Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Αποτελέσματα Β΄ Εθνική Ανδρών – 13η αγωνιστική

Τέσσερις παρατάσεις χρειάστηκαν προκειμένου ο Αίας Ευόσμου να λυγίσει την αντίσταση του Φοίνικα Λάρισας για την 13η αγωνιστική της Β΄ Εθνικής ανδρών.

Αποτελέσματα

1ος όμιλος

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός 84-77

Αμύντας – Δούκας 83-69

Ικαρος Καλ. – Ιωνικός Νίκαιας 66-68

Φάρος Κερατσινίου – Φιλαθλητικός 80-62

Μαρούσι – Αγία Παρασκευή 69-77

Χολαργός – Παπάγος 91-99 (παρ.)

ΓΣ Κύμης – Ηράκλειο 78-68

 

Φύλλα αγώνα

Περιστέρι – Πανερυθραϊκός 84-77

Δεκάλεπτα: 24-15, 50-38, 63-56, 84-77

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Καλογερόπουλος Λ.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 3, Παναγιωταράς 3 (1τρ., 8ασ.), Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 10 (3), Σιμιτζής, Γιαννίκος 10 (1), Σκουλίδας 16 (3), Πρίτσος 12 (2), Λυμπερόπουλος 8 (2τρ., 7ασ.), Καραβανάς 4, Φωτόπουλος, Ρεκουνιώτης 18.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 12 (2), Καλλιανιώτης 10 (1), Σπυρόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 5, Προδρόμου 20 (2), Γιαουρτόγλου 7 (1), Γεωργίου 5 (1), Σολωμός 8, Αντωνίου 4 (1), Γκαϊντάσοφ 4, Πρέκας.

 

Μαρούσι – Αγία Παρασκευή 69-77

Δεκάλεπτα: 18-19, 33-33, 54-59, 69-77

Διαιτητές: Τσώνος Β., Μαραμής

Μαρούσι (Κεραμιδάς): Γιαννουλάκος 8, Τσακίρης 15 (1), Κουπίδης 16 (2), Τόλιας, Μιχαλος 11 (1), Στούκας 18 (2), Στράγκας, Παπαδημητρίου 1, Στασινός, Μούτσα.

Αγία Παρασκευή (Ζάχος): Λυτόπουλος 7, Αγγελόπουλος 7, Παπαδάκης 14, Τσακιρίδης 13 (3), Φωτίου 27 (5), Κεφαλάς, Δημητρίου 8 (1), Γκιουζέλης, Γρατσιάτος.

 

ΓΣ Κύμης – Ηράκλειο 78-68

Δεκάλεπτα: 18-11, 34-44, 58-46, 78-68

Διαιτητές: Σιώκας, Καλογερόπουλος Φ.

ΓΣ Κύμης (Μπρατσιάκος): Σιαμανδούρας, Καπινιάρης, Μιλόσεβιτς 24 (2), Σέττος 3 (1), Κατράνας 3 (1), Κακιούζης 27, Γκιζογιάννης 3 (1), Κωνσταντακόπουλος 10, Ερεβμπεναζιέ, Λόλας, Σκουλούδης, Κολώκας 8.

Ηράκλειο (Ράλλης): Παπαδούλης, Πετράκης 2, Παπαδάκης 14 (1), Μπόγδανος 17 (1), Αγαπιάδης 6 (2), Αρναουτάκης 4, Σακελλαρίου 9 (1), Σαχπατζίδης 2, Λιανδράκης 3 (1), Πάλλης 11.

 

Φάρος Κερατσινίου – Φιλαθλητικός 80-62

Δεκάλεπτα: 24-15, 40-31, 56-44, 80-62

Διαιτητές: Τσάτσης, Φραγκούλη

Φάρος Κερατσινίου (Πολέμης): Κομποδιέτας 13, Κουρής 2, Καραλής 6 (1), Σιούτης 5 (1), Λυκογιάννης 13 (2), Μαγκουνής 7 (1), Κατούφας 16, Παπαδόπουλος 14 (4), Χανιάς 2, Στογιάνοβιτς, Κουντουράς 2, Μουστόπουλος 2.

Φιλαθλητικός (Ζήβας): Γρύλλης, Κελαϊδής 13 (4), Λαμπρόπουλος 4, Λιακόπουλος 15 (4), Μπαζιώτης 3 (1), Σοφρωνάς, Πανταζής 5, Γεωργιάδης 13 (1), Τραφαλής 4, Οκεκουοϊέν, Πρέκας 5 (1).

 

Χολαργός – Παπάγος 91-99 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 24-25, 40-49, 58-66, 79-79 (κ.α.), 91-99

Διαιτητές: Τσαρούχα, Αποστολίδης

Χολαργός (Χατζηπανηγύρης): Γραμματίκας 15 (3), Αγόρης 8 (2), Μούκας 4, Βίτσος, Ρουμπέας, Μουμπάρακ 38 (7), Πολιτόπουλος, Χατζόπουλος 3 (1), Κιαπέκος 7 (1), Παπαγεωργόπουλος 1, Παπάς 15.

Παπάγος (Συμεωνίδης): Θεολογίτης, Τσιάκας 30 (1), Τσινόπουλος, Κακκαβάς, Γραμματικός 18 (1), Εμμανουηλίδης 23 (3), Ακτύπης 5, Καραμπάς 2, Αρσένης 3, Κουκουράβας 2, Υφαντής 16 (1).

 

Ίκαρος Καλλιθέας – Ιωνικός Νικαίας 66-68

Δεκάλεπτα: 18-19, 36-35, 51-51, 66-68

Διαιτητές: Ραχιώτης-Παπαφωτίου

Ίκαρος Καλλιθέας (Λιόγας): Χούμας 12 (2), Τάρλας, Ναούμης 3, Σκούφης, Κούρτης 3, Ιορδάνογλου 4, Τζώλος 23 (2), Πέρβι 5 (1), Σκορδάς 6, Βουγιούκας 10.

Ιωνικός Νικαίας (Καραγιάννης): Βασιλόπουλος 2, Κούτουλας 8 (2), Σκάνδαλος 1, Ντακούλιας 13, Θεοδοσίου, Τσαρουχάς 12 (3), Τασόπουλος 9 (12ρ.), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Καρτζόγλου, Θυμνιός 7, Αποστολίδης 11, Μπολάτογλου.

 

Αμύντας – Δούκας 83-69

Δεκάλεπτα: 25-16, 45-33, 60-48, 83-69

Διαιτητές: Διμπινούδης-Πολυχρόνης

Αμύντας (Ζαβός): Ζούπας 14, Αγγελόπουλος 12, Τοπάλι, Διαμαντόπουλος 14 (2), Βαρδιάνος 15 (3), Πίνης 3 (1), Κουκουνιάς 18 (3), Μπάρμπας 7 (1), Παπαλεξάνδρου, Παπανίκος, Διαμαντής.

Δούκας (Γιαννόπουλος): Φιλίππου, Τσίγκανος 2, Γιαννάκης 8 (2), Δραγάτης, Χαϊκάλης 3, Σταθόπουλος 5, Οικονομόπουλος 9 (1), Ζακυνθινός 13 (1), Τζέμης 10, Κεφάλας 2, Θέος 14 (1), Πολύζος 3 (1).

 

Βαθμολογία

1. ΓΣ Κύμης 25

2. Φάρος Κερ. 24

3. Περιστέρι 22

4. Αμύντας 21

5. Παπάγος 21

6. Πανερυθραϊκός 21

7. Ιωνικός Νίκαιας 20

8. Δούκας 18     

9. Ηράκλειο 18

10. Φιλαθλητικός 18

11. Χολαργός 17

12. Ικαρος Καλ. 16

13. Μαρούσι 16               

14. Αγία Παρασκευή 15

* Η Αγία Παρασκευή έχει ένα μηδενισμό

 

Επόμενη αγωνιστική (24/1)

Αμύντας – Περιστέρι

Ικαρος Καλ. – Πανερυθραϊκός (28/1)

Φάρος Κερατσινίου – Ιωνικός Νίκαιας (23/1)

Μαρούσι – Φιλαθλητικός (28/1)

Χολαργός – Αγία Παρασκευή

ΓΣ Κύμης – Παπάγος

Δούκας – Ηράκλειο

 

 

2ος όμιλος

ΧΑΝΘ – Αργος Ορεστικό 63-72

Κομοτηνή – Στρατώνι 62-75

Aργοναύτης Καλ. – Πιερικός Αρχέλαος 69-86

Πευκοχώρι – Προμηθέας Πάτρας 71-85

Αίας Ευόσμου – Φοίνικας Λάρισας 102-95 (4η παρ.)

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Τιτάνες Π. 100-80

Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης 75-64

 

Φύλλα αγώνα

Πευκοχώρι – Προμηθέας Πάτρας 71-85

Δεκάλεπτα: 12-20, 36-41, 56-56, 71-85

Διαιτητές: Δεληγιαννίδης, Λόρτος

Πευκοχώρι (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 10 (1), Γεωργάκης 4, Μπεχλιβάνης 3, Δεληγιάννης 10 (1), Τέρπος, Τριφτανίδης 9, Βασιλειάδης 6, Νησιώτης 14, Ζώτος 6, Δήμου 9 (1), Κεσίδης.

Προμηθέας (Γιατράς): Λάππας 2, Κατιάκος 10, Γιαννικόπουλος 12, Πέττας 20 (3), Μαναβόπουλος 2, Πέτροβιτς 23 (5), Χαμηλός, Μαλτέζος, Τζακόπουλος 14 (3), Σουφλιάς 2.

 

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Τιτάνες Παλαμά 100-80

Δεκάλεπτα: 21-19, 47-38, 74-59, 100-80

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Ελευθεριάδης

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 3, Ταρπάγκος 1, Μάρουσιτς 14 (4), Γερομιχαλός Δ. 7 (1), Ελευθεριάδης 7, Κελεσίδης 3, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 18 (1), Γράβας 30 (2), Γκαμούρας 4, Θεοδωράκος 11, Απιδόπουλος Γ..

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Ψαρόπουλος 23 (2), Τριανταφύλλου 9 (1), Γεωργαντζάς 1, Kουτίνας 29 (2), Μαλτέσιος 9, Κουσιάτζας Κ. 2, Φούντας 6, Πελίγκος.

 

ΧΑΝΘ – Άργος Ορεστικό 63-72

Δεκάλεπτα: 18-12, 26-36, 42-56, 63-72

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

ΧΑΝΘ (Γκαϊτατζής): Αμπατζάς 18 (1), Ματενίδης, Πρωτούλης 9, Παπαχρήστου, Ζιάκας 9 (2), Σικαλίδης 12 (3), Νεοφύτου, Ελευθεριάδης 2, Μελίδης 8, Παπαθανασίου 2.

Άργος Ορεστικό (Δημητριάδης): Μπόζιαρης, Δεληγιάννης, Κούτρας 10 (2), Χατζόπουλος 1, Μιχαηλίδης 9 (3), Βλάχος 9 (2), Τράντας 7 (1), Κόττας 17, Βοϊβατόπουλος 12, Μαυρίδης 7.

 

Κομοτηνή – Στρατώνι 62-75

Δεκάλεπτα: 19-17, 36-26, 43-50, 62-75

Διαιτητές: Θεοδώρου, Σιταρίδης

Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σταματέλος 6, Διαμαντίδης 5, Μανάκας, Λεχούδης 5, Ντίνας 17 (2), Μπεκρής 18 (2), Στασινόπουλος, Χαλίλ 11.

Στρατώνι (Νικολαΐδης): Χαριστός, Mατενίδης 3 (1), Ζυγούρας 6 (2), Δελίδης, Κουντουρατζόγλου 5, Μυστιλιάδης 3 (1), Μυλωνίδης 5 (1), Κιγμέτογλου 21 (2), Δανάκης 7, Νταράκης 12, Δασκαλόπουλος 13.

 

Αργοναύτης – Πιερικός Αρχέλαος 69-86

Δεκάλεπτα: 22-29, 36-52, 49-69, 69-86

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Αργοναύτης Καλαμαριάς (Τσούρμας): Δικταπανίδης 3, Καλπαξίδης 4, Ντισλής 15(3), Μιχαηλίδης 10, Γαϊτανίδης, Δέτσικας, Θώμος 2, Δάλπας 3(1), Μπέγος 5(1), Χριστόπουλος 2, Τσιώγκας 6(2), Χαντζίδης 19.

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιώννου): Ζησόπουλος, Κολακτσίδης, Γκοντόπουλος 16(3), Χριστοδούλου 11, Παπαδόπουλος Κ., Πρισκομάτης 4, Παρμακτσίδης, Αμπαράς 9(1), Ασημάκης 27(3), Σπυρόπουλος 2, Παπαδόπουλος Ν. 17.

 

Αίας Ευόσμου – Φοίνικας Λάρισας 102-95

Δεκάλεπτα: 15-18, 30-34, 50-54, 67-67(κ.α.), 76-76(α΄ παρ.), 82-82(β΄ παρ.), 88-88(γ΄ παρ.), 102-95

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Ντούρας

Αίας Ευόσμου (Χατζούλης): Αμούτζιας 19, Γκατζιάς 14(4), Σαββίδης 6(1), Μαυρίδης 23(2), Κάδης 3(1), Καντάρκος 15(3), Μαυροκεφαλίδης 2, Θωμαΐδης 6, Σαρρής 7(1), Ψευτογκάς 7.

Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Λεπενιώτης 16(1), Αθανασόπουλος 9(1), Γοργόλης, Παπαχρήστος 29(1), Μαγρίζος 3, Κολλάτος, Τσιαβές 3, Περρωτής 7, Μόσιαλος, Στεργιούλης, Παπακώστας 11, Τσιαμπαλής 17(2).

 

Ανατόλια – Ασπίδα Ξάνθης 75-64

Δεκάλεπτα: 30-15, 41-29, 56-45, 75-64

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Ανατόλια (Κυριακού): Καραμανώλης, Καλτσίδης, Ζαφειρούδης, Τζουβάρας 10, Γαλανίδης 11, Τριανταφυλλίδης 7, Αρνίδης 14 (3), Μουτσιαράς 3, Σιώμος 9, Βεργίνης 5, Τόζιος 16 (11ρ.), Κουφός.

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Δενδρινός 13 (3), Παπαδάκης 4, Γρούδος 9, Σταμπουλής 8, Στεφανίδης 6 (1), Καραμπέκης, Παπανικολάου, Κουτσογιάννης A. 16 (1), Τσιώγκας, Παλλάκης 7 (1), Πετς 1.

 

Bαθμολογία

1. Μαχητές Δόξας Π.      26

2. Προμηθέας Πάτρας   24

3. Αργος Ορεστικό          21

4. Φοίνικας Λάρισας      21

5. Πευκοχώρι     21          

6. Πιερικός Αρχέλαος     20

7. Αργοναύτης Καλ.        20

8. Αίας Ευόσμου               19

9. Τιτάνες Παλαμά          19

10. Ανατόλια     19          

11. Στρατώνι      18          

12. ΧΑΝΘ             16          

13. Ασπίδα Ξάνθης          16

14. Κομοτηνή     13          

 

Eπόμενη αγωνιστική (24/1)

Κομοτηνή – ΧΑΝΘ

Aργοναύτης Καλ. – Αργος Ορεστικό

Πευκοχώρι – Πιερικός Αρχέλαος

Αίας Ευόσμου – Προμηθέας Πάτρας (21/1)

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Φοίνικας Λάρισας

Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά

Στρατώνι – Ασπίδα Ξάνθης