Αποτελέσματα Α2 Ανδρών-13η Αγωνιστική

Η Καβάλα ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής της 13ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών επικρατώντας 61-54 του Λαυρίου. 
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: 
 
Φίλιππος Βέροιας-Παγκράτι 66-79
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ., Συμεωνίδης, Δεληγιαννίδης (Βάτσιος)
Δεκάλεπτα: 13-18, 31-43, 45-63, 66-79
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Πεταλωτής 5, Μαρτίνς 2, Σιδηρόπουλος,  Τραϊανός 10, Δεληγεώργης 4, Πλιούκας 4, Γκιουλέκας 12, Κασαμπαλής 9, Τριχόπουλος 2, Λευκαδίτης 18.
Παγκράτι (Καλαμπάκος): Λάκκας 9, Κοβάσεβιτς 15, Δέδες 15, Παππάς 5, Ψαρόπουλος 10, Παπαντωνάκος 3, Ράπτης 11, Κουτρούλιας 11, Ντιαλό, Φωτεινάκης, Γκέρος,  Χατζηνικόλας. 
 
Ηλυσιακός-Αετός 78-89
Διαιτητές: Καραβίτης, Θεοδωρόπουλος, Σιώκας (Μαυρουδής)
Δεκάλεπτα: 18-15, 35-46, 62-69, 78-89
Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τζιβελέκας 4, Λεγκίκας, Δρόσος, Καρτέρης 7, Νικολακόπουλος 16, Περδικάκης 13, Βλάχος 5, Κακλαμανάκης 10,Τσιώκος 8, Αναγνωστάκης 15.
Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος 3, Μητσάκης 7, Κουκουνιάς, Μπασδέκης 2, Κόκκαλης 7, Βαρνάβας, Αράπης 14, Τοπάλης 2, Μιχόπουλος 17, Ροδοστόγλου 16, Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 19. 
 
Καβάλα-Λαύριο 61-54
Διαιτητές: Παφίλης, Ταρενίδης Στ., Λόρτος (Ασλανίδης)
Δεκάλεπτα:  22-7, 37-28, 46-45, 61-54
Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 7, Καράμπουλας 12, Τότσιος 16, Καλαμπάκας 5, Κατσαρές 2, Καραποστόλου 2, Αγγελακόπουλος 6, Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 7, Βελισσαρίου 2, Καλαϊτζίδης 2.
Λαύριο (Σερέλης): Μπρόζος 11, Δανάς 6, Χασάπης, Τσίρος, Μουρίκης, Σακελλαρίου 3, Γιαννακόπουλος 18, Κεσκινίδης, Περράκης 7, Παγώνης 2, Ψωμαδέρης 7, Μπένος. 
 
Εθνικός-Δόξα Λευκάδας 72-83
Διαιτητές: Σταματόπουλος, Γερακίνης, Δημόπουλος (Ορφανός)
Δεκάλεπτα: 16-22, 30-40, 50-61, 72-83
Εθνικός (Γούναρης): Παπαδιονυσίου 4,  Μούκας 9, Καρυπίδης, Κουκάς 11, Τζιάλλας 2, Τσιότρας 11, Δεμερτζής 8,  Γκιζόγιαννης 8, Μαχαίρας 7, Βαβάτσικος, Αναγνωστόπουλος, Ψυλέας 12.
Δόξα Λευκάδας (Ζιάγκος): Κυριακόπουλος 4, Μάρτζος 19, Χίμπερτ, Αποστολίδης 15,  Κυρίτσης 25, Καραδολάμης 2, Συμεωνίδης 6, Αναγνωστόπουλος 10, Σκλάβος 2, Γαρμπής, Μπέσκας, Αργυρός. 
 
Αρκαδικός-Λιβαδειά 86-74
Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Τσαρούχα, Κοντίλης (Πολιτόπουλος)
Δεκάλεπτα: 24-27, 44-39, 68-56, 86-74
Αρκαδικός (Καστρίτης): Καραμαλέγκος 2, Νοέας 11, Κωνσταντίνου 5, Καρύδας 12, Κοψαύτης 16, Χατζής 8, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Τζόρτζεβιτς 17, Καλλινικίδης 8, Εζόμο, Σταματόπουλος.
Λιβαδειά (Οικονόμου): Χοτζολάρι, Βουκαντίνοφ 9, Ιωακειμίδης, Τερματζίδης, Λιόντος, Βεσκούκης 8, Γκαγκαλούδης 28, Μαράντος 2, Σάκοτα 11, Σταύρου 4, Γιανναλέτσος 2, Δημητριάδης 10. 
 
Ηρακλής-Ψυχικό 74-80 (κεκλεισμένων των θυρών)
Διαιτητές: Μπήτης-Ξενικάκης-Πιτσίλκας Μ. (Πολυχρονίδης)
Δεκάλεπτα: 19-18, 37-32, 55-49, 76-80
Ηρακλής (Δαμαλής): Γαρέζος, Μιχάλογλου 2, Ονάσογλου 6, Σφέικος 7, Χρυσόπουλος 9, Αράπης, Καραγκιολίδης 10, Κοθράς 12, Μήτσιαλος 2, Αποστολίδης 15, Δέσπος 13.
Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Αχής Ντ. 3, Περσίδης, Παπανικολάου 14, Δημάκος 31, Σκάνδαλος, Μάντζαρης 10, Κορωνίδης 9, Αχής Π., Ναούμης, Πάνου, Ματζιώρης 13. 
 
*Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα 26/1 στις 17:00 με τον αγώνα ΟΦΗ-Ερμής Λαγκαδά. 
 
Βαθμολογία 
1. Καβάλα 24 (11-2)
2. Λαύριο 22 (9-4)
3. Αρκαδικός 22 (9-4)
4. Παγκράτι 21 (8-5)
5. Ψυχικό 20 (8-4)
6. Εθνικός 20 (7-6)
7. Δόξα Λευκάδας 19 (7-5)
8. Αετός 19 (6-7)
9. Ηρακλής 18 (5-8)
10. Λιβαδειά18 (5-8)
11. Φίλιππος Βέροιας 18 (5-8)
12. ΟΦΗ 17 (5-7)
13. Ερμής Λαγκαδά 14 (2-10)
14. Ηλυσιακός 12 (1-10)
 
Επόμενη αγωνιστική (14η, 31/1)
Φίλιππος Βέροιας-ΟΦΗ
Ηλυσιακός-Ερμής Λαγκαδά
Καβάλα-Αετός
Εθνικός-Λαύριο 
Αρκαδικός-Δόξα Λευκάδας
Ηρακλής-Λιβαδειά
Παγκράτι-Ψυχικό