Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 15η αγωνιστική

Η Κύμη ξέφυγε με 2 βαθμούς από τους… διώκτες της στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνικής ανδρών, ενώ η πρώτη ήττα δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τους Μαχητές στον 2ο όμιλο.  

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Ίκαρος Καλλιθέας 82-52

Πανερυθραϊκός – Φάρος Κερ. 88-72

Ιωνικός Νίκαιας – Μαρούσι 94-66

Φιλαθλητικός – Χολαργός 68-62

Αγία Παρασκευή – ΓΣ Κύμης 68-93

Παπάγος – Δούκας 89-56

Ηράκλειο – Αμύντας 79-81 (παρ.)

 

Φύλλα αγώνα

Πανερυθραϊκός – Φάρος Κερατσινίου 88-72

Δεκάλεπτα: 27-17, 49-39, 72-57, 88-72

Διαιτητές: Τσαρούχα, Θεοδωρόπουλος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Μπάρδας 22 (6), Καλλιανιώτης 15 (4), Σπυρόπουλος, Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Προδρόμου 8 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Γεωργίου 7 (1), Σολωμός 14, Αντωνίου, Γκαϊτάσοφ 4, Πρέκας.

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 8, Μοσχοβίτης 10 (1), Χανιάς, Κουρής 9, Στογιάνοβιτς, Πετροδημόπουλος 10, Σιούτης 13 (1), Λυκογιάννης 2, Μαγκουνής 5 (1), Κατούφας 4, Παπαδόπουλος 11 (1).

 

Αγία Παρασκευή – ΓΣ Κύμης 68-93

Δεκάλεπτα: 18-18, 35-41, 54-72, 68-93

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Λιότσος

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Ψαρράς, Μαρίνος 6, Λυτόπουλος 9, Αγγελόπουλος 6, Τσακιρίδης 10 (1), Φωτίου 12 (1), Κεφαλάς 7 (1), Δημητρίου 14 (1), Γκιουζέλης 2, Γρατσιάτος, Μαργέλης, Καρακατσάνης 2.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Μιλόσεβιτς 18, Σέττος, Παπαντωνίου, Καπινιάρης, Κατράνας 7 (1), Κακιούζης 9, Γκιζογιάννης 7 (1), Κωνσταντακόπουλος 7, Ερεβμπεναζιέ 6, Λόλας 14, Σκουλούδης 8, Κολώκας 17 (4).

 

Ηράκλειο – Αμύντας 79-81 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 26-20, 42-41, 54-58, 72-72 (κ.α.), 79-81

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Δημόπουλος.

Ηράκλειο (Ράλλης): Ε. Παπαδάκης, Πετράκης 3 (1), Μ. Παπαδάκης 13, Τσερκιτσόγλου 3 (1), Μπόγδανος 16 (2), Αγαπιάδης 7 (1), Θεοδωρίδης, Σακελλαρίου, Αρναουτάκης 7 (1), Σαχπατζίδης 6, Πάλλης 24.

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 19, Αγγελόπουλος 17, Τοπάλι 2, Διαμαντόπουλος 14, Βαρδιάνος 10 (1), Πίνης, Κουκουνιάς 10, Μπάρμπας 9 (3).

 

Φιλαθλητικός – Χολαργός 68-62

Δεκάλεπτα: 28-24, 37-38, 50-54, 68-62

Διαιτητές: Θεονάς, Καρδάρης.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης 2, Κελαϊδής 2, Λαμπρόπουλος 5, Παρασκευόπουλος 5 (1), Λιακόπουλος 8 (2), Μπαζιώτης 9 (3), Σοφρωνάς 4, Πανταζής 2, Γεωργιάδης 19 (1), Τραφαλής 12.

Χολαργός (Ζάχος): Γραμματίκας 12 (4), Ρουμπέας 5 (1), Βίτσος, Μουμπάρακ 12 (3), Αγόρης, Μούκας, Κιαπέκος 10, Παπαγεωργόπουλος 6, Κόκκαλης, Παπάς 17.

 

Παπάγος – Δούκας 89-56

Δεκάλεπτα: 14-17, 41-28, 66-47, 89-56

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Πολυχρόνης.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 7 (1), Τσιάκας 11 (1), Γραμματικός 12 (2), Εμμανουηλίδης 14, Αρσένης, Καραμπάς 5 (1), Χριστόδουλος 6, Κουκουράβας 11 (3), Κακαβάς 11, Θεολογίτης, Ακτύπης 10, Δόξας 2.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης 2, Μπουρδάνος 20 (3), Γιαννάκης 2, Σταθόπουλος 4, Οικονομόπουλος 3, Τζέμης 8, Κεφαλάς 8 (1), Τσίγκανος 2, Ζευκιλής 7.

 

Περιστέρι – Ίκαρος Καλλιθέας 82-52

Δεκάλεπτα: 17-8, 42-18, 65-34, 82-52

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Φασόλης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 9 (1), Παναγιωταράς 10ασ., Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 18 (4), Γιαννίκος 10 (2), Σκουλίδας 14 (4), Πρίτσος 2, Λυμπερόπουλος 9 (1τρ., 7ασ.), Καραβανάς, Σιμιτζής 2, Φωτόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 10.

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Ναούμης 2, Ντουζίδης 10, Χούμας, Σκούφης, Κούρτης 2, Βλάχος 6 (2), Τζόλος 8, Κουρέπης 4, Ιορδάνογλου 13, Πέρβι, Σκορδάς 7, Παπαδάκης.

 

Ιωνικός Νικαίας – Μαρούσι 94-66

Δεκάλεπτα: 23-14, 56-28, 74-40, 94-66

Διαιτητές: Μαραμής, Γιακείμη

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Ντακούλιας 27 (1), Κούτουλας 12 (2), Τασόπουλος 4, Θυμνιός 16, Βασιλόπουλος 7 (1), Τσαρουχάς 14 (4), Σκάνδαλος 6, Παλαιοχωρίτης 6 (2), Θεοδοσίου 2, Καρτζόγλου.

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Κουπίδης 2, Στράγκας 11, Τσακίρης 18 (1), Μίχαλος 5 (1), Μούτσα 2, Τόλιας 3 (1), Παπαδημητρίου 4, Αλεξίου 3 (1), Στασινός 2, Μαστροκωστόπουλος 4, Στούκας 12.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 29

2. Φάρος Κερατσινίου 27

3. Περιστέρι 25

4. Αμύντας 25

5. Πανερυθραϊκός 25

6. Παπάγος 24

7. Ιωνικός Νίκαιας 23

8. Φιλαθλητικός 22

9. Δούκας 21

10. Ηράκλειο 20

11. Χολαργός 19

12. Αγία Παρασκευή 18

13. Ικαρος Καλλιθέας 18

14. Μαρούσι 18

 

Επόμενη αγωνιστική (8/2)

Φάρος Κερατσινίου – Περιστέρι

Μαρούσι – Πανερυθραϊκός

Χολαργός – Ιωνικός Νίκαιας

ΓΣ Κύμης – Φιλαθλητικός

Δούκας – Αγία Παρασκευή

Ηράκλειο – Παπάγος

Ίκαρος Καλλιθέας – Αμύντας

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Aργοναύτης Καλαμαριάς 55-70               

Αργος Ορεστικό – Πευκοχώρι 78-67

Πιερικός Αρχέλαος – Αίας Ευόσμου 72-61

Προμηθέας – Μαχητές Δόξας Πεύκων 82-80

Φοίνικας Λάρισας – Ανατόλια 71-76

Τιτάνες Παλαμά – Στρατώνι 77-65

Ασπίδα Ξάνθης – Κομοτηνή 71-59

 

Φύλλα αγώνα

ΧΑΝΘ – Αργοναύτης Καλαμαριάς 55-70

Δεκάλεπτα: 16-21, 32-39, 39-53, 55-70

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζιβελεκίδου

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 10, Ματενίδης, Πρωτούλης 2, Σταματέλος 3 (1), Ζιάκας 13 (1), Σικαλίδης 8 (2), Νεοφύτου 2, Ελευθεριάδης 11, Μελίδης 6, Παπαθανασίου.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης, Καλπαξίδης 16, Ντισλής 19 (3), Μιχαηλίδης 6, Γαϊτανίδης 3 (1), Θώμος, Δάλπας 14 (2), Μπέγας, Χαντζίδης 12.

 

Ασπίδα Ξάνθης – Κομοτηνή 71-59

Δεκάλεπτα: 7-12, 27-25, 48-42, 71-59

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Κοϊμτζόγλου

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 5, Παπαδάκης 6, Γρούδος, Σταμπουλής 11, Στεφανίδης 18(2), Τσιόγκας, Παπανικολάου 7, Κουτσογιάννης 6, Κουμπάνης 4, Τατάρης 12(2), Παλάκης, Πετς.

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής 2, Σταματέλος, Διαμαντίδης 2, Μανάκας 2, Λεχούδης 16, Ντίνας 10(1), Κατσαούνης, Μπεκρής 7, Καλατζής 13(1), Καραμπέκης 2, Στασινόπουλος 2, Χαλίλ 3.Πιερικός Αρχέλαος – Αίας Ευόσμου.

 

Πιερικός Αρχέλαος – Αίας Ευόσμου 71-62

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-25, 51-46, 71-62

Διαιτητές: Γερακίνης, Ζαχαρής

Πιερικός-Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Ζησόπουλος, Κολακτσίδης, Γκοντόπουλος  20(2), Παπαδόπουλος Κ., Χριστοδούλου  8, Πρισκομάτης 5(1), Παρμακτσίδης, Αμπαράς  8(1), Ασημάκης 21 (3),  Σπυρόπουλος  3(1), Παπαδόπουλος Ν. 2, Οικονόμου 4.

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούζιας 15, Γκάτιας, Παπαδόπουλος, Σαββίδης 6 (2), Μαυρίδης 9, Καδής, Καντάρκος 21 (3), Θωμαϊδης 6, Ψευτόγκάς 5 (1).

 

Φοίνικας Λάρισας – Ανατόλια 71-76

Δεκάλεπτα: 22-16, 35-33, 46-52, 71-76

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 12 (1), Αθανασόπουλος 5, Παπαχρήστος 12 (1), Μαγρίζος 2, Κολλάτος, Τσιαβές 4, Περρωτής 9, Μότσιαλος, Παπακώστας 13, Τσιαμπαλής 14 (3).

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Παυλέας, Καλτσίδης, Κουφός, Τζουβάρας 12 (1), Γαλανίδης 14 (3), Τριανταφυλλίδης 18 (2τρ., 10ασ.), Αρνίδης 6 (1), Σιώμος 13, Βεργίνης 4, Τόζιος 9 (14ρ.), Σταυρακίδης.

 

Τιτάνες Παλαμά – Στρατώνι 77-65

Δεκάλεπτα: 16-14, 38-32, 57-52, 77-65

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ταρενίδης Κ.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 14 (2), Τριανταφύλλου, Λίτσο 7, Γεωργαντζάς 13 2, Πανταζής, Kουτίνας 14, Μαλτέσιος 10, Κουσιάτζας Κ. 2, Φούντας 17.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 6, Ζυγούρας 3 (1), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου 12 (1), Μυλωνίδης 9, Δαβάνης, Κιγμέτογλου 8, Δανάκης 8, Νταράκης 5, Δασκαλόπουλος 14.

 

Αργος Ορεστικό – Πευκοχώρι 78-67

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-41, 54-52, 78-67

Διαιτητές: Τζίμα, Τσιρτσιμάλης

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπέλλος, Μπόζιαρης, Κούτρας 4, Χατζόπουλος 7, Μιχαηλίδης 6 (2), Βλάχος 15 (1), Τράντας 4, Κόττας 23 (2), Βοϊβατόπουλος 13, Μαυρίδης 6.

Πευκοχώρι (Πλατής): Αμπατζίδης, Κεσίδης, Γεωργάκης 7, Μπεχλιβάνης, Δεληγιάννης 11 (3), Τέρπος 8, Τριφτανίδης 8, Βασιλειάδης 9, Νησιώτης 5, Ζώτος 11 (1), Δήμου 8 (2).

 

Προμηθέας Πάτρας – Μαχητές Δόξας Πεύκων 82-80

Δεκάλεπτα: 26-21, 51-41, 66-60, 82-80

Διαιτητές: Σκούτας, Καλογερόπουλος Λ.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ, Λάππας 2, Κατιάκος 18, Γιαννικόπουλος 2, Πέττας 22 (3), Μαναβόπουλος 9, Πέτροβιτς 11 (1), Χαμηλός 3 (1), Σουφλιάς 2, Τζακόπουλος 13 (1).

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 1, Ταρπάγκος, Μάρουσιτς 5 (1), Γερομιχαλός Δ. 11, Ελευθεριάδης 9 (1), Κελεσίδης 2, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 33, Γράβας 15 (1), Γκαμούρας 2, Θεοδωράκος 2, Απιδόπουλος Γ..

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 29

2. Προμηθέας Πάτρας 28

3. Αργος Ορεστικό 25

4. Πευκοχώρι 24

5. Ανατόλια 23          

6. Πιερικός Αρχέλαος 23

7. Φοίνικας Λάρισας 23

8. Αργοναύτης 23     

9. Τιτάνες Παλαμά 22

10. Στρατώνι 21   

11. Αίας Ευόσμου 21

12. Ασπίδα Ξάνθης 19

13. ΧΑΝΘ 18

14. Κομοτηνή 16

 

Επόμενη αγωνιστική (8/2)

Πευκοχώρι – ΧΑΝΘ

Αίας Ευόσμου – Αργος Ορεστικό

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Πιερικός Αρχέλαος

Ανατόλια – Προμηθέας Πάτρας

Στρατώνι – Φοίνικας Λάρισας

Ασπίδα Ξάνθης – Τιτάνες Παλαμά

Aργοναύτης Καλ. – Κομοτηνή