Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 14η αγωνιστική

O Αμύντας επικράτησε του Περιστερίου στο αθηναϊκό ντέρμπι του 1ου ομίλου της Β΄ Εθνικής ανδρών, ενώ οι Μαχητές Δόξας Πεύκων συνεχίζουν αήττητοι στον 2ο όμιλο.  

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Αμύντας – Περιστέρι 89-79

Ικαρος Καλ. – Πανερυθραϊκός (28/1)

Φάρος Κερ. – Ιωνικός Νίκαιας 94-86 (παρ. – 23/1)

Μαρούσι – Φιλαθλητικός (28/1)

Χολαργός – Αγία Παρασκευή 69-77

ΓΣ Κύμης – Παπάγος 104-61

Δούκας – Ηράκλειο 79-70

 

Φύλλα αγώνα

Φάρος Κερατσινίου – Ιωνικός Νικαίας 94-86

Δεκάλεπτα: 21-17, 48-37, 61-58, 79-79, 94-86

Διαιτητές: Αποστολίδης, Διμπινούδης

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 9, Μοσχοβίτης 13 (2), Κουρής 1, Καραλής 7, Χανιάς, Στογιάνοβιτς, Κομποδιέτας 13 (1), Μουστόπουλος 3 (1), Λυκογιάννης 19, Μαγκουνής, Κατούφας 24 (1), Παπαδόπουλος 5 (1).

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 1, Κούτουλας 6 (2), Σκάνδαλος 3, Ντακούλιας 12 (1), Θεοδοσίου 6 (2), Τσαρουχάς 20 (6), Τασόπουλος 12, Παλαιοχωρίτης 9 (3), Θυμνιός 17, Αποστολίδης.

 

Αμύντας – Περιστέρι 89-79

Δεκάλεπτα: 26-17, 45-41, 66-58, 89-79

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καρδάρης

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 21, Αγγελόπουλος 13, Τοπάλι 3, Διαμαντόπουλος 23 (2), Βαρδιάνος 12 (2), Πίνης 2, Κουκουνιάς 10 (2), Μπάρμπας 5 (1).

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος, Παναγιωταράς 5, Γεωργοπαπαδάκος 18 (3), Γιαννίκος 5 (1), Σκουλίδας 5 (1), Πρίτσος 5 (1), Λυμπερόπουλος 17 (5), Καραβανάς 20, Ρεκουνιώτης 4.

 

ΓΣ Κύμης – Παπάγος 104-61

Δεκάλεπτα: 26-20, 47-35, 80-44, 104-61

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Λιότσος

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Μιλόσεβιτς 18 (1), Σέττος 3 (1), Παπαντωνίου 2, Κατράνας 22 (5), Κακιούζης 14, Γκιζογιάννης 13 (1), Κωνσταντακόπουλος 1, Ερεβμπεναζιέ, Λόλας 14, Σκουλούδης 4, Κολώκας 13 (2), Πανταζής.

Παπάγος (Πουλίδης): Οικονομάκης 3 (1), Θεολογίτης, Τσιάκας 14, Σιμόπουλος 4, Γραμματικός 4, Εμμανουηλίδης 2, Καραμπάς 7 (1), Κουκουράβας 6 (1), Υφαντής 13 (1), Δόξας 2, Χριστόδουλος 6.

 

Χολαργός – Αγία Παρασκευή 69-77

Δεκάλεπτα: 2-18, 27-39, 45-57, 69-77

Διαιτητές: Ραχιώτης, Στρέμπας

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 17 (2), Αγόρης 11 (2), Μούκας 4, Ρουμπέας, Μουμπάρακ 9 (1), Πολιτόπουλος 8 (1), Χατζόπουλος 7 (1), Κιαπέκος 5, Παπαγεωργόπουλος, Παπάς 8.

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Γκιούλης, Μαρίνος 8 (2), Λυτόπουλος 14, Αγγελόπουλος 6, Παπαδάκης, Τσακιρίδης 14 (1), Φωτίου 15 (2), Κεφαλάς, Δημητρίου 14, Γκιουζέλης 2, Γρατσιάτος 4, Μαργέλης.

 

Δούκας – Ηράκλειο 79-70

Δεκάλεπτα: 22-23, 39-40, 65-54, 79-70

Διαιτητές: Ξάνθος, Μπούσιας

Δούκας (Γιαννόπουλος): Μπουρδάνος 9, Γιαννάκης 2, Χαϊκάλης, Σταθόπουλος, Οικονομόπουλος 13 (1), Ζακυνθινός 14, Τζέμης 2, Κεφάλας 18 (4), Θέος 11, Ζευκιλής 10.

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Πετράκης, Τσερκιτσόγλου, Θεοδωρίδης, Παπαδάκης 18, Μπόγδανος 15 (1), Αγαπιάδης 11 (2), Αρναουτάκης 11, Σακελλαρίου 11 (2), Λιανδράκης, Σαχπατζίδης 4, Πάλλης.

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 27

2. Φάρος Κερ. 26

3. Περιστέρι 23

4. Αμύντας 23

5. Παπάγος 22

6. Πανερυθραϊκός 21

7. Ιωνικός Νίκαιας 21

8. Δούκας 20

9. Ηράκλειο 19

10. Φιλαθλητικός 18

11. Χολαργός 18

12. Αγία Παρασκευή 17

13. Ικαρος Καλ. 16

14. Μαρούσι 16

* Οι Ικαρος Καλλιθέας, Πανερυθραϊκός, Μαρούσι και Φιλαθλητικός έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (1/2/15)

Περιστέρι – Ίκαρος Καλλιθέας

Πανερυθραϊκός – Φάρος Κερατσινίου

Ιωνικός Νίκαιας – Μαρούσι

Φιλαθλητικός – Χολαργός

Αγία Παρασκευή – ΓΣ Κύμης

Παπάγος – Δούκας

Ηράκλειο – Αμύντας

 

 

2ος όμιλος

Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 84-78

Aργοναύτης Καλ. – Αργος Ορεστικό 73-85

Πευκοχώρι – Πιερικός Αρχέλαος 79-72

Αίας Ευόσμου – Προμηθέας Πάτρας 61-86 (21/1)

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Φοίνικας Λάρισας 84-62

Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά 80-72

Στρατώνι – Ασπίδα Ξάνθης 70-66

 

Φύλλα αγώνα

Αίας Ευόσμου – Προμηθέας Πάτρας 61-86

Δεκάλεπτα: 23-20, 39-51, 50-70, 61-86

Διαιτητές: Ψαριανός, Τσουμαχίδης

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης) Αμούτζιας, Γκάτζιας 12 (2), Σαββίδης 3 (1), Μαυρίδης 4, Καδής 7, Καντάρκος 16, Θωμαΐδης 4, Σαρρής 4, Ψευτογκάς, Δασκαλάκης 2.

Προμηθέας Πάτρας (Γιατράς): Ντιμπ, Λάππας, Κατιάκος 5, Γιαννικόπουλος 9 (1), Πέττας 31 (1), Μαναβόπουλος 10, Πέτροβιτς 13 (1), Χαμηλός 3 (1), Σερέτης, Μαλτέζος 2, Τζακόπουλος 10 (2).

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Φοίνικας Λάρισας 84-62

Δεκάλεπτα: 30-12, 42-31, 61-47, 84-62

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Μακρής

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 10 (1), Ταρπάγκος, Μάρουσιτς 16 (2), Γερομιχαλός Δ. 3, Ελευθεριάδης 24 (3), Κελεσίδης 2, Στόλης, Γερομιχαλός Π. 14 , Γράβας 8, Θεοδωράκος 4, Απιδόπουλος Γ. 3.

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 13, Αθανασόπουλος 6 (1), Παπαχρήστος 14 (2), Μαγρίζος, Κολλάτος, Τσιαβές 2, Περρωτής 13, Στεργιούλης, Παπακώστας 2, Τσιαμπαλής 12 (3).

 

Στρατώνι – Ασπίδα Ξάνθης 70-66

Δεκάλεπτα: 28-13, 41-34, 56-52, 70-66

Διαιτητές: Τζίμα, Τσιρτσιμάλης

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 6, Ζυγούρας 3 (1), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου, Μυστιλιάδης 3 (1), Μυλωνίδης 12, Δαβάνης, Κιγμέτογλου 19, Δανάκης 6, Νταράκης 8, Δασκαλόπουλος 13.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 15 (1), Παπαδάκης, Γρούδος, Σταμπουλής 13 (1), Στεφανίδης 12 (2), Καραμπέκης, Παπανικολάου, Κουτσογιάννης Aπ. 18 (2), Κουμπάνης, Τατάρης, Παλλάκης 6, Πετς.

 

Κομοτηνή – ΧΑΝΘ 84-78

Δεκάλεπτα: 23-15, 46-40, 62-59, 84-78

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Τσιαπλής

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Πανταζής, Σταματέλος, Διαμαντίδης 7, Μανάκας, Λεχούδης 16 (3), Ντίνας 23 (4), Μπεκρής 19 (2), Κατσαούνης, Καλατζής 4, Στασινόπουλος, Χαλίλ 13.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 6, Ματενίδης 9 (2), Πρωτούλης 8, Παπαχρήστου 6, Σταματέλος, Ζιάκας 11 (2), Σικαλίδης 9, Νεοφύτου 6, Ελευθεριάδης 4, Βλάχος, Μελίδης 14, Παπαθανασίου.

 

Αργοναύτης Καλαμαριάς – Αργος Ορεστικό 73-85

Δεκάλεπτα: 22-26, 38-43, 57-69, 73-85

Διαιτητές: Νικολούλης, Ζαχαρής

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Καλπαξίδης 14, Ντισλής 15, Μιχαηλίδης 12 (1), Θώμος 6 (2), Δάλπας 8 (2), Μπέγας 2, Χαντζίδης 16, Χριστόπουλος.

Αργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Δεληγιάννης, Κούτρας 4, Χατζόπουλος, Μιχαηλίδης 17 (5), Βλάχος 11 (2), Τράντας 8 (2), Κόττας 19 (1), Βοϊβατόπουλος 14, Μαυρίδης 12.

 

Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά 80-72

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-38, 62-54, 80-72

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Ανατόλια (Κυριακού): Καλτσίδης 5 (1), Κουφός, Τζουβάρας 10 (1), Γαλανίδης 15 (4), Τριανταφυλλίδης 9 (3), Αρνίδης 10 (1), Μουτσιαράς 6, Σιώμος 9, Βεργίνης, Τόζιος 16, Καλπαξίδης.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 9, Τριανταφύλλου 5 (1), Λίτσο 13 (3), Γεωργαντζάς 4, Kουτίνας 9, Μαλτέσιος 23, Κουσιάτζας Κ., Φούντας 9 (2), Πελίγκος.

 

Βαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Πεύκων 28

2. Προμηθέας Πάτρας 26

3. Αργος Ορεστικό 23

4. Πευκοχώρι 23

5. Φοίνικας Λάρισας 22

6. Ανατόλια 21

7. Πιερικός Αρχέλαος 21

8. Αργοναύτης 21

9. Στρατώνι 20

10. Τιτάνες Παλαμά 20

11. Αίας Ευόσμου 20

12. ΧΑΝΘ 17

13. Ασπίδα Ξάνθης 17

14. Κομοτηνή 15

 

Επόμενη αγωνιστική (1/2/15)

ΧΑΝΘ – Aργοναύτης Καλ.

Αργος Ορεστικό – Πευκοχώρι

 Πιερικός Αρχέλαος – Αίας Ευόσμου

 Προμηθέας Πάτρας – Μαχητές Δόξας Πεύκων

 Φοίνικας Λάρισας – Ανατόλια

 Τιτάνες Παλαμά – Στρατώνι

 Ασπίδα Ξάνθης – Κομοτηνή