Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα (14η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στους τέσσερις ομίλους της Γ΄Εθνικής έχουν ως εξής…

 

1ος Όμιλος
Ζάκυνθος –Ερμής Περ. 64-53
ΓΣ Χαλανδρίου – Κρανίδι 88-91
Ένωση Ιλίου – Ακάδημος 80-58
Πεντέλη – Προμηθέας Χαλανδρίου 99-100 (88-88 κ.α.)
Μανδραϊκός – Έσπερος ΑΟΠΑ 83-85
Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλων Αρχ. Κ. 85-66
Νήαρ Ηστ – Κεραυνός Αιγίου (28/1)

Ζάκυνθος-Ερμής Περ. 64-53
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ντίσιος
Δεκάλεπτα: 25-15, 35-25, 49-36, 64-53
Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 11 (2), Καρβούνης 7(2), Ζαχαράκης 3(1), Ζάγκλας 5, Καραμπάτσος 11(1), Μπουλογεώργος 2, Στέφος 2, Μουλάς 7(1), Νικολόπουλος 16(1).
Περαμα (Κάσσης): Φωστέρης 14(2), Ντακούλιας 15(3), Πέππας 11. Κουκουβάκης 7, Ιωάννου 6.

Χαλάνδρι-Κρανίδι 88-91
Διαιτητές: Φάκαρος-Νάκας
Δεκάλεπτα: 26-25, 41-48, 66-69, 88-91
Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 13(3), Δρακοπούλος 6(2), Στεργίου 7(1), Παπαντωνίου 23(7), Λυπημένος 6(2), Αλεξόπουλος 7, Μπεκρής 6, Γιεμενής 7(2), Σάλτης 13(3).
Κρανίδι (Γκόλαντας): Μπόγρης 15, Μπινιάρης 4, Κοντογιάννης 40(3), Τζινόπουλος 20, Γαλάνης 7(1), Λαμπίρης, Λάμπρης, Κωνσταντίνου 5, Άμπαλος.

Ένωση Ιλίου-Ακάδημος 80-58
Διαιτητές: Χατζημάρκος-Καρανικόλα
Δεκάλεπτα: 23-12, 36-28, 51-42, 80-58
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Βαϊδάκης 9(1), Μπέλλας Ι. 12 (3), Φουντάς 9(1), Μητρόπουλος 7(1), Τσολάκης 13(3), Παπαηλίου 2, Μπέλλας Ο. 15(3), Μίχος 4, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος 5, Γεωργιάδης 4, Λαλάκης.
Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Φιλιπόπουλος, Καραμπάγιας, Τσικούρης 13, Σπαντιδέας 2, Γιαννουκάκης, Καζολέας 6, Λαζαρακόπουλος 6, Φωτάκης 9, Σκοπέτος 5(1), Λουρμπέας 6, Γεωργανάς 11.

Πεντέλη-Προμηθέας Χαλ. 99-100 (88-88 κ.α.)
Διαιτητές: Τσάτσης-Μαγκουνής
Δεκάλεπτα: : 23-22, 47-50, 71-75, 88-88, 99-100
Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Ραμπάτ, Μάντζιος, Χατζηκωστής 14(3), Κατσαντώνης, Μανιάτης 16(2), Αυγενικός 9, Λουγιάκης 15, Χαρτοματζίδης 8(2), Γάσπαρης, Μπίγκοε 20(3), Καραβασάνης 15, Μαντζιώρης
Προμηθέας (Νικητόπουλος): Ροσίερ, Καραθανασόπουλος Θ. 5(1), Καραθανασόπουλος Αλ. 2, Σπετσιέρης, Λοϊζος 15, Τασιόπουλος 32(4), Καρούζος 20(4), Σαμιώτης, Μιμάνι, Ρώσσης 5, Βαρσαμούλης 17(2), Μαλούκος 4

Μανδραϊκός-Έσπερος 83-85
Διαιτητές: Ζέρβας-Ζιώγας
Δεκάλεπτα: 19-24, 36-39, 63-55, 83-85.
Μανδραϊκός (Μαρίνος): Κοντούλης, Μεντένης, Μακρής 4, Γ. Καμπερίδης, Αττικός 11, Μπαλάφας 30 (4), Καλεντάκης 11 (1), Καμπερίδης, Σακελλάρης 2, Κυρίτσης 13 (1), Ηλιάδης 12 (2).
Έσπερος ΑΟΠΑ (Κεσσαπίδης): Μακρής, Φραντζής, Πετρόπουλος 1, Λαμπρόπουλος 14 (1), Αποστολόπουλος, Μέλνικς 31, Στυλίδης 14 (2), Αδαμόπουλος, Οικονομόπουλος 5 (1), Δίπλαρος 7 (1), Λυμπέρης 9 (3), Αγγελόπουλος 4.

Νίκη Αμαρουσίου-Απόλλων Αρχ. Κορ. 85-66
Διαιτητές: Μπανασάκης-Κώτσου
Δεκάλεπτα: 32-12, 59-35, 69-53, 85-66
Νίκη Αμαρουσίου (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 6 (2), Τσέκενης Γ. 3 (1), Κατωπόδης 10 (2), Παβλίσεβιτς 11 (2), Κοντογιάννης 20 (1), Δέλλιος, Γεωργακόπουλος 10 (1), Γιατράκος 2, Τσέκενης Α. 8 (2), Μούγιος 15, Τσιάτσιος.
Απόλλων Αρχ. Κορίνθου (Γκόφας): Καραχοντζίτης 7 (1), Χρήστου, Στεφανής 4, Κατσαμάκης 9 (2), Βαμβακάς 17 (1), Δανιήλ 16, Σμυρνής, Σταυρόπουλος 5 (1), Αδάμ, Τρυφωνόπουλος 8.

Η βαθμολογία
1.Εσπερος ΑΟΠΑ 26
2.Ένωση Ιλίου 24
3.Ζάκυνθος 24
4.Προμηθέας 24
5.Νίκη Αμαρουσίου 23
6.Κεραυνός 21
7.Πεντέλη 21
8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 21
9.Νήαρ Ηστ 19
10.Ακάδημος 19
11.Μανδραϊκός 18
12.Χαλάνδρι 17
13.Πέραμα 17
14.Κρανίδι 16

 

2ος Ομιλος

Παρασκευή 23 Ιανουαρίου

Πόλις Καλλιθέας-Ιωνικός ΝΦ 78-74

Εργοτέλης-Ηρόδοτος 75-68

Σάββατο 24 Ιανουαρίου

Ακαδημία-Κορωπί 75-81

Αιγάλεω-Σπόρτιγκ 72-84

Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Αρχάγγελος 71-66

Κάδμος-Κρόνος Αγ. Δημ. 69-81

Τετάρτη 28 Ιανουαρίου

19.15 Πεύκη-Διαγόρας Δρυοπ.

 

Ακαδημία-Κορωπί 76-81

Δεκάλεπτα: 21-21, 49-45, 61-65, 76-81

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Ντάνος

Ακαδημία Ρεθύμνου (Θεοδωρουλάκης): Καρπέτσας 3 (1), Κριθινάκης 10 (2), Κέμπης 4, Μαυραγάκης 13 (1), Χρυσουλάκης 5, Σταμούλης 4, Νταλιάνης 2, Μπαλάφας 29 (5), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου 4, Δουλγεράκης 2

Κορωπί (Καρακώστας): Ντάσης 16 (4), Μελάς 11 (3), Κούργιας 7 (2), Υφαντής 5, Τύρλας 9, Κερασοβίτης 9 (1), Νικολού, Τσουμπρής 9 (1), Αγαδάκος 15.

 

Ικαρος Ν.Σμ. – Αργάγγελος 71-66

Διαιτητές: Μαντήλας- Τζαμάκου

Δεκάλεπτα: 22-22, 38-44, 59-51, 71-66

Ικαρος Ν.Σμ. (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 13(3), Βλασσόπουλος 2, Βούζας 9(1), Ντεφούδης 4, Συριστατίδης 24(4), Βουρλίτης 11, Δαρμογιάννης 8(2), Μιχαλόπουλος.

Αρχάγγελος(Θωμίδης): Ντέντα 5, Βλαχοδήμος 3(1), Ματσαμάς 17, Παπανικολάου 5(1), Σκορδάλης 19(3), Εκινέ 5(1), Κούρος 10, Μητσού, Αυγενικός 2, Κουιμτζίδης, Ξυπολιτάς.

 

 

Κάδμος – Κρόνος Αγ.Δημ. 69-81

Διαιτητές: Καρακάσης-Σοφιανόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-21, 36-38, 47-54, 69-81

Κάδμος (Αναστασίου): Τομαράς 9 (3), Παπαδάκης 3 (1), Χαρατσής Π., Κατσούλας 20, Γκρινιάρης 9, Χαρατσής Γ.12 (1), Σταμάτης, Κουμπές 4, Δρακάκης 9, Μητρόπουλος 3 (1).

Κρόνος Αγ.Δημ. (Σαββάτης): Μπάλλας 12 (3), Στραγανιώτης 9 (1), Πίτσας, Ξιούρας 6, Γεωργούλης 2, Δορκοφίκης, Αντωνόπουλος 10 (3), Φρουσκλιάς 11 (2), Χαλβατζής 23, Γιαννακόπουλος 5 (1), Ανδρεάτος 3 (1), Τσίλαγας.

 

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 27

2. Σπόρτιγκ 25

3. Κορωπί 25

4. Πόλις Καλλιθέας 24

5. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23

6. Εργοτέλης 23

7. Ηρόδοτος 21

8. Αρχάγγελος 20

9. Κάδμος 20

10. *Διαγόρας Δρυοπιδέων 19

11. Ακαδημία Ρεθύμνου 18

12. Αιγάλεω 18

13. *Πεύκη 16

14. Ιωνικός ΝΦ 14

 

*Εχει έναν αγώνα λιγότερο

 

 

3ος Ομιλος

 

Ηρακλής Κοζάνης – Πρωτέας Γρεβενών 61-70

Καρδίτσα – Μελίκη 81-64

ΑΕΛ – Βόνιτσα 108-63

Νίκη Βόλου – Μεταμόρφωση Βόλου 68-64

Αίολος Αστακού – Σιάτιστα 90-48

Πανεδεσσαϊκός – Καστοριά 62-88

Αγρίνιο – Διόσκουροι Κοζάνης 66-56

Αγρίνιο-Διόσκουροι Κοζάνης     66-56
Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος.

Δεκάλεπτα: 15-24, 29-34, 42-42, 68-56
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 4, Τρομάρας, Τσατάλας 16, Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Μουχάκης 2, Μήτσου 13 (1), Γεωργούλας 14 (2), Μακρής 4, Γκόβας 12 (2).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Σταυρίδης, Σισμάνης 10, Σκορδάρης 4, Ντόβας 12 (2),
Καρανώτας Σ. 15 (1), Γκλιάνας 2, Τσαουσίδης, Μπάρμπας 3 (1), Ατματζίδης, Καρανώτας Τ. 4,
Ανδρίτσος 6.

Ηρακλής Κοζάνης-Πρωτέας Γρεβενών 61-70
Διαιτητές: Τζιοπάνος- Τσοκόλης. Δεκάλεπτα: 13-16, 27-27, 44-51, 61-70
Ηρακλής Κοζάνης (Τζιλίνης): Γίδαρης 3, Τσακμάκης 3, Γιαννουζάκος 12 (3), Σιδέρης 2, Ασίζης
10 (1), Παπούλιας 14, Γιαννούλης 17.
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 15 (2), Γιαννάκης 13 (1), Μουράτογλου 24 (2), Ρίγκος 2, Κολοβός, Παπαθεοδώρου, Τσιμίδης, Μαλιούρας 6, Πετρίδης, Τζήμας 10 (2).

Λάρισα 1964 – Βόνιτσα 108-63
Διαιτητές: Πετανίδου-Γρεκος. Δεκάλεπτα: 26-19, 51-32, 77-47, 108-63
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος) : Βλαχούλης 2, Κουρής 5 (1), Σαριμπαλίδης 6 (2), Τσιλούλης 11 (2),
Τέλιος, Μηλιώνης 17 (5), Κονδυλόπουλος 10 (1), Σταυρόπουλος 10 (1), Μπλιάτζας 10, Πολίτης 5, Ψάλτου 19, Κόκκας 13.
Βόνιτσα : Κακιούζης 14 (1), Κοντογιάννης, Αρέθας, Τσιτσώνης 6 (2), Περλής 22 (1), Κόκκαρης
4, Μανδαλάκης 17 (1), Μπουρσινός, Παπανελόπουλος.

Καρδίτσα – Μελίκη 81-64
Δεκάλεπτα: 24-15, 42-27, 61-46, 81-64.
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κοϊμτζόγλου
Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 2, Γεωργίου 8 (2), Θώδης, Τσιαμούρας 14 (2), Παπαϊωάννου 10 (1), Παππάς Κ. 7 (1), Κομποδιέτας 2, Βούλγαρης, Παπαδόπουλος 25, Αντωνίου 9 (1), Κουρέτης 3 (1), Παππάς Γ. 3 (1).
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 10, Μαυρίδης 12, Δημητριάδης 8 (1), Γιαννόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Καρατζάς 3 (1), Κοτζαμπάσης 9 (3), Λέφας 3, Παραπούρας 11 (1), Τζουνόπουλος 6, Ρογγότης.

Νίκη Βόλου – Μεταμόρφωση Βόλου 68-64
Δεκάλεπτα: 18-21, 32-32, 46-53, 68-64.
Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης
Νίκη Βόλου (Κασαπίδης): Τζίνης, Αρότσιος, Οικονόμου, Βασδέκης 2, Μπίζιος, Τσώλης 24 (1), Κατσαλής 19 (4), Τάσσος 15, Κέτουλας 6, Τοκατλίδης 2.
Μεταμόρφωση (Μυριντζής): Καραγεώργος 18 (3), Ζήσης, Παπούλιας 11, Παρασκευάς 19 (1), Σκαμάγκας 7 (1), Τσιτσιγιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 9 (3).

Αίολος Αστακού – Σιάτιστα        90-48
Δεκάλεπτα: 29-12, 48-22, 70-40, 90-48. Διαιτητές:  Τσακαλογιάννης-Κοτσίρης
Αίολος Αστακού (Βουρνάς): Λυμπάρης 4, Ψάλτου 19 (3), Κακλαμάνος 10 (2), Δουρούκης 10, Καλισώρας 7 (2), Σούλας 17 (5), Πανάρας 6 (2), Θωνιάτης 10, Καραγιώργος 7 (1), Πάππος, Χουλιάρας.
Σιάτιστα (Καλαμπούκας): Γράβας 6 (2), Ρέππας Χ. 18 (3), Γεωργάκας 5(1), Κατσιούδης 13, Καλαμπούκας 6, Γούσιας, Στεργίου, Κουζιώνης.

Πανεδεσσαϊκός – Καστοριά 62-88
Δεκάλεπτα: 11-24, 29-47, 45-69, 62-88
Διαιτητές: Μανιός-Σελεβός
Πανεδεσσαϊκός (Μίλξης): Καρνάβας 16, Τακατζόγλου 4, Σπανός 8 (1), Κλιμιτσάρης, Δημητρόπουλος 9 (1), Μάρκου 3 (1), Τσάμης 4, Δάφνης, Μακρόπουλος 7, Γιούρτσης, Θεοδώρου 11.
Καστοριά  (Σούλιος): Δαραβίγκας 5 (1), Λέκκος Γ. 3, Δίτσιος 2, Παπαδημητρίου 6 (1), Τεπετίδης 6, Καραμήτσος 10, Ντάλης 9 (1), Τασιούδης 6, Αντωνιάδης 6, Σταϊος 7 (1), Πανταζής 14 (4), Κόκουρας 14.

 

Η βαθμολογία

1. ΑΕΛ 28

2. Αίολος Αστακού 27

3. Καστοριά 25

4. Αγρίνιο 24

5. Μελίκη 21

6. Ηρακλής Κοζάνης 21

7. Μεταμόρφωση Βόλου 20

8. Καρδίτσα 20

9. Νίκη Βόλου 20

10. Πρωτέας Γρεβενών 20

11. Διόσκουροι Κοζάνης 19

12. Σιάτιστα 18

13. Βόνιτσα 17

14. Εδεσσα 14

 

4ος Ομιλος

 

Ορφέας Ν. Σκοπού – Μαντουλίδης\76-63

Ζέφυρος ’02 – ΠΚ Νεάπολης\71-62

Τιτάνες Δράμας – Ιωνικός Ιωνίας\59-66

ΚΑΟΣ – Ελευθερούπολη\92-74

Πολύγυρος – Ευκαρπία\28/1

Ικαροι Σερρών – Μακεδονικών\28/1

ρεπό:Αγ. Βαρβάρα

 

ΚΑΟΣ-Ελευθερούπολη  92-74
Δεκάλεπτα: 17-30, 43-44, 66-61, 92-74. Διαιτητές: Μελανίδης – Ντόγκας
ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Χεμπεκίδης 7 (1), Κοτζάμπασης 18 (1), Μαστοράκης, Σιδηρόπουλος 19, Σπανός, Ζηκούλης 5, Τσαβλίδης 23 (5), Στάσας, Παπανικολάου 5 (1), Χατζηπαραδείσης 7(1), Βαλσαμίδης 8.
Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 25 (5), Αδαμόπουλος 4 (1), Απαζίδης, Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 25 (1), Παπαζούδης 2, Δανίκας 4, Αγανικόλας, Αμπεριάδης 7, Καλεάδης 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού – Μαντουλίδης 76-63
Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης. Δεκάλεπτα: 24-13, 43-28, 59-45, 76-63
Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 18 (2), Ντίκογλου 4, Καβαργύρης 14, Σουλούγκας 3(1), Κουτσιαντζής, Αξαρλής, Τσανάκας 6 (2), Καδής 9 (1), Ιωσηφίδης 2 Κηπουρός 18 (2), Γκουτζιομήτρος 2, Καντσουρίδης.
Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 3 (1), Ρεφατλάρι, Τάκης 2, Καμάρας 19, Ανδρεάδης 8, Μπίλιος, Γκαβέζος 8 (1), Χρηστίδης 13 (1), Μπρόζος 8 (1), Αυλογιάρης 2, Βαϊντερλής.

 
Ζεφύρος – ΠΚ Νεάπολης   71-62
Διαιτητές: Μάνιος-Τσούλης. Δεκάλεπτα: 18-20, 35-34, 57-49, 71-62
Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 13, Μυλωνάς 8, Αλεξανδρίδης 3, Κλουντζός, Σουλάκης 16(4), Σταφυλάς 2, Κλωναράς 5 (1), Σπάχος, Καραϊσκος 17 (3), Παπούδος 2, Σταυρίδης 5 (1), Μπαϊράμι.
ΠΚ Νεάπολης(Γκένογλου): Λουλουδιάδης 9 (1), Θεολόγου 5, Τζουβάρας ,7 (1) Ζησόπουλος, Κοσμίδης 10 (1), Σαχινίδης 3 (1), Δημητρόπουλος 4, Δέλλας 8, Ταουκίδης Χ, Ταουκίδης Α. 15 (1).

 
Τιτάνες Δράμας- Ιωνικός Ιωνίας 59-66
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Ελευθεριάδης. Δεκάλεπτα: 25-23, 37-38, 50-47, 59-66
Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 5 (1), Μανιώτης 27 (5), Καρατσομπάνης 3, Θεοδωρίδης, Τοσουνίδης 11, Υφαντόπουλος, Γεδίκης 4, Εξουζίδης 4, Γρηγοριάδης 5 (1) Παρλακίδης.
Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Ρούζιος Π. 2, Παναγιώτου 5 (1), Τερσενίδης 8, Ζεϊμπέκης 18 (4), Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 8(1), Σέφκας, Φλιάτης Γιωργ. 6 (1), Ακριτίδης, Καρούζος 16.

 

 

Η βαθμολογία

1.Πολύγυρος* 23

2.Ευκαρπία* 22

3.Ιωνικός Ιωνίας 22

4.Ορφέας Ν.Σκοπού 21

5. Ακτής Ζέφυρος 20

6.Σταυρούπολη 20

7.Μακεδονικός* 18

8.Ικαροι Σ.* 18

9.Τιτάνες Δρ. 18

10.Ελευθερούπολη 17

11.Νεάπολη 17

12.Αγ.Βαρβάρα 15

13.Μαντουλίδης 15

 

*Εχει ένα ματς λιγότερο