Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-14η Αγωνιστική

Ο Αρκαδικός επικράτησε της Δόξας Λευκάδας και ο Εθνικός του Λαυρίου στα σημαντικότερα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής του δευτέρου γύρου στην Α2 Ανδρών. 
 
Αναλυτικά: 
 
Φίλιππος Βέροιας-ΟΦΗ 65-63 
Διαιτητές: Γεωργιάδης, Παγώνης, Τζιοπάνος Ν. (Τανατζής)
Δεκάλεπτα: 21-14, 34-35, 50-54, 65-63
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 3, Αμπέλε 4, Σιδηρόπουλος, Τραϊανός 5, Δεληγεώργης, Πλιούκας 26, Γκιουλέκας 8, Κασαμπαλής 12, Τριχόπουλος 3, Πεχλιβάνος, Λευκαδίτης 4.
ΟΦΗ (Τακιανός): Μποχωρίδης 12, Σταμπουλής, Μαυρογιάννης 5, Στυλιανού 16, Λιανός 11, Κυρίτσης, Χάλαρης 19, Τρεπάλοβατς, Σκλήβας. 
 
Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά 65-67 
Διαιτητές: Διαμαντής, Κωνσταντινόπουλος, Μπούσιας (Βιδάλης)
Δεκάλεπτα: 17-16, 28-31, 47-51, 65-67.
Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τζιβελέκας, Δρόσος 2, Ζώρζος 2, Καρτέρης 5, Νικολακόπουλος 4, Περδικάκης 20, Βλάχος 5, Κακλαμανάκης 11, Τσιώκος 2, Αναγνωστάκης 14.
Ερμής Λαγκαδά (Μύθου): Καϊκλής 10, Ελευθεριάδης 1, Ακεψιμαΐδης 2, Βουτσίτσεβιτς 8, Παρίτσης 3, Μπένας 16, Σιώπης, Σαμαράς, Καλογιαννίδης 12, Μανούσος 15, Πλικούδης.
 
Καβάλα-Αετός 77-64 
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ., Πανταζής, Φακίτσας (Λαμπρίδης)
Δεκάλεπτα: 13-18, 36-36, 54-52, 77-64.
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 10, Καράμπουλας 13, Τότσιος 7, Καλαμπάκας 13, Καραποστόλου 8, Αγγελακόπουλος 7, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 12, Βελισσαρίου 1, Καλαϊτζίδης 6.
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 3, Κουκουνιάς 1, Κόκκαλης 18, Βαρνάβας, Αράπης 13, Τοπάλης, Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 11, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 14. 
 
Εθνικός-Λαύριο 76-53 
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Καλδίρης, Διμπινούδης (Άκελ)
Δεκάλεπτα: 26-11, 43-25, 64-39, 76-53.
Εθνικός (Βλάχος): Παπαδιονυσίου 4, Μούκας 9, Καρυπίδης 10, Κουκάς 13, Τζιάλλας 6, Τσιότρας 7, Ραδίτσας, Γκιζόγιαννης 12, Μαχαίρας 5, Βαβάτσικος 4, Αναγνωστόπουλος 2, Δεμερτζής 4.
Λαύριο (Σερέλης): Δανάς 2, Μπρόζος 10, Χασάπης, Τσίρος 2, Μουρίκης 4, Σακελλαρίου 11, Παγώνης 2, Τσιγγενόπουλος, Περράκης 6, Γιαννακόπουλος 5, Ψωμαδέρης 1, Μπένος 10. 
 
Αρκαδικός-Δόξα Λευκάδας 76-70 
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Τσώνος Β., Παπαθανασίου (Κόκκορης)
Δεκάλεπτα: 21-19, 38-36, 56-49, 76-70. 
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 4, Νοέας 8, Κωνσταντίνου 3, Καρύδας 14, Κοψαύτης 5, Χατζής 14, Θανόπουλος 10, Καλλινικίδης, Εζόμο 4, Τζόρτζεβιτς 14.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 3, Μάρτζος 5, Χίμπερτ 4, Αποστολίδης 9, Κυρίτσης 23, Καραδολάμης 6, Συμεωνίδης 4, Αναγνωστόπουλος 4, Σκλάβος 12, Γεωργάκης, Αργυρός.
 
Παγκράτι-Ψυχικό 71-84 (κεκλεισμένων των θυρών) 
Διαιτητές: Τσούνας, Μπίκας, Καραβίτης (Σταύρου)
Δεκάλεπτα: 25-20, 40-36, 59-53, 71-84
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 1, Κοβάσεβιτς 11, Δέδες 4, Παππάς 4, Ψαρόπουλος 6, Παπαντωνάκος 10, Ράπτης 11, Κουτρούλιας 20, Ντιαλό 4, Φωτεινάκης, Χατζηνικόλας. 
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Μαρμαρινός 2, Αχής Ντ. 9, Περσίδης, Παπανικολάου 17, Δημάκος 17, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 17, Κορωνίδης 8, Αχής Π., Ναούμης 5, Πάνου, Ματζιώρης 9.
 
Ηρακλής-Λιβαδειά 81-83
Διαιτητές: Τζαφλέρης, Ταρενίδης Στ., Ευφραιμίδης (Δροσόπουλος)
Δεκάλεπτα: 23-18, 37-35,55-61, 81-83
Ηρακλής (Δαμαλής): Γαρέζος, Μιχάλογλου 16, Ονάσογλου 5, Σφέικος 4, Χρυσόπουλος 17, Αράπης, Καραγκιολίδης 12, Κοθράς 13, Σταματόγιαννης, Αποστολίδης 3, Δέσπος 11.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 6, Τερματζίδης 9, Λιόντος, Βεσκούκης 2, Γκαγκαλούδης 21, Σάκοτα 18, Σταύρου 2, Γιανναλέτσος 6, Δημητριάδης 19.
 
Βαθμολογία 
1. Καβάλα 26 (12-2)
2. Αρκαδικός 24 (10-4)
3. Ψυχικό 24 (10-4)
4. Λαύριο 23 (9-5)
5. Παγκράτι 22 (8-6)
6. Εθνικός 22 (7-7)
7. Δόξα Λευκάδας 20 (7-6)
8. Φίλιππος Βέροιας 20 (6-8)
9. ΟΦΗ 20 (6-8)
10. Λιβαδειά 20 (6-8)
11. Αετός 20 (6-8)
12. Ηρακλής 19 (5-9)
13. Ερμής Λαγκαδά 17 (3-11)
14. Ηλυσιακός 14 (1-12)
*Ηλυσιακός και Δόξα Λευκάδας έχουν ένα ματς λιγότερο. 
 
Η επόμενη αγωνιστική (15η, 7/2) 
ΟΦΗ-Ηλυσιακός 
Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα 
Αετός-Εθνικός 
Λαύριο-Αρκαδικός 
Δόξα Λευκάδας-Ηρακλής 
Λιβαδειά-Παγκράτι 
Ψυχικό-Φίλιππος Βέροιας