Α2 Γυναικών: 15η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Με το «διπλό» απέδρασαν τα Μελίσσια από το κλειστό του Αγίου Δημητρίου στο ντέρμπι της 15ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α2 των Γυναικών. Επικράτησαν με 63-61 του τοπικού Κρόνου δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε και το Αρκάδι Ρεθύμνου, όπου έκαμψε την αντίσταση του Πανιωνίου με 58-54 στη Νέα Σμύρνη.

Στο 2ο Όμιλο ακάθεκτη συνεχίζει η Νίκη Λευκάδας που επιβλήθηκε στη Θεσσαλονίκη με 78-42 του Ηρακλή.  Μεγάλη μάχη έγινε και στις Σέρρες όπου ο τοπικός ΑΟ Σερρών υπέκυψε στην παράταση με 64-59 από τους Τιτάνες Δράμας που διατηρήθηκαν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Σπόρτιγκ-Π. Φάληρο 64-43

Ίκαρος Καλ.-Άρης Πετρ. 61-70

Πανιώνιος-Αρκάδι 54-58

Καλαμάτα 1980-Δάφνη Αγ. Δημ.31-52

Ηρόδοτος – ΦΕΑ  20-0 (άνευ αγώνα.)

Κρόνος Αγ. Δημ.-Μελίσσια 61-63

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κρόνος Αγ. Δημ. – Μελίσσια 61-63

Διαιτητές: Τσαχάκης, Λαζόνγκα

Δεκάλεπτα: 18-9, 38-25, 53-51, 61-63

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.(Ζέρβα): Καμμένου 8(2) Εμμανουηλίδου, Σπαθάρου 12(3), Μίχου 4, Σπαθάρη, Πανταζή 7, Ξάνθου 12, Ζικυρίδου 16, Μαγγίνα.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής): Καραβέλη 6, Καμπουράκη 11(2), Τσιχριτζή 4, Δούρου, Κοιλιαρίδη 14(3), Ζακυνθινού 2, Καπερώνη 5(1), Σκαρογιάννη 17, Τσουκαλά 4.

Σπόρτιγκ – Π. Φάληρο 64-43

Διαιτητές: Τσολάκος, Γαρίνη

Δεκάλεπτα: 19-10 , 33-23, 50-30, 64-43
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Παυλοπούλου 4 , Ναυροζίδου 15(2) Κατσιμπίρη Σ., Βαφειάδη 2, Καναβάρου , Χιώτη 16,  Βάσιου , Βούλγαρη 6 , Γιαννακάκου 4(1) Κοτσιάφτη 17(1)

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα, Τζαμαρία 2, Χριστακοπούλου 7(2) Πριόνα 2, Δεγαίτη 6, Γιαννέλη, Πετράκη, Θεοδωρομανωλάκη 11, Δραγωνέα , Γιαμπάνη 15

Ίκαρος Καλλιθέας – Άρης Πετρούπολης 61-70

Διαιτητές: Μαυρέλης, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα : 18-21, 31-42 ,  52-55, 61-70

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Μαρίνου 20(3), Λιγνού, Κουτσαυγουστή 2, Μπρούλια, Ακρίβου, Παπαϊωάννου, Δασκαλοπούλου 26(2), Μανέα, Ζότοβα 13(1).

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα): Μπαράκου, Καβαλάρη 2, Λιάγκα 11(1) , Μοίρα 18, Πλούμπη 20, Ροίδου 2, Ανωγειανάκη 4, Τσέρου 4, Μακρυνίκα 9.   

Πανιώνιος – Αρκάδι Ρεθ. 54-58

Διαιτητές: Λεβεντέλλης, Παπαδημητρόπουλος

Δεκάλεπτα : 20-20 33-30, 38-36 54-58

ΠΑΝΙΩΝΟΣ (Μελέτης):  Κουτανίτη 1, Λόξα, Κύρου 7(1), Σταμπούρλου 8, Στεφανίδου 15(3), Δάφκου, Γρηγορίου 8, Κοτσάνη, Παναγιωτοπούλου 15.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης): Μπότσι 11(1), Τζουγκράκη 17(2), Καούκη 8, Μπάκα, Λίτσι 3(1), Λελεδάκη, Περάκη 17.

Καλαμάτα 1980  – Δάφνη Αγ. Δημ. 31-52

Διαιτητές Ρίζος,Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα : 15-10, 20-26, 25-38, 31-52

Καλαμάτα 1980 (Αβδάλας): Μάλαμα Α. 14(2), Μάλαμα Β. 4, Πολιτοπούλου 2, Τζανή 5, Θάνου 4, Πρεζεράκου 1, Μεσσίνη 1 Τσούμπου, Κουτίβα

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς) Χατζόγλου 10 , Τσουκαλά 11(1) Τσιφτελή 11 , Τετενέ 8 , Μαγιντόμπε 6, Ζεβαχιργιάν 4, Παπακωνσταντίνου Α. 2, Μικεδάκη , Καλογεροπούλου , Γιαννακοπούλου, Παπακωνσταντίνου Β.

Βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ.Δημ. 28
2.Αρης Πετρ. 26
3.Μελίσσια 26
4.Πανιώνιος 25
5.Δάφνη Αγ.Δημ. 25
6.Ικαρος Καλ. 23
7.Σπόρτιγκ 23
8.Αρκάδι 22
9.Π. Φάληρο 21
10.Ηρόδοτος 19
11.Καλαμάτα 1980 17

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:

Ηρακλής-Νίκη Λευκάδας 42-78

Άρης Θ.-Απόλλων Καλ. 48-52

Ν. Βότσης-Ολύμπια Λάρισας 43-59

ΑΟ Σερρών Σέρρες-Τιτάνες Δράμας 59-64 (κ.α. 55-55)

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΟ Σταυρούπολης 69-47

ΑΕ Πυλαίας- ΠΑΣ Γιάννινα 72-67

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΟ Σταυρούπολης 69-47

Διαιτητές: Λαδάς, Χατζημπαλίδης

Δεκάλεπτα: 13-11, 28-22, 47-35, 69-47

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά, Καραλίδου Σ. 11(1), Παπαευαγγέλου 19(3), Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 12(1), Αντώνογλου 12, Μαμαλίγκατζη 2, Καβάζη, Ζιώγα 6, Χαλκίδου 2, Καραλίδου Β. 5, Γκιρκίζα.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου 4(1), Τριανταφύλλου 4, Κεσόγλου 10, Δριστέλα, Σαμαρά 2, Πετρίδου 11, Κανέλογλου 1, Αντωνιάδου 6, Μαγδαλιανίδου 4, Μυγδαλιά 5. 

Άρης – Απόλλων Καλαμαριάς 48-52

Διαιτητές: Γραικός , Πράττος

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-24, 42-39, 48-52

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 9(1), Αντωνιάδου Σ. 3, Τσινέκε Ε. 2, Μπουντούκα 2, Τσαμπάκου 6, Πολύχρου 3(1), Χατζηαράπη, Τσινέκε Α., Τζιότζιου 3, Γιαννουσίου 2, Σταμπουλίδου 18(1).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Νομικός): Ζαμπέτογλου 2, Θεοδωρίδου 9(1), Αραμπατζή 2, Νεφελούδη, Παλάνη 4, Καλαντίδου 9, Νικολαϊδου 5, Καζαντζή 11(1), Ροζανίτη, Μαργαρίτη 7, Καϊμακτσή 3, Τομπουλίδου.

Ηρακλής – Νίκη Λευκάδας 42-78

Διαιτητές: Λελούδας, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 9-16, 17-38, 30-59, 42-78

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουρβούλης): Τσουμπερλή 4, Σταμπή, Σιδηροπούλου 5(1), Οικονόμου 4, Κατσαμούρη 9, Σολωμού, Τσάντα, Ξανθοπούλου, Παπαρδέλα 2, Γεροστεργίου 4, Λογδανίδου 6, Ντάλα 8(2).

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 24(1), Αργυρού 2, Τζίμπο 1, Κανταρά 10, Μπάλλα 3, Κρητικού 5(1), Ψυχογιού 11(3), Μοσχοπούλου 18(3), Λιοπύρη, Λογοθέτη, Σταματέλου 2, Βουκελάτου.

ΑΕ Πυλαίας – ΠΑΣ Γιάννινα 72-67

Διαιτητές: Κετούλας, Μαριτσούδης

Δεκάλεπτα: 22-18, 35-36, 47-55, 72-67

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 4, Λίτσου 16(2), Σταματέλου Ι. 2, Ντάμπη 16, Λάλου 22, Κοκκίνου, Καζαντζή 4, Κουλακιώτη 8, Δραγκόλα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 13(2), Θωμά 12(2), Σαρηγιαννίδου 19(1), Παπαδιά 2, Παπαδοπούλου 9, Γιωτίτσα 6, Τσακτσίρα, Μεντεσίδου 2, Λαδοπούλου, Βαλάκου 4.

ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας 59-64 (παρ.)

Διαιτητές: Μπίκης-Εμμανουήλ

Δεκάλεπτα: 16-14, 26-33, 35-42, 52-52 (κ.α.), 59-64 (παρ.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 3, Τόγα 2, Μπακιρτζίδου 23, Τζιαμπάζη 6(2), Χωλοπούλου Ν. 8(1), Χωλοπούλου Μ. 4, Πρόικου 8(2), Γκλεζάκη 5.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη 19(1), Στάικου 3(1), Γαϊτανίδου, Κεσεσίδου, Φούντα, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 19, Κουτούση 16, Δημητρακούδη, Κυριακίδου, Αλεξοπούλου.

Ναύαρχος Βότσης – Ολύμπια Λάρισας 43-59

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης,Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 6-8, 12-27, 25-44, 43-59

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 6, Μηταριώτη 8(2), Ευσταθίου 4, Τυφλού 2, Ζηβώνη 4, Τζήμου 6, Παπαδάκη 2.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 8(1), Καψωκόλη 6, Σουλιώτη 2, Σπυροπούλου 6(2), Αραπακοπούλου, Γρηγοριάδου, Χαβαλέ 12(1), Κουτσουνούρη 13, Σκαρλή 3(1), Καλλίδου 9(1), Ράπτη, Ντριστέλλα.

Η βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 30
2. Τιτάνες Δράμας 29
3. Ολύμπια Λάρισας 27
4. ΑΟ Σερρών 25
5. ΠΑΣ Γιάννινα 23
6. Απόλλων Καλαμαριάς 23
7. ΑΕ Πυλαίας 22
8. Ηρακλής 21
9. Αρης 20
10. Ασπίδα Ξάνθης 17
11. ΕΟ Σταυρούπολης 16
12. Ν. Βότσης 16
* Η Σταυρούπολη έχει ένα μηδενισμό