Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 14η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε η Νίκη Λευκάδας επικρατώντας με 96-64 του Άρη στο πλαίσιο της 14ης Αγωνιστικής του 2ου Ομίλου του Πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών και εξακολουθεί να είναι αήττητη.

Στον 1ο Όμιλο ο Άρης Πετρούπολης σε ματς θρίλερ επιβλήθηκε με 65-64 του Πανιωνίου, ενώ ο Ίκαρος Καλλιθέας και τα Μελίσσια  πήραν σημαντικές νίκες σε αγώνες που κρίθηκαν στην παράταση.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Π. Φάληρο-Ίκαρος Καλλιθέας 61-64 (παρ.)

Κρόνος Αγ. Δημ.-Καλαμάτα 1980 87-28

Αρκάδι Ρεθ.-Ηρόδοτος 48-35

Άρης Πετρούπολης-Πανιώνιος 65-64

Μελίσσια-Σπόρτιγκ 64-62 (παρ.)

ΦΕΑ – Δάφνη Αγ. Δημητρίου 0-20 (α.α)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Κρόνος Αγ. Δημ. – Καλαμάτα 1980 87-28

Διαιτητές Ρίζος Πετρόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-3, 34-10 , 61-20 , 87-28

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα):Καμμένου 10(2) , Εμμανουηλίδου 4, Σπαθάρου 5(1) μ, Μυλωνάκη 10(2) Μίχου 6 Τζανετάτου 14, Σπαθάρη 9, Γκέρκι  6 , Ξάνθου 1, Γασπαράτου 2 , Ζικιρίδου 7 , Μαγγίνα 13. 

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος):  Τσούμπου 6 Μεσσήνη 2, Θάνου, Πραμαγγιούλη 2, Πολιτοπύλου 4 , Τζανή , Αναστασοπούλου 2Μάλαμα Β. 4, Μάλαμα Α. 6 Μπρεζεράκου 2.

Άρης Πετρ.  – Πανιώνιος 65-64

Διαιτητές : Αντωνιάδης, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-35, 51-49, 65-64

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Μίχα): Μπαράκου , Καβαλλάρη 3(1) , Λιάγκα 13(1), Μοίρα 15 , Πλούμπη 21(1) , Ροίδου 7 , Ανωγειανάκη 2, Τσέρου 2 Μακρυνίκα 2.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Λόξα 3(1), Σταμπούρλου 9, Στεφανίδου 27(4), Γρηγορίου 8, Παναγιωτοπούλου 11,  Κύρου 2, Κοτσάνη, Κουτανίτη 2, Στυλιαρά 2.

Π. Φάληρο – Ίκαρος Καλ.  61-64 (παρ.)

Διαιτητές: Γαρίνη, Μαραβέλιας

Δεκάλεπτα : 15-17, 22-32, 32-44, 51-51(κ. α.) , 61-64 (παρ.)

ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τσίκουτα 3(1) , Ντζαμαρία 10 , Χριστακοπούλου 13(2) , Πριόνα 3, Δεγαίτη 2, Γιαννέλη 3(1) , Πετράκη 4, Θεοδωρομανωλάκη 11(1) , Δραγωνέα , Γιαμπάνη 12.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης):  Μαρίνου 12(2) Λιγνού 14(3) , Μπρούλια 4, Ακρίβου 2, Παπαϊωάννου 6 , Δασκαλοπούλου 16(1), Μανέα 2 , Ζότοβα 8(1).

Αρκάδι Ρεθ. – Ηρόδοτος 48-35

Διαιτητές:Σπυρόπουλος, Καλογριάς

Δεκάλεπτα:22-9, 28-17, 35-29, 48-35.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘ. (Πλευράκης):Μπότση 16(1), Τζουγκράκη 17(3), Καούκη 4, Μπάκα, Λίτσι 4, Λελεδάκη 7, Περάκη, Μιχελιδάκη, Ρήγα, Παναρετάκη, Νάζου, Μπουρνέλη.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτης):Βαρελτζή Α., Βαρελτζή Ν. 4, Νισταζάκη 4, Δανδουλάκη Α., Κοιλάδη 4, Σοπικού 2, Φυργάδη, Δανδουλάκη 9 Μ., Γιαλαμά, Καλαϊτζάκη, Σακουλάκη 2, Φωτιάδη 10.

Μελίσσια  – Σπόρτιγκ  64-62 (παρ.)

Διαιτητές: Λυράς,  Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 9-14, 29-23, 41-36, 54-54 (κ.α.) ,  64-62 (παρ.)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής) : Καραβέλη 7 Καμπουράκη 15(1) , Τσιχριτζή 12(2) , Κοιλιαρίδη 14(3) , Ζακυνθινού 1 Καπερώνη 8 , Σκαρογιάννη 4 Τσουκαλά 4.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος) Ναβροζίδου 8 , Βαφειάδη 14(1) , Καναβάρου 2, Χιώτη 11 , Βούλγαρη 12(2) , Γιαννακάκου 3, Κοτσιαύτη 12(1).

Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 27
2. Μελίσσια 24
3. Άρης Πετρούπολης 24
4. Πανιώνιος 24
5. Δάφνη Αγ. Δημ. 23
6. Ίκαρος Καλ. 22
7. Σπόρτιγκ 21
8. Π. Φάληρο 20
9. Αρκάδι 20
10. Ηρόδοτος 17
11. Καλαμάτα 1980 16
*Η ΦΕΑ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής:

Νίκη Λευκάδας-Άρης Θ. 96-64

ΑΕ Πυλαίας-Ν. Βότσης 54-55

Απόλλων Καλ.-Ολύμπια Λάρ. 38-63

Τιτάνες Δρ.-Ασπίς Ξ. 63-36

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Σερρών 51-67

ΕΟ Σταυρούπολης-Ηρακλής 56-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΑΕ Πυλαίας – Ν.Βότσης 54-55

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Χρ.,Τσανακτσίδης

Δεκάλεπτα: 12-19, 21-30, 33-45, 54-55

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ(Κούκος): Λίτσιου 8(2), Σταματέλου, Στάνη 2, Ντάμπη 14(2), Δραγκόλα, Λάλου 24, Κοκκίνου 2, Καζαντζή, Κουλακιώτη 4.

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 19(2), Γιοβανοπούλου, Μηταριώτη 4(1), Ευσταθίου 2, Τυφλού 16(2), Ζηβώνη, Τζήμου 6, Παπαδάκη 8.

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΟ Σερρών 51-67

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Δεκάλεπτα: 20-19, 30-35, 41-50, 51-67

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης-Παπαδόπουλος): Ντόκου 20(2), Θωμά 11(2), Μεντεσίδου 7(1), Παπαδιά 2, Παπαδοπούλου 7, Γιοπίτσα 3, Τσακτσίρα 1, Λαδοπούλου, Βαλάκου.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Μαραγκού 8(1), Τόγα 4, Μπακιρτζίδου 8, Τζιαμπάζη 9(3), Χωλοπούλου Ν. 8(1), Χωλοπούλου Μ. 9, Πρόικου, Γκλεζάκη 21.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ηρακλής 56-59

Διαιτητές: Μπίκης, Σελεβός

Δεκάλεπτα: 11-12, 35-28, 47-47, 56-59

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου 4, Ζόγκα, Τριανταφύλλου, Κεσόγλου 8, Δριστέλλα 4, Αντωνιάδου, Σαμαρά 11, Πετρίδου 12, Παυλίδου 15, Αναγνώστου 2.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουρβούλης): Τσουμπερλή 19, Σταμπή, Σιδηροπούλου, Οικονόμου 6, Κατσαμούρη, Σολωμού 2, Τσάντα, Ξανθοπούλου 13, Παπαρδέλα 4, Γεροστεργίου 2, Ντάλα 4, Λογδανίδου 9.

Νίκη Λευκάδας – Άρης 96-64

Διαιτητές: Κωστής,Λαμπίρης

Δεκάλεπτα: 22-11, 44-30, 66-44, 96-64

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 22, Αργυρού 2, Τζίμπο, Κανταρά 12(2), Μπαλλά 12, Ψυχογιού 37(11), Λογοθέτη 2, Σταματέλου, Βουκελάτου, Μοσχοπούλου 9(1), Καββαδία.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου 4,  Τσινέκε Ε. 2, Αντωνιάδου Α. 5(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Τσαμπάκου 18, Τσινέκε Κ. 7, Σταμπουλίδου 23(1).

Απόλλων Καλ. – Ολύμπια Λαρ. 38-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 11-17, 25-36, 27-47, 38-63

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Μαργαρίτη 7, Μπαδινάκη, Μωϋσιάδου, Παλλάνη 5(1), Καζαντζή 2, Αραμπατζή 5, Νικολαϊδου 11, Καϊμακτσή 8, Τομπουλίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 2, Σουλιώτη 4, Σπυροπούλου 14(1), Σκαρλή, Χαβαλέ 20(2), Κουτσουνούρη 16(1), Καλλίδη 4, Καψωκόλη 2, Ράπτη 1, Ντριστέλα, Γρηγοριάδου. 

Τιτάνες Δρ. – Ασπίδα Ξαν. 63-36

Διαιτητές: Τσούλης-Γραικός

Δεκάλεπτα: 20-9, 35-14, 49-27, 63-36

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Γαϊτάνη 14(1), Στάικου 2, Γαϊτανίδου, Μπίχτα, Κεσεσίδου 8(1), Φούντα 7(1), Γιαντσιώρη 6, Πελτέκη 13(1), Κουτούση 1, Δημητρακούδη 6(1), κυριακίδου 6, Αλεξοπούλου.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 3, Καραλίδου Σ., Παπαευαγγέλου, Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 13, Αντώνογλου 3, Μαμαλίκατζη, Παπαχρυσοβέργη, Ζιώγα 11(1), Καραλίδου Β. 4, Χαλκίδου 2. 

Βαθμολογία

1. Νίκη Λευκάδας 28
2. Τιτάνες Δράμας 27
3. Ολύμπια Λάρισας 25
4. ΑΟ Σερρών 24
5. ΠΑΣ Γιάννινα 22
6. Απόλλωνας Καλαμαριάς 21
7. Ηρακλής 20
8. ΑΕ Πυλαίας 20
9. Άρης 19
10. ΕΟ Σταυρούπολης 15
11. Ν. Βότσης 15
12. Ασπίδα Ξάνθης 15
*Η Σταυρούπολη έχει έναν μηδενισμό