Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-15η Αγωνιστική

Το Λαύριο επιβλήθηκε 84-66 του Αρκαδικού στο σημαντικότερο παιχνίδι της 15ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, ενώ με νίκες συνέχισαν Καβάλα και Ψυχικό. 
 
Αναλυτικά: 
 
Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα 56-63 
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Παγώνης, Τσιαπλής (Παραλικίδης)
Δεκάλεπτα: 10-16, 23-33, 43-55, 56-63
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής, Ελευθεριάδης, Θεοδωράκος 11, Ακεψιμαΐδης, Βενετίδης, Παρίτσης 16, Μπένας 2, Νότης, Σαμαράς 7, Καλογιαννίδης 3, Μανούσος 17, Πιλκούδης.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 3, Καράμπουλας 9, Τότσιος 20, Καλαμπάκας, Κατσαρές 3, Καραποστόλου 4, Αγγελακόπουλος 7, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 11, Βελισσαρίου 2, Καλαϊτζίδης 4.
 
Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής 94-87 
Διαιτητές: Τσούνας, Κωνσταντινόπουλος, Καρακάσης (Κανελλόπουλος)
Δεκάλεπτα: 20-27, 42-41, 71-68, 94-87
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 21, Μάρτζος 13, Χίμπερτ, Αποστολίδης 8, Κυρίτσης 14, Καραδολάμης 7, Συμεωνίδης 2, Αναγνωστόπουλος 11, Σκλάβος 18, Γαρμπής, Πέσκας, Αργυρός.
Ηρακλής (Δαμαλής): Γαρέζος, Ταραμάς, Μιχάλογλου 9, Ονάσογλου 5, Σφέικος 4, Χρυσόπουλος 29, Αράπης 4, Καραγκιολίδης 4, Κοθράς 10, Σταματόγιαννης, Αποστολίδης 9, Δέσπος 17.
 
Ψυχικό-Φίλιππος Βέροιας 85-72 
Διαιτητές: Κατραχούρας, Μαλαμάς, Κοντίλης (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 23-21, 50-35, 66-55, 85-72.
Ψυχικού (Ρεμεντέλας): Νίκου 5, Αχής Ντ. 11, Περσίδης, Παπανικολάου 12, Δημάκος 19, Σκάνδαλος 2, Μαρμαρινός 2, Κορωνίδης 12, Αχής Π., Ναούμης 8, Τεχλικίδης, Ματζιώρης 14.
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 15, Αμπέλε 2, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 4, Πλιούκας 11, Γκιουλέκας 8, Κασαμπαλής 15, Αργύρης 7, Τριχόπουλος 4, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 6.
 
Λαύριο-Αρκαδικός 84-66
Διαιτητές: Παναγιώτου, Βαρδάλος, Διαμαντής (Μαυρουδής)
Δεκάλεπτα: 27-16, 44-33, 62-50, 84-66
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 14, Δανάς 6, Χασάπης, Τσίρος 8, Τσιγγενόπουλος, Σακελλαρίου 19, Γιαννακόπουλος 15, Κεσκινίδης, Περράκης 13, Παγώνης 4, Ψωμαδέρης 3, Μπένος 2.
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 3, Νοέας 5, Κωνσταντίνου, Καρύδας 19, Κοψαύτης 1, Χατζής 15, Θανόπουλος 2, Καλλινικίδης 15, Εζόμο, Τζόρτζεβιτς 6.
 
Λιβαδειά-Παγκράτι 93-91 (κ.α. 81-81)
Διαιτητές: Πουρσανίδης, Λόρτος, Τσίμα (Μπλέτσας)
Δεκάλεπτα: 20-9, 40-37, 62-57, 81-81 (κ.α.), 93-91
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 14, Τερματζίδης 6, Λιόντος, Βεσκούκης 3, Γκαγκαλούδης 16, Μαράντος, Σάκοτα 16, Σταύρου 13, Γιανναλέτσος 13, Δημητριάδης 12.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Κοβάσεβιτς 18, Παππάς 6, Ψαρόπουλος 7, Παπαντωνάκος 9, Ράπτης 18, Κουτρούλιας 22, Ντιαλό 4, Φωτεινάκης, Γκέρος, Χατζηνικόλας 7.
 
Αετός-Εθνικός 77-80(κ.α. 68-68)
Διαιτητές: Θεωνάς, Πόντας, Καλογερόπουλος Λ. (Πετρίδης Ν.)
Δεκάλεπτα: 19-19, 32-34, 42-49, 68-68, 77-80
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 11, Κουκουνιάς 2, Αράπης 6, Κόκκαλης 12 (1), Βαρνάβας, Μόρφης, Τοπάλης 10, Μιχόπουλος 4, Ροδοστόγλου 15, Πέτρουλας 8, Τζουγκαράκης 9.
Εθνικός (Βλάχος): Παπαδιονυσίου, Μούκας 7, Καρυπίδης 4, Κουκάς 11, Τζιάλλας 5, Τσιότρας 6, Δεμερτζής 20, Γκιζόγιαννης 17, Μαχαίρας 6, Βαβάτσικος 4, Αναγνωστόπουλος.
 
Ρεπό: ΟΦΗ
 
Βαθμολογία
1. Καβάλα 28 (13-2)
2. Ψυχικό 26 (11-4)
3. Λαύριο 25 (10-5)
4. Αρκαδικός 25 (10-5)
5. Δόξα Λευκάδας 24 (9-6)
6. Εθνικός 24 (9-6)
7. Παγκράτι 23 (8-7)
8. ΟΦΗ 22 (7-8)
9. Λιβαδειά 22 (7-8)
10. Αετός 21 (6-9)
11. Φίλιππος Βέροιας 21 (6-9)
12. Ηρακλής 20 (5-10)
13. Ερμής Λαγκαδά 19 4-11
*Ο Ηλυσιακός αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.
 
Η επόμενη αγωνιστική (16η, 14/2)
Καβάλα-ΟΦΗ
Εθνικός-Ερμής Λαγκαδά 
Αρκαδικός-Αετός
Ηρακλής-Λαύριο 
Παγκράτι-Δόξα Λευκάδας 
Ψυχικό-Λιβαδειά 
Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας