Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (16η Αγωνιστική)

Ο πρωτοπόρος του 1ου Ομίλου στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών Κρόνος Αγίου Δημητρίου έκαμψε εκτός έδρας την αντίσταση του Παλαιού Φαλήρου με 58-55 και κράτησε τη διαφορά των δύο βαθμών που τον χωρίζουν από τα Μελίσσια και τον Άρη Πετρούπολης που τον ακολουθούν.

 Στο 2ο Όμιλο η Νίκη Λευκάδας δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Ασπίδα Ξάνθης την οποία νίκησε με 88-33.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:

Π. Φάληρο-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 55-58

Μελίσσια-Καλαμάτα 1980 72-43

Αρκάδι-Ίκαρος Καλ. 58-52

Δάφνη Αγ. Δημ.-Ηρόδοτος 67-53

Άρης Πετρ.-Σπόρτιγκ 64-53

ΦΕΑ – Πανιώνιος 0-20 (άνευ αγώνα)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αρκάδι – Ίκαρος Καλλιθέας 58-52

Διαιτητές: Νάστος Πετρόπουλος

Δεκάλεπτα :20-20, 34-30, 51-40, 58-52

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Μπότσι 10, Τζουγκράκη 20(2), Καούκη 9(1), Λίτσι 8, Λελεδάκη 8, Περάκη 3, Αγαθαγγέλου.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 11 , Λιγνού, Κουτσαυγουστή 5, Μπρούλια, Παπαϊωάνου 2, Δασκαλοπούλου 17(1), Μανέα, Ζότοβα 17(1), Νιάρχου.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Ηρόδοτος 67-53

Διαιτητές: Κιουλάφας, Κασάπη

Δεκάλεπτα 14-11, 31-25, 54-34, 67-53

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Τετενέ 12 , Τσιφτελή 8, Μανώλη 9(1) , Παπακωνσταντίνου Α 4, Μαγιντόμπε 4, Μικεδάκη 2, Χατζόγλου 11, Τσουκαλά 16(1), Ζεβαχιργιάν 1, Καλογεροπούλου, Γιαννακοπούλου, Παπακωνσταντίνου Β.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης): Βαρελτζή Ν. 8, Νισταζάκη 2, Σοπίκου 3, Δανδουλάκη 19(1) , Σακουλάκη 7, Φωτιάδη 8, Καρλάφτη 5(1) , Γιαλαμά 1, Βαρελτζή Α-Κ. , Κοιλάδη.

Π. Φάληρο – Κρόνος Αγ. Δημ. 55-58

Διαιτητές : Χριστοδουλάκης, Κοτσώνης

Δεκάλεπτα : 16-14, 33-36, 47-47, 55-58

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα, Τζαμαρία 2, Χριστακοπούλου 4, Πριόνα 5(1), Δεγαίτη 6, Γιαννέλη, Πετράκη Θεοδωρομανωλάκη 22(2), Δραγωνέα, Γιαμπάνη 16.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα): Καμμένου 2, Εμμμανουηλίδου 4, Σπαθάρου 25 (3) , Τζανετάτου, Μίχου 5, Σπαθάρη 13(3), Γκέργκι, Ξάνθου 7, Γασπαράτου, Ζικιρίδου 2, Μαγγίνα

Μελίσσια – Καλαμάτα 1980 72 – 43

Διαιτητές: Λουκαράκης, Χουγιάζος

Δεκάλεπτα: 23-8, 41-21, 66-35, 72-43

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 11, Καμπουράκη 10(2), Τσιχριτζή 5(1), Κοιλιαρίδη 2, Βαγδατλή, Ζακυνθινού 4, Καπερώνη 19(5), Σκαρογιάννη 18, Τσουκαλά 3(1).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Τσούμπου 4, Κουτίβα 4, Πραμαγγιούλη 2, Πολιτοπούλου 5, Τζανή 7, Μάλαμα Β. 7(1), Μάλαμα Α. 14(1), Μπρεζεράκου.

Άρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ 64-53

Διαιτητές: Ορφανός Ε.,Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 20-18, 35-37, 51-42, 64-53

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα): Μπαράκου, Καβαλλάρη 2, Λιάγκα 2, Μοίρα 20, Πλούμπη 9(1) , Ροϊδου 2, Ανωγειανάκη 13(1), Τσέρου 5(1) , Μακρυνίκα 11.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου, Ναυροζίδου 16(1), Βαφειάδη 5(1), Καναβάρου, Χιώτη 18, Βούλγαρη 7(1), Γιαννακάκου , Κοτσιάφτη 7.

Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 30
2. Μελίσσια 28
3. Άρης Πετρούπολης 28
4. Πανιώνιος 27
5. Δάφνη Αγ. Δημ. 27
6. Ίκαρος Καλ. 24
7. Αρκάδι Ρεθ. 24
7. Σπόρτιγκ 24
9. Π. Φάληρο 22
10. Ηρόδοτος 20
11. Καλαμάτα 1980 18

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής:

Νίκη Λευκάδας – Ασπίδα Ξάνθης 88-33

Απόλλων Καλ. – Ηρακλής 54-44

ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΟ Σερρών 51-70

Ολύμπια Λαρ. – Άρης Θ. 69-62

ΠΑΣ Γιάννινα – Ν. Βότσης 70-57

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 63-44

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΠΑΣ Γιάννινα – Ναυαρχος Βότσης 70-57

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 16-6, 32-23, 49-36, 70-57

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 20(4), Θωμά 15(4), Σαρηγιαννίδου 8, Μεντεσίδου 6, Παπαδιά, Παπαδιαμάντη 2, Παπαδοπούλου 13, Γιοπίτσα, Λαδοπούλου 3, Βαλάκου 3.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 11, Γιοβανοπούλου 2, Κωνσταντινίδου, Μηταριώτη 7(1), Ευσταθίου 6, Τυφλού 18(2), Ζηβώνη, Τζήμου 6, Παπαδάκη 7.

Τιτάνες Δράμας – ΑΕ Πυλαίας 63-44

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 10-2, 20-15, 42-30, 63-44

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 16, Στάικου, Κεσεσίδου 15, Φούντα, Γιαντσιώρη 6, Πελτέκη 7, Κουτούση 13, Αλεξοπούλου 2, Χατζησάββα, Κυριακίδου, Δημητρακούδη 4.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 14, Λίτσιου 13(1), Σταματέλου, Βούλγαρη, Ντάμπη, Λάλου 12, Κοκκίνου 5, Καζαντζή, Κουλακιώτη, Δραγκόλα.

Απόλλων Καλ. – Ηρακλής 54-44

Διαιτητές: Τσούλης, Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 15-6, 36-17, 45-33, 54-44

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Ζαμπέτογλου, Μαργαρίτη 2, Θεοδωρίδου 4, Αραμπατζή 5, Καραγεωργίου, Καλαντίδου 14, Παλλάνη 7(1), Καζαντζή 11(1), Σπανούδη, Νικολαϊδου 4, Καϊμακτσή 7, Τομπουλίδου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουρβούλης): Τσουμπερλή 11, Σταμπή, Σιδηροπούλου, Κατσαμούρη 6, Κογκαλίδου , Σολωμού 2, Τσάντα 2, Ξανθοπούλου, Παπαρδέλα, Γεροστεργίου 8, Λογδανίδου 11, Ντάλα 4.

Ολύμπια Λάρισας – Αρης 69-62

Διαιτητές: Μελανίδης, Μαριτσούδης

Δεκάλεπτα: 22-12, 38-24, 47-44, 69-62

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 12(2), Σουλιώτη 6, Σπυροπούλου 10(1), Χαβαλέ 25(3), Κουτσουνούρη 13(1), Καλλίδου 3, Ράπτη, Ντριστέλλα, Σκαρλή.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 13(3), Τσινέκε Ε., Πολύχρου 18(4), Αντωνιάδου Α. 2, Αντωνιάδου Σ. 2, Γιαννουσίου 4, Τσινέκε Κ., Τσαμπάκου 6, Μπουντούκα, Τζιότζιου 6, Σταμπουλίδου 13.

Νίκη Λευκάδας – Ασπίδα Ξάνθης 88-33

Διαιτητές: Νάκας, Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 28-7, 51-16, 75-24, 88-33

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας-Βαφειάς): Χαιριστανίδου 12, Αργυρού 4, Τζίμπο 7, Μπάρκα 2, Λιοπύρη 2, Κανταρά 14, Μπαλλά 7, Ψυχογιού 14(2), Μοσχοπούλου 13, Κρητικού 4(1), Λογοθέτη 7(1), Βουκελάτου 2.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά, Ψωμαδοπούλου, Ομέρ-Ογλού 3, Παπαχρυσοβέργη, Παπαδοπούλου 12, Χαλκίδου 2, Μαμαλίκατζη 6, Ζιώγα 10(1). 

ΕΟ Σταυρούπολης – ΑΟ Σερρών 51-70

Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημαλίδης

Δεκάλεπτα: 14-22, 28-42, 38-58, 51-70

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Δημητριάδου, Τριανταφύλλου 4, Κεσόγλου 16, Δριστέλλα, Σαμαρά 5, Πετρίδου 9, Σταυρίδου, Παυλίδου 12, Κανέλλογλου, Μαγδαλιαννίδου 3, Μυγδαλιά 2. 

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 5, Τόγα 8, Μπακιρτζίδου 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Χωλοπούλου Ν. 14 (2), Χωλοπούλου Μ. 11 (1), Πρόικου 15 (3), Γκλεζάκη 8, Ανδρεάδη, Στεφανίδου.

Βαθμολογία:

1. Νίκη Λευκάδας 32
2. Τιτάνες Δράμας 31
3. Ολύμπια Λάρισας 29
4. ΑΟ Σερρών 27
5. ΠΑΣ Γιάννινα 25
6. Απόλλων Καλαμαριάς 25
7. ΑΕ Πυλαίας 23
8. Ηρακλής 22
9. Άρης 21
10. Ασπίδα Ξάνθης 18
11. ΕΟ Σταυρούπολης 17
12. Ν. Βότσης 17
* Η Σταυρούπολη έχει ένα μηδενισμό