Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 16η αγωνιστική

Χωρίς ανακατατάξεις στην κορυφή και την βάση των βαθμολογιών των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής Ανδρών, μετά και την 16η αγωνιστική.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Φάρος Κερατσινίου – Περιστέρι 78-66

Μαρούσι – Πανερυθραϊκός 73-85

Χολαργός – Ιωνικός Νίκαιας 66-71

ΓΣ Κύμης – Φιλαθλητικός 87-58

Δούκας – Αγία Παρασκευή 74-80

Ηράκλειο – Παπάγος 89-82

Ίκαρος Καλλιθέας – Αμύντας 70-84

 

Φύλλα αγώνα

Δούκας – Αγία Παρασκευή 74-80

Δεκάλεπτα: 21-28, 41-45, 53-58, 74-80

Διαιτητές: Παυλόπουλος, Αποστολίδης Β.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Χαϊκάλης 2, Αθανασιάδης, Μπουρδάνος 24 (2), Γιαννάκης 4, Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 4, Ζακυνθινός 12 (1), Τζέμης 9, Κεφάλας, Θέος 19 (3).

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Αρχος, Μαρίνος 4, Λυτόπουλος 9, Αγγελόπουλος 16, Τσακιρίδης 14 (1), Φωτίου 13 (1), Κεφαλάς 5 (1), Δημητρίου 16, Γκιουζέλης 3 (1), Γρατσιάτος.

 

Φάρος Κερατσινίου – Περιστέρι 78-66

Δεκάλεπτα: 14-19, 36-26, 60-48, 78-66

Διαιτητές: Σκούτας, Παπαθανασίου

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 7 (1), Μοσχοβίτης 18, Χανιάς, Κουρής 8, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 11, Μουστόπουλος, Λυκογιάννης 10 (1), Μαγκουνής 6, Κατούφας 17, Παπαδόπουλος 1.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 14 (1), Παναγιωταράς 2, Γεωργοπαπαδάκος 10 (1), Γιαννίκος 4, Σκουλίδας 7 (1), Πρίτσος 4, Λυμπερόπουλος 7 (1), Καραβανάς 4, Ρεκουνιώτης 14.

 

Μαρούσι – Πανερυθραϊκός 73-85

Δεκάλεπτα: 13-25, 34-54, 51-70, 73-85

Διαιτητές: Στρέμπας, Κάρδαρης

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Στράγκας 17, Τσακίρης 12 (1), Κουπίδης 17 (2), Στούκας 9 (1), Μίχαλος 11 (2), Γιαννουλάκος 2, Αλεξίου 2, Παπαδημητρίου 3, Στασινός, Μαστροκωστόπουλος, Τόλιας, Μούτσα.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Σολωμός 11, Μπάρδας 18 (4), Γιαουρτόγλου 11 (1), Καλλιανιώτης 12 (4/4τρ.), Γεωργίου 2, Γκαϊτάσοφ 6, Προδρόμου 16 (1), Πρέκας 4, Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Αντωνίου 2, Σπυρόπουλος.

 

ΓΣ Κύμης – Φιλαθλητικός 87-58

Δεκάλεπτα: 32-13, 47-25, 68-38, 87-58

Διαιτητές: Μπούσιας, Κωνσταντινίδου

ΓΣ Kύμης (Μπρατσιάκος): Σέττος 11 (2), Μιλόσεβιτς, Παπαντωνίου 9 (1), Πανταζής 4, Κατράνας 6 (2), Κωνσταντακόπουλος 6 (1), Γκιζόγιαννης 22 (2), Κολώκας 4, Λόλας 9, Σιαμανδούρας 2, Ερεβμπεναζιέ 10, Σκουλούδης 4.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 7 (1), Κελαϊδής 9 (3), Λαμπρόπουλος 7 (1), Παρασκευόπουλος 6, Ζαρμακούπης, Μπαζιώτης 7 (1), Σωφρονάς 2, Πανταζής 4, Γεωργιάδης 4 (1), Τραφαλής 6, Οκεκουοϊέν 4, Πρέκας 2.

 

Ηράκλειο – Παπάγος 89-82

Δεκάλεπτα: 20-13, 43-31, 68-54, 89-82

Διαιτητές: Παντελίδης, Σπυρόπουλος Αντ.

Ηράκλειο (Ράλλης): Πρωτογεράκης, Σπυριδάκης, Θεοδωρίδης, Πετράκης 7 (1), Παπαδάκης 21 (1), Τσερκιτσόγλου 9 (1), Μπόγδανος 16 (2), Αγαπιάδης 7, Παπαδούλης 2, Αρναουτάκης 5 (1), Σαχπατζίδης 8, Πάλλης 14.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 12 (1), Σιμόπουλος 2, Γραμματικός 10 (2), Εμμανουηλίδης 14, Θεοδολογίτης, Δόξας, Καραμπάς 6 (2), Χριστόδουλος 8, Κακαβάς 11 (1), Κουκουράβας 12 (1), Ακτύπης 5.

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Αμύντας 70-84

Δεκάλεπτα: 19-19, 30-42, 51-62, 70-84

Διαιτητές: Μαραμής, Γρίβα

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 15 (1), Ντουζίδης 6 (1), Ναούμης 3 (1), Σκούφης, Κούρτης 11, Ιορδάνογλου 5, Τζόλος 15 (2), Κουρέπης, Βλάχος, Πέρβιι 4, Βουγιούκας 11, Σκόρδας.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 18, Αγγελόπουλος 14, Τοπάλι 9 (1), Διαμαντόπουλος 3, Ματζούρος, Βαρδιάνος 18 (3), Πίνης 5 (1), Κουκουνιάς 6 (2), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 9 (2), Βογιατζής 2, Διαμαντής.

 

Χολαργός – Ιωνικός Νικαίας 66-71

Δεκάλεπτα: 17-21, 27-41, 47-60, 66-71

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Σπυρόπουλος

Χολαργός (Ζάχος): Γραμματίκας 15 (2), Ρουμπέας, Βίτσος, Μουμπάρακ 15 (3), Αγόρης 10 (2), Μούκας, Κιαπέκος 2, Παπαγεωργόπουλος 12, Παπάς 12 (2).

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Ντακούλιας 19 (2), Κούτουλας 10 (2), Τασόπουλος 9, Θυμνιός 16, Βασιλόπουλος, Τσαρουχάς 3 (1), Σκάνδαλος 2, Παλαιοχωρίτης 2, Θεοδοσίου, Αναγνωστόπουλος, Αποστολίδης 10, Μπολάτογλου.

 

Bαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 31

2. Φάρος Κερατσινίου 29

3. Αμύντας 27   

4. Πανερυθραϊκός 27

5. Περιστέρι 26

6. Ιωνικός Νίκαιας 25

7. Παπάγος 25

8. Φιλαθλητικός 23

9. Δούκας 22

10. Ηράκλειο 22

11. Χολαργός 20

12. Αγία Παρασκευή 20

13. Ικαρος Καλλιθέας 19

14. Μαρούσι 17               

 

Επόμενη αγωνιστική (15/2)

Περιστέρι – Μαρούσι

Πανερυθραϊκός – Χολαργός

Ιωνικός Νίκαιας – ΓΣ Κύμης

Φιλαθλητικός – Δούκας

Αγία Παρασκευή – Ηράκλειο

Αμύντας – Παπάγος

Ίκαρος Καλλιθέας – Φάρος Κερατσινίου

 

2ος όμιλος

Πευκοχώρι – ΧΑΝΘ 93-79

Αίας Ευόσμου – Αργος Ορεστικό 74-84

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πιερικός Αρχέλαος 92-72

Ανατόλια – Προμηθέας Πάτρας 80-85

Στρατώνι – Φοίνικας Λάρισας 84-77

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Παλαμά 83-78

Aργοναύτης Καλ. – Κομοτηνή 75-64

 

Φύλλα αγώνα

Ανατόλια – Προμηθέας Πάτρας 80-85

Δεκάλεπτα: 19-25, 28-44, 54-71, 80-85

Διαιτητές: Φακίτσας, Γερακίνης

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Καλτσίδης, Τζουβάρας 12, Γαλανίδης 15 (1), Τριανταφυλλίδης 12 (2), Αρνίδης 10 (1), Κουφός, Τόζιος 17 (1), Σιώμος 10, Βεργίνης 4, Σταυρακίδης.

Προμήθεας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ 3 (1), Λάππας, Κατιάκος 16, Γαννικόπουλος 5, Πέττας 25 (2) Σερέτης, Μαραγκόπουλος 11, Πετροβιτς 20 (4), Μαλτέζος, Σουφλιάς, Διακόπουλος 5 (1).

 

Στρατώνι – Φοίνικας Λάρισας 84-77

Δεκάλεπτα: 16-22, 34-32, 53-54, 84-77

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τσιρτσιμάλης

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός 2, Mατενίδης 1, Ζυγούρας 4 (1), Δελίδης 2, Κουντουρατζόγλου 7, Μυστηλιάδης, Μυλωνίδης 2, Δαβάνης 5 (1), Κιγμέτογλου 9, Δανάκης 19 (2), Νταράκης 18, Δασκαλόπουλος 15.

Φοίνικας Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Λεπενιώτης 11 (2), Αθανασόπουλος 5 (1), Γοργόλης 2, Παπαχρήστος 22 (1), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 6, Περρωτής 3, Μόσιαλος, Παπακώστας 20, Τσιαμπαλής 8 (2).

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Κομοτηνή 75-64

Δεκάλεπτα: 25-22, 41-38, 56-56, 75-64

Διαιτητές: Δημάδης, Κατρακάρης

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης 4, Καλπαξίδης 6, Ντισλής 9, Μιχαηλίδης 29 (2), Γαϊτανίδης, Θώμος, Δάλπας 12 (2), Μπέγας, Χαντζίδης 15.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 3 (1), Σταματέλος, Διαμαντίδης 5 (1), Μανάκας 6, Λεχούδης 15 (2), Ντίνας 8 (1), Μπεκρής 16 (3), Καλατζής 7 (1), Καραμπέκης, Στασινόπουλος 4.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Παλαμά 83-78

Δεκάλεπτα: 17-20, 26-39, 50-59, 83-78

Διαιτητές: Θεοδώρου, Τζιοπάνος Ν.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 8 (1), Παπαδάκης 2, Γρούδος, Σταμπουλής 14, Στεφανίδης 28 (3), Καραμπέκης, Παπανικολάου 17 (3), Κουμπάνης, Τατάρης 3, Παλλάκης 6, Τσιώγκας 5 (1), Πετς.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 17 (3), Τριανταφύλλου 11 (1), Λίτσο 11 (1), Πανταζής, Kουτίνας 16 (1), Μαλτέσιος 11, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 10 (1), Πελίγκος.

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πιερικός Αρχέλαος 92-72

Δεκάλεπτα: 28-22, 50-36, 68-53, 92-72

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Ξέρας

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 7, Ταρπάγκος 2, Μάρουσιτς 18 (3), Γερομιχαλός Δ.. 11 ασίστ, Ελευθεριάδης 20 (1), Βαρδής, Στόλης 6, Γερομιχαλός Π. 23 (1), Γράβας 7 (1), Γκαμούρας 5, Θεοδωράκος 2, Απιδόπουλος Γ. 2.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Ζησόπουλος 2, Γκοντόπουλος 16 (3), Παρμακτσίδης 2, Χριστοδούλου 11 (1), Πρισκομάτης 2, Ταρενίδης 2, Αμπαράς 7 (1), Ασημάκης 14, Σπυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος 2, Οικονόμου 12.

 

Αίας Ευόσμου – Αργος Ορεστικό 74-84

Δεκάλεπτα: 20-20, 31-40, 53-56, 74-84

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 13 (2), Γκάτζιας, Σαββίδης 8 (2), Μαυρίδης 17 2), Καντάρκος 8, Θωμαΐδης 12, Σαρρής 7 (1), Ψευτογκάς 9 (3).

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Κούτρας 17 (1), Χατζόπουλος, Μιχαηλίδης 3 (1), Βλάχος 12 (1), Κόττας 14 (1), Βοϊβατόπουλος 12, Μαυρίδης 26 (4), Τσαμπούρης.

 

Πευκοχώρι – ΧΑΝΘ 93-79

Δεκάλεπτα: 27-18, 48-35, 77-55, 93-79

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Ελευθεριάδης

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 10 (2), Αμπατζίδης, Κεσίδης, Γεωργάκης, Μπεχλιβάνης 9 (1), Δεληγιάννης 20 (6), Τέρπος 6, Τριφτανίδης 4, Βασιλειάδης 7, Νησιώτης 9, Ζώτος 11 (3), Δήμου 17 (2).

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 7 (1), Πρωτούλης 15, Σταματέλος, Ζιάκας 17 (1), Σικαλίδης 15 (2), Βλάχος, Νεοφύτου 9, Ελευθεριάδης 6, Μελίδης 10.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 31

2. Προμηθέας Πάτρας 30

3. Αργος Ορεστικό 27

4. Πευκοχώρι 26

5. Αργοναύτης 25

6. Ανατόλια 24

7. Πιερικός Αρχέλαος 24

8. Φοίνικας Λάρισας 24

9. Στρατώνι 23      

10. Τιτάνες Παλαμά 23

11. Αίας Ευόσμου 22

12. Ασπίδα Ξάνθης 21

13. ΧΑΝΘ 19

14. Κομοτηνή 17

 

Επόμενη αγωνιστική (15/2)

ΧΑΝΘ – Αίας Ευόσμου

Αργος Ορεστικό – Μαχητές Δόξας Πεύκων

Πιερικός Αρχέλαος – Ανατόλια

Προμηθέας Πάτρας – Στρατώνι

Φοίνικας Λάρισας – Ασπίδα Ξάνθης

Κομοτηνή – Τιτάνες Παλαμά

Aργοναύτης Καλ. – Πευκοχώρι