπάγος 74-84

Δεκάλεπτα: 18-26, 36-45, 57-62, 74-84

Διαιτητές: Τσαρουχά, Θεοδωρόπουλος

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 21 (1), Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 4, Βαρδιάνος 16 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 10, Μπάρμπας 4, Βογιατζής 2.

Παπάγου (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 17 (2), Σιμόπουλος 4, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 24 (2), Αρσένης 3 (1), Καραμπάς 7, Κουκουράβας 3 (1), Κακαβάς 12 (1), Θεολογίτης, Ακτύπης 10, Δόξας.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Φάρος Κερατσινίου 69-73

Δεκάλεπτα: 24-21, 40-29, 56-54, 69-73

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Χρηστίδης Ηλ.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 8 (1), Ντουζίδης 3 (1), Κούρτης 18 (2), Ιορδάνογλου 2, Τζόλος 22 (1), Σκορδάς, Πέρβιι 2, Βουγιούκας 14.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 9 (1), Μοσχοβίτης 9, Κουντουράς, Κουρής 2, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 16, Χανιάς, Λυκογιάννης, Μαγκουνής, Κατούφας 27, Παπαδόπουλος 2.

 

Φιλαθλητικός – Δούκας 72-58

Δεκάλεπτα: 15-16, 37-33, 50-42, 72-58

Διαιτητές: Σκούτας, Ραχιώτης

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης, Κελαϊδής 10 (2), Λαμπρόπουλος 15 (2), Παρασκευόπουλος 6 (1), Λιακόπουλος 3 (1), Μπαζιώτης 7 (1), Σοφρωνάς, Πανταζής, Γεωργιάδης 11 (1), Τραφαλής 20.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 27 (4), Γιαννάκης 1, Χαϊκάλης, Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 6, Ζακυνθινός 6, Τζέμης 9, Κεφαλάς 3 (1), Θέος 6.

 

Περιστέρι – Μαρούσι 86-66

Δεκάλεπτα: 23-21, 48-38, 73-53, 86-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Αργυρούδης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 6, Παναγιωτάρας 6, Μπιμπούδης, Γεωργοπαπαδάκος 6 (2), Σιμιτζής 3 (1), Σκουλίδας 21 (4), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 8 (2), Φωτόπουλος 4, Γιαννίκος 14, Τσιμπούκης, Ρεκουνιώτης 14.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 8, Στασινός, Τσακίρης 18 (3), Μίχαλος 6 (1), Στούκας 4, Παπαδημητρίου, Κουπίδης 23 (5), Στράγκας 7, Αλεξίου, Τόλιας, Μούτσα, Μαστροκωστόπουλος.

 

Αγία Παρασκευή – Ηράκλειο 78-74

Δεκάλεπτα: 26-19, 43-42, 59-53, 78-74

Διαιτητές: Ξάνθος, Κοτσιμπός

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Παπαδάκης 10 (2), Άρχος 2, Λυτόπουλος 4, Μαρίνος 4, Τσακίριδης 16 (1), Φωτίου 20 (4), Δημητρίου 18 (1), Αγγελόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 2, Γκιουζέλης.

Ηράκλειο (Ράλλης): Πάλλης 11, Σαχπατζίδης 13, Παπαδούλης, Θεοδωρίδης, Πετράκης 8 (1), Παπαδάκης 5, Τσερκιτζόγλου 2, Αρναουτάκης 19 (3), Μπόγδανος 7, Αγαπιάδης 9.

 

Πανερυθραϊκός – Χολαργός 83-72

Δεκάλεπτα: 20-13, 37-27, 52-50, 83-72

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Μαραμής

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης 3 (1), Μπάρδας 6 (1), Καλλιανιώτης 14 (4), Σπυρόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος 12 (1), Προδρόμου 21 (1), Γιαουρτόγλου 7 (1), Γεωργίου, Σολωμός 11, Γκαϊτάσοφ 3 (1), Αντωνίου 2, Πρέκας.

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Τσουβελεκάκης, Γραμματίκας 11 (1), Ρουμπέας, Βίτσος, Αγόρης 9 (1), Μούκας 4, Μουμπάρακ 9 (1), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος 2, Κιαπέκος 16, Παπαγεωργόπουλος 6, Παπάς 15 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 33

2. Φάρος Κερατσινίου 31

3. Πανερυθραϊκός 29

4. Περιστέρι 28

5. Αμύντας 28

6. Παπάγος 27

7. Ιωνικός Νίκαιας 26

8. Φιλαθλητικός 25

9. Δούκας 23

10. Ηράκλειο 23

11. Αγία Παρασκευή 22

12. Χολαργός 21

13. Ικαρος Καλλιθέας 20

14. Μαρούσι 20

 

Επόμενη αγωνιστική (1/3)

Χολαργός – Περιστέρι

ΓΣ Κύμης – Πανερυθραϊκός

Δούκας – Ιωνικός Νίκαιας

Ηράκλειο – Φιλαθλητικός

Παπάγος – Αγία Παρασκευή

Φάρος Κερατσινίου – Αμύντας

Μαρούσι – Ίκαρος Καλλιθέας

 

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου 73-56

Αργος Ορεστικό – Μαχητές Δόξας Πεύκων 75-89

Πιερικός Αρχέλαος – Ανατόλια 75-74

Προμηθέας Πάτρας – Στρατώνι 68-61

Φοίνικας Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 69-73

Κομοτηνή – Τιτάνες Παλαμά 66-101

Aργοναύτης Καλ. – Πευκοχώρι 89-92

 

Φύλλα αγώνα

Αργος Ορεστικό – Μαχητές Δόξας Πεύκων 75-89

Δεκάλεπτα: 25-24, 47-44, 62-71, 75-89

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Γερακίνης

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπέλλος, Μπόζιαρης, Κούτρας 23 (1), Χατζόπουλος, Μιχαηλίδης 2, Βλάχος 2, Κόττας 11, Τράντας 5 (1), Βοϊβατόπουλος 13, Μαυρίδης 19 (1), Τσαμπούρης.

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 1, Ταρπάγκος, Μάρουσιτς 11 (2), Γερομιχαλός Δ. 17 (4), Ελευθεριάδης 15 (4), Χότζα 2, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 29 (3), Γράβας 8, Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 4, Απιδόπουλος Γ.

 

Προμηθέας Πάτρας – Στρατώνι 68-61

Δεκάλεπτα: 19-10, 33-27, 54-46, 68-61

Διαιτητές: Κάρδαρης, Γιακείμη

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 2, Λάππας 2, Κατιάκος 20, Γιαννικόπουλος 7 (2), Πέττας 17, Μαναβόπουλος 6, Πετροβιτς 5, Νικολάου, Χαμηλός, Τζακόπουλος 9 (1).

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 2, Ζυγούρας 2, Κουντουρατζόγλου 6, Μυστηλιάδης 12 (1), Μυλωνίδης 2, Δαβάνης, Κιγμέτογλου 15, Δανάκης 2, Νταράκης 15, Δασκαλόπουλος 5.

 

ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου 73-56

Δεκάλεπτα: 11-17, 33-27, 55-41, 73-56

Διαιτητές: Τζίμα, Τσοκόλης

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 16 (1), Πρωτούλης 8 (2), Ματενίδης 2, Σταματέλος 13 (3), Ζιάκας 12 (2), Σικαλίδης 6, Βλάχος 2, Νεοφύτου 2, Ελευθεριάδης 2, Μελίδης 10.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 1, Γκάτζιας 4, Σαββίδης 2, Μαυρίδης 13 (2), Καδής 2, Καντάρκος 7, Θωμαΐδης 21, Σαρρής 6 (1), Ψευτογκάς.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Ανατόλια 75-74

Δεκάλεπτα: 22-21, 38-42, 55-58, 75-74

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ζαχαρής

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γκοντόπουλος 13 (2), Χριστοδούλου 15, Πρισκομάτης, Παρμαξίδης, Αμπαράς 8 (2), Ασημάκης 28 (2τρ., 5κ.), Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος 11, Οικονόμου.

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Καλτσίδης 4, Τζουβάρας 7, Γαλανίδης 7 (1), Τριανταφυλλίδης 15 (2), Αρνίδης 10 (3), Κουφός, Τόζιος 9, Σιώμος 15 (1), Βεργίνης 7, Σταυρακίδης.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Πευκοχώρι 89-92

Δεκάλεπτα: 24-25, 46-45, 56-64, 79-79 (κ.α.), 89-92

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ξέρας

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης 4, Καλπαξίδης 12, Ντισλής 29 (1), Μιχαηλίδης 22 (2), Θώμος, Δάλπας 7 (1), Μπέγας, Χαντζίδης 15 (1).

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 25 (5), Κεσίδης, Γεωργάκης, Μπεχλιβάνης 15 (3), Δεληγιάννης 7 (1), Τέρπος, Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 24, Ζώτος 3, Δήμου 16 (5).

 

Φοίνικας Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης 69-73

Δεκάλεπτα: 21-15, 41-28, 58-43, 69-73

Διαιτητές: Λόρτος, Φουτζήλας

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Αθανασόπουλος 4, Γοργόλης, Παπαχρήστος 9, Μαγρίζος 4, Τσιαβές 13 (2), Περρωτής 14, Μόσιαλος, Στεργιούλης, Παπακώστας 9, Τσιαμπαλής 16 (2).

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 23 (5), Παπαδάκης 3, Γρούδος 2, Σταμπουλής 6, Στεφανίδης 13 (2), Παπανικολάου 8 (2), Κουτσογιάννης 10, Κουμπάνης, Τατάρης, Παλλάκης, Τσιώγκας 6 (1), Πετς 2.

 

Κομοτηνή – Τιτάνες Παλαμά 66-101

Δεκάλεπτα: 11-27, 26-53, 43-82, 66-101

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Τζιβελεκίδου

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Στασινόπουλος, Σταμάτιος 17, Διαμαντίδης 4, Καραμπέκης, Ντίνας 15, Μπεκρής 12, Λεχούδης, Περγαμινέλης, Καλατζής 6, Χαλίλ 12, Μανάκας.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 13 (2), Τριανταφύλλου 11 (3), Λίτσο 12 (2), Πανταζής 2, Κουτινάς 17 (1), Βουργιώτης 2, Μαλτέσιος 17, Κουσιάντζας 8, Φούντας 19 (2).

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 33

2. Προμηθέας Πάτρας 32

3. Αργος Ορεστικό 28

4. Πευκοχώρι 28         

5. Πιερικός Αρχέλαος 26

6. Αργοναύτης 26

7. Ανατόλια 25     

8. Τιτάνες Παλαμά 25

9. Φοίνικας Λάρισας 25

10. Στρατώνι 24   

11. Ασπίδα Ξάνθης 23

12. Αίας Ευόσμου 23

13. ΧΑΝΘ 21

14. Κομοτηνή 18

 

Επόμενη αγωνιστική (1/3)

Μαχητές Δόξας Πεύκων – ΧΑΝΘ

Ανατόλια – Αργος Ορεστικό

Στρατώνι – Πιερικός Αρχέλαος

Ασπίδα Ξάνθης – Προμηθέας Πάτρας

Τιτάνες Παλαμά – Φοίνικας Λάρισας

Πευκοχώρι – Κομοτηνή

Αίας Ευόσμου – Aργοναύτης Καλ.