Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 12η Αγωνιστική (Αποτελέσματα)

Μόνος πρώτος στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών βρίσκεται ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου μετά τη νίκη του με 69-53 επί του Ικάρου Καλλιθέας.

 Στον 2ο Όμιλο η Νίκη Λευκάδας που οδηγεί την κούρσα επιβλήθηκε άνετα με 70-37 του Απόλλωνα Καλαμαριάς και εξακολουθεί να είναι αήττητη.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα – 12η αγωνιστική

Π.Φάληρο-Ηρόδοτος 65-37

Καλαμάτα 1980-Σπόρτιγκ 52-57

Μελίσσια-Πανιώνιος 71-48

Άρης Πετρ.-Δάφνη Αγ.Δημ. 56-47

Κρόνος Αγ.Δημ.-Ίκαρος Κ. 69-53

Αρκάδι Ρεθύμνου – ΦΕΑ  20-0 (α.α.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Π. Φάληρο – Ηρόδοτος 65-37

Διαιτητές: Χουγιάζος , Κασάπη

Δεκάλεπτα : 16-13, 35-24, 46-24, 65-37

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Τζαμαρία 10(2) , Χριστακοπούλου 2, Πριόνα 9(1),  Δεγαίτη  2, Γιαννέλη 8(2), Θεοδωρομανωλάκη 8, Φλώκα 2 , Σχουλή , Δραγωνέα 9, Γιαμπάνη 15

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Καρλάφτη): Γιαλυτάκη 9 , Βαρελτζή Ν., Βαρελτζή Γ. Σοπίκου 2, Κοιλάδη , Σακουλάκη 2, Δανδουλάκη 19, Καρλάφτη 7 , Φωτιάδη 5

Μελίσσια  – Πανιώνιος 71-48

Διαιτητές: Μαυρέλης,Τεφτίκης Σ.

Δεκάλεπτα: 21-10, 33-20, 49-26, 71-48

ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Κουκής): Καραβέλη 4, Καμπουράκη 13(1) , Τσιζχριτζή 14(2) , Κοιλιαρίδη 7(1) , Ζακυνθινού 6 , Καπερώνη 4, Σκαρογιάννη 16, Τσουκαλά 7 (1)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  (Μελέτης): Κουτανίτη 9(2), Λόξα, Κύρου, Σταμπούρλου 6(1), Στυλιαρά 9, Στεφανίδου 5(1), Γρηγορίου 5, Κοτσάνη, Παναγιωτοπούλου 5, Δάφκου 9.

Καλαμάτα 1980 – Σπόρτιγκ 52-57

Διαιτητές Ρίζος, Πετρόπουλος

Δεκάλεπτα 11-22, 19-33, 38-45, 52-57

ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980 (Γιαννακόπουλος): Τσούμπου 6, Μεσσίνη 11(2), Θανου 5, Πραμαγκιούλη 14, Πολιτοπούλου 5, Αναστοπούλου, Β. Μαλαμα 6, Α. Μάλαμα 5(1), Μπρεζεράκου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Ναυροζίδου 16, Βαφειάδη 7, Αστραντίνη 4, Κανναβάρου, Χιώτη 8, Βούλγαρη 2, Γιαννακάκου 4, Κοτσιάφτη 16.

Κρόνος Αγ. Δημ.  – Ικαρος Καλ. 69-53

Διαιτητές: Μαγκουνής, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 18-12, 30-18, 57-40, 69-53

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Ζέρβα):  Καμμένου 7(2) , Εμμανουηλίδου 2, Σπαθάρου 13(1), Πανταζή12, Σπαθάρη 11(2) Νικολαϊδου 2 Ξάνθου 9 , Γασπαράτου, Ζικυρίδου 12 Μαγγίνα 1.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης):  Μαρίνου 17(3) , Λιγνού , Κουτσαυγουστή 3, Ακρίβου , Παπαϊωάννου 5, Δασκαλοπούλου 26(1) , Μανέα , Δασκαλοπούλου Κατ.,  Ζότοβα 2, Τσελεπίδου , Νιάρχου

Άρης Πετρ. – Δάφνη Αγ. Δημ. 56-47

Διαιτητές: Κοτσώνης, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 10-17 , 32-21 , 44-31, 56-47

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μίχα): Λιάγκα 6, Μοίρα 21, Πλούμπη8, Ροίδου 8, Ανωγειανάκη 4, Τσέρου 3, Μακρυνίκα 6 , Καβαλλάρη Μπαράκου.

ΔΑΦΝΗ Αγ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(Μπουμπούς): Τσιφτελή 12(1) , Παπακωνσταντίνου Α. 4, Μαγιντόμπε 4, Ζεβαχιργιάν 4, Τετενέ 10, Τσουκαλά 13, Χατζόγλου , Σελλά , Γιαννακοπούλου Καλογεροπούλου.

1. Κρόνος Αγ. Δημ. 23
2. Πανιώνιος 21
3 Μελίσσια 20
4. Άρης Πετρούπολης 20
5. Ίκαρος Καλλιθέας 19
6. Δάφνη Αγ. Δημ. 19
7. Σπόρτιγκ 19
8. Π. Φάληρο 18
9. Αρκάδι 17
10. Ηρόδοτος 15
11. Καλαμάτα 1980 13

*Η ΦΕΑ έχει αποχωρήσει από το Πρωτάθλημα.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα – 12η Αγωνιστική

Ν. Βότσης – ΑΟ Σερρών 52-63

ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης  63-54

ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής  49-56

Τιτάνες Δράμας – Άρης  67-40

ΕΟ Σταυρούπολης – Ολύμπια Λάρισας  41-63

Νίκη Λευκάδας – Απόλλων Καλαμαριάς  70-37

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Νίκη Λευκάδας – Απόλλων Καλ. 70-37

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 10-10, 29-18, 57-26, 70-37

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας):  Χαιριστανίδου 13, Αργυρού 4, Τζίμπο 3(1), Κανταρά 9, Μπαλά 5, Κρητικού 6(2), Ψυχογιού 12(2), Σταματέλου, Μοσχοπούλου 16, Βουκελάτου, Καββαδία, Λογοθέτη 2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Νομικός): Μαργαρίτη 9, Ζαμπέτογλου 3, Τομπουλίδου, Αραμπατζή, Θεοδωρίδου 1, Παλλάνη 7, Καζαντζή 7(1), Καϊμακτσή 10.

ΕΟ Σταυρούπολης – Ολύμπια Λάρισας 41-63

Διαιτητές: Μελανίδης,Ντόγκας

Δεκάλεπτα: 19-21, 25-33, 33-47, 41-63

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κουργιαννίδης): Δημητριάδου, Τριανταφύλλου 2, Μυγδαλιά 4, Κεσόγλου 12, Δριστέλλα 10, Σαμαρά, Πετρίδου 9(1), Παυλίδου 4, Κανέλλογλου, Αναγνώστου, Αντωνιάδου, Μαγδαλιαννίδου.

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάκος): Κυριτσάκα 9(1), Καψωκόλη 6, Ράπτη, Σουλιώτη, Σπυροπούλου 4, Αραπακοπούλου, Χαβαλέ 26(2), Σκαρλή, Γρηγοριάδου, Κουτσουνούρη 16(1), Καλλίδου, Ντριστέλα 2.

ΑΕ Πυλαίας – Ασπίδα Ξάνθης 63-54

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λελούδας

Δεκάλεπτα: 11-12, 29-23, 50-42, 63-54

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Κούκος): Στάνη 9, Λίτσιου 19(3), Σταματέλου, Βούλγαρη, Ντάμπη 10, Λάλου 14, Καζαντζή 4, Κοκκίνου 7, Κουλακιώτη, Δραγκόλα .

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 11(1), Παπαευαγγέλου 7, Ομέρ-Ογλού, Παπαδοπούλου 16, Αντώνογλου 5(1), Μαμαλίκατζη, Παπαχρυσοβέργη 4, Ζιώγα 5(1), Χαλκίδου 2, Καραλίδου Β. 4.

Τιτάνες Δράμας – Άρης 67-40

Διαιτητές:  Κολοκυθάς-Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 16-8, 36-21, 52-33, 67-40

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Γαϊτάνη Ε. 5(1), Στάικου, Γαϊτανίδου 1, Μπίχτα, Κεσεσίδου 4, Φούντα 10(2), Γιαντσιώρη 8, Πελτέκη 18(2), Κουτούση 17, Δημητρακούδη 2, Κυριακίδου 2, Αλεξοπούλου.

ΑΡΗΣ (Τζιότζιος): Κιλαζίδου,  Τσινέκε Ε., Αντωνιάδου Α. 7, Αντωνιάδου Σ., Τσινέκε Κ. 3, Μπουντούκα 3, Γιαννούσιου 4, Τσαμπάκου, Ιγγλέζου 4, Σικαλίδου, Τζιότζιου 2, Σταμπουλίδου 17(3).

ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής 49-56

Διαιτητές: Παζόλης, Δολγύρας

Δεκάλεπτα: 11-13, 22-25, 34-40, 49-56

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 6(1), Θωμά 3, Σαρηγιαννίδου 18, Μεντεσίδου 7, Παπαδιά 2, Ζέρβα, Παπαδοπούλου 7, Γιοπίτσα 6, Τσακτσίρα, Λαδοπούλου, Βαλάκου, Σταύρου.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Κουρβούλης): Τσουμπερλή 6, Σταμπή, Σιδηροπούλου, Οικονόμου 14, Κατσαμούρη 4, Τσάντα, Σολωμού 4, Ξανθοπούλου 5, Γεροστεργίου 9, Παπαρδέλα 1, Ντάλα 2, Λογδανίδου 11.

Ναύαρχος Βότσης – ΑΟ Σερρών 52-63

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 1-13, 25-27, 30-43, 52-63

ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Λέφα): Βατσιτσίδου 15, Γιοβανοπούλου, Ευσταθίου 3(1), Τυφλού 7(1), Ζηβώνη 4, Ηλιοπούλου, Τζήμου 13, Παπαδάκη 10.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Τόγα 9 (2), Τζιαμπάζη 9 (2), Γκλεζάκη 8, Πρόικου 11 (2), Χωλοπούλου Ν. 11 (2), Χωλοπούλου Μ. 2, Μπακιρτζίδου 13, Μαραγκού.

Βαθμολογία

1.Νίκη Λευκάδας 24
2.Τιτάνες Δράμας 23
3.Ολύμπια Λάρισας 22
4. ΑΟ Σερρών 20
5. ΠΑΣ Γιάννινα 19
6. Απόλλων Καλαμαριάς 18
7. ΑΕ Πυλαίας 18
8. Ηρακλής 17
9. Αρης 16
10. ΕΟ Σταυρούπολης 13
11. Ασπίδα Ξάνθης 13
12. Ν.Βότσης 12.

*Ο ΕΟ Σταυρούπολης έχει ένα μηδενισμό