Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ’ Εθνική: Αποτελέσματα (13η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής…

 

1ος Ομιλος

 

Κεραυνός Αιγίου – Πέραμα 68-59

Νήαρ Ηστ – Μαρούσι 79-78 (68-68 κ.α)

Ζάκυνθος – Κρανίδι 76-50

Χαλάνδρι – Ακάδημος 73-85

Ένωση Ιλίου – Προμηθέας Χαλανδρίου 76-85

Πεντέλη – Έσπερος ΑΟΠΑ 74-82

Μανδραϊκός – Απόλλων Αρχ. Κ. 0-20 (άνευ αγώνα)

 

Κεραυνός-Ερμής Περάματος 68-59

Διαιτητές: Καραλής-Μαυρατζάς

Δεκάλεπτα: 16-17, 32-40, 54-50, 68-59

Κεραυνός (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 19(3), Τοπουζίδης 19(5), Παπαγεωργίου 3(1), Λυμπέρης 2, Λάφης 11, Κάντας, Βουρνάς 2, Βαγενάς, Τσιρώνης, Μούτσιος, Κεφαλάς 12(2).

Ερμής (Κάσσης): Φωστέρης 16(2), Ντακούλιας 17(1), Καραπούλης 4, Γουρνάς 10, Κουκουβάκης 5(1), Διαμαντόπουλος 5(1), Ιωάννου 2.

 

Νήαρ Ηστ-Νίκη Αμαρουσίου 79-78 (68-68 κ.α)

Διαιτητές: Κονταράτος-Ορφανός Ι.

Δεκάλεπτα: 26-25, 46-42, 55-60, 68-68, 79-78

Νήαρ Ηστ (Καρνέσης): Καφαντάρης 2, Ταταρούνης 9, Καπέτζογλου 27(5), Χότζα 9, Σπανάκος 11(3), Καρασταμάτης 19(3), Πέζος 2, Ζέχερλης, Σμυρλής.

Νίκη Αμ. (Κωλέτσης): Αποστολόπουλος 5(1), Κατωπόδης 11, Παυλίσεβιτς 22(3), Κοντογιάννης 14(1), Γεωργακόπουλος 9, Γιατράκος 3, Τσεκένης 4, Μούγιος 10.

 

Ζάκυνθος-Κρανίδι 76-50

Διαιτητές: Γκαμήλη-Φασόλης

Δεκάλεπτα: 25-15, 53-23, 68-33, 76-50

Ζάκυνθος (Μπεκές): Κοτσέτας 7 (1), Καρβούνης 9 (3), Μπάρτζος 2, Ζαχαράκης 8, Ζάγκλας 7 (1), Καραμπάτσος 5, Μπουλογιώργος 2, Μουλάς 17, Νικολόπουλος 19 (3).

Κρανίδι (Γκόλαντας): Τζινόπουλος 4, Καπογιάννης 3 (1), Μπινιάρης 4, Κοντογιάννης 27 (2), Κορίζης 11, Πουλής 1.

 

Χαλάνδρι-Ακάδημος 73-85

Διαιτητές: Βαλούρδος-Γιαννακουδάκης

Δεκάλεπτα: 10-21, 23-39, 42-59, 73-85

Χαλάνδρι (Καρουτζος): Γκόλιας 6(2), Δρακοπούλος 14(1), Στεργίου 13(1), Παπαντωνίου 20(3), Λυπημένος 3(1), Αλεξόπουλος 9(1), Μπεκρής, Κοντοζόπουλος, Σάλτης 8(2), Αθανασίου.

Ακάδημος (Νόντας): Ανδριανόπουλος, Φιλιπόπουλος, Καραμπάγιας, Τσικούρης 16(2), Γιαννουκάκης 17(1), Καζολέας 10, Λαζαρακόπουλος 4, Φωτάκης 8, Σκοπέτος 18(2), Λουρμπέας 8, Γεωργανάς 4.

 

Ένωση Ιλίου-Προμηθέας Χ. 76-85

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Μηλαπίδης

Δεκάλεπτα: 16-17, 26-44, 50-60, 76-85

Ένωση Ιλίου(Πανούλιας): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Ι. 16 (3), Φουντάς 5 (1), Μητρόπουλος 5 (1), Τσολάκης 18 (2), Παπαηλίου, Μπέλλας Ο. 18 (1), Μίχος, Σταθόπουλος, Στρατομήτρος, Γεωργιάδης 5

Προμηθέας Χ. (Νικητοπουλος): Ρόσιερ, Καραθανασόπουλος Θ. 15 (5), Καραθανασόπουλος Αλ., Σπετσιέρης 3 (1), Λοΐζος 12, Τασιόπουλος 16 (1), Καρούζος 13 (2), Σαμιώτης, Παρασκευόπουλος, Ρώσσης, Βαρσαμούλης 13 (1), Μαλούκος 13.

 

 

Πεντέλη-Έσπερος ΑΟΠΑ 74-82

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Μακρής

Δεκάλεπτα: 18-20, 40-33, 53-62, 74-82

Πεντέλη (Σκαραφίγκας): Γάσπαρης, Μάντζιος 5, Κατσαντώνης 12 (3), Μανιάτης 3 (1), Αυγενικός 13, Λουγιάκης 20, Χαρτοματζίδης, Σταυριανόπουλος, Πίγκος 8 (1), Καραβασάνης 13 (2), Μαντζιώρης.

Έσπερος (Κεσαπίδης): Σκόνδρας, Φραντζής, Πετρόπουλος, Λαμπρόπουλος 11 (1), Μακρής 3, Μέλνικς 8, Στυλίδης 17, Οικονομόπουλος 10, Κάλλης, Δίπλαρος 15 (2), Λυμπέρης 18 (3), Αγγελόπουλος.

 

Μανδραϊκός-Απόλλων Αρχ. Κορ. 0-20 (άνευ αγώνα). Η γηπεδούχος ομάδα μηδενίστηκε επειδή δεν υπήρχε γιατρός στο γήπεδο.

 

Η βαθμολογία

1.Εσπερος ΑΟΠΑ 24

2.Ένωση Ιλίου 22

3.Ζάκυνθος 22

4.Προμηθέας 22

5.Νίκη Αμαρουσίου 21

6.Κεραυνός 21

7.Πεντέλη 20

8.Απόλλωνας Αρχ. Κ. 20

9.Νήαρ Ηστ 19

10.Ακάδημος 18

11.Μανδραϊκός 17

12.Χαλάνδρι 16

13.Πέραμα 16

14.Κρανίδι 14

 

2ος Ομιλος

 

Κορωπί – Σπόρτιγκ 81-82

Ακαδημία – Κάδμος 62-61

Αιγάλεω – Ιωνικός Ν.Φ. 86-78

Πόλις – Ηρόδοτος 74-79

Εργοτέλης – Αρχάγγελος 70-61

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-65

Πεύκη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 71-90

 

Κορωπί – Σπόρτιγκ 81-82

Διαιτητές: Σκούτας – Παπαθανασίου

Τα δεκάλεπτα: 27-19, 39-45, 60-69, 81-82

Κορωπί (Κονδύλης): Ντάσης, Μελάς, Κούσουλας 7 (1), Κούργιας 4, Υφαντής 6, Τύρλας 17 (1), Κερασοβίτης 19 (3), Τσιουμπρής 8 (1), Αγαδάκος 20 (1).

Σπόρτιγκ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 19 (1), Βαρθακοκοίλης 6 (1), Μπαλαμπάνης 14 (3), Μητσόπουλος, Πασπαλάς 6, Χαρακτινός 9 (1), Πλουτέσκι 10 (2), Φιλιππόπουλος 12, Τσαπρούνης 6.

 

Πόλις – Ηρόδοτος 74-79

Διαιτητές:Δημόπουλος-Καρπάνος

Τα δεκάλεπτα: 22-20, 35-45 (ημίχ.), 56-62, 74-79.

Πόλις Καλ. (Π. Κακαλιάς): Μπογδανίδης 2, Καβελάρης, Κόκκινος 20, Καρλάφτης 11 (3), Κωνσταντώνης 8 (2), Βελιζιώτης 3, Κασπαριάν 28(2), Λάβαρης 2, Τσεμπελής.

Ηρόδοτος (Μ. Δημητριάδης): Τσαμπής 5 (2), Μαϊστρέλης 12 (2), Χρυσής 16, Γρύλλης 4, Παρδακάς 21 (1), Μητρόπαπας 5, Βαρνάβας 6, Αντωνιάδης 6, Μαυρόπουλος 4, Χαρατσής.

 

 

Πεύκη – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-91

Διαιτητές: Στρέμπας – Αναστασίου.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 36-34, 51-64, 70-91.

Πεύκη (Θάνος) Δρικόγιας, Δρακόπουλος 15 (1), Βιδάλης 13 (2), Γαπκιάδης 2, Νικολαϊδης 13, Κεράτσας 4, Εμίρης, Ματαλιωτάκης 8, Κουκάκης 15 (1).

Κρόνος Αγ.Δημητριου (Σαββάτης): Στραγανιώτης 14 (3), Ξιούρας 7 (1), Μπάλλας 8 (2), Δορκοφίκης 12 (2), Αντωνόπουλος 6 (1), Φρουσκλιάς 28 (1), Χαλβατζής 6, Γιαννόπουλος 8, Ανδρεάτος, Τσίλαγας 2, Πίτσας, Γεωργούλης.

 

 

Αιγάλεω – Ιωνικός ΝΦ 86-78

Διαιτητές: Γιακείμη – Ορφανός Μ.

Τα δεκάλεπτα: 24-21, 47-39, 64-57, 86-78.

Αιγάλεω (Δρουμπούκης): Καράβολας 30(5) , Χανιώτης Α. 2, Χανιώτης 7 (1), Βαλυράκης, Μπάτζιος, Σακελλαρόπουλος 3 (1), Μιλεντίγιεβιτς 20 (2), Αποσκίτης 14 (2), Κωνσταντινίδης 1, Λοϊζος 2, Μένος 7, Μπέλης.

Ιωνικός ΝΦ (Κουκλάκης): Φραντζέσκος 10 (2), Μελεούνης, Μαυραγάνης 26 (5), Σβερκούνος 17 (3), Σβορώνος 6, Γιαννιώτης 11, Χριστοδούλου 2, Τσούπρος 6, Καμπανάς, Στυλιανός, Σωτηρίου.

 

Ικαρος Ν. Σμύρνης – Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-65

Διαιτητές: Γρίβα – Χρηστίδης Π.

Τα δεκάλεπτα: 14-23, 30-32, 50-48, 71-65.

Ικαρος Ν. Σμύρνης (Μακρυδήμας): Μπουραζάνης 2, Βλασσόπουλος, Βούζας 3, Ντεφούδης 4, Συριστρατίδης 28 (1), Βουρλίτης 20 (2), Δαρμογιάννης 8, Ιορδάνου, Μιχαλόπουλος 6, Καννάς.

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Παπαδόπουλος): Μουζακιώτης, Μονέος 8 (1), Κουμπούρας 13 (2), Γερανιός, Ζούκας 14, Μαυροειδάκος 6, Μακρομιχάλης 2, Κορρές 12 (1), Παπαϊωάννου, Ντιφάντης 10, Περγαντζής.

 

Το Σάββατο (17/01)

 

Εργοτέλης-Αρχάγγελος 70-61

Διαιτητές: Σπυρόπουλος Σπ.- Τσολάκος

Δεκάλεπτα : 20-15, 36-27, 44-47, 70-61

Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Καρακωνσταντάκης 12(1), Ξενάκης 10, Χαρωνίτης 2, Σακελλαράκης 17(1), Σκαρλάτος 3, Βασιλειάδης 2, Μπουμπάρης, Αρναουτάκης 6, Μαχαιριανάκης, Καραλής 4.

Αρχάγγελος (Θωμίδης): Μητσου 6(1), Παπανικολάου, Ξυπολιτάς, Βλαχοδήμος, Ματσαμάς 14(1), Αυγενικός 6(1), Σκορδάλης 16(3), Κούρος 2, Εκινέ 7, Ντέντα 10.

 

Ακαδημία Καλ.-Κάδμος 62-61

Διαιτητές: Αντωνίου, Καλογριάς.

Δεκάλεπτα: 6-27, 24-43, 44-53, 62-61

Ακαδημία: Καραπέτσας, Κριθινάκης 8(1), Σκεμπής 8(1), Μαραυγάκης 10, Χρυσουλάκης 1, Σταμούλης 14(4), Νταλιάνης, Μπαλάφας 17(2), Μπελεφάντης, Κωνσταντίνου, Δουλγεράκης 4.

Κάδμος:Τομαράς 16(4), Παπαδάκης, Χαρατσής Π., Κατσούλας 5, Γκρινιάρης 7, Χαρατσής Ι. 14, Δημόπουλος, Κουμπές, Νικολάου, Δρακάκης 16, Μητρόπουλος 3(1).

 

Η βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 23

2. Κορωπί 23

3. Πόλις 22

4. Σπόρτιγκ 23

5. Ικαρος Ν. Σμύρνης 21

6. Εργοτέλης 21

7.Αρχάγγελος 18

8. Κάδμος 19

9. Ηρόδοτος 20

10. Διαγόρας Δρυοπιδέων 17

11. Πεύκη 16

12. Ακαδημία 15

13. Αιγάλεω 17

14. Ιωνικός ΝΦ 13

3ος Ομιλος

Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη  83-65
Ηρακλής Κοζάνης – Αγρίνιο  60-67
ΑΕΛ – Μεταμόρφωση Βόλου  86-63
Καρδίτσα – Βόνιτσα  92-69
Νίκη Βόλου – Σιάτιστα  77-58
Αίολος Αστακού- Καστοριά  87-70
Πανεδεσσαϊκός – Διόσκουροι Κοζάνης  72-84

ΑΕΛ 1964 – Μεταμόρφωση Βόλου 86-63

Διαιτητές: Ξέρας-Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 20-17, 47-39, 67-56, 86-63

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης, Τέλιος, Σαριμπαλίδης 5 (1), Τσιλούλης 14 (2), Τσούτσος 9 (1), Μηλιώνης 8 (2), Κονδυλόπουλος 2, Σταυρόπουλος 8 (2), Μπλιάτζας 2, Πολίτης 22 (3), Ψάλτου 14, Κόκκας 2.

Μεταμόρφωση Β. ( Μυριντζής ): Καραγιώργος 16 (1), Ζήσης 2, Παπούλιας 3, Παρασκευάς 15, Σκαμαγκάς 10(2), Τσιτσιγιάννης 2, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 15 (3), Διανέλος.

 

Αίολος Αστακού – Καστοριά 87-70

Διαιτητές: Καραβίτης-Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 19-15, 35-32, 70-56, 87-70

Αίολος Αστ. (Βουρνάς): Καραγιώργος, Πανάρας 15 (3), Ψάλτου 5 (1), Θωνιάτης 20, Κακλαμάνος 17 (2), Πάππος 6, Χουλιάρας 4, Καλισώρας 3 (1), Λυμπάρης 17 (1).

Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 5(1), Λέκκος, Δίτσιος, Γυμνόπουλος 17 (1), Τεπετίδης 5 (1), Καραμήτσος 4, Ντάλης 12 (2), Τασιούδης 2, Αντωνιάδης 10 (2), Σταϊος, Πανταζής 12 (2), Κόκουρας 3.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Μελίκη 83-65

Διαιτητές: Ζιώγας-Ζέρβας

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-27, 64-41, 83-65

Πρωτέας Γρ. (Χασιώτης): Ζαμπέτης 6, Γιαννάκης 7, Τζουβάρας, Μουράτογλου 26 (5), Ρίγκος 3 (1), Κολοβός 5, Παπαθεοδώρου 2, Τσιμίδης 4, Μαλιούρας 17, Πετρίδης 2, Τζήμας 11, Μπαρτζώκας.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 16 (1), Μαυρίδης 14 (1), Δημητριάδης 8 (2), Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Καρατζάς, Ρογγότης, Λέφας 4, Παραπούρας 11(1), Τζουνόπουλος 6, Παπαδόπουλος 6.

 

Πανεδεσσαϊκός – Διόσκουροι Κοζάνης  72-84

Διαιτητές: Κετούλας-Μαριτσιούδης

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-35, 55-56, 72-84

Εδεσσα (Τσάμης): Τακατζόγλου 4 (1), Κλιμιτσάρης 2, Δημητρόπουλος 12 (1), Τσάμης Ν. 8 (1), Καρνάβας 22, Νταρόπουλος 16 (1), Θεοδώρου 8.

Διόσκουροι Κοζάνης(Χωλόπουλος): Σισμάνης 24 (3), Σκορδάρης 10 (1), Ντόβας 16 (3), Καρανώτας Στ. 12, Γκλιάνας 2, Μπάρμπας 2, Ζολώτας 5, Καρανώτας Τ. 12, Ανδρίτσος 2.

 

Νίκη Βόλου-Σιάτιστα 77-58

Διαιτητές: Πετανίδου-Τριανταφυλλίδης

Δεκάλεπτα: 15-15, 36-27, 59-47, 77-58

Νίκη Β. (Κασαπίδης): Τζίνης 7 (1), Κατσαλής 14(4), Οικονόμου, Καραθανάσης, Βασδέκης, Μπίζιος 2, Τσώλης 31 (3), Θεοδώρου, Μαστοράκης, Τάσος 10, Κετούλας 4, Τοκατλίδης 9 (1).

Σιατίστα (Σιάσιος): Γεωργάκας, Γράβας 14 (2), Ρέππας Χ. 5 (1), Παπάς, Ρέππας Ν. 8, Καλαμπούκας 4, Τζώνος Γ., Τζώνος Γ. 17 (3), Τσιαούσης.

 

Καρδίτσα – Βόνιτσα 92-69

Διαιτητές: Μπίκης-Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 28-15, 55-38, 54-54, 92-69

Καρδίτσα (Φόρος): Δεσπούλης 4, Θώδης, Γκαμούρας 17 (4), Παπαϊωάννου 13 (1), Παππάς Κ. 15(1), Κομποδιέτας 9, Βούλγαρης 2, Παπαδόπουλος 21, Αντωνίου 7, Κουρέπης 4, Παππάς Γ.

Βόνιτσα (Μπαλάσκας): Κακιούζης 4  (1), Αρέθας 19, Κόκκαρης, Περλής 10, Μάρης, Τσιτσώνης 6 (2), Μανδαλάκης 30 (2), Παπανελόπουλος.

 

Ηρακλής Κοζάνης – Αγρίνιο 60-67

Διαιτητές: Φουτζήλας-Τσόκολης

Δεκάλεπτα: 24-13, 31-26, 45-41, 60-67

Ηρακλής Κοζ. (Τζιλίνης): Γιδάρης, Τσακμάκης 6 (2), Γιαννουζάκος 25 (6), Σιδέρης 5(1), Δούμας, Κόμαρης, Αζής, Παπούλιας, Παντελίδης 3 (1), Τσιλιγιάννης 3 (1), Γιαννούλης 18.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Παναγιώτου 8 (2), Τρομάρας, Τσατάλας 20 (1), Σταμούλης, Πατσέας, Σταμουλάκης 2, Μουχάκης 3, Μήτσου 6 (1), Γεωργούλας 11 (1), Μακρής 8, Γκόβας 9 (1).

 

Η βαθμολογία

1.       ΑΕ Λάρισας 26

2.       Αίολος  25

3.       Καστοριά 23

4.       Αγρίνιο 22

5.       Μελίκη 20

6.       Ηρακλής Κοζ.     20

7.       Μεταμόρφωση Β. 19

8.       Καρδίτσα            18

9.       Νίκη Βόλου 18  

10.   Πρωτέας Γρεβενών         18

11.   Διόσκουροι Κοζ.               18

12.   Σιάτιστα17

13.   Βόνιτσα               16

14.   Πανεδεσσαϊκός                13

 

4ος Ομιλος

Αγ. Βαρβάρα – ΚΑΟΣ   72-55
Πολύγυρος – Μακεδονικός  90-74
Ικαροι Σερρών – Μαντουλίδης  59-56
Ορφέας Ν. Σκοπού – ΠΚ Νεάπολης  87-65
Ζέφυρος ’02 – Ιωνικός Ιωνίας  60-69
Τιτάνες Δράμας – Ελευθερούπολη  74-69

Αγία Βαρβάρα- ΚΑΟΣ 72-55

Δεκάλεπτα: 13-21, 35-37, 49-48, 72-55

Διαιτητές: Ρούκας-Δημάδης

Αγία Βαρβάρα (Δημητριάδης- Παπαδόπουλος): Φραγκόπουλος, Σιώπης 9 (1), Μητρούλης, Ράμμος 7 (1), Μουσίκας 16 (4), Γ. Σουλίδης, Κουμλέλης 19, Μπάμπουλης, Κάτσικας 1, Φασουλάς 2, Πενταζίδης 18 (2).

ΚΑΟ Σταυρούπολης (Τσακίρης): Κοτζάμπασης 11 (1), Σπανός, Σιδηρόπουλος 8, Δελόγλου 6 (2), Μπακαβός 4, Τσαβλίδης 17 (5), Στάσας, Παπανικολάου 4, Χατζηπαραδείσης 3 (1), Βαλσαμίδης, Χεμπεκίδης 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού – ΠΚ Νεάπολης 87-65

Δεκάλεπτα: 28-24, 41-42, 66-51, 87-65

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Λαδάς

Ορφέας Νέου Σκοπού (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 28 (5), Ντίκογλου 2, Καβαργύρης 8, Σουλούγκας 3, Κουτσιαντζής, Αξαρλής, Τσανάκας 7 (1),  Ιωσηφίδης 2, Κηπουρός 17 (1), Γκουτζιομήτρος 16 (2), Καντσουρίδης 2.

ΠΚ Νεάπολης(Γκένογλου): Θεολόγου 8, Τζουβάρας 5 (1), Κοσμίδης 15 (1), Κολοκυθάς, Παντούλας, Ταουκίδης Χ, Σαχινίδης 11(1), Δημητρόπουλος 5, Δέλλας 14, Ταουκίδης Α 7, Μαγκανάρης.

Ζέφυρος  – Ιωνικός Ιωνίας 60-69

Δεκάλεπτα: 15-13, 29-37, 50-49, 60-69

Διαιτητές: Μάνιος-Τσούλης

Ζέφυρος (Κοντονάσιος): Τσιμπής 11 (1), Μυλωνάς 18, Αλεξανδρίδης, Κλουντζός 4, Σουλάκης 8 (2), Στυλιανού 3 (1), Παππάς, Σταφυλάς, Σπάχος, Καραϊσκος 6, Παπούδος, Σταυρίδης 10 (2).

Ιωνικός Ιωνίας (Μπαξεβάνης): Μητακίδης Ν., Ρούζιος Π., Παναγιώτου 17 (2), Τερσενίδης 11 (1), Ζεϊμπέκης 3 (1), Μπάρκος, Παπαβασιλείου 3 (1), Φλιάτης Ι. 15 (2), Φλιάτης Γ. 18 Ακριτίδης, Καρούζος 2.

Τιτάνες Δράμας -Ελευθερούπολης 74-69

Δεκάλεπτα: 23-25, 38-36, 61-53, 74-69

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Αγραφιώτης

Τιτάνες Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Μανιώτης 13 (1), Καρατσομπάνης 15 (1), Θεοδωρίδης 1, Γρηγοριάδης 16 (4), Χατζόπουλος 4, Τοσουνίδης, Υφαντόπουλος 12 (3), Γεδίκης 6, Εξουζίδης 7, Παρλακίδης.

Ελευθερούπολη (Καμαράκης): Μουλάκης 29 (3), Αδαμόπουλος 8 (2), Ρότσας 5 (1), Γκούμας, Αμπελακιώτης 12 (1), Δανίκας 4, Αμπεριάδης 11, Καλεάδης.

Ίκαροι Σερρών – Μαντουλίδης 59-56

Δεκάλεπτα: 20-15, 37-31, 48-43, 59-56

Διαιτητές: Καλέσης-Σαρακενίδης

Ίκαροι Σερρών (Ποριόπουλος): Στογίλκοβιτς, Γρίψιος 12, Χατζής, Τράκας 18 (4), Χορτομάρης 10 (2), Γκουτζιάς 8, Παπαδόπουλος 4, Καλογεράτος 5 (1), Φραγκούλης 3 (1), Δημητράκας.

Μαντουλίδης (Αλμπάνης): Λεμονάκης 5, Ρεφατλάρι 3 (1), Καμάρας 10 (1), Ανδρεάδης 6, Μπίλιος, Γκαβέζος 5( 1), Χρηστίδης 19, Γαϊτανίδης, Θεοδωρίδης, Μπρόζος 5 (1), Τσιακίρης, Αυλογιάρης 3 (1).

Πολύγυρος – Μακεδονικός 90-74

Δεκάλεπτα: 22-22, 41-36, 78-75, 90-74

Διαιτητές: Κατρακάρης-Μπακάλης

Πολύγυρος (Πεγιάς-Παπαδόπουλος): Μαρκίδης 4, Χαρτόπουλος 21 (3), Δ. Ζαγορίτης, Παπασαραφιανός 12 (2), Κρομμύδας, Βογιατζής 11 (3), Α. Ζαγορίτης 4,  Χρηστίδης 5, Αποστολίδης 4, Πιπιλιάρης 12, Κοτζαγιάννης 11, Στιβαχτάρης  4(1).

Μακεδονικός (Ξανθόπουλος): Αντωνιάδης 5, Κοντσές 11 (1), Φωτιάδης, Κωνσταντινίδης, Παπαδόπουλος 14 (2), Χαλάτσης, Γρηγορίου 13 (1), Πηλακούτας 15, Μποβασιανός, Νικάκης 16, Γραβάνης, Λυχριδάς.

 

Η βαθμολογία

1.       Πολύγυρος         23

2.       Ευκαρπία            22

3.       Ιωνικός 20

4.       Οφρέας Ν.Σκοπού          19

5.       Μακεδονικός    18

6.       Ζέφυρος              18

7.       Ίκαροι Σερρών  18

8.       ΚΑΟΣ     18

9.       Τιτάνες 17

10.   Ελευθερούπολη               16

11.   ΠΚ Νεάπολης    16

12.   Αγία Βαρβάρα  15

13.   Μαντουλίδης    14